Gegužės 26d. Antradienis

RANITIN (RANITIDINE), PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS 300 MG N100, Torrent Pharmaceuticals Ltd.

Veiklioji medžiaga RANITIDINE
Dozuotė PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS 300 MG N100
Gamintojas Torrent Pharmaceuticals Ltd.

Preparatas vartojamas gydytojo nurodymu.

RANITINAS

300 mg ranitidino tabletės

Ranitidinas blokuoja histamino H2 receptorius. Jis vartojamas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti ir jos profilaktikai, skrandžio rūgštingumui mažinti sergant kai kuriomis ligomis, pvz., Zolingerio ir Elisono sindromu, stemplės uždegimu, kurį sukelia į ją patekusios skrandžio sultys.

Klinikinė farmakologija

Ranitinas yra konkurencinis histamino H2 receptorių blokatorius. Jis slopina druskos rūgšties sekreciją. Dėl ranitino poveikio mažėja skrandžio sulčių sekrecija. Pepsino sekrecija sumažėja proporcingai skrandžio sulčių sekrecijai. Ranitinas slopina bazinę, bendrąją ir vykstančią naktį bei maisto ar kitokių stimuliatorių skatinamą skrandžio sulčių sekreciją. Išgėrus vaisto, jo organizmas pasisavina maždaug 50%. Maistas ir vaistai, neutralizuojantys skrandyje druskos rūgštį, vaisto rezorbcijai didelės įtakos neturi. Išgerto ranitino pusinės eliminacijos periodas (2 - 3 val.) šiek tiek ilgesnis negu suleisto į veną. Vaistas šalinamas iš organizmo nepakitęs (maždaug 30% dozės) ir metabolitų forma.

INDIKACIJOS

1. Ranitinas vartojamas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gerybinei opai gydyti. 2. Medikamentas tinka skrandžio ir dvylikapirštės žarnos profilaktikai. 3. Ranitino rekomenduojama vartoti dėl ligos padidėjusiai skrandžio sulčių sekrecijai, pvz., Zolingerio ir Elisono sindromui, slopinti. 4. Preparatas vartojamas stemplės uždegimui, kurį sukelia į ją patekusios skrandžio sultys, ir vaistų sukeltai virškinamojo trakto opai gydyti.

KONTRAINDIKACIJOS

Jei padidėjęs paciento jautrumas ranitinui, preparato vartoti draudžiama. Atsargumas Histamino H2 receptorių blokatoriai skrandžio vėžio simptomus gali daryti nepastebimus, todėl šios ligos diagnozė gali būti pavėluota. Jei ligoniams, ypač vidutinio amžiaus, kuriems nustatyta skrandžio opa, atsiranda naujų ar pakinta iki tol buvę virškinamojo trakto sutrikimo simptomai, reikia nedelsiant patikrinti, ar nėra piktybinio auglio. Ligoniai, kurių kepenų veikla nepakankama, ranitino turi vartoti labai atsargiai. Nėštumo ir žindymo laikotarpis Ranitinas prasiskverbia per placentą, tačiau jo gydomoji dozė gimdymui ir naujagimiui nepageidaujamo poveikio nesukelia. Preparato patenka į motinos pieną. Vaisto poveikis nėštumo ir žindymo laikotarpiu ištirtas nepakankamai, todėl jo nėščioms ir žindančioms moterims galima vartoti tik būtiniausiu atveju.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Šalutinis ranitino poveikis beveik nesiskiria nuo placebo: gali svaigti ir skaudėti galva, išberti odą, užkietėti viduriai, džiūti burna, pykinti, atsirasti virškinamojo trakto sutrikimų, padidėti nuovargis, laikinai šiek tiek sutrikti kepenų funkcija. Retai galima padidėjusio jautrumo reakcija. Kaip ir kitokie H2 blokatoriai, ranitinas gali sukelti bradikardiją ir atrioventrikulinio mazgo blokadą.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Paprastai ranitino reikia gerti du kartus per dieną po 150 mg arba išgerti prieš naktį 300 mg. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opą, po operacijos atsiradusias opas ir stemplės uždegimą, kurį sukelia į ją patenkančios skrandžio sultys dažniausiai reikia gydyti 4 - 8 savaites. Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltoms virškinamojo trakto opoms gydyti ranitino rekomenduojama gerti prieš naktį 150 mg. Zolingerio ir Elisono sindromui šalinti iš pradžių reikia gerti tris kartus per dieną po 150 mg. Prireikus dozę galima didinti. Yra atvejų, kai šiam sindromui šalinti vaisto dozė buvo didinama net iki 6 g, ir ligoniai ją toleravo. Perdozavimas Ranitino poveikis labai selektyvus, todėl jo perdozavimas žalos sveikatai turėtų nesukelti. Prireikus vartojama gyvybei būtinas funkcijas skatinančių medžiagų, tinka simptominis gydymas.

Vaisto forma ir pakuotė

Lapelis, kuriame yra šimtas 300 mg tablečių su apvalkalu.

Gamintojas

"Torrent Pharmaceuticals Ltd", INDIJA


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9