Gruodžio 5d. Šeštadienis

PROTELOS (STRONTIUM RANELATE), GERIAMAJAI SUSPENSIJAI 2 G N28, Les Laboratoires Servier

Veiklioji medžiaga STRONTIUM RANELATE
Dozuotė GERIAMAJAI SUSPENSIJAI 2 G N28
Gamintojas Les Laboratoires Servier
PROTELOS 2g milteliai geriamajai suspensijai

Strontii ranelas

Veiklioji medžiaga yra stroncio ranelatas. Viename pakelyje PROTELOS 2g jo yra 2g, viename pakelyje PROTELOS 1g  1g. Pagalbinės medžiagos yra aspartamas (E951), maltodekstrinas ir manitolis. Aspartamas yra fenilalanino šaltinis.

Registravimo liudijimo turėtojas

 Les laboratoires Servier 22, rue Garnier 92200 Neuilly sur Seine Prancūzija

Gamintojas

Les Laboratoires Servier Industrie 905, route de Saran 45520 Gidy Prancūzija

KAS YRA PROTELOS IR NUO KO ŠIS PREPARATAS VARTOJAMAS

Medikamentas tiekiamas pakeliais, kuriuose yra geltonų miltelių geriamajai suspensijai ruošti. Vienoje dėžutėje yra 28 pakeliai. 

PROTELOS 2g yra nehormoninis vaistinis preparatas, kuriuo postmenopauzės laikotarpiu gydoma moterų osteoporozė. Medikamentas mažina stuburo, šlaunikaulio bei kitų didžiųjų kaulų, kurie dėl osteoporozės linkę lūžti, lūžių riziką. PROTELOS 1g yra nehormoninis vaistinis preparatas, vartojamas moterų postmenopauzės laikotarpiu osteoporozės profilaktikai tuo atveju, jeigu yra jos pasireiškimo pavojus.

Apie osteoporozę Daugumas žmonių mano, jog jų kaulai yra negyva kieta medžiaga, tačiau jie, kaip ir kitos kūno dalys, yra gyvas audinys. Organizmas nuolat ardo seną kaulinę medžiagą ir gamina naują. Oteoporozės metu, organizmas daugiau jos suardo, negu pagamina. Dėl to kaulų masė palaipsniui mažėja, kaulai plonėja ir greičiau lūžta. Toks pokytis dažniausias moterims postmenopauzės laikotarpiu. Menopauzė prasideda tada, kai sustoja moteriškų hormonų estrogenų gamyba kiaušidėse arba kai jos pašalinamos chirurginiu būdu. Juo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė yra osteoporozės pasireiškimo rizika. Daugumai žmonių osteoporozė simptomų nesukelia, todėl galima ir nežinoti, kad ji yra. Tačiau dėl osteoporozės lengviau lūžta kaulai, ypač stuburo, šlaunikaulis ir riešas. Paprastai lūžiai sukelia skausmą, tačiau stuburo lūžiai gali būti nepastebimi tol, kol dėl jų sumažėja ūgis ir sulinksta nugara. Kaulai gali lūžti ir nuo kasdieninės veiklos (kėlimo, kitokio darbo ar krūvio), dėl kurios paprastai jie nelūžta.

PROTELOS poveikis

Osteoporozei gydyti gydytojas skirs vartoti PROTELOS 2g, osteoporozės profilaktikai PROTELOS 1g. Medikamentas skatina kaulo formavimąsi ir mažina jo irimą, todėl mažėja lūžių galimybė. Naujai susiformavęs kaulinis audinys būna normalus ir kokybiškas.

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PROTELOS

PROTELOS vartoti draudžiama: -  jeigu buvo pasireiškusi alerginė reakcija stroncio ranelatui arba bet kuriai kitai sudedamajai PROTELOS daliai. -  jeigu Jūs sergate sunkia inkstų liga.

Specialių atsargumo priemonių reikia: -  jeigu Jūs esate arba buvote gydoma nuo kraujo krešulių; -  jeigu Jūs prikaustyta prie lovos arba Jums bus atliekama operacija (ilgos imobilizacijos metu gali padidėti venų trombozės, t. y. kraujo krešulių atsiradimo kojose, galimybė). Jeigu kuri nors iš minėtų būklė yra, reikia pasakyti gydytojui prieš PROTELOS vartojimą.

Vartojimas valgant ar geriant Pienas, jo produktai ir kitoks maistas gali mažinti stroncio ranelato rezorbciją. PROTELOS rekomenduojama gerti einant miegoti, praėjus ne mažiau kaip 2 valandoms po pieno, jo produktų ar kitokio maisto vartojimo.

Nėštumas PROTELOS preparatas skirtas moterims postmenopauzės laikotarpiu, vadinasi, nėštumo metu jo vartoti negalima. Preparato atsitiktinai pavartojus nėštumo metu, jo vartojimą reikia tuoj pat nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Žindymo laikotarpis PROTELOS preparatu gydoma postmenopauzės laikotarpiu, vadinasi, žindyvėms jo vartoti negalima. Preparato atsitiktinai pavartojus žindymo laikotarpiu, jo vartojimą reikia tuoj pat nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus PROTELOS netrikdo.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PROTELOS medžiagas (aspartamą) RROTELOS sudėtyje yra aspartamo. Jeigu yra fenilketonurija (tai retas įgimtas medžiagų apykaitos sutrikimas), reikia informuoti gydytoją prieš šio preparato vartojimą.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu Jūs vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant ir įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Su kitais vaistais PROTELOS neturėtų sąveikauti. Vis dėlto tarp tetraciklinų (geriamųjų antibiotikų) arba preparatų, kuriuose yra kalcio, ir PROTELOS vartojimo reikia daryti ne mažesnę kaip 2 valandų pertrauką.

KAIP VARTOTI PROTELOS

PROTELOS preparatas geriamas. Osteoporozei gydyti rekomenduojama gerti po vieną PROTELOS 2g pakelį kartą per parą, osteoporozės profilaktikai  po vieną PROTELOS 1g pakelį kartą per parą.

Medikamento patariama gerti einant miegoti, praėjus ne mažiau kaip 2 valandoms po valgio. PROTELOS galima gerti nevalgius. Preparato išgėrus, prireikus galima gultis tuoj pat.

Prieš vartojimą iš pakelyje esančių miltelių ir stiklinės vandens reikia paruošti suspensiją taip, kaip nurodyta toliau. PROTELOS gali sąveikauti su pienu ir jo produktais, todėl miltelius reikia maišyti tik su vandeniu, kad preparatas veiktų tinkamai.

  Suberti pakelyje esančius miltelius į stiklinę.

  Pripilti stiklinę vandens.

  Maišyti tol, kol milteliai vienodai pasiskirstys vandenyje.

Paruoštą suspensiją reikia gerti tuoj pat. Jeigu dėl kokių nors priežasčių tai padaryti neįmanoma, prieš geriant ją reikia iš naujo sumaišyti. Ilgiau negu 24 valandas paruoštos suspensijos laikyti negalima. Gydytojas gali patarti kartu su PROTELOS vartoti ir kalcio bei vitamino D papildų. Prieš miegą kalcio preparatų kartu su PROTELOS gerti negalima. Kiek laiko medikamento vartoti, pasakys gydytojas. Osteoporozė paprastai gydoma ilgai. Medikamento svarbu vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta.

Vaikų PROTELOS gydyti negalima.

Pavartojus per didelę PROTELOS dozę Išgėrus per daug PROTELOS pakelių, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką. Jie gali patarti išgerti pieno arba antacidinių preparatų, kad sumažėtų preparato rezorbcija.

Pamiršus pavartoti PROTELOS Vietoj praleistos dozės dvigubos gerti negalima. Kitą dozę reikia gerti įprastiniu laiku.

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

PROTELOS, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį. Paprastai jis būna silpnas ir trumpalaikis, todėl preparato vartojimo nutraukti dažniausiai nereikia. Dažniausias poveikis yra pykinimas, viduriavimas, galvos skausmas ir odos dirginimas. Jeigu kuris nors iš šių simptomų atsiranda, reikia pasakyti gydytojui. Jeigu pasireiškia šiame lapelyje neminėtas poveikis, reikia informuoti gydytoją arba vaistininką.

PROTELOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant kartoninės dėžutės ir pakelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos gali suteikti Les Laboratoires Servier atstovas Lietuvoje.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9