Balandžio 17d. Šeštadienis

LAXASEN (extr. casii siccum), 50 mg n15, UAB "Acorus Calamus"

Veiklioji medžiaga extr. casii siccum
Dozuotė 50 mg n15
Gamintojas UAB "Acorus Calamus"
LAXASEN 50 mg

15 minkštų kapsulių

SUDĖTIS

Veiklioji medžiaga yra 50 mg sausas kasijų lapų ekstraktas 20% (Sennae folium extractum sicc. 20%), kurio sudėtyje yra 10 mg hidroksiantraceno darinių (apskaičiuotų pagal senozido B kiekį). Pagalbinės medžiagos yra 10 mg sojų lecitino, 101 mg sojų aliejaus, 32mg kokosų riešutų aliejaus, 65 mg palmių aliejaus, 32 mg bičių vaško, 99,5 mg želatinos, 48,05 mg glicerolio, 0,4 mg metilo parahidroksibenzoato natrio druskos, 0,1 mg propilo parahidroksibenzoato natrio drusks, 0,82 mg geltonojo geležies oksido (E 172),0,95 mg juodojo geležies oksido (E 172), 0,18 mg raudonojo košenilio (E 124).

KAS YRA LAXASEN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

LAXASEN 50 mg minkštos kapsulės yra augalinės kilmės preparatas. Kasijų lapų preparatuose esantys 1,8 - dihidroantraceno junginiai laisvina vidurius, kadangi senozidai, o ypač aktyvus jų metabolitas storojoje žarnoje reinantronas, veikia šios žarnos motoriką. Vaistas vartojamas trumpalaikiam vidurių užkietėjimo gydymui. Vidurių minkštinimui gydant hemorojų, išeinamosios angos įtrūkimus, po išeinamosios angos arba tiesiosios žarnos operacijų ir kitais atvejais.

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LAXASEN

LAXASEN vartoti draudžiama: -jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei LAXASEN medžiagai. -ilgalaikis netinkamas vaisto vartojimas sutrikdo skysčių ir elektrolitų  pusiausvyrą. Dėl to gali prireikti didinti vaisto dozę, gali sutrikti žarnyno veikla, pasireikšti visiška atonija, šlapime atsirasti baltymų ir kraujo. Gydytojas turi reguliariai stebėti elektrolitų kiekį serume, hematokrito rodmenis, sekti, ar neatsirado šlapimo pokyčių LAXASEN vartojamas su maistu ir gėrimais

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kasijų lapų preparatų sukelto toksinio poveikio nėščiai moteriai ir vaisiui nepastebėta, tačiau dėl galimo genotoksinio antranoidų poveikio medikamento patariama nevartoti, ypač pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Vidurius reguliuoti reikėtų maistu ir kitomis fiziologinėmis priemonėmis.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvei kasijų lapų preparatų vartoti nerekomenduojama. Mažas aktyvių metabolitų kiekis, pvz., reino, patenka į motinos pieną, tačiau nepastebėta, kad žindomam kūdikiui viduriai taptų laisvesni. Duemenų apie kasijų lapų aktyviųjų medžiagų ir jų metabolitų išsiskyrimą su motinos pienu bei jų poveikį žindomam kūdikiui nepakanka,todėl neaišku, ar minėtu laikotarpiu vaistą vartoti saugu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 LAXASEN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei vaistas vartojamas ilgai arba juo piktnaudžiaujama, dėl atsiradusio kalio trūkumo gali stiprėti širdį veikiančių glikozidų ir keistis antiaritminių vaistų poveikis. Jei kartu su medikamentu vartojami tiazidų grupės diuretikai, antinksčių žievės hormonai ar saldymedžio šaknies preparatai, tai gali padidėti kalio šalinimas iš organizmo.

Šaltekšnio žievės ir aštrialapės kasijos lapų preparatus draudžiama vartoti kartu.

KAIP VARTOTI LAXASEN

LAXASEN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu nepaskirta kitaip, vyresniems kaip 10 metų pacientams vakare reikia gerti 2-3 kapsules (priklausomai nuo negalavimo sunkumo) gausiai užsigeriant skysčiu (tik ne pienu!). Pagyvenusiems pacientams dozės koreguoti nereikia. Jeigu manote, kad LAXASEN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę LAXASEN dozę

Perdozavus vaisto, dažniausiai pasireiškia pilvo diegliai ir sunkus viduriavimas, kurio metu pacientas netenka daug skysčių ir elektrolitų. Tokiu atveju reikia taikyti priemones, atstatančias elektrolitų ir skysčių kiekį organizme, stebėti hematokrito, elektrolitų kiekio serume ir kraujo šarmų bei rūgščių pusiausvyros rodmenis.

Pamiršus pavartoti LAXASEN

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

LAXASEN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniau nepageidaujamas poveikis pasireiškia paaugliams ir pagyvenusiems pacientams. Labai retai galimi į spazmus panašūs virškinimo trakto negalavimai. Tokiu atveju preparato dozę būtina mažinti. Jei vaistas vartojamas ilgai arba juo piktnaudžiaujama, organizmas netenka elektrolitų, ypač kalio, šlapime atsiranda albuminų ir kraujo. Žarnų gleivinėje kaupiasi pigmentas (Melanosis coli). Toks reiškinys nepavojingas ir nustojus vartoti vaistą išnyksta savaime. Jei trūksta kalio, gali sutrikti širdies veikla ir atsirasti raumenų silpnumas, ypač jei kartu vartojami širdį veikiantys glikozidai, diuretikai ir kortikosteroidai. Pagyvenusiems pacientams gali pasireikšti neįprastas bendras silpnumas ir trumpalaikė pasikartojanti ortostatinė hipotenzija, ypač jei po trumpos pertraukos vaistas vartojamas pakartotinai. Ar yra priklausomumas tarp ilgalaikio piktnaudžiavimo arba netaisyklingo medikamento vartojimo ir žarnyno nervinių jungčių pažeidimo, tiksliai nenustatyta.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

LAXASEN LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojas.

UAB "Acorus Calamus" Statybininkų 6A, LT-83182 Pakruojis, Lietuva


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9