Balandžio 22d. Ketvirtadienis

KATADOLON (FLUPIRTINUM), 100 MG N30, AWD Arzneimittelwerk Dresden G

Veiklioji medžiaga FLUPIRTINUM
Dozuotė 100 MG N30
Gamintojas AWD Arzneimittelwerk Dresden G
Katadolon

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Vienoje kapsulėje yra 100 mg veikliosios medžiagos flupirtino maleato. Pagalbinių medžiagų sąrašas. Kalcio vandenilio fosfatas, kopovidonas, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, želatina, dažikliai (E 171 ir E 172), natrio laurilsulfatas.

Vaisto forma ir vaisto kiekis

Kapsulės. Pakuotėje yra 30 kapsulių. Kataladono kapsulės pakuojamos į lakštus, kurie vaikams yra sunkiai įveikiami. Norėdami išimti kapsulę, įplėškite lakštą nagu arba aštriu daiktu.

Vaisto farmakoterapinė grupė

Kiti analgetikai ir antipiretikai.

Gamintojo pavadinimas ir adresas.

Arzneimittelwerk GmbH

Vaisto vartojimo indikacijos

Vaistas vartojamas miniam ir lėtiniam skausmui malšinti, pavyzdžiui: - Skausmingas kaklo ar judinamųjų raumenų susitraukimas (miospazmas); - Įtampos sukeltas galvos skausmas; - Navikų sukeltas skausmas; - Dismenorėjos sukeltas skausmas; - Skausmas po traumatologinių ar ortopedinių operacijų ar sužeidimų.

Informacija, kuria būtina žinoti prieš vartojimą

Ligoniams, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, turi bti reguliariai tikrinamas kepenų fermentų ar kreatinino kiekis. Kaip vaistas veikia gebėjimą vairuoti automobilį ir darbti su mechanizmais? Vaistas gali turėti įtakos gebėjimui sutelkti dėmesį. Jei katadolonas sukelia mieguistumą ar svaigulį, negalima nei vairuoti automobilio, nei dirbti su mechanizmais, ypač tuo atveju, jei kartu ligonis vartojo alkoholio. Į ką dar reikia atkreipti dėmesį? Vartojant katadoloną gali bti klaidingai teigiami bilirubino, urobilinogeno bei baltymo šlapime tyrimų rezultatai ir tariamai didesnė bilirubino koncentracija kraujo serume. Vartojančiųjų vaistą didelėmis dozėmis šlapimo spalva gali tapti žalia.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, vaistą vartokite, kaip aprašyta toliau. Prašome atidžiai perskaityti nurodymus ir jų laikytis, kad gydymas katadolonu būtų naudingas. Dozė parenkama atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir ligonio organizmo jautrumą. Jei nepaskirta kitaip, 3-4 kartus per parą vartojama po vieną katadolono kapsulę. Ji nuryjama nekramtyta užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Pageidautina, kad pertraukos tarp vaisto vartojimo btų apylygės. Jei skausmas labai stiprus, dozę galima padidinti – vartoti po 2 katadolono kapsules iki 3 kartų per parą. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 600 mg flupirtino maleato, t.y. 6 katadolono kapsulių. Jei ligonį reikia gydyti didesnėmis vaisto dozėmis, jis turi bti nuolat stebimas. Gydymo trukmė. Kiekvieno ligonio gydymo vaistu trukmę numato gydytojas. Kadangi flupirtino maleatas metabolizuojamas kepenyse, ilgai vartojantiesiems vaistą btina reguliariai tirti kepenų fermentų (transaminazių) kiekį kraujo plazmoje ir stebėti, ar jis nedidėja. Perdozavimas. Žinoma, kad buvo pavienių katadolono perdozavimo atvejų. Išgėrus daugiau kaip 5 g flupirtino maleato gali atsirasti šių simptomų: pykinimas, nuovargis, tachikardija, nesutramdomas noras verkti, sumišimas, sąmonės pritemimas, burnos dživimas. Vaisto perdozavusiems asmenims reikia sukelti vėmimą ar skatinti diurezę, duodi aktyvintos anglies ir lašinti į veną elektrolitų. Paprastai pasveikstama per 6-12 valandų. Bklė gyvybei nepavojinga. Eksperimentais su gyvūnais nustatyta, kad perdozavus vaisto gali išryškėti centrinės nervų sistemos sutrikimo simptomų, galimas hepatotoksinis poveikis dėl sustiprėjusio metabolizavimo kepenyse. Specifinio vaisto priešnuodžio nėra, gydymas simptominis. Jei suvartojote per didelę vaisto dozę, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Šalutinis poveikis

Kokį nepageidaujamą poveikį gali sukelti katadolonas? Žemiau pateiktas nepageidaujamas poveikis, kurį sukelia kataladonas gali bti ir vaisto šalutinis poveikis. Labai dažnai nepageidaujamo vaisto poveikio sukeliamas reiškinys (³10%) yra nuovargis, ypač gydymo pradžioje. Dažnai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (³1%-<10%): sumišimas, rėmuo, pykinimas ar vėmimas, skrandžio sutrikimai, vidurių užkietėjimas, miego sutrikimas, gausus prakaitavimas, apetito sumažėjimas, slopinimas, drebulys, galvos skausmai, pilvo skausmai, burnos dživimas, nerimas ar nervingumas, vidurių ptimas (meteorizmas), viduriavimas. Retai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (³0,1%-<1%): apsvaigimas, regos sutrikimas ir alerginės reakcijos, kurios pasireiškia išbėrimu, dilgėline ir niežėjimu, kartais su karščiavimu. Labai retai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (<0,01%). Gauta pranešimų, kad vartojant vaistą buvo pažeistos kepenys - padidėjo kepenų fermentų kiekis kraujo plazmoje (jis normalizuojasi sumažinus vaisto dozę ar nutraukus jo vartojimą), prasidėjo vaisto sukeltas hepatitas. Jei pastebėsite nepageidaujamą poveikį, kuris šiame lapelyje nenurodytas, prašome pranešti gydytojui. Kaip išvengti nepageidaujamo vaisto poveikio? Kadangi nepageidaujamas poveikis priklauso nuo dozės, jį galima šalinti mažinant dozę. Baigus gydymą, paprastai nepageidaujami reiškiniai tuoj pat ar po kurio laiko išnyksta.

Informacija apie vaisto laikymą

Laikykite vaistą vaikams neprieinamoje vietoje. Tinkamumo laikas. Vaisto tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės ir lapelyje. Nevartokite vaisto, jei jo tinkamumo laikas yra pasibaigęs.

Rinkodaros teisių savininkas

AWD pharma GmbH & Co. KG Leipziger Strasse 7-13, 01097 Dresden, Vokietija. Tel. +35 18 340 Faks. +35 18 34 21 99


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9