Rugsėjo 24d. Ketvirtadienis

REMERON (MIRTAZAPINUM), 15 MG N30, Organon International

Veiklioji medžiaga MIRTAZAPINUM
Dozuotė 15 MG N30
Gamintojas Organon International

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite informacinį lapelį. - Neišmeskite šio lapelio. Jums gali prireikti perskaityti jį dar kartą. - Jeigu Jums iškils klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums asmeniškai, todėl jokiu būdu neduokite jo niekam kitam. Vaistas gali jam pakenkti netgi esant panašiems simptomams kaip Jūsų. Duomenys vaisto identifikavimui Vaisto pavadinimas. Remeron SolTab

Remeron SolTab 15 mg

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai. Veiklioji medžiaga - mirtazapinas. Kiekvienoje tabletėje yra 15 mg, 30 mg arba 45 mg mirtazapino. Pagalbinių medžiagų sąrašas. Cukraus granulės, hipromeliozė, povidonas, magnio stearatas, Eudragit E 100, aspartamas, citrinų rūgštis, krospovidonas, manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, natūrali ir dirbtinė apelsinų skonio medžiaga ir natrio bikarbonatas. Kiekvienoje tabletėje, kurioje yra 15 mg, 30 mg arba 45 mg mirtazapino, atitinkamai yra 2,6 mg, 5,2 mg arba 7,8 mg fenilalanino.

Vaisto forma ir vaisto kiekis. Burnoje disperguojamos tabletės. Remeron®SolTab tabletės yra apvalios, baltos, su vienoje pusėje pažymėtu kodu (ant 15 mg tablečių - TZ/1, ant 30 mg tablečių - TZ/2, ant 45 mg tablečių - TZ/4). Tabletės supakuotos vaikams neatplėšiamoje pakuotėje.

Pakuotės:

Atplėšiami lapeliai po 6 tabletes.

Pakuotėje yra 30 tablečių (5 lapeliai po 6 tabletes).

Vaisto farmakoterapinė grupė. Kiti antidepresantai

Gamintojo pavadinimas ir adresas

N.V. Organon, P. O. Box 20, 5340 BH Oss, Nyderlandai

Vaisto vartojimo indikacijos

Remeron®SolTab gydo prislėgtą nuotaiką, sukeltą depresijos.

Informacija, kurią būtina žinoti prieš vartojimą

Remeron SolTab priklauso antidepresantų grupei. Depresija yra emocinio gyvenimo sutrikimas. Sergant depresija, pakinta galvos smegenų funkcija. Smegenų ląstelės tarpusavyje sąveikauja, veikiant cheminėms medžiagoms. Žmonių, sergančių depresija, smegenyse šių medžiagų sumažėja. Dėl antidepresantų poveikio pašalinamas jų trūkumas ir normalizuojama smegenų veikla. Gydant tokiais preparatais, būklė paprastai pagerėja po 2-4 savaičių. Kontraindikacijos. Šio vaisto negalima vartoti žmonėms, kurių jautrumas padidėjęs vaisto sudedamosioms dalims. Perspėjimai. Nėštumas Prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, paklauskite gydytojo ar vaistininko patarimo. Jeigu šiuo vaistu gydoma moteris pastoja, ji turi pasiklausti gydytojo, ar galima šį vaistą ir toliau vartoti. Laktacija Prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, paklauskite gydytojo ar vaistininko patarimo. Gerti Remeron SolTab kūdikį žindančioms moterims nerekomenduojama. Vartojimas vaikams Remeron SolTab vartojimo saugumas ir efektyvumas vaikams nenustatytas. Todėl gydyti vaikus Remeron®SolTab nerekomenduojama. Poveikis gebėjimui vairuoti, valdyti mechanizmus Remeron SolTab gali sumažinti budrumą ir gebėjimą susikaupti, todėl jį vartojantiems žmonėms nereikėtų dirbti pavojingo darbo, reikalaujančio nuolatinio dėmesio, pvz., vairuoti arba dirbti su mechanizmais. Sąveika su kitais vaistais. Negalima Remeron®SolTab vartoti kartu su MAO inhibitoriais (kitais grupės antidepresantais) bei dvi savaites nutraukus jų vartojimą. Be to, šį vaistą reikia atsargiai vartoti kartu su benzodiazepinais, kadangi pastarųjų sedacinis poveikis gali sustiprėti. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui apie kitus tuo pačiu metu vartojamus ar neseniai vartotus vaistus, net ir pačių nusipirktus. Sąveika su valgiu ir gėrimais Remeron®SolTab stiprina alkoholio poveikį, todėl žmonėms, gydomiems šiuo vaistu, jo gerti negalima.

Ypatingi perspėjimai. Atsargiai vartokite vaistą, jeigu sergate arba sirgote: - epilepsija; - kepenų ligomis, pvz., gelta; - inkstų ligomis; - širdies ligomis; - psichikos ligomis, pvz., šizofrenija, maniakine depresine psichoze (kai pakilios ir prislėgtos nuotaikos fazės keičia viena kitą); - cukriniu diabetu; - glaukoma (padidėjęs akispūdis); - be to, gydytoją būtina informuoti ir tuo atveju, jei yra sumažėjęs kraujospūdis arba šlapinimosi sutrikimai dėl padidėjusios prostatos. - Retai pasitaiko, kad Remeron®SolTab sumažintų leukocitų kiekį, dėl ko gali pamažėti atsparumas infekcijoms. Jei ligonis sukarščiuoja, skauda gerklę, atsiranda opelių burnoje, pradeda varginti išreikšti virškinimo trakto sutrikimai ar kiti infekcijos požymiai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad atliktų kraujo tyrimą. Šie simptomai gali pasireikšti po 4-6 gydymo savaičių ir išnyksta baigus gydymą. Pasitarkite su gydytoju, jei tokia būklė jums buvo išsivysčiusi anksčiau. Sporadiniais atvejais pasitaikė savižudybės tendencijų, ypač pradinėje gydymo fazėje. Jeigu manote, kad tai gali atsitikti ir jums, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Paprastai gydyti pradedama 15 mg arba 30 mg paros doze (didesnę dozę turėtumėte vartoti nakčiai). Jeigu reikia, vėliau gydytojo nurodymu dozė didinama iki tokios, kuri sukelia geriausią terapinį poveikį. Kad gydymas būtų sėkmingas, labai svarbu preparatą gerti kasdien. Gydantis šiuo vaistu, būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodymo, kokią dozę ir kada gerti. Paprastai po 2-4 savaičių reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų terapinį poveikį. Po 2-4 savaičių kartu su gydytoju jūs turėtumėte aptarti gydymo poveikį. Jeigu poveikis nepakankamas, gydytojas dozę gali padidinti. Vėl turėtumėte pasikalbėti su savo gydytoju praėjus dar 2-4 savaitėms. Jeigu manote, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui. Vartojimo būdas. Tabletes reikia gerti tuo pačiu paros metu (geriausiai visą paros dozę išgerti vakare prieš miegą). Gydytojui nurodžius, paros dozę galima padalyti į dvi lygias dalis ir vieną iš jų išgerti ryte, kitą - vakare. Kad tabletė nesulūžtų, nespauskite kišenėlės, kurioje ji yra. Kiekviename lapelyje yra 6 tabletės, atskirtos perforacine juosta. Sulenkite lapelį reikiamoje vietoje ir nulaužkite vieną tabletę per perforacinę juostą. Atsargiai nulupkite dengiančią foliją, pradėdami nuo strėlyte pažymėto kampo. Tabletę reikia išimti atsargiai sausomis rankomis ir uždėti ant liežuvio. Tabletė greitai suyra ir ją galima nuryti be vandens. Vartojimo dažnis. Tabletes reikia gerti tuo pačiu paros metu (geriausiai visą paros dozę išgerti vakare prieš miegą). Gydytojui nurodžius, paros dozę galima padalyti į dvi lygias dalis ir vieną iš jų išgerti ryte, kitą - vakare. Jeigu ušmiršote vaisto išgerti Negerkite dvigubos dozės, o elkitės kaip nurodyta toliau. Jeigu tabletės geriamos tik kartą per parą (vakare prieš miegą) ir tai padaryti užmirštama, ryte tabletės gerti nereikia, kadangi tokiu atveju dieną galite jaustis apsnūdęs ir mieguistas. Kita dozė geriama vakare įprastiniu laiku. Jeigu vaistas geriamas du kartus per parą (ryte po pusryčių ir vakare prieš miegą) ir tai užmirštama padaryti, tabletės geriamos taip: * užmiršta rytinė paros dozė geriama kartu su vakarine; * užmirštos vakarinės dozės gerti su kitos paros rytine doze negalima, todėl ji praleidžiama ir toliau tabletės geriamos įprastine tvarka; * užmirštos abi paros dozės nebegeriamos, kitą parą tabletės geriamos įprastai. Gydymo trukmė. Gydytojas pasakys, kiek tęsis gydymas šiuo vaistu. Nenutraukite gydymo anksčiau, kadangi jūsų sveikata gali pablogėti. Aptarkite gydymą su gydančiu gydytoju. Jis patars, kaip baigiant gydymą palaipsniui mažinti vaisto dozę. Jeigu gydymas nutraukiamas Jeigu Jūs pagal gydytojo nurodymus palaipsniui nutraukiate gydymą, jokio nepageidaujamo poveikio pasireikšti neturėtų. Tačiau, jeigu po ilgalaikio gydymo vaisto vartojimas nutraukiamas staiga, gali pykinti, skaudėti galvą ir jaustis bendras negalavimas.

Perdozavimas. Jeigu išgėrėte vaisto per daug Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Šalutinis poveikis

Kaip ir kiti vaistai, Remeron®SolTab gali turėti nepageidaujamą poveikį. Galimi šie nepageidaujami poveikiai: - padidėjęs apetitas ir svorio priaugimas; - snaudulys ar mieguistumas (dėl to gali būti sutrikęs gebėjimas susikaupti); - kulkšnių arba pėdų patinimas (dėl skysčių susikaupimo organizme); - kartais galvos svaigimas arba blogumas, ypač jeigu gulintis arba sėdintis žmogus staigiai atsistoja; - galvos skausmas. Retai : - epilepsijos priepuoliai (traukuliai); - manijos priepuoliai; - akių ir odos pageltimas (tai gali būti kepenų funkcijos pažeidimo simptomas); - odos išbėrimas; - odos deginimas, dilgčiojimas, kutenimas, peršėjimas, - neramių kojų sindromas. Jeigu nurodyti simptomai sunkūs, vargina arba neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją. Retais atvejais Remeron®SolTab gydomiems ligoniams gali sumažėti leukocitų, todėl gali susilpnėti organizmo atsparumas infekcijai. Jeigu vartojant šį vaistą prasideda karščiavimas, gerklės skausmas, atsiranda  opelių burnoje arba kitokių infekcijos požymių, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jeigu jums pasireiškė čia nepaminėtas nepageidaujamas poveikis arba jis yra sunkus, apie tai pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Informacija apie vaisto laikymą

Tabletės laikomos originalioje pakuotėje (pagamintoje taip, kad tablečių negalėtų paimti vaikai), tamsioje ir sausoje vietoje iki 30°C temperatūroje. Saugoti nuo vaikų. Tinkamumo laikas. Nevartokite vaisto pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9