Gruodžio 1d. Antradienis

GRACIAL (DESOGESTREL, ETHINYLESTRADIOL), N22 X 3, Organon International

Veiklioji medžiaga DESOGESTREL, ETHINYLESTRADIOL
Dozuotė N22 X 3
Gamintojas Organon International

Prieš pradėdamos vartoti Gracial, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Šiame lapelyje pateikta informacija apie geriamųjų kontraceptinių tablečių vartojimo naudą ir riziką. Jame nurodyta, kaip teisingai vartoti Gracial, kada apie pakitusią sveikatos būklę informuoti savo gydytoją. Jeigu kils klausimų, klauskite savo gydytojo, sveikatos priežiūros specialisto arba vaistininko. Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Šis vaistas gali jiems pakenkti.

Lapelio turinys: 1. Kas yra Gracial 2. Kada negalima vartoti Gracial 3. Kas žinotina prieš vartojant Gracial 4. Kada turėtumėte kreiptis į savo gydytoją 5. Kaip vartoti Gracial 6. Galimas šalutinis poveikis 7. Daugiau apie kontracepcines tabletes 8. Gracial laikymo sąlygas 9. Informacinio lapelio peržiūros data

Gracial, tabletės

* Veikliosios medžiagos: mėlynosios tabletės: dezogestrelis (0,025 mg) ir etinilestradiolis (0,040 mg); baltosios tabletės: dezogestrelis (0,125 mg) ir etinilestradiolis (0,030 mg). * Pagalbinės medžiagos: mėlynosios tabletės: bevandenis koloidinis silicis, alfa tokoferolis, indigo karminas (E132), laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, povidonas ir stearino rūgštis; baltosios tabletės: bevandenis koloidinis silicis, alfa tokoferolis, laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, povidonas ir stearino rūgštis.

Registravimo liudijimo turėtojas N.V. Organon, P. O. Box 20, 5340 BH Oss, Nyderlandai

Gamintojas Organon (Ireland) Ltd., Airija

1. KAS YRA GRACIAL?

1.1 Tabletės rūšis

Gracial yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas ("sudėtinė tabletė"(. Kiekvienoje tabletėje yra mažos dviejų skirtingų moteriškųjų lytinių hormonų dozės. Tai dezogestrelis (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi tabletėje esančių hormonų dozės yra mažos, Gracial vadinamas mažų dozių geriamuoju kontraceptiku. Mėlynojoje tabletėje esančių dviejų hormonų dozės skiriasi nuo baltojoje tabletėje esančių dozių, todėl tai yra dvifazis geriamasis kontraceptikas.

1.2 Nuo ko Gracial vartojamas?

Šis vaistas vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

Geriamieji kontraceptikai nuo nėštumo saugo labai efektyviai. Jeigu tabletės geriamos tinkamai (t. y. nė viena nepraleidžiama), tikimybė pastoti yra labai maža.

1.3 Pakuotė ir tabletės

Gracial  pakuotėje yra 22 tabletės (7 mėlynosios ir 15 baltųjų), sudėtos į kartoninę dėžutę.

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 6 mm skersmens. Vienoje tabletės pusėje yra užrašas Organon(, kitoje - TR8 (baltosios) arba TR9 (mėlynosios).

2. KADA NEGALIMA VARTOTI GRACIAL?

Sudėtinių tablečių nevartokite, jeigu yra kuri nors iš toliau nurodytų būklių. Jei yra bent viena iš šių būklių, prieš pradėdamos vartoti Gracial, pasakykite apie tai savo gydytojui. Gydytojas gali skirti kitos rūšies kontracepcinių tablečių arba patarti vartoti kitą (nehormoninį) kontracepcijos būdą.

* Yra arba buvo sutrikusi kraujotaka, ypač dėl būklių, susijusių su tromboze (susidariusio kraujo krešulio) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozės), plaučiuose (plaučių embolijos), širdyje (širdies priepuolio) arba kitose kūno vietose (smulkiau žr. skyrių "Kontracepcinė tabletė ir trombozė"). * Sergate arba sirgote insultu (dėl kręšulio užsikimšusios plyšusios smegenų kraujagyslės). * Yra arba buvo būklė, galinti būti pirmasis širdies priepuolio (pvz., krūtinės anginos arba krūtinės skausmo) arba insulto (pvz., laikinos smegenų išemijos arba nestipraus grįžtamojo insulto) požymis. * Sergate migrena, kurią lydi regos, kalbos sutrikimai arba bet kurios kūno vietos silpnumas ar tirpimas. * Sergate cukriniu diabetu, pažeidusiu kraujagysles. * Sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), sukeltu padidėjusio riebiųjų medžiagų kiekio Jūsų kraujyje. * Sergate gelta arba sunkia kepenų liga. * Sergate arba sirgote vėžiu, priklausančiu nuo lytinių hormonų (t.y. krūties arba lytinių organų vėžiu). * Sergate arba sirgote gerybiniu arba piktybiniu kepenų naviku. * Kraujavote iš makšties dėl neaiškių priežasčių. * Esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia. * Yra padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui arba dezogestreliui ar bet kuriems kitiems Gracial komponentams.

Jeigu bet kuri iš šių būklių atsirado pirmą kartą pradėjus vartoti kontracepcines tabletes, tuoj pat nustokite jas vartoti ir kreipkitės į gydytoją. Tam tikrą laiką vartokite nehormonines kontracepcijos priemones (žr. skyrių "Bendrosios pastabos").

3. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRACIAL?

3.1 Bendrosios pastabos

Šiame informaciniame lapelyje išvardytos būklės, kurioms pasireiškus kontracepcinių tablečių vartojimą reikėtų nutraukti arba kurių metu tablečių patikimumas gali susilpnėti. Kai yra šios būklės, reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių arba taikyti papildomą nehormoninį kontracepcijos būdą, pvz., prezervatyvą arba kitokį barjerinį būdą. Netinka matuoti bazinę temperatūrą arba skaičiuoti nevaisingas dienas (ritmo būdas). Šie būdai gali būti nepatikimi, nes dėl kontracepcinės tabletės vartojimo pakinta menstruacinio ciklo metu įprastas temperatūros ir gimdos kaklelio gleivių pokytis. Gracial, kaip ir visos kontracepcinės tabletės, neapsaugo nuo užsikrėtimo ŽIV (AIDS) ar kitokios lytiškai plintančios infekcijos.

3.2 Prieš pradedant vartoti Gracial

Kartais moterį, vartojančią sudėtinę tabletę ir turinčią tam tikrą būklę, gydytojas privalo atidžiai stebėti. Gydytojas paaiškins Jums apie tai. Taigi, prieš pradėdama vartoti Gracial, būtinai pasakykite gydytojui, jeigu:

* rūkote; * sergate cukriniu diabetu; * turite antsvorį; * turite padidėjusį kraujospūdį; * pažeisti širdies vožtuvai arba sutrikęs širdies ritmas; * sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu); * yra venų varikozė; * kraujo giminaičiams yra buvusi trombozė, širdies priepuolis arba insultas; * sergate migrena; * sergate epilepsija; * yra arba buvo padidėjęs cholesterolio ar trigliceridų (t. y. riebiųjų medžiagų) kiekis kraujyje arba jeigu tai yra arba buvo kraujo giminaičiams; * kraujo giminaičiai sirgo krūties vėžiu; * sergate kepenų arba tulžies pūslės ligomis; * sergate Krono liga arba opiniu kolitu (t. y. lėtiniu žarnų uždegimu); * sergate sistemine vilklige (t. y. odos liga, apimančia visą kūną); * yra hemolizinis ureminis sindromas (tai sutrikusio kraujo krešėjimo sukeltas inkstų nepakankamumas); * sergate pjautuvine anemija; * yra būklė, pirmą kartą pasireiškusi ar pablogėjusi nėštumo laikotarpiu ar anksčiau vartojus lytinius hormonus (t.y. plaukų slinkimas, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, neurologinė liga, vadinama Sydenhamo chorėja); * yra arba buvo chloazma (gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje); tada negalima ilgai degintis saulėje ar švitintis ultravioletiniais spinduliais.

Jeigu, vartojant Gracial, kuri nors iš šių būklių atsiranda pirmą kartą, pasikartoja arba pasunkėja, turite kreiptis į gydytoją.

3.3 Kontracepcinė tabletė ir trombozė

Trombozė - tai būklė, kai susidaro kraujo krešulių, galinčių užkimšti kraujagysles.

Kartais krešulių susidaro giliosiose kojų venose, t. y. pasireiškia giliųjų venų trombozė. Atsiskyręs krešulys gali patekti į plaučių arterijas ir jas užkimšti. Tai vadinamoji plaučių embolija. Paprastai giliųjų venų trombozė reta. Ji gali ištikti ir nevartojant kontracepcinių tablečių. Geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims trombozės tikimybė yra didesnė negu jų nevartojančioms. Šį tikimybė didesnė ir pirmąjį kartą pradėjusioms vartoti kontracepcines tabletes. Trombozė gali pasireikšti ir nėštumo laikotarpiu.

Giliųjų venų trombozės rizika vartojančiosioms kontracepcines tabletes su dezogestreliu yra šiek tiek didesnė negu vartojančiosioms tabletes su levonorgestreliu. Absoliutūs skaičiai labai maži. Iš 10000 moterų, vienerius metus vartojusių tabletes su levonorgestreliu, dvi ištiks trombozė. Iš 10000 moterų, vienerius metus vartojusių tabletes su dezogestreliu, trombozė ištiks maždaug tris- keturias moteris. Palyginimui - iš 10000 pastojusių moterų trombozė pasireikš maždaug šešioms. Šie duomenys pagrįsti kai kurių studijų rezultatais. Kitų studijų duomenimis, didesnės rizikos vartojančiosioms tabletes su dezogestreliu nestebėta.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (ištinka širdies priepuolis) arba smegenų kraujagyslėse (ištinka insultas), ypač retai - kepenų, žarnų, inkstų ar akių kraujagyslėse.

Retkarčiais dėl trombozės moteris gali tapti neįgali arba net mirti.

Širdies priepuolio ir insulto rizika senstant didėja. Ji didėja ir daugiau rūkant. Taigi, vartodama geriamuosius kontraceptikus, turėtumėte mesti rūkyti, ypač jei esate vyresnė negu 35 metų.

Jeigu, vartojant kontracepcines tabletes, padidėja kraujospūdis, gydytojas gali  nurodyti jų nebevartoti.

Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja operacijos ar imobilizacijos metu (pvz., jei koja ar kojos sugipsuotos arba uždėtas įtvaras). Kontracepcines tabletes geriančioms moterims ši rizika gali būti net didesnė. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba Jums numatoma operacija, informuokite savo gydytoją apie kontraceptiko vartojimą. Jis gali nurodyti nutraukti kontracepcinių tablečių vartojimą kelios savaitės iki operacijos ar imobilizacijos metu. Gydytojas nurodys, kada vėl galėsite pradėti vartoti kontraceptikus.

Jeigu pastebėjote trombozės požymių, nebegerkite kontracepcinių tablečių ir skubiai kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių "Kada turėtumėte kreiptis į savo gydytoją?").

3.4 Kontracepcinė tabletė ir vėžys

Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims krūtų vėžys buvo diagnozuotas šiek tiek dažniau negu to paties amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus jas vartoti, per 10 metų šis nedidelis skirtumas pamažu išnyksta. Ar šis skirtumas atsirado dėl kontraceptikų poveikio, nežinoma, nes juos vartojančios moterys buvo dažniau tikrinamos, todėl vėžys galėjo būti pastebėtas anksčiau.

Vartojančiosioms kontraceptikus retai gali atsirasti gerybinis, dar rečiau (piktybinis kepenų navikas. Navikai gali sukelti vidinį kraujavimą, todėl, pradėjus stipriai skaudėti pilvą, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Lėtinė žmogaus pailomos viruso (ŽPV) infekcija yra vienintelė ypač svarbi gimdos kaklelio vėžio atsiradimo priežastis. Moterims, ilgai vartojusioms kontraceptikų, yra kiek didesnė gimdos kaklelio vėžio atsiradimo tikimybė, tačiau tai gali būti susiję ne su kontraceptiko poveikiu, o su seksualiniu moters elgesiu bei kitais veiksniais.

3.5 Kontracepcinė tabletė ir nėštumas

Nėščiosioms ir moterims, manančioms, jog yra pastojusios, Gracial vartoti draudžiama. Jei įtariate, kad pastojote vartodama Gracial, kuo skubiau kreipkitės į savo gydytoją.

3.6 Kontracepcinė tabletė ir žindymas

Žindant kūdikį, Gracial paprastai vartoti nepatariama. Jeigu norite jį vartoti, kreipkitės į gydytoją, kad jis paaiškintų, ar galima tai daryti.

3.7 Kontracepcinė tabletė ir gebėjimas vairuoti

Kontraceptikų poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

3.8 Kontracepcinė tabletė ir kiti vaistai

Kai kurie vaistai gali sutrikdyti kontracepcinių tablečių poveikį. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), veikiantys ŽIV infekciją (ritonaviras) ar antibiotikai (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas); taip pat jonažolės preparatas (depresinei nuotaikai gydyti). Kontracepcinė tabletė taip pat gali sąveikauti su k itais vaistais.

Informuokite savo gydytoją ar vaistininką, kad vartojate ar neseniai vartojote bet kokius vaistus ar žolinius preparatus, net įsigyjamus be recepto. Gydytojui, stomatologui ar vaistininkui, skiriančiam kitų vaistų, pasakykite, kad vartojate Gracial. Jie patars, ar reikia taikyti papildomas kontracepcijos priemones, ir, jei reikia, kiek laiko.

4. KADA TURĖTUMĖTE KREIPTIS Į SAVO GYDYTOJĄ?

Reguliariai tikrinkitės sveikatą Jei vartojate kontracepcines tabletes, gydytojas patars Jums reguliariai tikrintis sveikatą. Į gydytoją būtina kreiptis nedelsiant, jeigu: * pablogėja sveikata, ypač atsiranda būklė, nurodyta šiame lapelyje (žr. skyrius "Kada negalima vartoti Gracial?" ir "Kas žinotina prieš vartojant Gracial"; nepamirškite ir ligų, kuriomis sirgo kraujo giminaičiai); * krūtyje aptikote gumbą; * rengiatės vartoti kitų vaistų (žr. skyrių "Kontracepcinė tabletė ir kiti vaistai"); * numatoma imobilizacija arba operacija (pasitarkite su savo gydytoju iki procedūrų likus ne mažiau kaip 4 savaitėms); * neįprastai ir stipriai kraujuoja iš makšties; * pamiršote išgerti tabletes pirmąją vartojimo savaitę, o lytiškai santykiavote per 7 dienas iki pamirštos išgerti tabletės; * stipriai viduriuojate; * mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės arba įtariate, jog pastojote (be gydytojo leidimo nepradėkite gerti kitos pakuotės tablečių).

Kontraceptiko nebevartokite ir skubiai kreipkitės į gydytoją, jei atsirado trombozės, miokardo infarkto arba insulto požymių: * neįprastas kosulys; * stiprus krūtinės skausmas, galintis plisti į kairiąją ranką; * dusulys; * neįprastas, stiprus ar ilgalaikis galvos skausmas arba migrenos priepuolis; * dalinis arba visiškas regos praradimas, dvejinimasis akyse; * neaiški tartis arba negalėjimas kalbėti; * staigus klausos, kvapų ar skonio pojūčio pokytis; * galvos svaigimas arba alpulys; * bet kurios kūno dalies silpnumas arba sąstingis; * stiprus pilvo skausmas; * stiprus kojų skausmas arba tinimas.

Šie simptomai detaliau aprašyti ir paaiškinti kituose šio lapelio skyriuose.

5. KAIP VARTOTI GRACIAL?

5.1 Kada ir kaip gerti tabletes?

Gracial pakuotėje yra 22 tabletės: 7 mėlynosios (pažymėtos skaičiais nuo 1iki 7) ir 15 baltųjų (pažymėtų skaičiais nuo 8 iki 22). Kontraceptinę tabletę gerkite kasdien, maždaug tuo pačiu laiku, jei reikia, užsigerkite skysčiu. Pradėdamos naują pakuotę,  pirmiausia išgerkite 1-uoju numeriu pažymėtą mėlynąją tabletę, esančią kairiajame viršutiniame pakuotės kampe. Praplėškite atitinkamo žaliosios dalies langelio aliuminio dangalą, taip pažymėsite dieną, kuomet pradėjote gerti tabletes, ir kasdien galėsite  lengvai įsitikinti, ar suvartojote tos dienos tabletę. Tabletes iš pakuotės reikia imti rodyklės kryptimi. Išgėrusios visas 22 tabletes, darykite 6 dienų pertrauką. Pertraukos metu, paprastai 2-3-iąją dienomis po paskutiniosios Gracial tabletės, pradeda  kraujuoti (nutraukimo sukeltas kraujavimas). Naujos pakuotės tabletes pradėkite gerti 7-ąją dieną - net ir tada, jei dar kraujuojate. Taip pirmąją kiekvienos pakuotės tabletę pradėsite gerti tą pačią savaitės dieną ir kiekvieno mėnesio maždaug tą kraujavimas.

5.2 Kaip vartoti pirmosios Gracial pakuotės tabletes

* Jeigu hormoninių kontraceptikų pastarąjį mėnesį nevartojote Pirmąją tabletę išgerkite pirmąją menstruacinio ciklo, t.y. kraujavimo, dieną. Gracial pradės veikti tučtuojau, papildomos kontracepcijos nereikia.

Gracial galima pradėti gerti ir 2-5-ąją kraujavimo dieną, tačiau tada pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia taikyti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį).

* Gracial pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptikų (sudėtinių kontraceptinių tablečių (SKT), makšties žiedo, transderminių pleistrų) Gracial galite pradėti gerti iš karto po suvartotų visų ankstesniojo kontraceptiko pakuotės tablečių (t.y. be pertraukos tarp tablečių). Jeigu anksčiau vartoto preparato pakuotėje yra ir neveikliųjų tablečių, Gracial galite pradėti gerti po suvartotos paskutiniosios veikliosios tabletės (jeigu nežinote, kurios tabletės yra neveikliosios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Gracial galima pradėti gerti ir vėliau, tačiau ne vėliau kaip po 7 dienų pertraukos (arba po ankstesniojo kontraceptiko paskutinio sios neveikliosios tabletės). Jeigu vartojate makšties žiedą arba transderminį pleistrą, Gracial reikėtų pradėti vartoti tą dieną, kai nutraukiamas ankstesnio metodo vartojimas, tačiau ne vėliau nei dieną, kurią reikėtų įkišti naują žiedą ar priklijuoti naują pleistrą. Jei laikysitės šių nurodymų, nereikės naudoti papildomų kontracepcijos būdų.

* Gracial pradedant vartoti vietoj tik progestageno turinčių tablečių (mini piliulių) Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pat laiku pradėti gerti Gracial. Tačiau tuomet pirmąsias 7 dienas lytiškai santykiaudamos vartokite papildomą kontracepciją (barjerinį būdą).

* Pradedant Gracial vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestageną atpalaiduojančios gimdos spiralės Gracial pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto arba spiralės išėmimo dieną. Tačiau tuomet pirmąsias 7 dienas lytiškai santykiaudamos vartokite papildomą kontracepciją (barjerinį būdą).

* Po gimdymo Jeigu neseniai pagimdėte, gydytojas gali patarti sulaukti pirmųjų normalių mėnesinių ir tik tada pradėti vartoti Gracial. Kartais šias tabletes galima pradėti vartoti ir anksčiau. Apie tai informuos gydytojas. Jeigu Jūs žindote kūdikį ir norite pradėti vartoti Gracial, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju.

* Po persileidimo arba nėštumo nutraukimo Pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju.

5.3 Jei išgėrėte per daug (perdozavote) Gracial tablečių

Išgėrus iš karto per daug Gracial tablečių, pavojingų komplikacijų nestebėta. Jeigu iš karto nurijote kelias tabletes, gali būti pykinimas, vėmimas, kraujavimas iš makšties. Jeigu Gracial išgėrė vaikas, kreipkitės įgydytoją.

5.4 Kaip nutraukti Gracial vartojimą?

Šį kontraceptiką galite nustoti vartoti bet kada. Jeigu Gracial nebevartojate todėl, kad norite pastoti, patariama palaukti iki natūralių mėnesinių ir tik tada mėginti pastoti. Taip geriau galima numatyti, kada kūdikis gims.

Jeigu pastoti nenorite, klauskite savo gydytojo, kokios galimos kitos kontracepcijos priemonės.

KĄ DARYTI, JEIGU...

...pamiršote išgerti kontracepcinę tabletę

* Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, kontracepcinė tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai. * Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, kontracepcinė tabletė gali veikti silpniau. Kuo daugiau tablečių iš eilės neišgerėte, tuo silpnesnis bus kontracepcinis poveikis. Pastojimo galimybė ypač padidėja pamiršus išgerti pirmąsias ar paskutiniąsias pakuotės tabletes. Taigi laikykitės žemiau nurodytų taisyklių (žr. ir diagramą).

Pamiršote išgerti daugiau negu vieną pakuotės tabletę Kreipkitės į gydytoją.

Pamiršote išgerti vieną tabletę 1-ąją vartojimo savaitę Pamirštą tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tada, jeigu vienu metu reikės gerti 2 tabletes), o kitas - gerkite įprastai. Tada 7 dienas prireiks papildomos kontracepcijos (barjerinės). Jeigu lytiškai santykiavote prieš savaitę iki dienos, kuomet tabletės neišgėrėte, galite pastoti. Skubiai kreipkitės į gydytoją.

Pamiršote išgerti vieną tabletę 2-ąją vartojimo savaitę Pamirštą tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tada, jeigu vienu metu reikės gerti 2 tabletes), o kitas - gerkite įprastai. Kontracepcinis tabletės poveikis išlieka. Papildomų kontracepcinių priemonių naudoti nereikia.

Pamiršote išgerti vieną tabletę 3-iąją vartojimo savaitę (8 dienos) Tuomet elkitės taip, kaip nurodyta toliau, papildomų kontracepcinių priemonių nereikia. 1. Pamirštą tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tada, jeigu vienu metu reikės gerti 2 tabletes), o kitas - gerkite įprastai. Kitos pakuotės tabletes pradėkite vartoti be pertraukos. Tuomet nutraukimo sukelto kraujavimo gali nebūti tol, kol nebaigsite vartoti visų kitos pakuotės tablečių, tačiau vartojimo dienomis gali tepti arba negausiai kraujuoti. arba: 2. Likusių tablečių nebegerkite, padarykite 6 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskaitant dieną, kai tabletės neišgerėte) ir paskui pradėkite vartoti kitos pakuotės tabletes. Taigi, pirmąją tabletę galite gerti įprastai, t. y. tą pačią savaitės dieną kaip ir kitų pakuočių.

* Jeigu suvartojote ne visas pakuotės tabletes ir pirmosios įprastinės pertraukos metu mėnesinių nėra, galite būti pastojusi. Todėl, prieš pradėdama vartoti tabletes iš naujos pakuotės, kreipkitės į gydytoją.

Užmiršote išgerti daugiau kaip 1 tabletę

KĄ DARYTI, JEIGU...

sutriko virškinimo trakto veikla (t.y. vemiate, stipriai viduriuojate) Jeigu vemiate ar stipriai viduriuojate, gali būti nepakankamai absorbuotis veikliosios Gracial tabletės medžiagos. Jei pradėjote vemti per 3-4 val. po Gracial pavartojimo, tai bus maždaug taip, kaip neišgerta tabletė. Todėl elkitės taip, kaip nurodyta skyriuje "Jei pamiršote išgerti kontracepcinę tabletę". Jeigu stipriai viduriuojate, kreipkitės į savo gydytoją.

... norite atidėti mėnesines Mėnesines galite atidėti (pavėlinti), jei pradėsite gerti kitos Gracial pakuotės baltąsias tabletes be 6 dienų pertraukos. Jas galite vartoti iki norimos mėnesinių dienos (ilgiausiai 15 dienų). Kai norite pradėti kraujuoti, kontraceptiko nebevartokite. Geriant tabletes iš antrosios pakuotės, gali pradėti tepti arba kraujuoti. Kitos pakuotės tabletes pradėkite gerti po įprastinės 6 dienų pertraukos.

... norite pakeisti pirmąją mėnesinių dieną Vartojant tabletes tinkamai, mėnesinės prasidės kas 4 savaitės maždaug tą pačią dieną. Norėdamos pakeisti dieną, galite sutrumpinti 6 dienų pertrauką (ilginti jos niekada negalima). Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės paprastai prasideda penktadienį, o norite, kad jos prasidėtų antradienį, t. y. trimis dienomis anksčiau, pradėkite gerti kitos pakuotės tabletes irgi 3 dienomis anksčiau. Jeigu padarėte labai trumpą (pvz., 3 dienų arba dar trumpesnę) pertrauką, tai, baigus vartoti visas pakuotės tabletes, mėnesinių gali ir nebūti. Tuomet, vartojant kitos pakuotės tabletes, gali pradėti tepti arba kraujuoti.

... prasidėjo neįprastas kraujavimas Vartojant bet kurias kontracepcines tabletes, pirmuosius mėnesius gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (t.y. tepti arba kraujuoti) tarp mėnesinių. Naudokite higienos priemones, o kontraceptiką vartokite įprastai. Paprastai nereguliarus kraujavimas baigiasi, kai organizmas prisitaiko prie tablečių (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu kraujavimas neišnyksta, stiprėja arba atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.

...nėra mėnesinių Jeigu tinkamai gėrėte visas pakuotės tabletes, ciklo metu nevėmėte, nevartojote kitų vaistų, neturėtumėte pastoti. Gerkite kitos Gracial pakuotės tabletes įprastai.

Jeigu mėnesinių nebus du ciklus iš eilės, galite būti pastojusi. Skubiai kreipkitės į savo gydytoją. Nepradėkite gerti kitos Gracial pakuotės tablečių tol, kol gydytojas nenustatys, ar nesate nėščia.

6. GALIMAS NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Gracial, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

Informuokite savo gydytoją, jeigu, vartojant Gracial, atsirado bet koks nepageidaujamas poveikis, ypač sunkus ar nepraeinantis, arba pablogėjo sveikata ir manote, jog tai sukėlė kontraceptikas.

6.1 Sunkus nepageidaujamas poveikis

Sunkūs reiškiniai, susiję su kontracepcinių tablečių vartojimu, yra tokie, kurie išvardyti skyriuose "Kontracepcinė tabletė ir trombozė" bei "Kontracepcinė tabletė ir vėžys". Juos atidžiai perskaitykite, o prireikus kreipkitės į gydytoją.

6.2 Kitas galimas nepageidaujamas poveikis

Šie nepageidaujami reiškiniai atsirado kontracepcines tabletes vartojančioms moterims, tačiau neaišku, ar juos sukėlė kontraceptikas. Šių simptomų gali atsirasti per pirmuosius kelis preparato vartojimo mėnesius. Paprastai jie silpnėja tabletes vartojant toliau.

Dažnai/vidutiniškai dažnai (dažniau nei 1 atvejis iš 1000) pasireiškė: * Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas. * Padidėjęs kūno svoris, skysčių kaupimasis organizme. * Galvos skausmas, migrena. * Sumažėjęs lytinis potraukis, prislėgta nuotaika, nuotaikų kaita. * Krūtų tempimas, skausmas, padidėjimas. * Pakitusios makšties išskyros. * Bėrimas, dilgėlinė Retai (rečiau nei 1 atvejis iš 1000) pasireiškė: * Kontaktinių lęšių netoleravimas. * Padidėjusio organizmo jautrumo reakcijos. * Sumažėjęs kūno svoris. * Sustiprėjęs lytinis potraukis. * Išskyros iš krūtų. * Pagausėjusios išskyros iš makšties. * Mazginė eritema, daugiaformė eritema.

Jei Jums atsirado lapelyje nenenurodytų nepageidaujamų reiškinių, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

7. DAUGIAU APIE KONTRACEPCINES TABLETES

Sudėtinės kontracepcinės tabletės ne tik saugo nuo nėštumo, bet ir teigiamai veikia moters sveikatą.

* Mėnesinės gali susilpnėti ir sutrumpėti, todėl sumažėja mažakraujystės rizika. Mėnesinių skausmas gali susilpnėti arba visai išnykti.

* Be to, pastebėta, kad, vartojant kontracepcines tabletes, kuriose yra 0,05 mg etinilestradiolio (vadinamąsias "didelės dozės" tabletes), kai kurių sunkių sutrikimų būna rečiau negu kontraceptikų nevartojant. Tai gerybinė krūtų liga, kiaušidžių cistos, uždegiminė mažojo dubens liga, negimdinis nėštumas (kai embrionas nėštumo metu implantuojasi ne gimdoje) bei endometriumo (gimdos gleivinės) ar kiaušidžių vėžys. Taip turėtų veikti ir mažesnių dozių tabletės, tačiau tai kol kas patvirtinta tik endometriumo ir kiaušidžių vėžio atžvilgiu.

8. LAIKYMO SĄLYGOS

Tablečių nevartoti pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui. Tabletes laikyti ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių C temperatūroje, gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Sutrupėjusių, pakitusios spalvos ar turinčių kitų sugedimo požymių tablečių nevartoti. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje!

JEIGU PERSKAIŽIUS LAPELĮ JUMS KYLA KLAUSIMų AR PAGEIDAUJATE IŠSAMIAU SUSIPAŽINTI SU VAISTO VARTOJIMO INFORMACIJA, KREIPKITĖS Į SAVO GYDYTOJĄ AR VAISTININKĄ.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9