Balandžio 22d. Ketvirtadienis

CUTIVATE (FLUTICASONE), 0,05MG/G 15 G, Glaxo UK-Wellcome

Veiklioji medžiaga FLUTICASONE
Dozuotė 0,05MG/G 15 G
Gamintojas Glaxo UK-Wellcome
CUTIVATE(Kutivatas)

Tepalas

15 g

VAISTO FORMA IR SUDĖTIS

0,005% tepalas. 1 g kutivato tepalo yra 50 (g flutikasono propionato (fluticasoni propionas). Tepalo bazę sudaro propileno glikolis, sorbitano seskvioleatas, mikrokristalinis vaškas ir skystas parafinas.

INDIKACIJOS

Flutikonasono propionato kremas ir tepalas skirti dermatozės simptomams uždegimui ir niežuliui ( mažinti tuo atveju, jei gydymas kortikosteroidais duoda teigiamą efektą. Kutivato preparatais galima gydyti egzemą (atopinę, kūdikių bei diskoidinę), mazgelinį niežulį, žvynelinę (išskyrus išplitusią), neurodermatozę (ir lėtinį ribotą neurodermitą), plokščiąją raudonąją kerpligę, seborėjinį dermatitą,kontaktinę alergiją, diskoidinę raudonąją vilkligę, reakciją po vabzdžių įkandimo, taip pat odos pažeidimą dėl prakaito liaukų latako užsikimšimo (paraudimas, mazgeliai, pūslelės, niežulys). Kartu su sistemiškai veikiančiais gliukokortikoidais preparatai vartotini taip pat generalizuotai eritrodermai gydyti.

Dozavimas ir vartojimas

Pažeistą odą plonu kutivato tepalo arba kremo sluoksniu reikia tepti 1-2 kartus per dieną.

KONTRAINDIKACIJOS

Raudonieji spuogai, paprastieji spuogai, perioralinis dermatitas, pirminė odos virusinė liga, padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriam preparato komponentui, perianalinis ir lyties organų niežulys. Preparatai netinka tuo atveju, jei odos pažeidimas atsiranda dėl pirminės virusų arba grybelių infekcijos. Jais negalima gydyti vaikų, jaunesnių nei 1 metų, kuriems yra dermatozė (taip pat dermatitas arba odos pažeidimas, kurį sukelia vystyklai).

SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS

Gydant kutivato preparatų didelėmis dozėmis didelius odos pažeidimus, gali prasidėti antinksčių žievės funkcijos slopinimas (ypač kūdikiams ir mažiems vaikams). Vaikams gali rezorbuotis atitinkamai didesnis lokaliai veikiančių gliukokortikoidų kiekis, to dėl jiems greičiau galimas nepageidaujamas sisteminis poveikis.Gydant ilgai stipriai lokaliai veikiančiais gliukokortikoidais, galima odos atrofija. Veido oda atrofuojasi dažniau nei kitų sričių. To negalima pamiršti gydant žvynelinę, diskoidinę sisteminę vilkligę ir sunkią egzemą.Tepant vokus, reikia saugoti, kad preparato nepatektų į akis, kadangi jis gali dirginti arba sukelti glaukomą. Žvynelinės gydymas gliukokortikoidais yra pavojingas dėl kelių priežasčių, būtent: galimas atoveiksmio fenomenas, tolerancija, pustulinės žvynelinės išplitimas, nepageidaujamas lokalus ir sisteminis poveikis dėl odos barjero funkcijos pažeidimo. Todėl gydant kutivato preparatais pacientus, sergančius šia liga,  būtina rūpestingai juos prižiūrėti. Jeigu į gydomą uždegimo pažeistą odą patenka infekcija, būtina vartoti tinkamų antimikrobinių preparatų. Infekcijos išplitimo atveju gydymą lokaliai veikiančiais gliukokortikoidais reikia nutraukti ir vartoti sistemiškai veikiančių antimikrobinių preparatų.Bakterijos greičiau dauginasi šiltoje ir drėgnoje terpėje, kuri atsiranda užrišus pažeistą odą tvarsčiu, todėl keičiant tvarstį odą reikia nuvalyti.

NĖŠTUMAS

Lokaliai veikiantys gliukokortikoidai gali pažeisti gyvulių vaisiaus vystymąsi. Ar taip pat jie veikia ir žmogų, neištirta, todėl nėštumo metu flutikasono propionato galima vartoti tik įsitikinus, kad nauda motinai bus didesnė už galimą žalą vaisiui.

LAKTACIJA

Ar flutikasono propionatas išskiriamas su motinos pienu, nenustatyta. Su gyvuliais tokių tyrimų taip pat neatlikta. Remiantis vaisto farmakokinetikos duomenimis, galima teigti, kad į motinos pieną jo patekti neturėtų.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Paprastai flutikasono propionato preparatai toleruojami. Galimas lokalus deginimas ir niežulys. Pasireiškus padidėjusio organizmo jautrumo požymiams, vaisto vartojimą tuoj pat reikia nutraukti.Gydant stipriai veikiančiais gliukokortikoidų preparatais ilgai ir intensyviai, gali  atsirasti odos atrofijos požymių (suplonėja oda,išsiplečia paviršutinės kraujagyslės, atsiranda ruožų, hipertrichozė,sumažėja pigmentacija). Galimas infekcijos išplitimas, ypač jei gydomos pažeistos odos raukšlės arba naudojami tvarsčiai.Pasitaikė alerginio kontaktinio dermatito atvejų, kartais padidėdavo dermatozės simptomai.Jeigu didelėmis gliukokortikoidų dozėmis gydoma ilgai arba pažeistos odos plotas didelis, galima jų rezorbcija ir hiperadrenokortikalizmas. Taip dažniausiai atsitinka kūdikiams ir vaikams, taip pat tuo atveju, jei naudojami tvarsčiai (kūdikiams vystyklas gali sukelti tokią pat reakciją kaip tvarstis). Retai, gydant gliukokortikoidais žvynelinę arba nutraukus jų vartojimą, gali atsirasti pūslelinė šios ligos forma. Sąveika su kitais vaistais nepastebėta.

PERDOZAVIMAS

Ūminis perdozavimas nelabai įmanomas. Lėtinio  perdozavimo atveju arba piktnaudžiaujant kutivatu gali pasireikšti hiperadrenokortikalizmo simptomų, tokiu atveju vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Laikymo sąlygos

Laikyti mažesnėje nei 30 laipsnių C temperatūroje, neužšaldyti.

Papildoma informacija

Gydant terapinėmis flutikasono propionato tepalo arba kremo dozėmis akivaizdus pagumburio, hipofizės ir antinksčių funkcijos slopinimas( ryte kortizolio koncentracija plazmoje )  5 (g/dl) neturėtų pasireikšti, nebent suaugusiam žmogui pažeidimas būtų didesnis nei  50% kūno paviršiaus arba būtų vartojama daugiau nei 20 g preparato per dieną. Nustatant dozę vaikams, reikia atsižvelgti į tai, kad jų kūno paviršiaus ploto ir kūno svorio santykinė reikšmė yra didesnė negu suaugusiųjų. Flutikazono propionatas ypač selektyviai veikia gliukokortikoidinius receptorius. Manoma, kad priešuždegiminis gliukokortikoidų poveikis pasireiškia dėl jų veikimo į šiuos receptorius.

GAMINTOJAS

Glaxo Wellcome, Anglija. 

  * - patentuotas vaisto pavadinimas.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9