Balandžio 22d. Ketvirtadienis

SERLIFT (SERTRALINUM), PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS 50 MG N30, Ranbaxy

Veiklioji medžiaga SERTRALINUM
Dozuotė PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS 50 MG N30
Gamintojas Ranbaxy
SERLIFT 50 mg

Sertralinum

Registracijos numeris: 04/8360/3. 04/8361/3

ATC kodas: N06AB06

Gamintojas: Ranbaxy Ireland Limited

Farmacinė vaisto forma: Plėvele dengta tabletė

Farmakoterapinė grupė: Antidepresantai

Kas yra Serlift tabletės?

Šis vaistas vadinamas Serlift. Šių tablečių veiklioji medžiaga yra sertralino hidrochloridas. Kiekvienoje 50 mg Serlift tabletėje yra sertralino hidrochlorido, lygiaverčio 50 mg sertralino ir kiekvienoje 100 mg Serlift tabletėje yra sertralino hidrochlorido, lygiaverčio 100 mg sertralino. Pagalbinės medžiagos: kalcio vandenilio fosfatas (dihidratas), mikrokristalinė celiuliozė, polisorbatas 80, hidroksipropilceliuliozė, natrio karboksimetilkrakmolas ir magnio stearatas. 50 ir 100 mg tabletėse atitinkama tvarka yra dažų Opadry OY-50922 blue ir Opadry OY-52939 yellow kaip tabletės plėvelės medžiagos. Opadry OY-50922 sudėtyje yra hipromeliozės, titano dioksido, polietilenglikolio 400, Indigo carmine lake (E132) ir Sunset yellow lake (E110). Opadry OY-5293 9 sudėtyje yra hipromeliozės, titano dioksido, Makrogolio 400 ir geltonojo geležies oksido (E172).

GAMINTOJAS

Ranbaxy Ireland Limited, Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija arba VULM, a.s. Horna 36, 900 01 Modra, Slovėnijos Respublika REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS Ranbaxy UK Ltd, C.P. House, 97/107 Uxbridge Road, Ealing, London, W5 5TL, UK

Kam vartojamos Serlift tabletės?

Serlift tabletės vartojamos depresijai gydyti. Taip pat įkyrių minčių ir kompulsinių veiksmų gydymas pacientams, sergantiems obsesiniu – kompulsiniu sutrikimu (OKS). Jeigu Jūsų gydytojas nuspręs, Serlift gali būti vartojamas kitoms būklėms, tokioms kaip panikos sutrikimui arba potrauminiams streso sutrikimui gydyti.

Ką reikia žinoti prieš pradedant vartoti šį vaistą? Pirmiausia atsakykite į šiuos klausimus: • Ar Jums kada nors sertralinas arba kitos šio vaisto sudedamosios medžiagos sukėlė alerginių reakcijų (alerginės reakcijos: išbėrimas, niežėjimas, veido, lūpų, rankų ir (arba) kojų patinimas, dusulys)? Jeigu esate alergiška (-as) aspirinui, yra didesnė tikimybė, kad Jums pasireikš alerginė reakcija nuo vienos papildomos medžiagos (dažo), vadinamos Sunset yellow (E110). • Ar Jūs esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate kūdikį? • Jūs vartojate arba neseniai nustojote vartoti bet kokius vaistus, žinomus kaip monoamino oksidazės inhibitoriai (MAOI, vartojami depresijai gydyti). MAO inhibitorių pavyzdžiai: fenelzinas, tranilciprominas, moklobemidas ir izokarboniazidas (Jūs negalite vartoti Serlift kartu arba jeigu dar nepraėjo mažiau kaip dvi savaitės baigus vartoti MAO inhibitorius; taip pat, baigę vartoti Serlift, ne mažiau kaip dvi savaites nevartokite MAO inhibitorių). • Jūs sergate arba esate sirgę epilepsija (traukulių liga). • Jūs sergate cukriniu diabetu (gali būti reikalingas insulino ir (arba) geriamųjų vaistų nuo cukrinio diabeto dozės koregavimas). • Jūs buvote gydytas elektra sukeltų traukulių terapija (psichikos ligų gydymas elektros šoku). • Anksčiau yra buvę kraujavimo epizodų. • Jūs sergate inkstų ir (arba) kepenų liga. Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę, jeigu Jūsų inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi. • Jūs vartojate arba neseniai vartojote triptofaną (maisto papildas vartojamas psichikos ligoms gydyti). - Ar Jūs vartojate kitus vaistus, ypač bent vieną iš čia minimų: - litį (vartojamas tam tikroms psichikos ligoms gydyti); - serotonerginius vaistus, tokius kaip tramadolis (malšinantis skausmą), sumatriptinas (malšinantis migreną arba stiprų galvos skausmą); - augalinį vaistą, vadinamą jonažole (Hypericum perforatum); - Jūs vartojate kitus vaistus, kurie veikia trombocitų funkciją, tokius kaip aspirinas arba nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), netipiniai vaistai nuo psichozės (pvz., klozapinas, risperidonas, olanzepinas, kvuetiapinas) ir fenotiazinai (pvz., chlorpromazinas, trifluperazinas) vartojami psichikos ligoms gydyti arba daugelis triciklių vaistų nuo depresijos (pvz., imipraminas, amitriptilinas, klomipraminas, desipraminas); - antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus); - raminamuosius (pvz., diazepamas); - tolbutamidą (geriamą vaistą nuo cukrinio diabeto); - cimetidiną (vartojamas virškinimo sutrikimams gydyti). Jeigu Jūs bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, prieš vartodami Serlift, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Vartodami šį vaistą, kol su gydytoju neaptarėte alkoholinių gėrimų vartojimo galimybės, stenkitės jų nevartoti. 6-17 metų vaikams ir paaugliams obsesiniam - kompulsiniam sutrikimui gydyti įrodytas šio vaisto saugumas ir veiksmingumas.

Kada ir kaip vartoti Serlift tabletes?

Vaistą vartokite taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Atidžiai perskaitykite informacinį lapelį, kokiomis dozėmis ir kiek kartų per dieną reikia vartoti vaistą. Tabletę nurykite nekramtę, užgerkite pilna stikline vandens. Serlift turėtų būti vartojamas vieną kartą per dieną, rytą arba vakare. Vaisto dozavimas Suaugusiems Depresija ir įkyrių minčių bei kompulsinių veiksmų sutrikimas - pradinė dozė 50 mg vieną kartą per dieną. Panikos sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas - pradinė dozė 25 mg vieną kartą per dieną. Praėjus vienai savaitei, dozė turėtų būti padidinta ir vartojama po 50 mg vieną kartą per dieną. Jeigu reikės, priklausomai nuo Jūsų organizmo atsako į gydymą, gydytojas gali laipsniškai didinti paros dozę. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg. Vaikams ir paaugliams Įkyrių minčių bei kompulsinių veiksmų sutrikimas - pradinė dozė 25 mg vieną kartą per dieną vaikams (6 - 12 metų) ir 50 mg dozė vieną kartą per dieną paaugliams (13 - 17 metų). Jeigu reikės, priklausomai nuo Jūsų organizmo atsako į gydymą, gydytojas gali laipsniškai didinti paros dozę. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg. Jeigu sergate inkstų arba kepenų ligomis, gydytojas gali skirti mažesnę dozę. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko reikia vartoti tabletes. Tai priklausys nuo Jūsų ligos ir jos sunkumo. Vaistą turite vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo, netgi pagerėjus savijautai, nes simptomai gali atsinaujinti. Jeigu Jūs neišgėrėte eilinės Serlift dozės, išgerkite ją kaip galima greičiau. Tačiau jeigu prisiminėte praleistą vaisto dozę tada, kuomet jau beveik laikas gerti kitą, tada praleiskite užmirštą dozę ir toliau gerkite vaistą įprastu režimu. Niekada nevartokite dviejų tablečių tą pačią dieną. Jei kada nors Serlift išgertumėte per daug, kreipkitės į arčiausiai esančią ligoninę arba nedelsdami informuokite savo gydytoją. Pasiimkite šį informacinį lapelį arba keletą tablečių, kad Jūsų gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte. Kai gydymas Serlift nutraukiamas staiga, gali atsirasti simptomų, tokių kaip galvos svaigimas, sustingimas, dilgčiojimas, galvos skausmas, nerimas ir pykinimas. Šie simptomai dažniausiai nepavojingi ir praeina per keletą dienų. Kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums, nutraukus gydymą, pasireiškia tokių simptomų.

Kol vartojate vaistą Kol pasijusite geriau, gali praeiti keletas savaičių. Jūsų gydytojas šiuo laikotarpiu turėtų reguliariai Jus lankyti. Retkarčiais, per pirmąsias gydymo savaites, gali atsirasti arba sustiprėti mintys apie savižudybę ir savęs žalojimą, iki tol, kol pasireikš akivaizdus klinikinis vaisto poveikis. Jeigu atsiras kankinančių minčių arba pojūčių, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją. Kai kuriems žmonėms šis vaistas gali sukelti mieguistumą. Prieš vairuodami, dirbdami su technika arba darydami kažką, kas gali kelti pavojų, jeigu nebūsite budrūs, įsitikinkite, ar Jūs žinote, kaip Jūsų organizmas reaguoja į Serlift.

Galimi šalutiniai poveikiai

Kaip ir visi vaistai Serlift taip pat gali sukelti šalutinių poveikių. Gali atsirasti ne visi minėti šalutiniai poveikiai, tačiau jeigu jų atsiranda, juos nedelsiant reikia gydyti. Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš minėtų šalutinių poveikių, nustokite vartoti Serlift ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją: - Išbėrimai arba niežėjimas; odos išbėrimas susijęs su labai stipriu niežėjimu, veido, lūpų, rankų arba kojų patinimas, dusulys, spaudimas krūtinės plote. - Žymūs elgesio pokyčiai, tokie kaip stiprus susijaudinimas, kūno sustingimas (negalėjimas judėti arba kalbėti), karščiavimas ir gausus prakaitavimas. - Traukuliai. - Ūminio stipraus nerimo priepuolius su šiais simptomais: oro trūkumu, prakaitavimu, galvos svaigimu, skausmu krūtinėje, pagreitėjusiu širdies plakimu, pykinimu, sutrikusia rega, baime, kad greitai išprotėsite, artėjančios mirties baime. - Elgesio ir nuotaikos pokyčiai. - Staiga prasidėję stiprūs pilvo skausmai ir vėmimas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu: Negalėsite nusišlapinti, atsiras mėlynai juodų dėmių odoje, neaiškios kilmės kraujavimas arba sustiprės polinkis kraujuoti, nenormali pieno gamyba arba krūtų padidėjimas, atsistojus jaučiamas silpnumas arba galvos svaigimas, padidėjęs odos jautrumas saul ės spinduliams, gelta, sumažėjęs apetitas, pilvo skausmas ir kiti, dėl kurių reikėtų įtarti kepenų ligas. Simptomai: susijaudinimas, pablogėjusi nuotaika, atminties praradimas, judėjimo sutrikimai, dilgčiojimas ir sustingimas, haliucinacijos ir agresyvus  elgesys. Kiti šalutiniai poveikiai, kurių dar gali atsirasti, bet dėl jų dažniausiai nereikia medicinos pagalbos, nebent užsitęstų arba vargintų, yra: nerimas ir nervingumas, mieguistumas, nemiga, galvos skausmas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, pykinimas (šleikštulys), pilvo skausmas, viduriavimas, burnos džiūvimas, apetito praradimas, dispepsija, vėmimas, drebulys, sutrikusi rega, sumažėjęs lytinis pajėgumas arba lytinis potraukis, pagausėjęs prakaitavimas, sąnarių ir raumenų skausmas. Gali būti laboratorinių tyrimų rodiklių pokyčių: - nenormalūs kepenų funkcijos rodikliai, - sumažėjęs natrio kiekis kraujyje. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti čia nepaminėtų nepageidaujamų poveikių. Jeigu Jums pasireiškė nepageidaujamas poveikis, neaprašytas šiame informaciniame lapelyje, apie tai informuokite gydytoją.

PAKUOTĖ

Tabletės supakuotos į PVC/aliuminio folijos lakštus. Lakšte yra 10 tablečių. Originalioje pakuotėje yra trys tokie lakštai.

LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25o C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Serlift tablečių vartoti negalima, jeigu baigėsi ant dėžutės nurodytas tinkamumo laikas.

Atsiminkite! Šis vaistas skirtas tik Jums. Jį gali išrašyti tik gydytojas. Niekada neduokite jo kitiems, nes jis gali jiems pakenkti, net jei jų būklė panaši į Jūsų.

KITA INFORMACIJA Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas. Ranbaxy atstovybė Lietuvoje Birželio 23-sios gatvė 23G, LT 50220 Kaunas Tel. +370-37-311843


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9