Balandžio 19d. Pirmadienis

CAVINTON (VINPOCETINE), 10 MG N30, Gedeon Richter Ltd

Veiklioji medžiaga VINPOCETINE
Dozuotė 10 MG N30
Gamintojas Gedeon Richter Ltd
Cavinton Forte tablets

Stipriau veikiančios kavintono tabletės

Vinpocetinum

ATC kodas. N06B X 18

Kavintono (tarptautinis pavadinimas-Vinpocetinum) veikimas yra kompleksinis. Jis  teigiamai veikia smegenų medžiagų apykaitą ir kraujotaką, gerina kraujo reologines savybes. Neuroprotekcinis poveikis. Vinpocetinas silpnina žalingą citotoksinių reakcijų, kurias sukelia dirginamosios aminorūgštys, poveikį, blokuoja nuo įtampos priklausomus natrio ir kalcio srovės kanalus bei N-metil-D-aspartatui (NMDA) ir amino-3-hidroksi-5-metil- -4-izoksazolpropionatui (AMPA) jautrius receptorius, stiprina nervų sistemą saugantį adenozino poveikį. Preparatas stimuliuoja smegenų medžiagų apykaitą: lengvina gliukozės bei deguonies patekimą į smegenų audinį, gerina jų sunaudojimą. Dėl vaisto poveikio smegenys geriau pakelia deguonies trūkumą, daugiau gliukozės, t. y. svarbiausio smegenų energijos šaltinio, prasiskverbia per kraujo ir smegenų  barjerą, suaktyvėja energetiškai veiksmingesnis aerobinis gliukozės metabolizmas. Vinpocetinas selektyviai slopina nuo kalcio ir kalmodulinio komplekso priklausomą fermentą fosfodiesterazę, didina c.AMF ir c.GMF kiekį smegenyse. Jis padidina ATF koncentraciją bei ATF ir AMF santykį. Vaistas aktyvina noradrenalino ir serotonino apytaką smegenyse, stimuliuoja kylančiąją noradrenerginę sistemą, veikia kaip antioksidatorius. Sukeldamas minėtus pokyčius, vinpocetinas saugo smegenis. Smegenų mikrocirkuliaciją gerinantis poveikis. Vinpocetinas slopina trombocitų agregaciją, mažina padidėjusį kraujo klampumą, didina eritrocitų galėjimą deformuotis, mažina adenozino patekimą į juos, didina deguonies patekimą į audinius, mažindamas jo kaupimąsi eritrocituose. Selektyvus poveikis smegenų kraujotakai. Kavintonas didina į smegenis patenkančio kraujo kiekį, mažina smegenų kraujagyslių pasipriešinimą, nekeisdamas sisteminės kraujotakos parametrų (kraujospūdžio, širdies išstumiamo kraujo tūrio, pulso dažnio, periferinio kraujagyslių pasipriešinimo). Vadinamojo "apvogimo" sindromo vaistas nesukelia: priešingai, dėl jo poveikio išemijos apimta (bet tik tuo atveju, jeigu joje nėra nekrozės)  zona, kurioje perfuzija yra lėta, geriau aprūpinama krauju.

Vaisto sudėtis

Stipriau veikiančios kavintono tabletės. Vienoje tabletėje yra 10 mg vinpocetino. Pagalbinės medžiagos. laktozė, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas.

INDIKACIJOS

Nervų ligos. Įvairios smegenų kraujotakos sutrikimo rūšys: būklė po insulto, demencija, atsiradusi dėl kraujotakos sutrikimo, smegenų aterosklerozė, encefalopatija, atsiradusi po traumos arba dėl hipertenzijos, slankstelinių ir pamatinių arterijų kraujotakos nepakankamumas. Dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo atsiradę psichikos ar nervų sistemos pažeidimo simptomai. Akių ligos. Lėtinis gyslainės ar tinklainės kraujotakos nepakankamumas. Ausų ligos. Senatvinis kurtumas (atsiradęs dėl susilpnėjusio jautrumo), Menjero liga, cypimas ausyse.

KONTRAINDIKACIJOS

Nėštumo ir žindymo laikotarpis. Alergija vinpocetinui arba bet kuriai kitai sudedamajai kavintono tablečių daliai. Be to, kavintono nepatariama vartoti vaikams, kadangi jų gydymo šiuo medikamentu patirtis yra nepakankama.

DOZAVIMAS

Paprastai reikia vartoti po 5-10 mg 3 kartus per dieną (dienos dozė yra 15-30 mg). Kavintono tabletės geriamos po valgio. Pacientams, sergantiems inkstų ar kepenų ligomis, dozės mažinti nereikia.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Širdis. 0,1 % pacientų pasireiškia poveikis širdžiai: elektrokardiogramos ST segmento depresija, QT intervalo pailgėjimas, tachikardija, ekstrasistolija. Ar minėtų pokyčių priežastis yra kavintono vartojimas, neaišku, kadangi jų gali atsirasti ir savaime. Kraujagyslės. 0,8 % pacientų sumažėja kraujospūdis, parausta veidas ir kaklas. Centrinė nervų sistema. 0,9 % pacientų sutrinka miegas (vargina nemiga arba mieguistumas), svaigsta ir skauda galva, apima bendro pobūdžio silpnumas, tačiau minėti pokyčiai gali būti ir pagrindinės ligos simptomai. Skrandis ir žarnynas. 0,6 % pacientų pasireiškia pykinimas, rėmens graužimas, burnos džiūvimas. Alerginė odos reakcija. Ji galima 0,2 % pacientų.

Sąveika su kitais vaistais

Vinpocetino sąveikos su kitais medikamentais iki šiol nepastebėta.

Įspėjimas

Kavintonu gydomiems ligoniams, kuriems yra pailgėjusio QT intervalo sindromas arba kurie vartoja šį intervalą ilginančių medikamentų, reikia daryti EKG. Tiems žmonėms, kurie netoleruoja laktozės, reikia nepamiršti, kad vienoje 5 mg kavintono tabletėje jos yra 140 mg, vienoje 10 mg tabletėje-83 mg.

LAIKYMO SĄLYGOS

Kavintoną reikia laikyti 15 - 30 laipsnių C  temperatūroje, tamsioje vietoje.

PAKUOTĖ

30 stipriau veikiančių 10 mg kavintono tablečių.

Gamintojas

Gedeon Richter Ltd., Budapeštas, Vengrija.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9