Gruodžio 2d. Trečiadienis

PLENDIL (FELODIPINUM), PRAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETĖS 5 MG N30, Astra Zeneca SA

Veiklioji medžiaga FELODIPINUM
Dozuotė PRAILGINTO ATPALAIDAVIMO TABLETĖS 5 MG N30
Gamintojas Astra Zeneca SA
Plendil

Felodipinas Ilgo veikimo tabletės po 5 mg 30 tablečių

INFORMACIJA VARTOTOJUI APIE VAISTĄ Prieš vartodami vaistą atidžiai perskaitykite jo vartojimo instrukciją. Joje pateikta trumpa informacija apie šį vaistą. Jei Jums iškilo kokių nors klausimų arba dėl ko nors abejojate, pasiklauskite apie tai savo gydytojo arba vaistininko.

Kokių medžiagų yra plendilio sudėtyje?

Veiklioji medžiaga - felodipinas (2,5 mg, 5 mg arba 10 mg). 2,5 mg tabletės geltonos, apvalios, vienoje pusėje paženklintos A, kitoje - 2.5.FL 5 mg tabletės rožinės, apvalios, vienoje pusėje paženklintos A, kitoje - 5.Fm 10 mg tabletės raudonai rudos, apvalios, vienoje pusėje paženklintos A, kitoje - 10. FE Dažai: raudonai rudas geležies oksidas E 172, geltonas geležies oksidas E 172, titano dioksidas E171. Kitos medžiagos: karnaubos vaškas, hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilmetilceliuliozė, laktozė, celiuliozės mikrokristalai, polietilenglikolis, polioksil-40 hidrintas ricinos aliejus, propilo galatas, natrio ir aliuminio silikatas, natrio stearilfum aratas. Ilgiau veikiančios tabletės pagamintos taip, kad vaistas patektų į organizmą nustatytu greičiu, todėl veikimas visą dieną bna vienodas.

Kaip veikia plendilis?

Felodipinas priklauso kalcio antagonistų grupei. Jis plečia smulkiąsias kraujagysles, todėl mažina kraujospūdį. Nepageidaujamo poveikio širdies veiklai šis vaistas nesukelia.

Kada vartojamas plendilis?

Plendilis vartojamas gydyti: * padidėjusiam kraujospdžiui, t.y. hipertenzijai; * fizinio krvio ar streso sukeliamam širdies (krtinės) skausmui, t.y. krtinės anginai.

Ką reikėtų prisiminti, prieš pradedant vartoti plendilį?

Plendilio vartoti negalima, jei esate alergiškas bent vienai jo sudėtyje esančiai medžiagai. Dėl to, jei kiti vaistai buvo sukėlę kokį nors neįprastinį poveikį, apie tai reikia informuoti gydytoją. Plendilis yra skirtas gydyti tik tai ligai, kuria sergate šiuo metu. Nepasitarus su gydytoju, kitais atvejais šio vaisto vartoti negalima. Kai kuriais atvejais plendilio vartoti negalima, todėl visais atvejais reikia informuoti gydytoją ir apie kitus sveikatos sutrikimus, ypač jei padidėjęs organizmo jautrumas felodipinui. Be to, felodipino negalima vartoti nėščiosioms. Jei plendilį vartojanti moteris pastoja, ji turi kuo greičiau apie tai informuoti gydytoją. Felodipinas kaip ir kiti kraujospdžio mažinamieji vaistai retais atvejais gali per daug sumažinti kraujospdį, todėl kai kuriems pacientams gali sutrikti širdies kraujotaka.

Kas gali turėti įtaką plendilio poveikiui?

Prieš pradėdami vartoti plendilį, neužmirškite informuoti gydytojo apie visus kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate (taip pat ir apie įsigytus be recepto). Plendilio veikimas gali pakisti, vartojant jį su kai kuriais vaistais nuo opaligės (cimetidinu), antibiotikais (eritromicinu), antigrybeliniais vaistais (itrakonazoliu), migdomaisiais (barbitratais) ar vaistais nuo epilepsijos (fenitoinu ar karbamazepinu). Be to, plendilio veikimas gali pakisti nuo greipfrutų sulčių.

Specialūs įspėjimai

Ar galima Plendil vartoti nėštumo ir maitinimo krūtimi metu? Nėštumas Felodipino nėščiosioms vartoti negalima. Jei pastoja plendilį vartojanti moteris, ji turi kuo greičiau apie tai informuoti gydytoją. Maitinimas krūtimi Felodipino išsiskiria į motinos pieną, bet, vartojant šį vaistą normaliomis gydomosiomis dozėmis, poveikio žindomam kdikiui neturėtų pasireikšti. Ar galima plendilį vartoti vaikams? Vaikams nerekomenduojama vartoti plendilio. Ar galima plendilį vartoti senyvo amžiaus žmonėms? Taip. Dažnai pakanka mažų dozių. Poveikis gebėjimui vairuoti transporto priemones ir dirbti su įrengimais Felodipinas neturėtų sukelti gebėjimo vairuoti transporto priemones ir dirbti su įrengimais pokyčių.

Kaip vartoti plendilį?

Ilgiau veikiančios plendilio tabletės geriamos ryte su vandeniu. Tabletės negalima smulkinti, traiškyti ar kramtyti. Tabletės geriamos valgant arba nevalgius. Hipertenzija Pradinė dozė - 5 mg vieną kartą per dieną. Esant reikalui, gydytojas gali padidinti dozę ar papildomai skirti kitą vaistą, kuris mažina kraujospdį. Įprastinė dozė šiai ligai gydyti ilgą laiką - 5-10 mg vieną kartą per dieną. Senyvo amžiaus žmonėms gydytojas gali skirti pradinę 2,5 mg paros dozę. Krūtinės angina Pradinė dozė - 5 mg vieną kartą per dieną. Esant reikalui, gydytojas gali padidinti dozę ir skirti 10 mg vieną kartą per dieną. Perdozavimas Išgėrus didesnę negu rekomenduojama plendilio dozę, gali labai sumažėti kraujospūdis ir (kai kuriais atvejais) širdies susitraukimų dažnis. Dėl to labai svarbu plendilį vartoti gydytojo nurodytomis dozėmis. Jei pasireiškia alpimas, apsvaigimas ar galvos svaigimas, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

Koks yra nepageidaujamas poveikis?

Plendilio nepageidaujami poveikiai nurodyti žemiau. Dauguma jų pasireiškia šio vaisto vartojimo pradžioje ar padidinus dozę. Paprastai jie bna trumpalaikiai ir ilgainiui silpnėja. Jei atsiranda ir nepraeina veido paraudimas dėl kraujoplūdžio, galvos skausmas, širdies plakimo pojūtis, galvos svaigimas, nuovargis ar kulkšnių patinimas, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Vartojant kalcio antagonistus (tarp jų felodipiną), gali truputį padidėti dantenos ar pasireikšti burnos ertmės uždegimas (gingivitas ar periodontitas). Dantenų padidėjimo galima išvengti ar jį sumažinti atidžiai laikantis dantų higienos. Be jau minėtų nepageidaujamų poveikių pastebėta ir kitokių, tačiau daugeliu atveju nenustatyta, ar juos sukėlė felodipinas. Tokie poveikiai buvo: retais atvejais - bėrimas ar niežėjimas, nenormaliai didelis širdies susitraukimų dažnis ir alpimas; pavieniais atvejais - sąnarių skausmai, raumenų skausmai, deginimo/badymo pojūtis, nejautra, pykinimas, vėmimas, kepenų fermentų aktyvumo serume padidėjimas ir padidėjusio jautrumo reakcijos (dilgėlinė, tinimas ir padidėjusio jautrumo saulės šviesai sukeltos odos reakcijos). Taip pat gali pasireikšti ir kitokių nepageidaujamų poveikių. Jei vartojant plendilį, koks nors nepageidaujamas poveikis jums kelia susirpinimą, arba jei pasireiškia neįprastinė reakcija, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Pastaba Atminkite, kad šis vaistas skirtas tik jums. Plendilio gali skirti tik gydytojas. Neduokite šio vaisto niekam kitam.

Tinkamumo laikas

Tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Jam pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

Kaip laikyti plendilį?

Laikyti kambario temperatūroje (iki 30 laipsnių C). Saugoti nuo vaikų!

Gamintojas

Astra, Švedija


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9