Gudručio vaistinė

Prakaitavimas

Prakaitavimas

Mano anūkui labai prakaituoja pėdutės, rankytės ir galvytė. Dažnai serga bronchitu, nes suprakaituoja ir atvėsta. Pripažinta mini astma. Kas jam galėtų būti?

Prakaitavimo normos vertinamos labai subjektyviai. Tam turi įtakos ne tik kultūra, klimatas, aplinka, bet ir psichologiniai, socialiniai veiksniai. Manoma, kad per gausiai prakaituoja apie 3 proc. žmonijos.

O priežastys įvairios: suaugusiems tai gali būti cukraligės ar padidėjusios skydliaukės, menopauzės požymiai. Jei esame sveiki, bet gausiai prakaituojame, tai tikriausiai šią savybę paveldime iš savo giminaičių.

Labai didelis prakaitavimas saugo organizmą nuo perkaitimo, ypač, kai aplinkos temperatūra būna +30 laipsnių C ir daugiau, kai sunkiai dirbame. Stiprios emocijos, stresas taip pat sukelia prakaitavimą. Naktinis prakaitavimas, ypač paryčiui, gali būti lėtinės ligos priežastis.

Jautrios nervų sistemos suaugusiųjų bei vaikų kojos ir delnai būna drėgni ir šaltoki. Todėl daugelis jų dažnai serga peršalimo ligomis: viršutinių kvėpavimo takų katarais, bronchitais, plaučių uždegimais, jaučia nuovargį. Po kurio laiko jiems pasireiškia alerginė sloga, bronchinė astma, subfebrili temperatūra (37-37,2 laipsnio C). O tai rodo imuniteto sutrikimą. Nepamirškime, kad ir lėtinis nuovargis pasireiškia bendru silpnumu, gerklės skausmais, dusuliu, padidėjusiu jautrumu kvapams, garsui, šviesai.

Jei vaikas dažnai serga, reikia pakankamai laiko skirti jo poilsiui, pavyzdžiui, pagulėti valandą po pietų. Kūno masažas, mankšta stiprina kaulų ir raumenų sistemą. Kasdieninės vandens procedūros, pasivaikščiojimas gryname ore grūdina organizmą. Sveika mityba taip pat stiprina imunitetą. Stebėkime, ar vaikas netoleruoja kokio nors maisto. Gana dažnai alergizuoja pienas, kviečiai, fermentinis sūris, actas, marinuotos daržovės.

TAIP PAT SKAITYKITE