Balandžio 22d. Ketvirtadienis

OLFEN 100 SR (DICLOFENAC), N20, Mepha Ltd

Veiklioji medžiaga DICLOFENAC
Dozuotė N20
Gamintojas Mepha Ltd
Olfen-100 SR Depocaps

Priešreumatinis vaistas, slopinantis uždegimą ir mažinantis temperatrą

SUDĖTIS

Vienoje Olfen-100 SR Depocaps yra: diklofenako natrio (BP) 100 mg

SAVYBĖS IR VEIKIMAS

Veiklioji medžiaga - diklofenakas, priklauso nesteroidinių priešuždegiminių vaistų grupei ir veikia stipriai priešreumatiškai, slopina uždegimą ir malšina skausmą. Diklofenakas slopina prostaglandinų sintezę ir trombocitų agregaciją. Todėl jis dažnai tinka reumatinėms bklėms gydyti ir nereumatinio uždegimo sukeltam skausmui malšinti. Lactab tabletės dengtos apsauginiu skrandžio sultims atspariu dangalu. Ampulės rekomenduojamos gydymo pradžiai. Depocaps kapsulės tinka pacientams, kuriems reikia 100 mg paros dozės. Veiklioji medžiaga iš Depocaps skiriasi lėtai, todėl ilgai veikia. Vieną kartą per parą vartojamas Olfen labai supaprastina ilgalaikį gydymą.

FARMAKOKINETIKA

Peroraliai pavartotas diklofenakas greitai ir visiškai rezorbuojamas. Jo koncentracija plazmoje yra tiesiog proporcinga dozei. Daugiau kaip 97% vaisto jungiasi su kraujo plazmos baltymais. Pavartojus dengtas Lactab tabletes, didžiausia vaisto koncentracija plazmoje bna po 1-4 valandų. Gydomoji koncentracija - 0,7-2 mcg/ml. Diklofenakui būdingas pirmojo pasažo metabolizmas. Jis išsiskiria pro inkstus (2/3) ir su tulžimi (1/3) metabolitų pavidalu (per 96 val. apie 90% pavartotos dozės). Didžioji dalis hidroksilgliukuronidų ir sulfato metabolitų yra biologiškai neaktyvūs. Tik apie 1% nepakitusio vaisto išsiskiria pro inkstus. Pusinės eliminacijos iš plazmos periodas yra apie 2 val., jis nepriklauso nuo inkstų nepakankamumo. Pavartojus Depocaps, didžiausia koncentracija bna tokia pat kaip ir po vienkartinės 25 mg dozės, tačiau ji išlieka ilgiau, nes priklauso nuo veikliosios medžiagos kiekio Depocaps kapsulėje. Farmakokinetika nepriklauso nuo paciento amžiaus.

INDIKACIJOS

Uždegiminės ir degeneracinės sąnarių bei aplinkinių audinių - raumenų, sąnarių, sąnarių kapsulių, maišelių, sausgyslių, sausgyslių makščių ir stuburo - reumatinės ligos, pvz., lėtinis reumatoidinis artritas, artritas, artrozė, spondiloartrozė, Bechterewo liga (ankilozuojantis spondilitas), minkštųjų audinių reumatas, bursitas, tendovaginitas, tendinitas, lumbagas, išialgija, kaklo sindromas ir kiti neurito bei neuralgijos tipai. Ūminis podagros priepuolis. Nereumatinio uždegimo sukeltas skausmas. Įprastinės dozės Suaugusiesiems. Atsižvelgiant į bklės sunkumą, rekomenduojama dozė yra nuo 50 mg iki 150 mg veikliosios medžiagos per parą. Lactab, Rectocaps ir Depocaps Suaugusiesiems. Įprastinė pradinė paros dozė - 150 mg. Paprastai paros dozė suvartojama per 2-3 kartus (pvz., gydant ilgai, po vieną Lactab 50 mg 2 kartus per parą ar vieną Depocaps 100 mg vieną kartą per parą). Lactab ir Depocaps nuryjamos nekramtytos užsigeriant stikline vandens prieš valgį. Nuo naktinio skausmo ir rytinio sustingimo galima derinti po vieną rektalinę kapsulę Rectocaps (50 mg ar 100 mg) prieš miegą ir dieną vartojamas Lactab tabletes. Vyresniems kaip vienerių metų vaikams skiriama: 1-3 mg/kg kno masės per parą. Ampulės Suaugusiesiems. Tirpalo injekcijoms paprastai švirkščiama vieną kartą per parą giliai į viršutinį išorinį sėdmens raumens kvadrantą. Kai skausmas labai stiprus, galima švirkšti du kartus per parą su kelių valandų intervalu keičiant injekcijos vietą. Stipriam skausmui aprimus, injekcijas keisti tabletėmis Lactab. 25 mg tabletės Lactab skirtos vyresniems kaip vienerių metų vaikams.

KONTRAINDIKACIJOS

Olfen negalima vartoti, kai yra pepsinė opa, nėštumas, laktacija, padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rgščiai ir kitiems nesteroidiniams priešuždegiminiams vaistams (pvz., pasireiškiantis astmos priepuoliu, odos reakcijomis, miniu rinitu), ryškiai sutrikusios kepenų funkcija ir hemopoezė. Atsargumo priemonės Pacientus, kuriems buvo pepsinė opa, taip pat, kuriems yra neaiškių virškinimo trakto sutrikimų, kepenų ir inkstų pažeidimų, padidėjęs kraujospūdis, be to, senyvus asmenis reikia atidžiai stebėti. Pacientus, sergančius astma, šienlige, nosies polipais ar lėtine kvėpavimo takų infekcija, taip pat tuos, kurių padidėjęs jautrumas analgetikams ir visų grupių priešreumatiniams vaistams, pavartojusius Olfen, gali ištikti astmos priepuolis (tai vadinama analgetikų netoleravimu ar analgetikų sukelta astma). Jiems Olfen ampulių negalima skirti ilgiau kaip 2 dienas.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Gydymo pradžioje bna virškinimo trakto sutrikimų, viršutinės pilvo dalies skausmas, raugulys, pykinimas, viduriavimas, galvos skausmas ir svaigimas. Šie šalutiniai reiškiniai paprastai yra neryšks ir po kelių dienų išnyksta. Gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcijų, pvz., odos bėrimas, niežėjimas, astmos priepuolis ir polinkis į edemą.

SĄVEIKA

Olfen, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Kai kartu skiriama kalį tausojančių diuretikų, btina tirti kalio koncentraciją serume, nes Olfen, kaip ir kiti (nesteroidiniai) priešreumatiniai vaistai, gali ją didinti (hiperkalemija). Kai kartu vartojama kortikosteroidų ar kitų priešuždegiminių vaistų, didėja kraujavimo iš virškinimo trakto rizika. Vaistas gali slopinti diuretikų (furozemido ir etakrino rgšties) veikimą taip, kaip slopina antihipertenzinių vaistų poveikį. Kartu vartojama acetilsalicilo rgštis mažina veikliosios medžiagos, diklofenako, koncentraciją kraujyje.

PAKUOTĖ

Olfen-100 SR Pakuotėje yra 20 Depocaps

Čia pateikta ne visa informacija. Daugiau galite sužinoti, paklausę gydytojo ar vaistininko.

Mepha Ltd Aesch-Basel Šveicarija


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9