Gegužės 31d. Sekmadienis

EVRA (NORELGESTROMIN), TRANSDERMINIAI PLEISTRAI N3, Janssen Pharmaceutica N.V.

Veiklioji medžiaga NORELGESTROMIN
Dozuotė TRANSDERMINIAI PLEISTRAI N3
Gamintojas Janssen Pharmaceutica N.V.
EVRA
Ethinylestradiolum. Norelgestrominum.
Registracijos numeris: 03/8144/7
ATC kodas: G03AA
Gamintojas: Janssen Pharmaceutica N.Y.
Farmacinė vaisto forma: Transderminis pleistras
Farmakoterapinė grupė

Sistemiškai veikiantys hormoniniai kontraceptikai.
Fiksuoti progestogenų ir estrogenų deriniai
Prieš pradėdamos vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą šį informacinį lapelį.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Šis vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai tokie patyskaip Jūsų).

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Veikliosios medžiagos: 6 mg norelgestromino ir 600 mikrogramų etinilestradiolio. Veikliosios medžiagos atsipalaiduoja per 7 dienas, o 150 mikrogramų norelgestromino ir 20 mikrogramų etinilestradiolio per kiekvienas 24 val.
Pagalbinių medžiagų sąrašas. Poliizobutilenas, polibutenas, krospovidonas, neaustinė poliesterio medžiaga ir laurillaktatas.


Vaisto forma ir vaisto kiekis

Evra yra plonas, kūno spalvos, plastikinis transderminis pleistras. Nuėmus skaidrią apsauginę plastiko plėvelę, lipnioji pleistro pusė prilipdoma prie odos. Lipniajame transderminio pleistro sluoksnyje yra veikliųjų medžiagų, kurios nuolat atsipalaiduoja ir pro odą patenka į kraujotaką.
Evra išleidžiama tokiomis pakuotėmis: po 3 pleistrus atskiruose folija dengtuose maišeliuose, pleistrai po tris įpakuoti permatomoje perforuotoje plastiko plėvelėje.


Gamintojo pavadinimas ir adresas
Gamintojas (pleistrų gamyba): LTS Lohmann Therapie Systeme AG,
Lohmannstrase, D-56626 Andernach, Vokietija.
Gamintojas (galutinis pakavimas): Janssen Pharmaceutica NV, Turnhoutseweg
30, Beerse B-2340, Belgija.


Vaisto vartojimo indikacijos

Evra vartojama subrendusių moterų kontracepcijai.


Informacija, kurią būtina žinoti prieš vartojimą
Neįrodyta, kad Evra kuriuo nors požiūriu saugesnė negu kontracepcinės tabletės.
Prieš pradėdamos vartoti Evra, kreipkitės į gydytoją, kad Jus mediciniškai ištirtų. Gydytojui būtinai pasakykite, jeigu sergate ar sirgote bet kuria žemiau nurodyta liga. Jei sergate tokia liga, Jums gali tekti dažniau lankytis pas gydytoją. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jeigu, vartojant Evra, bet kuri iš toliau nurodytų ligų paūmėja ar išryškėja pirmą kartą. Tai:
- Širdies liga (krūtinės skausmas ar tam tikras širdies ritmo sutrikimas).
- Daug riebiųjų medžiagų (trigliceridų) Jūsų kraujyje arba jų nustatyta Jūsų šeimos nariams.
- Padidėjęs kraujospūdis, ypač jei jis dar padidėjo ar nesumažėjo pradėjus vartoti kraujospūdį mažinančius vaistus.
- Tam tikro tipo migrena.
- Diabetas ar ribinis diabetas.
- Esanti ar buvusi depresija, nes ji gali paūmėti ar pasikartoti pradėjus vartoti kontracepcinius vaistus.
- Epilepsija.
- Uždegiminė žarnyno liga (Crohno liga ar opinis kolitas).
- Tam tikro tipo gelta (odos ar akių junginės pageltimas).
- Neaiškios kilmės niežulys, ypač jei jis buvo per ankstesnį nėštumą.
- Nuolatinės rudos veido odos dėmės, ypač jei jų atsirado nėštumo metu; jei jų yra, venkite saulės ir ultravioletinių spindulių (saulės vonių).
Kitos būklės, apie kurias pranešta, kad jos paūmėjo vartojant kontracepcines tabletes, bet tai nebuvo patvirtinta. Tai tulžies akmenys, raudonoji vilkligė, hemolizinis ureminis sindromas, Sydenhamo chorėja, sutrikusi klausa dėl otosklerozės ir nėščiųjų paprastoji pūslelinė (vadinamoji herpes gestationis).
Taip pat kreipkitės į gydytoją, jeigu:
- manote, kad galite būti nėščia, t.y. Jums nebuvo dviejų mėnesinių iš eilės.
Galimai pavojingos būklės
Toliau pateikti duomenys remiasi informacija apie kontracepcines tabletes (geriamuosius kontraceptikus). Evra transderminiame pleistre esantys hormonai yra panašūs į kontracepcinių tablečių hormonus, todėl tikėtina, kad
jis sukelia tokią pat riziką. Vartojant visus sudėtinius hormoninius kontraceptikus yra neįgalumo ar mirties rizika. Tačiau ši rizika yra mažesnė už tą, kuri būna pastojus.
- Trombozė (kraujo krešuliai)
Vartojant kontracepcines tabletes, gali padidėti trombozės (kraujo krešulių) tikimybė. Didžiausia rizika būna pirmaisiais bet kokio tipo kontracepcinių tablečių vartojimo metais. Tačiau kraujo krešulių rizika didesnė nėščiosioms
negu vartojančiosioms kontracepcines tabletes. Dar nežinoma, kokia Evra įtaka trombozės rizikai lyginant su kontracepcinėmis tabletėmis.
Kraujo krešuliai gali užkišti stambiąsias kraujagysles ir labai retai gali sukelti nuolatinę negalią ar mirtį. Giliosiose kojų venose susidaręs kraujo krešulys gali atitrūkti ir užkimšti plaučių arteriją (plaučių embolija).
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (miokardo infarktas) ar smegenyse (insultas), ypač retai - kepenyse, žarnyne, inkstuose ar akyje. Dėl akies kraujo krešulių galima apakti ar gali dvejintis akyse. Kraujo krešulių rizika nepriklauso nuo kontraceptikų vartojimo trukmės, tačiau išnyksta nustojus juos vartoti.
Jei manote, kad Jums, vartojant Evra, galėjo susidaryti bet kokios rūšies kraujo krešulių, kreipkitės į gydytoją, kuris gali nurodyti nebevartoti šio kontraceptiko. Galimi susidariusių kraujo krešulių požymiai:
- vienos kojos skausmas,
- tinimas,
- stiprus krūtinės skausmas, kuris gali plisti į ranką,
- staiga prasidėjęs kosulys,
- stiprus galvos skausmas,
- sutrikusi rega,
- sunkumas kalbėti aiškiai
- galvos svaigimas,
- traukuliai,
- vienos kūno pusės silpnumas ar tirpimas,
- sunkumas eiti ar laikyti daiktus,
- stiprus pilvo skausmas.
Toliau nurodytos būklės gali padidinti kraujo krešulių riziką. Jei jų yra Jums, pasakykite apie tai gydytojui. Tai:
- Šeimos narių ligos dėl kraujo krešulių tam tikrose kraujagyslėse (venose).
- Cigarečių rūkymas, ypač jei Jums daugiau kaip 35 metai.
- Poreikis daug dienų gulėti lovoje.
- Didelis antsvoris.
- Neseniai buvęs gimdymas, persileidimas ar abortas.
- Buvęs sunkus pažeidimas, ypač kojų ar klubo.
- Atlikta ar numatoma atlikti didelės apimties chirurginė operacija arba priverstinis ilgas gulėjimas lovoje. Paprastai kontracepcinio pleistro negalima vartoti dvi savaites po chirurginės operacijos.
- Navikai
Nustatyta, kad krūties vėžys šiek tiek dažniau pasitaiko sudėtinius hormoninius kontraceptikus vartojančioms moterims, bet nežinoma, ar jį sukelia gydymas. Pavyzdžiui, gali būti, kad sudėtinius hormoninius kontraceptikus vartojančioms moterims diagnozuojama daugiau navikų, todėl, kad jas dažniau apžiūri gydytojas. Nustojus vartoti sudėtinius hormoninius kontraceptikus, krūties vėžio dažnumas laipsniškai mažėja. Po 10 metų tikimybė susirgti krūties vėžiu yra tokia pat kaip ir niekada kontracepcinių tablečių nevartojusių moterų.
Gimdos kaklelio vėžys taip pat dažnesnis moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus. Tačiau šis navikas yra susijęs su padidėjusiu lytiniu aktyvumu ir lytiškai plintančia liga, todėl neaišku, ar sudėtiniai
hormoniniai kontraceptikai turi tiesioginę įtaką šiai rizikai.
Moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus, retai nustatomas kepenų navikas. Tai gali sukelti vidinį kraujavimą ir dėl jo stiprų pilvo skausmą. Jei taip atsitiktų, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją.
- Nereguliarus kraujavimas
Vartojamas Evra transderminis pleistras gali sukelti netikėtą kraujavimą iš makšties ar tepimą. Tai paprastai baigiasi po kelių pirmųjų ciklų.
Netinkamai vartojami pleistrai taip pat gali sukelti tepimą ar negausų kraujavimą. Evra galite vartoti toliau, tačiau, jeigu kraujuojate ilgiau negu tris pirmuosius ciklus, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Jei per laikotarpį be Evra pleistro (4-ąją savaitę) nepradeda kraujuoti, vis tiek naują pleistrą klijuokite įprastą pleistro keitimo dieną. Jei tinkamai vartojote Evra ir nepradeda kraujuoti, tai dar nereiškia, kad pastojote. Tačiau, jei nebuvo dviejų mėnesinių, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, nes galite būti nėščia.
Nustojus vartoti Evra, mėnesinės gali būti nereguliarios, negausios ar visai be kraujo, ypač pirmuosius tris mėnesius ir jeigu jos buvo nereguliarios prieš pradedant vartoti hormonus.
Evra vartojimas valgant ir geriant
Nesitikima, kad maistas ar gėrimas veiktų hormonų absorbciją iš Evra.
Nėštumas
Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Evra nevartokite, jei esate nėščia ar manote, kad pastojote (žr. Kaip vartoti Evra apie vaisto vartojimą po nėštumo).
Nėra duomenų apie bet kokį sklaidos defektų padažnėjimą naujagimiams, kurių motinos greitai pastojo nutraukus vartoti kontracepcinius pleistrus.
Nustojusios vartoti Evra, iš karto galite nepastoti, ypač jeigu Jūsų mėnesinės prieš šio vaisto vartojimą buvo nereguliarios. Mėnesinės, buvusios per laikotarpį be pleistro, netikros. Svarbu, kad tikros mėnesinės Jums
būtų prieš pastojant, tuomet gydytojas tiksliai apskaičiuos, kada gims Jūsų kūdikis. Taigi, jeigu nustojote vartoti Evra norėdama pastoti, naudokite kitus kontracepcijos būdus, kol bus tikros mėnesinės.
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Evra nevartokite, kol visiškai nenustosite žindyti kūdikio.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartodamos Evra, galite vairuoti ar valdyti mechanizmus.


Vartojimo instrukcija
Dozavimas. Evra visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas, nes kitaip gali padidėti nėštumo rizika. Turėkite nehormoninių kontracepcijos priemonių (pvz., prezervatyvą, putų ar kempinę) tam atvejui, jei netinkamai
pavartotumėte pleistrą. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė yra: vieną pleistrą klijuokite tiksliai 7 dienoms kas savaitę tris savaites iš eilės, paskui vieną savaitę (tiksliai 7 dienas) pleistro nevartokite.
Jeigu manote, kad EVRA veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Vartojimo būdas. Svarbu
1. Evra pleistrą keiskite tą pačią savaitės dieną, jis sukurtas veikti 7 dienas.
2. Niekada nebūkite be pleistro ilgiau kaip 7 dienas iš eilės.
3. Vienu metu klijuokite tik vieną pleistrą.
4. Pleistro neklijuokite ant paraudusios, sudirgintos ar įpjautos odos.
5. Tik gerai prie odos prilipęs pleistras veiks tinkamai. Pleistrą reikia stipriai prispausti, kad jo kampai gerai priliptų. Odos, ant kurios ketinate klijuoti pleistrą, ir aplinkinės srities netepkite kremu, aliejumi, losjonu, kitokia kosmetika, nebarstykite milteliais, nes pleistras gali atsiklijuoti.
6. Naujo pleistro neklijuokite ant tos vietos, nuo kurios nuėmėte vartotą pleistrą. Klijuojant ant tos pačios vietos, didėja dirginimo tikimybė.
7. Kasdien patikrinkite, ar pleistras nenukrito.
8. Pleistrus vartokite net tada, kai retai lytiškai santykiaujate.
Norėdamos pirmą kartą pradėti vartoti kontracepcinį pleistrą, palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmąjį pleistrą priklijuokite per pirmąsias 24 mėnesinių valandas. Jei pleistrą priklijavote praėjus 1-ajai mėnesinių dienai, turite naudoti nehormonines kontracepcijos priemones iki 7-osios dienos, kol keisite pleistrą. Diena, kai priklijuojate pirmąjį pleistrą, yra 1-oji diena. Pleistro keitimo diena bus ta pati kiekvienos savaitės diena.
Pasirinkite pleistro klijavimo vietą. Jį visada klijuokite ant švarios, sausos, neplaukuotos sėdmenų, pilvo, viršutinės išorinės rankos ar viršutinės nugaros srities odos, kurios netrins prigludę drabužiai. Niekada
neklijuokite pleistro ant krūtų.
Folijos maišelį atidarykite pirštais nuplėšę jo kraštą (nenaudokite žirklių). Stipriai suimkite pleistro kampą ir švelniai ištraukite iš folijos maišelio. Retkarčiais pleistras užstringa maišelio viduje elkitės atsargiai ir, išimdamos pleistrą, netyčia nenuimkite jį dengiančiosios skaidrios plėvelės. Tuomet, kaip parodyta, nuimkite iki pusės skaidrią
apsauginę plėvelę. Nelieskite lipniosios pusės.
Prilipdykite pleistrą prie odos ir tada nuimkite plėvelę nuo kitos pleistro pusės. Stipriai prispauskite pleistrą delnu 10 sekundžių, įsitikinkite, kad pleistro kraštai gerai prilipo.
Pleistrą laikykite 7 dienas (vieną savaitę). Pirmąją pleistro keitimo dieną 8-ąją dieną - nuplėškite vartotą pleistrą. Nedelsdama priklijuokite naują pleistrą.
Naują pleistrą priklijuokite 2-ąją savaitę (8-ąją dieną) ir paskui 3-iąją savaitę (15-ąją dieną), iš viso tris savaites. Kad nesudirgtų oda, naujo pleistro neklijuokite ant nuimto pleistro vietos.
4-ąją savaitę (nuo 22-osios iki 28-osios dienos) pleistro neklijuokite.
Šiuo laikotarpiu turi prasidėti mėnesinės. Šią savaitę būsite apsaugotos nuo nėštumo tik tuomet, jei laiku priklijuosite kitą pleistrą.
Kitą keturių savaičių ciklą pradėkite priklijuodamos naują pleistrą įprastą pleistro keitimo dieną, dieną po 28-osios dienos - neatsižvelgiant į mėnesinių pradžią ir pabaigą.
Jei norite pakeisti pleistro keitimo dieną kita savaitės diena, kreipkitės į gydytoją.


Vartotų ir nevartotų pleistrų išmetimas
Vartotus pleistrus išmeskite saugiai. Vartotame pleistre dar lieka veikliųjų medžiagų. Šios pleistre likusios hormoninės medžiagos, patekusios į vandeninę aplinką, gali būti kenksmingos. Pavartotam pleistrui saugiai
išmesti reikia nuo maišelio išorinio paviršiaus nulupti išmetamąją etiketę.
Vartotą pleistrą uždėti ant nuluptos išmetamosios etiketės taip, kad lipnioji pusė uždengtų brūkšniuotą plotą.
Paskui išmetamąją etiketę suklijuokite taip, kad pleistras liktų viduje, ir išmeskite taip, kad neprieitų vaikai. Visus vartotus ar nevartotus pleistrus reikia išmesti pagal vietinius reikalavimus arba grąžinti į vaistinę. Kad neterštumėte aplinkos, nemeskite pleistrų į tualetą ar į skystųjų atliekų sistemą.
Pastaba. Šiuo metu nesunaudotų vaistų grąžinimo į vaistinę tvarka dar negalioja.
Maudymasis po dušu, vonioje ir sportavimas. Įprastinė veikla, pvz., maudymasis po dušu ar vonioje, kaitinimasis saunoje bei sportavimas neturi įtakos normaliam pleistro poveikiui. Pleistras pagamintas taip, kad neatsiklijuotų užsiimant šia veikla. Tačiau rekomenduojama patikrinti, ar  jis neatsiklijavo po šių užsiėmimų.
Jei Jums sunku prisiminti pakeisti Evra pleistrą
Pasitarkite su gydytoju, kaip supaprastinti pleistro keitimą arba apie kitokį kontracepcijos būdą.
Jei pleistras ar jo kampai yra atsiklijavę:
- trumpiau negu vieną dieną (iki 24 val.), nedelsdamos jį prilipinkite prie tos pačios vietos arba pakeiskite nauju pleistru. Papildomos kontracepcijos nereikia. Pleistro keitimo diena nesikeičia. Nemėginkite iš naujo  priklijuoti nelimpančio, sulipusio ar prilipusio prie kito paviršiaus  pleistro, taip pat to, prie kurio prisiklijavo kitų medžiagų arba kuris  nesandariai prigludęs ar atsiklijavo.
Negalima tokio pleistro pritvirtinti lipnia juosta ar tvarsčiu. Jei pleistras neprisiklijuoja, nedelsdamos klijuokite naują pleistrą.
- daugiau kaip vieną dieną (24 val. ar ilgiau) arba Jūs nežinote, kiek laiko praėjo, tuomet Jūs galite pastoti. Nedelsdama pradėkite naują keturių savaičių ciklą, priklijuodama naują pleistrą. Dabar tai bus nauja 1-oji diena” ir nauja pleistro keitimo diena. Pirmąją naujo ciklo savaitę  privalote naudoti nehormonines kontracepcijos priemones.


Pamiršus pavartoti EVRA:
- Bet kurio ciklo pradžioje (1-oji savaitė (1-oji diena)) Jei pleistrą pamiršote priklijuoti, ypač Gali padidėti rizika pastoti.
Privalote taikyti nehormonines kontracepcijos priemones vieną savaitę.
Pirmąjį naujo ciklo pleistrą priklijuokite iš karto prisiminusi. Dabar tai bus nauja pleistro keitimo diena ir 1-oji diena.
- Ciklo viduryje (2-oji ar 3-ioji savaitė)
Jei pleistrą pamiršote pakeisti vieną ar dvi dienas (iki 48 val.), priklijuokite naują pleistrą iš karto prisiminusi. Kitą pleistrą klijuokite įprastą pleistro keitimo dieną. Papildomos kontracepcijos nereikia.
Jei pleistrą pamiršote pakeisti daugiau kaip 2 dienas (48 val. ar daugiau), galite pastoti. Naują keturių savaičių ciklą pradėkite iš karto prisiminusi, priklijuodama naują pleistrą. Dabar tai bus nauja pleistro keitimo diena
ir 1-oji diena. Pirmąją naujo ciklo savaitę turite naudoti papildomas  kontracepcijos priemones.
- Pleistro ciklo pabaigoje (4-oji savaitė)
Jei pleistrą pamiršote nuimti, tai padarykite iš karto prisiminusi. Naują ciklą pradėkite įprastą pleistro keitimo dieną, kitą dieną po 28-osios ciklo dienos. Papildomos kontracepcijos nereikia.
Jei pleistrą prireikė perklijuoti į kitą vietą savaitės viduryje
Jei priklijuotas pleistras Jums sukelia diskomfortą ar dirgina, galite jį nuimti ir priklijuoti naują pleistrą kitoje vietoje. Tačiau vienu metu gali būti priklijuotas tik vienas pleistras.
Jei geriamąsias kontracepcines tabletes keičiate Evra
Jei vietoj geriamųjų kontracepcinių tablečių norite vartoti kontracepcinį pleistrą, palaukite iki mėnesinių. Pirmąjį pleistrą priklijuokite per 24 val. prasidėjus mėnesinėms. Jei pleistrą priklijavote po 1-osios mėnesinių dienos, iki 7-osios dienos, kol keisite pleistrą, naudokite papildomas kontracepcijos priemones. Jei mėnesinės neprasideda per 5 dienas po paskutiniosios kontracepcinės tabletės, prieš pradėdama vartoti Evra, kreipkitės į gydytoją.

Jei keičiate mažos dozės tabletes
Evra galite pradėti vartoti bet kurią dieną po mažos dozės tablečių. Pirmąją dieną, kai nevartosite mažos dozės tablečių, priklijuokite pleistrą. Iki 7-osios dienos, kol keisite pleistrą, naudokite nehormonines kontracepcijos
priemones.

Vartojimas po gimdymo
Jei nežindote kūdikio, mažiausiai 4 savaites po gimdymo nepradėkite vartoti Evra. Jei pradedate jį vartoti po 28-osios dienos, pirmąją pleistro vartojimo savaitę privalote kartu taikyti nehormonines kontracepcijos priemones. Paklauskite gydytojo ar vaistininko apie galimas problemas, kai  Evra pradedama vartoti greitai po gimdymo.
Vartojimas po aborto ar persileidimo
Evra galite pradėti vartoti iš karto po aborto ar po persileidimo, įvykusio iki 20-osios nėštumo savaitės. Jei Evra pradėjote vartoti iš karto, papildomų kontracepcijos būdų taikyti nereikia.
Kai abortas ar persileidimas įvyksta po 20-osios nėštumo savaitės, Evra galite pradėti vartoti 21-ąją dieną po aborto arba persileidimo arba pirmąją kitų mėnesinių dieną, kas bus pirmiau. 1-ąją Evra vartojimo savaitę reikia
taikyti pagalbines kontracepcijos priemones.

Kita svarbi informacija apie Evra vartojimą
Daugeliui moterų per pirmuosius tris ciklus būna tepimas, nestiprus kraujavimas, padidėjęs krūtų jautrumas ar pykinimas (žr. Nepageidaujamas poveikis). Šie negalavimai paprastai išnyksta, tačiau jeigu jie neišnyksta,
kreipkitės į gydytoją. Netinkamai vartojamas pleistras taip pat gali sukelti  tepimą ar nestiprų kraujavimą.
Skirtingai negu geriamųjų kontracepcinių tablečių, veikliosios medžiagos kiekio, patenkančio iš Evra pleistro, neveikia vėmimas ar viduriavimas, todėl, pasireiškus šiems negalavimams, Jums nereikia papildomų
kontracepcijos priemonių.

Perdozavimas
Pavartojus per didelę EVRA dozę
Nuimkite pleistrus ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei buvote priklijavusi daugiau pleistrų negu buvo paskirta. Priklijuoti keli pleistrai gali sukelti pykinimą, vėmimą ir kraujavimą.

Šalutinis poveikis

Evra, kaip ir visi vaistai, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių.
Pasakykite gydytojui apie bet kurį pastebėtą nepageidaujamą reiškinį. Jei manote, kad Evra sukėlė sunkų nepageidaujamą reiškinį, nuimkite pleistrą ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Tuo laikotarpiu taikykite
kitą kontracepcijos būdą.
Sunkūs nepageidaujami reiškiniai, susiję su sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimu, aprašyti skyrelyje Trombozė (Kraujo krešuliai) ir sudėtiniai hormoniniai kontraceptikai bei Navikai ir sudėtiniai hormoniniai kontraceptikai. Papildomos informacijos rasite šiuose skyreliuose, todėl juos perskaitykite.
Klinikinių Evra tyrimų metu dažniausiai buvo pranešama apie krūtų požymius, galvos skausmą, priklijavimo vietos reakcijas ir pykinimą.
Evra vartojančios pacientės pranešė ir apie kitus nepageidaujamus reiškinius, tačiau nežinoma, ar šiuos reiškinius sukėlė šis pleistras.
Dažniausiai nurodomi reiškiniai yra susižalojimas, migrena, pilvo skausmas / padidėjimas, vėmimas, gastroenteritas, nenormalus tepinėlio testas, depresija, sunkios mėnesinės, prienosinių ančių infekcija, į gripą panašūs simptomai, raumenų / sąnarių skausmas, alergijos požymiai, galvos svaigimas, sutrikęs virškinimas, dantų pažeidimai, padidėjęs kūno svoris, nuotaikos svyravimai, skausmingos mėnesinės, vulvos ir makšties infekcija, nereguliarus ar netikėtas kraujavimas iš makšties, kvėpavimo sutrikimai, niežulys / bėrimas, paprastieji spuogai ir šlapimo infekcija.
Nedažnai nurodoma susilpnėjęs ar neįprastas jutimas, odos infekcija, raudonis, tinimas, krūtinės skausmas / širdies plakimas, alpulys, padidėjęs kraujospūdis, raumenų mėšlungis, sutrikę judesiai ir koordinacija,
hemorojus, padidėjusi lipidų koncentracija serume, raumenų silpnumas, padidėjęs ar sumažėjęs lytinis potraukis, nerimas, pakitęs apetitas, sutrikęs miegas, skausmingas lytinis aktas, mažakraujystė, išskyros iš krūtų, pakitusi odos spalva, prakaitavimas, pūslės, plaukų slinkimas, sausa oda, varikozinės venos, akių pažeidimai ir pakitusi rega.
Reti nepageidaujami reiškiniai yra nejudrumas, tulžies pūslės liga, sutrikęs krešėjimas, taip pat plaučių krešuliai, alkoholio netoleravimas, pakitęs balsas, sausa burna, padidėjęs seilėtekis, nenormali kepenų funkcija, padidėjęs kūno svoris, mėlynės, paranoja, krūtų atrofija ir šalta, lipni oda.
Pastebėję šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Informacija apie vaisto laikymą
Laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.. Laikyti gamintojo pakuotėje.
Tinkamumo laikas. Nevartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės.

Prekybos leidimo savininkas

Janssen-Cilag International N.V., Turnhoutseweg
30, B-2340 Beerse, Belgija.
Jei norite daugiau sužinoti apie šį preparatą, kreipkitės į vietinį
registravimo liudijimo turėtojo atstovą.
Lietuva
Janssen Pharmaceutica N.V. atstovybė
Geležinio Vilko 18A
LT-2004, Vilnius
Tel.: +370 5 278 68 88


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9