Balandžio 15d. Ketvirtadienis

VAISTAŽOLIŲ MIŠINYS NUO HEMOROJAUS (antihaemorrhoidales spec.), 50 g, UAB Švenčionių vaistažolės

Veiklioji medžiaga antihaemorrhoidales spec.
Dozuotė 50 g
Gamintojas UAB Švenčionių vaistažolės
Species antihaemorrhoidales

50 g 

Sudėtis, dozės

Senos lapai (Folia Sennae) 20,0 g Kraujažolių žolės (Herba Millefolii) 20,0 g Šaltekšnio žievė (Cortex Frangulae) 20,0 g Kalendrų vaisiai (Fructus Coriandri) 20,0 g Saldymedžių šakniastiebiai su šaknimis (Rhizomata cum radicibus Glycyrrhizae) 20,0 g Pagrindiniai vaistingieji augalai Senos lapai, šaltekšnio žievė. Pagalbiniai vaistingieji augalai Kraujažolių žolė, saldymedžių šaknys. Koreguojamasis preparatas Kalendrų vaisiai. Pagrindinės veikliosios medžiagos Iš vaistingųjų augalų mišinio paruoštoje vandeninėje ištraukoje yra šių veikliųjų medžiagų: - hidroksiantraceno glikozidų (senozido A ir B); - hidroksintrachinono glikozidų (frangulino A ir B); - kraujažolės eterinio aliejaus, kuriame yra azuleno ir kalendrų vaisių eterinio aliejaus, kuriame yra linalolio, terpineno, felandreno ir pineno; - triterpenų, saponino (glicirizino); - flavonoidų, rauginių medžiagų, fenolkarboksirūgščių ir kitų junginių.

Farmakologinės savybės

Veikimo mechanizmas Farmakodinamika. Pagrindinė veiklioji medžiaga yra hidroksiantrachinono ir hidroksiantraceno glikozidai. Farmakologinis preparato poveikis priklauso nuo diglikozidų gliukofrangulino A ir B, monoglikozidų frangulino A ir B bei senozidų A ir B. Išgėrus vienkartinę vaisto dozę, minėti junginiai su žarnų turiniu patenka į storąsias žarnas, kur žarnyno mikrofloros fermentų yra hidrolizuojami į farmakologiškai aktyvius metabolitus. Iš dalies jie rezorbuojami į žarnų gleivinę ir daro dvejopą poveikį virškinamajam traktui, t.y. stimuliuoja žarnyno peristaltiką, didina žarnų judesių greitį ir amplitudę, dėl to žarnyno turinys greičiau išstumiamas ir mažėja skysčių rezorbcija storosiose žarnose. Antra vertus, slopindami Na+ ir K+ - adenozintrifosfatazės aktyvumą bei chloro jonų kanalus storųjų žarnų gleivinės ląstelėse, jie sutrikdo šių ląstelių membranų pralaidumą, mažina vandens bei chloro jonų rezorbciją iš žarnų bei didina jų šalinimą. Antrono darinių poveikį stiprina fizinis paciento aktyvumas bei subalansuotas maistas, kurio sudėtyje yra daug nevirškinamųjų medžiagų. Vartojant vidutines preparato dozes, tuštinimasis nedažnėja, bet labai suminkštėja išmatos. Pagreitėjusi peristaltika ir padidėjusi žarnų sekrecija didina išmatų kiekį ir jas minkština. Uždegimą mažina preparate esantys seskviterpenlaktonai ir azulenas, flavonoidai atpalaiduoja spazmus. Antimikrobinis mišinio poveikis priklauso nuo eterinio aliejaus, esančio  kalendros vaisiuose ir kraujažolės žolės sudėtyje, ir jame esančių seskviterpenlaktonų. Be to, kraujažolės sudėtyje esantys aromatiniai kartumynai gerina apetitą, skatina virškinimo sulčių sekreciją, mažina vidurių pūtimą. Vandeninė saldymedžio šaknų ištrauka 75% tiriamųjų mažino uždegimą, manoma, kad šis poveikis priklauso nuo glicireto rūgšties (enokolono) savybių. Slopindama 15-hidroksiprostaglandinų dehidrogenazės ir prostoglandinų reduktazės aktyvumą ši rūgštis mažina prostaglandinų E ir F2alfa koncentraciją. Dėl to virškinamojo trakto gleivinės ląstelėse didėja baltymų, glikoproteino ir mucino sintezė, ilgėja pačių liaukų ląstelių veikla ir didėja gleivių išsiskyrimas. Šie pokyčiai skatina opų gijimą ir didina gleivinės atsparumą. Farmakokinetika. Išgėrus įprastinę vaisto dozę, veikimas prasideda po 6 - 10 valandų. Preparatas šalinamas metabolitų (antronų ir antranolių) pavidalu su išmatomis. Nedidelė šių junginių dalis patenka į šlapimą ir nudažo jį oranžine spalva. Manoma, kad šių junginių gali patekti į motinos pieną, tačiau patikimų duomenų nėra.

Ikiklinikiniai vaisto saugumo tyrimai Kancerogeninis poveikis Buvo manoma, kad ilgas antranoidų vartojimas gali sukelti tiesiosios ir storųjų žarnų vėžį, tačiau 1992 - 1993 m. atlikti moksliniai tyrimai šios nuomonės nepatvirtino. Mutageninis ir teratogeninis poveikis Tyrimų su gyvūnais metu toksinio poveikio genetinėms ląstelių struktūroms nepastebėta. Išgėrus įprastinę vaisto dozę, veikimas prasideda po 6 - 10 valandų. Preparatas šalinamas metabolitų (antronų ir antranolių) pavidalu su išmatomis. Nedidelė šių junginių dalis patenka į šlapimą ir nudažo jį oranžine spalva. Manoma, kad šių junginių gali patekti į motinos pieną, tačiau patikimų duomenų nėra. Ikiklinikiniai vaisto saugumo tyrimai Kancerogeninis poveikis Buvo manoma, kad ilgas antranoidų vartojimas gali sukelti tiesiosios ir storųjų žarnų vėžį, tačiau 1992 - 1993 m. atlikti moksliniai tyrimai šios nuomonės nepatvirtino. Mutageninis ir teratogeninis poveikis Tyrimų su gyvūnais metu toksinio poveikio genetinėms ląstelių struktūroms nepastebėta.

Klinikinės savybės

Vaistažolių mišinys hemorojui gydyti - tai vidurius minkštinanti, virškinimą gerinanti ir uždegimą mažinanti arbata. Ji vartojama, kai būtina sumažinti įdegusių hemoroidinių venų mechaninį dirginimą ir uždegimą. Indikacijos. Vidurių minkštinimas gydant hemorojų, trumpalaikį vidurių užkietėjimą, išeinamosios angos įtrūkimus. Be to, preparatas tinka po išeinamosios angos arba tiesiosios žarnos operacijų ir kitais atvejais. Kaip pagalbinę priemonę galima vartoti kai kurioms virškinimo ligoms, dispepsijai gydyti ir jų profilaktikai .

Kontraindikacijos

Vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra šaltekšnio žievės, senos lapų, kraujažolių, saldymedžio šaknų, negalima vartoti, jei yra: - įvairių priežasčių sukeltas žarnų nepraeinamumas; - žarnų atonija; - neaiškių priežasčių sukelti nemalonūs pojūčiai pilve ar skausmas; - žarnyno uždegimas; - apendicitas; - pacientas, netekęs daug skysčių arba jo organizme sutrikusi skysčių ir elektrolitų pusiausvyra; - žarnyno lėtinis uždegimas (Krono liga, nespecifinis opinis kolitas ir kt.); - nėštumo ir žindymo periodas; - inkstų uždegimas arba lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas; - dėl neaiškios priežasties atsiradęs pykinimas arba vėmimas; - didelis kraujospūdis; - kepenų cirozė; - tulžies stazė; - mažas kalio kiekis serume; - padidėjęs jautrumas kraujažolei arba kitiems graižažiedžių šeimos augalams (arnikai, vaistinei ramunėlei, medetkai ir kt.). Šis preparatas netinka vaikams.

Nepageidaujami reiškiniai

Jei vaisto vartojama taip, kaip nurodyta, nepageidaujamas poveikis nepasireiškia. Preparatas gali sukelti nestiprius nemalonius pojūčius pilve, t.y. duriančio arba spazminio pobūdžio skausmus. Ilgai ir netaisyklingai vartojant medikamento, gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra, maisto pasisavinimas iš žarnyno, pasireikšti metabolinė acidozė, kristi svoris, šlapime atsirasti baltymų ir kraujo. Vyresniojo amžiaus pacientams, dažnai vartojantiems šį preparatą, gali atsirasti didelis bendrasis silpnumas ir laikinas ortostatinis kraujospūdžio mažėjimas. Perdozavus preparato, pasireiškia antrinis aldosteronizmas, inkstų kanalėlių pažeidimas, steatorėja, virškinamojo trakto pažeidimas, mažėja albuminų kiekis serume. Žarnų gleivinės melanozė pasireiškia dėl to, kad gleivinėje atsiranda daug makrofagų, kurių viduje susikaupia pigmento. Šie pakitimai yra laikini, pacientui nepavojingi ir praeina nutraukus vaisto vartojimą. Perdozavimo ir nepageidaujamo poveikio gydymas Perdozavus vidurių laisvinamųjų vaistų, kurių sudėtyje yra antrachinonų grupės darinių, prasideda žarnyno spazmai, sunkus viduriavimas, netenkama skysčių ir elektrolitų, todėl gydant perdozavimo simptomus būtina palaikyti normalų skysčių ir elektrolitų kiekį organizme, ypač tuo atveju, jei vaisto perdozuota vyresniojo amžiaus pacientams, kurių organizmas yra jautresnis bet kokiems skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimams. Nustatyta, kad preparato sudėtyje esantys kraujažolės seskviterpenlaktonai gali sukelti alerginę reakciją: odos niežėjimą, uždegimą, pūslelinę. Atsiradus nors vienam iš minėtų nepageidaujamo poveikio simptomų, preparato vartojimą reikia nutraukti.

Ypatingi įspėjimai

Pacientui Saugoti nuo vaikų! Prieš gydymą pacientą būtina įspėti, kad šį preparatą reikia vartoti reguliariai (taip, kaip paskirta), dozės negalima didinti, nes galimas vaisto perdozavimas ir nepageidaujamas jo poveikis. Negalima šio vaistingųjų augalų mišinio ruošti pačiam, nes vartojant netinkamai paruoštą arba šviežią šaltekšnio žievę, gali pasireikšti toksinis poveikis. Dėl galimo sinergetinio poveikio sulaikant skysčius ir natrį organizme preparato negalima vartoti kartu su antinksčių hormonais. Jei šių preparatų vartojama toliau, gydytojas privalo reguliariai stebėti elektrolitų kiekį serume, hematokrito rodmenis, sekti, ar neatsirado šlapimo pokyčių. Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu. Nėštumas Dėl nepakankamų toksikologinių tyrimų ir preparato nėščioms moterims vartoti draudžiama. Vidurius reguliuoti reikia dietos ir kitomis natūraliomis priemonėmis. Žindymas Antranoidų skilimo produktai patenka į motinos pieną, duomenų apie jų poveikį žindomam kūdikiui nėra, todėl šių preparatų žindyvei vartoti nereikėtų.

Sąveika

Dėl preparato poveikio pagreitėjusi žarnų peristaltika ir sutrumpėjęs žarnų turinio šalinimo laikas mažina geriamųjų vaistų rezorbciją ir jų poveikį pacientui, dėl to būtina didinti pastarųjų medikamentų dozę. Padidėjęs kalio jonų šalinimas ir atsiradusi hipokaliemija stiprina rusmenės glikozidų ir antiaritminių preparatų nepageidaujamą poveikį. Hipokaliemiją gali stiprinti kartu vartojami tiazidų grupės ir Henlės kilpoje veikiantys diuretikai bei širdį veikiantys glikozidai, todėl išvardytų preparatų kartu su mišiniu nuo hemorojaus vartoti negalima, nes gali sutrikti širdies veikla arba pasireikšti hipokaliemija. Kraujo spaudimą mažinantys preparatai Dėl preparato sudėtyje esančių saldymedžio šaknų poveikio padidėja natrio ir vandens sulaikymas žmogaus organizme, todėl kraujospūdį mažinančių preparatų poveikis gali susilpnėti arba visai nepasireikšti. Poveikis laboratorinių tyrimų rezultatams Šlapimo spalvos pokyčiai dėl antranoidų skilimo produktų buvimo gali tariamai didinti urobilinogeno ir estrogenų kiekio šlapime tyrimų rodmenis.

Dozavimo, vartojimo būdas

Tinkamai parinkta vidutinė paros dozė pacientams skatina žarnų peristaltiką ir palaiko pageidaujamą išmatų konsistenciją. Kad preparato poveikis būtų kokybiškas, reikia daug judėti ir vartoti maistą, kuriame yra nevirškinamos ląstelienos. Išgėrus vaisto, poveikis pasireiškia po 6 - 10 valandų. Užpilo ruošimas 1 valgomąjį šaukštą vaistažolių reikia užpilti 150 ml karšto vandens, uždengti, po 30 - 60 min. nukošti. Jei vaistažolės supakuotos į filtrinio popieriaus pakelius, kuriuose yra 2 g preparato, 1 pakelį reikia užpilti 150 ml karšto vandens ir po 30 minučių užpilą gerti. Įprastinėje paros dozėje esantis veikliosios medžiagos kiekis atitinka 10 mg senozido B aktyvumą ir 15 - 20 mg gliukofrangulino A aktyvumą. Gydyti galima ne ilgiau kaip 2 savaites. Gerti rekomenduojama po pusę arba pilną stiklinę užpilo vakare, prieš miegą.

Perdozavimo, toksiniai reiškiniai. Perdozavus preparato, pasireiškia antrinis aldosteronizmas, inkstų kanalėlių pažeidimas, steatorėja, virškinamojo trakto pažeidimas, mažėja albuminų kiekis serume. Žarnų gleivinės melanozė pasireiškia dėl to, kad gleivinėje atsiranda daug makrofagų, kurių viduje susikaupia pigmento. Šie pakitimai yra laikini, pacientui nepavojingi ir praeina nutraukus vaisto vartojimą. Perdozavimo ir nepageidaujamo poveikio gydymas Perdozavus vidurių laisvinamųjų vaistų, kurių sudėtyje yra antrachinonų grupės darinių, prasideda žarnyno spazmai, sunkus viduriavimas, netenkama skysčių ir elektrolitų, todėl gydant perdozavimo simptomus būtina palaikyti normalų skysčių ir elektrolitų kiekį organizme, ypač tuo atveju, jei vaisto perdozuota vyresniojo amžiaus pacientams, kurių organizmas yra jautresnis bet kokiems skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimams. Nustatyta, kad preparato sudėtyje esantys kraujažolės seskviterpenlaktonai gali sukelti alerginę reakciją: odos niežėjimą, uždegimą, pūslelinę. Atsiradus nors vienam iš minėtų nepageidaujamo poveikio simptomų, preparato vartojimą reikia nutraukti.

Ypatingos atsargumo priemonės

Mišinį reikia vartoti, jei gydant hemorojų arba užkietėjus viduriams laisvinamasis poveikis nepasireiškė pakeitus maistą arba vartojant žarnų turinio kiekį didinančių laisvinamųjų preparatų. Pacientą būtina informuoti, kad:

- junginiai, esantys mišinyje, keičia šlapimo spalvą, tačiau šie pokyčiai yra nekenksmingi; - preparatų vartoti negalima, jei skauda pilvą, pykina ir pacientas vemia; - jei gydymas užsitęsė ilgiau kaip 2 savaites, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasikonsultuoti su gydytoju; - kraujavimas iš išeinamosios angos arba tuštinimosi sutrikimai, vartojant preparatą, yra sunkios žarnyno ligos požymiai; - vaisto vartojant ilgai, atsiranda pripratimas ir jo veikimas gali susilpnėti, todėl gali prireikti didinti dozę; - dėl preparato poveikio gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra, atsirasti hipokaliemija, baltymų ir kraujo šlapime, širdies ir skeleto raumenų veiklos sutrikimų, ypač jei preparato vartojama kartu su digoksinu, šlapimą varančiais vaistais, antinksčių hormonais ir kitais medikamentais; - mišinio vartojant ilgai, gali atsirasti žarnų pseudomelanozė, kuri yra nepavojinga ir klinikai reikšmės neturi.

Farmacinės savybės. Nesuderinamumas. Nenustatytas. Tinkamumo laikas. 3 metai. Laikymo sąlygos. Preparatą reikia laikyti sausoje, vėsioje vietoje.

Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas)

Džiovintų vaistažolių mišinys arbatai (užpilui) ruošti. Jis susideda toliau išvardytų susmulkintų vaistingųjų augalų kai kurių dalių. Įvairios formos susmulkintų senos lapų ir lapkočių gabalėliai. Jų spalva šviesiai žalia. Žydėjimo metu surinktų ir išdžiovintų kraujažolių žiedų, lapų ir stiebų gabalėliai, ne didesni kaip 7 mm. Jų spalva - pilkšvai žalia su balsvai gelsvais intarpais. Ne didesni kaip 7 mm šviesiai geltonų saldymedžio šaknų ir šakniastiebių gabalėliai. Įvairios formos susmulkinti 7 mm pločio šaltekšnio žievės gabalėliai. Išorinės jų pusės spalva yra geltonai oranžinė, vidinės - rausvai ruda. Rutulio formos šviesiai rudi nesuardyti kalendros vaisiai. Jų viršūnėje yra penkiadantė taurelė, o vaisiaus paviršiuje 10 išilginių vingiuotų ir 12 tiesių briaunelių. Kartono dėžutė su spausdintais užrašais. Joje yra arbatžolių pakuotėms gaminti naudojamo popieriaus maišelis, kuriame yra 50 g mišinio.

Vaistas įsigyjamas be recepto.

Gamintojas ir prekybos leidimo savininkas

UAB Švenčionių vaistažolės, Adutiškio g. 3/4, LT-4730 Švenčionys


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9