Kovo 4d. Ketvirtadienis

HELMINTOX (pyrantel), geriamoji suspensija 125 mg/2,5ml 15ml, Innotech Internacional

Veiklioji medžiaga pyrantel
Dozuotė geriamoji suspensija 125 mg/2,5ml 15ml
Gamintojas Innotech Internacional
Helmintox

15 ml

ATC kodas: P02CC01

Gamintojas: Laboratoire Innothera

Farmacinė vaisto forma: Vidinė suspensija.

Farmakoterapinė grupė: Antihelmintinis

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Veiklioji medžiaga. Pirantelis.

SUDĖTIS

Suspensija (125 mg/5ml)  Vieno gamintojo šaukštelio suspensijos (2,5 ml) sudėtis Vieno buteliuko suspensijos (15 ml arba 6 gamintojo šaukštelių)

Pagalbinių medžiagų sąrašas. Kiekybinė ir kokybinė vaisto sudėtis 100 ml geriamosios suspensijos yra 5 g pirantelio, t.y. 14,42 g pirantelio embonato pavidalu. Viename gamintojo šaukštelyje (2,5 ml) yra 125 mg pirantelio. 15 ml buteliuke yra 6 gamintojo šaukšteliai suspensijos.

Vaisto forma ir vaisto kiekis

Pakuotė, kurioje yra buteliukas. Jame yra 15 ml helmintokso suspensijos (125 mg/2,5 ml).

Vaisto farmakoterapinė grupė

Preparatai nuo kirmėlių (P: parazitai).

Gamintojo pavadinimas ir adresas

LABORATOIRE INNOTECH INTERNATIONAL, 7/9 avenue Franēois Vincent Raspail, 94110 Arcueil, Prancūzija

Vaisto vartojimo indikacijos

Helmintoksas priklauso vaistų nuo parazitų grupei. Juo rekomenduojama gydyti enterobiozę, askaridozę bei naikinti dvylikapirštinę ankilostomą.

Informacija, kurią būtina žinoti prieš vartojimą

Kontraindikacijos

Jei organizmo jautrumas padidėjęs bet kuriai sudedamajai vaisto daliai, helmintokso vartoti draudžiama. Perspėjimai. Pacientui, sergančiam sunkia kepenų liga, būtina laikytis gydytojo nurodymų. Enterobiozė. Kad žmogus pakartotinai neužsikrėstų enterobioze, rekomenduojama laikytis higienos reikalavimų: kiekvieną dieną apiplauti išangę, keletą kartų per dieną šepetėliu plauti nagus, vaikų nagus kirpti trumpai, reguliariai keisti apatinius ir naktinius drabužius. Be to, reikia prižiūrėti vaikus, kad jie nesikasytų. Kadangi dažniausiai enterobiozės simptomai nepasireiškia, būtina kartu gydyti visus šeimos narius. Jei kyla abejonių, reikia klausti gydytojo ar vaistininko.

Sąveika su kitais vaistais

Jei pradedama vartoti dar ir kitokių medikamentų, kad nepasireikštų vaistų sąveika, apie kitus vartojamus preparatus būtina pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

Ypatingi perspėjimai

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu helmintokso vartoti galima tik būtinu atveju. Jei vaisto vartojimo metu moteris pastoja, būtina apie tai pasakyti gydytojui, nes tik jis gali nuspręsti, ar medikamento reikia vartoti toliau. Žindymo laikotarpiu preparato vartoti negalima. Reikia laikytis pagrindinės atsargumo priemonės: prieš bet kurio vaisto vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikia klausto gydytojo ar vaistininko patarimo.

Toliau išvardytos pagalbinės preparato medžiagos yra nekenksmingos. Dažiklis E 110, propilenglikolis (tabletėse), natrio benzoatas, glicerolis, gliucitolis.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Vaistas geriamas. Suspensija gydomi jaunesni kaip 6 metų vaikai. Vaisto būtina vartoti, laikantis gydytojo nurodymų. Medikamento galima gerti bet kuriuo paros laiku, tačiau po valgio. Prieš jo vartojimą gerti vidurių laisvinamųjų vaistų nereikia. Enterobiozė ir askaridozė Rekomenduojama suaugusiems žmonėms ir vaikams vieną kartą iš karto išgerti 10 - 12 mg/kg kūno svorio dozę. Norint išnaikinti kirmėles, sukeliančias enterobiozę, praėjus trims savaitėms po vaisto vartojimo gydymą reikia kartoti. Be to, būtina griežtai laikytis higienos reikalavimų (žr. “Įspėjimas ir atsargumo priemonės”). Dvylikapirštinė ankilostoma Jei pasireiškia endemija, t.y. atsiranda užsikrėtimo amerikiniu nekatoriumi arba sunkių užsikrėtimo dvylikapirštine ankilostoma atvejų, užsikrėtus dvi arba tris dienas reikia gerti 20 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Ją galima išgerti iš karto arba per du kartus. Jei užsikrėtimas yra nesunkus arba endemijos nėra, pakanka vieną kartą išgerti 10 mg/kg kūno svorio preparato dozę.

Nepageidaujamas nerimą keliantis poveikis

Kaip ir vartojant bet kokių vaistų, taip ir geriant helmintokso, kai kuriems pacientams gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis. Daugiausia sutrinka virškinimo trakto funkcija: atsiranda apetito stoka, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, nedaug, laikinai ir retai padidėja transaminazių aktyvumas. Retai gali skaudėti ir svaigti galva, atsirasti nuovargis, odos išbėrimas ir jos pažeidimas. Jei pasireiškė kitoks negu informaciniame lapelyje minėtas poveikis, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Informacija apie vaisto laikymą

Laikymas. Medikamentą reikia laikyti žemesnėje kaip 25oC temperatūroje. Tabletes reikia saugoti nuo drėgmės, o suspensiją – nuo šviesos ir drėgmės poveikio.

Tinkamumo laikas.Pasibaigus ant išorinės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, preparato vartoti negalima.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9