Balandžio 23d. Penktadienis

SENOS LAPAI (folia sennae), pakeliuose 2 g n25, A.Karvelio terap.-fitoterap.įm

Veiklioji medžiaga folia sennae
Dozuotė pakeliuose 2 g n25
Gamintojas A.Karvelio terap.-fitoterap.įm

Senos lapai 25 maišeliai po 2 g

INDIKACIJOS

Užkietėjus viduriams, gydant hemorojų, esant išeinamosios angos įplyšimams, po chirurginių išeinamosios žarnos operacijų ir pan.

DOZAVIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

1 arbatinį šaukštelį / 1 pakelį vaistažolių užplikyti stikline vandens. Uždengtą palaikyti 10 min. ir nukošti / nuspausti. Gerti rytą arba vakare po 1 stiklinę. Veikti pradeda po 6-8 val.

KONTRAINDIKACIJOS

Nevartojama: esant žarnų nepraeinamumui arba susiaurėjimui, atonijai, gaubtinės žarnos uždegmui ( Krono liga, opinis kolitas), apendicitui; nenustatytos kilmės pilvo skausmams ; sunkiai dehidratacijos būsenai su skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimu; esant chroniniam vidurių užkietėjimui.

YPATINGIEJI PERSPĖJIMAI IR ATSARGUMO PRIEMONĖS VARTOJANT PREPARATĄ

Kaip ir kitų vidurius laisvinančių vaistų, nevartoti arbatos esant nežinomos kilmės ūmiems ar pastoviems pilvo skausmams. Gali būti vartojama kasdien, jei yra vidurių užkietėjimas. Vengti ilgai vartoti vidurius laisvinančius vaistus. Vartojant šį vaistą ilgiau nei 2 savaites, reikalinga gydytojo priežiūra, nes ilgalaikis vartojimas gali sukelti gaubtinės žarnos pigmentaciją (storųjų žarnų pseudomelanozę) , kuri yra nepavojinga ir praeina nustojus vartoti vaistą. Nepatartina skirti vaikams iki 10 metų.

SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS IR KITOKIA SĄVEIKA

Sukelia hipokalemiją (piknaudžiaujant vidurius laisvinančiais vaistais) dėl sąveikos su širdies glikozidais ir antiaritminiais ar atstatančiais sinusinį ritmą vaistais (pvz. chinidinas). Arbata, veikdama su kitais hipokalemiją sukeliančiais vaistais (pvz. tiazidininiais diuretikais, adrenokortikosteroidais ir saldymedžio šaknimi), gali apsunkinti elektrolitų disbalanso atsistatymą.

VARTOJIMAS NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIU

Vartojant vaistą pagal nurodymus, nėštumo metu nepageidautino ar pavojingo paveikio nėščioms ar vaisiui nenustatyta. Pirmąkart pastojus, vaistą patartina vartoti tik prižirint gydytojui. Nepatartina vartoti žindyvėms, kadangi nedideli kiekiai aktyvių metabolitų (pvz. reino) patenka į motinos pieną.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Pilvo spazmai ir pilvo skausmas pacietams, kurių jautrus žarnynas. Metabolitai, kurie kliniškai yra nereikšmingi, gali nudažyti šlapimą geltona arba raudonai ruda spalva. Perdozavus, atsiranda diarėja ir organizmas netenka skysčių ir elektrolitų, kuriuos btina atstatyti, ypač kalį pagyvenusio amžiaus žmonėms ir jaunimui.

PERDOZAVIMAS

Piknaudžiaujant šiuo vaistu galima netekti daug skysčių ir elektrolitų (ypač kalio). Dėl hipokalemijos gali išsivystyti širdies ir neuromuskuliniai sutrikimai, ypač jei kartu vartojami kardioglikozidai, diuretikai ir kortikosteroidai. Ilgai vartojant, gali išsivystyti albuminurija arba hematurija.

TINKAMUMO LAIKAS

3 metai.

LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti sausoje, tamsioje vietoje. Saugoti nuo vaikų.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9