Balandžio 22d. Ketvirtadienis

CINNARIZIN ACTAVIS (CINNARIZINE), 25 MG N50, Actavis

Veiklioji medžiaga CINNARIZINE
Dozuotė 25 MG N50
Gamintojas Actavis
Cinnarizinum

Tabletės.

SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 25 mg veikiosios medžiagos cinarizino ir pagalbinių medžiagų: laktozės, kviečių krakmolo, polivinilpirolidono K - 25, magnio stearato, aerosilo - 200.

FARMAKOTERAPINĖ GRUPĖ

Vaistas gerina smegenų kraujotaką ir išplečia periferines kraujagysles.

INDIKACIJOS

Smegenų kraujotakos pažeidimas: kraujagyslių aterosklerozė, išeminis insultas, kraujotakos sutrikimo sukelta encefalopatija. Vaistas tinka gijimui spartinti po hemoraginio insulto ir galvos smegenų traumos. Preparato galima vartoti galvos sukimosi, spengimo ausyse, padidinto dirglumo ir slopinimo, greito psichinio nuovargio, migrenos, senatvinės silpnaprotystės, atminties sumažėjimo ir praradimo, negalėjimo susikaupti ir mąstysenos pažeidimų atvejais. Vaistas tinka periferinės kraujotakos pažeidimų (Biurgerio ligos, Reino ligos, Menjero sindromo, obliteruojančios aterosklerozės, obliteruojančio trombangito, diabetinės angiopatijos, akrocianozės, protarpinio šlubumo, trofinių ir varikozinių opų, parestezijos, galnių šalimo) profilaktikai ir gydymui. Be to, vaisto galima vartoti palaikomajam gydymui, jei yra labirinto pažeidimo simptomų: sukasi galva, spengia ausyse, pykina, atsiranda nistagmas ir vėmimas. Medikamentas tinka kinetozių (kelionių ligos) profilaktikai.

KONTRAINDIKACIJOS

Negalima cinarizino vartoti ligoniams, kurių padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai preparato sudėtyje, nėščioms moterims ir ligoniams, sergantiems eritemine (raudonąja) vilklige.

ATSARGUMO PRIEMONĖS

Kad gydymas cinarizinu btų veiksmingas, reikia tiksliai laikyti gydytojo nurodyto dozavimo bei vaisto vartojimo trukmės. Ligoniams, kurių arterinis kraujospdis yra žemas, vaistas gali jį dar labiau žeminti, todėl negalima vartoti didesnę, negu nurodyta gydytojo, dozę ir btinai reikia tikrinti arterinį kraujospūdį. Ligoniams, kuriems yra tremoras (dreba rankos arba pirštai) arba kurie serga Parkinsono liga, vaikai bei pagyvenę pacientai cinarizino gali vartoti tik gydytojo nurodymu. Net pagal gydytojo nurodymą vaisto vartojant ilgai, reikia reguliariai tikrinti kraują ir kepenų bei inkstų funkciją. Cinarizinas gali patekti į pieną, todėl jo žindyvėms reikėtų nevartoti, nebent nurodytų gydytojas. Jei žindyvė gydytojo nurodymu turi vartoti preparato, žindymą reikia nutraukti.

POVEIKIS GEBĖJIMUI VAIRUOTI AUTOMOBILĮ IR DIRBTI DARBĄ, REIKALAUJANTĮ

GREITOS PSICHINĖS IR FIZINĖS REAKCIJOS

Gydymo pradžioje gali pasireikšti mieguistumas, todėl transporto priemonių vairuotojai ir darbininkai, prižirintys veikiančius įrenginius, cinarizino gali vartoti tik gydytojui tiksliai nustačius indikacijas ir galimą pavojų.

SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS

Vartojant kartu kelis vaistus galima jų sąveika, todėl ligonis privalo informuoti gydytoją apie kitus vaistus, kuriuos jis vartoja, vartojo ar nori vartoti. Cinarizino poveikį stiprina kartu vartojami antidepresantai, kraujo spaudimą mažinantys medikamentai, piramemas ir alkoholis.

PERDOZAVIMAS

Jei vartojama didesnė negu nurodyta gydytojo dozė, gali pasireikšti perdozavimas. Tokiu atveju gali pasireikšti stiprus mieguistumas, svaigulys, o sunkesniais atvejais - sumišimas, kalbos sutrikimas, pirštų ir rankų drebulys. Jei atsiranda minėtų simptomų, reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją ar artimiausią medicinos įstaigą.

KITI PERSPĖJIMAI

Cinarizinas gali paveikti sportininkų antidopingo kontrolės (tariamai teigiamas) ir odos alerginio mėginio (tariamai neigiamas) rezultatus, todėl prieš tyrimą gydytoją btina informuoti, kad pacientas vartoja cinarizino.

VARTOJIMAS IR DOZAVIMAS

Tabletes reikia vartoti valgant ar po valgio ir užsigerti pakankamu kiekiu skysčio. Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, vaistą reikia gerti: * kelionių ar jros ligos atveju - po 1 tabletę pusę ar vieną valandą prieš kelionę, o vėliau - kas 6 valandas; * pusiausvyros sutrikimo, Menjero ligos, migrenos, smegenų arterijų sklerozės atveju bei po insulto, galvos smegenų traumos - po 1 tabletę 3 kartus per dieną; * Biurgerio ligai, Reino ligai, cukriniam diabetui, naktiniam galūnių skausmui ir nutirpimui gydyti - po 2 tabletes tris kartus per dieną. Vaisto dozę ir gydymo trukmę vaikams bei pagyvenusiems pacientams nustato gydytojas. Praleidus vaisto vartojimo laiką, cinarizino vienkartinę dozę galima išgerti bet kada ir toliau vaistą reikia vartoti ne dažniau kaip kas 8 valandas.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Nepageidaujams poveikis yra bet kokia nepageidaujama reakcija, kuri gali atsirasti dėl vaisto poveikio arba dėl individualios organizmo reakcijos. Dažniausiai pasireiškia mieguistumas, pilvo skausmas ir nemalonus pojtis, odos išbėrimas ir niežulys, kraujospdžio sumažėjimas, sausumas burnoje. Kartais gali atsirasti rankų drebėjimas ar pusiausvyros bei eisenos sutrikimas. Toks poveikis pasireiškia dažniau pagyvenusiems pacientams, kurie ilgai vartoja medikamento. Jei atsiranda nepageidaujamas poveikis, taip pat ir nepaminėtas informaciniame lapelyje, pacientas turi informuot gydytoją.

PAKUOTĖ

Pakuotė, kurioje yra penkiasdešimt 25 mg tablečių.

LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti sausoje, tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių C temperatroje. Jei gydymo metu pakinta pakuotėje esančių tablečių išvaizda, medikamento vartoti iš šios pakuotės negalima.

TINKAMUMO LAIKAS

3 metai (nuo pagaminimo datos). Jei pasibaigęs ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas, medikamento vartoti draudžiama

ĮSIGIJIMAS

Vaisto galima įsigyti vaistinėje, pateikus receptą.

GAMINTOJAS, JO ADRESAS

Balkanfarma - Dupnica AD, Bulgarija


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9