Visi sveiki

A. Skikas įtariamas paėmęs 20 tūkst. litų kyšį

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai darbo vietoje sulaikė sveikatos apsaugos viceministrą Artūrą Skiką.

Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pareigūnams gavus duomenų, kad viceministras reikalavo ir priėmė iš vienos viešosios įstaigos vadovo 20 tūkst. litų neteisėtą atlygį. Specialiųjų tyrimų tarnyba kreipiasi į teismą skirti kardomąją priemonę A. Skikui.

Teismo posėdis rengiamas penktadienį.

Kaip rašo delfi.lt, viceministras ketvirtadienį iki vėlaus vakaro buvo apklausiamas pareigūnų, vėliau uždarytas į Vilniaus areštinę. Valdininkas sulaikytas 48 valandoms.

A. Skikui yra įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką.

„Jis šiuo metu yra 48 valandoms uždarytas, greičiausiai spręsis klausimas dėl jo arešto”, – teigė STT vadovas Žymantas Pacevičius. Eltos žiniomis, penktadienio popietę jau yra paskirtas laikas teismo posėdžiui.

STT vadovas teigė šiuo metu negalintis pasakyti, ar byloje bus daugiau įtariamųjų ir įvardinti minimos viešosios įstaigos, tik patvirtino, kad tos įstaigos vadovui nėra pareikšti įtariamai ir jis nėra sulaikytas. Ar tos įstaigos vadovas informavo STT apie galimą nusikaltimą, Ž. Pacevičius sakė negalintis atskleisti.

Pasak STT vadovo, A. Skikas sulaikytas savo darbo kabinete, kuris iš esmės – nusikaltimo galimo padarymo vieta.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Už A. Skikui inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

„Labai nemalonu. Man nesmagu, nemalonu. Ką dabar darysi”, – liūdna gaida viceministro sulaikymą komentavo bendrapartietis sveikatos ministras Algis Čiaplikas.

A. Skikas į ministeriją atėjo prieš 8 mėnesius, deleguotas Liberalų ir centro sąjungos. Jis ministerijoje kuravo šiais sritis: visuomenės sveikata, kraujas, greitoji medicinos pagalba ir pandemija.

A. Skikas turi medicininį išsilavinimą, anksčiau dirbo įvairiose Šilutės medicinos įstaigose. Jis taip pat priklauso Šilutės rajono savivaldybės tarybai, yra šio rajono Liberalų ir centro sąjungos skyriaus pirmininko pavaduotojas.



LRT

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE