Vasario 21d. Penktadienis

ŠIRDIES LAŠAI (gtt. cardiaca), 40 ml, UAB "Valentis"

Veiklioji medžiaga gtt. cardiaca
Dozuotė 40 ml
Gamintojas UAB "Valentis"
Širdies lašai BP

Valerianae tinct. Leonuri tinct. Crataegi extr. fl.

ATC kodas: Ž Gamintojas: Bakteriniai preparatai Registracijos numeris: 02/7675/2 Vaisto tipas: Nereceptinis Tinkamumo laikas (mėn.): 24 Tinkamumo laikas (atplėšus pakuotę): Farmacinė vaisto forma: Vidinių lašų tirpalas Farmakoterapinė grupė: Augalinės kilmės preparatas Vaisto aprašymas:

Cardiacae guttae BP

Sudėtis, dozės

34 ml spiritinės valerijonų ištraukos (Tinctura Valerianae), 33 ml paprastųjų sukatžolių žolės spiritinės ištraukos (Tinctura Leonuri) bei 33 ml skystojo gudobelių ekstrakto (Extractum Crataegi fluidum). Pagalbinės medžiagos Preparato sudėtyje yra ne mažiau kaip 61,5 % etanolio.

Farmakologinės savybės

Veikimo mechanizmas Farmakodinamika. Valerijonų sudėtyje yra įvairių rūšių eterinio aliejų (pineno, kamfeno, borneolio), alkaloidų (valerino, chatinino ir kt.), glikozidų, rauginių medžiagų, kalcio, mangano, fermentų. Tyrimų su gyvūnais duomenimis, minėtos medžiagos mažina centrinės nervų sistemos jaudrumą, lygiųjų raumenų spazmus, CNS normalina jaudinimą ir slopinimą. Raminamąjį poveikį sukelia preparato sudėtyje esantys valepotriatai. Šie junginiai mažina centrinės nervų sistemos aktyvumą. Be to, tokį poveikį skatina eterinis aliejus bei valerijonų rūgštis. Gudobelių preparatai sukelia teigiamą inotropinį, chronotropinį ir dromotropinį bei neigiamą batmotropinį poveikį. Jie plečia vainikines kraujagysles, todėl gerėja širdies kraujotaka, didina sistolinį širdies tūrį, tačiau plečia periferines kraujagysles, todėl jų pasipriešinimas sumažėja ir nepasireiškia širdies perkrova. Nustatyta, kad šiek tiek sumažėja kraujo spaudimas. Teigiamas inotropinis poveikis pasireiškia dėl gudobelių sudėtyje esančių medžiagų tiesioginio ir netiesioginio beta adrenomimetinio poveikio. Dėl šių medžiagų ir beta adrenoreceptorių agonistinio poveikio pasireiškia teigiamas dromotropinis ir chronotropinis poveikis. Molekulių lygmenyje poveikis pasireiškia per intraląstelinę fosfodiesterazę, kurios aktyvumą slopina procianidų oligomerai. Jie didina ciklinio AMF koncentraciją. Organų lygmenyje šie junginiai sukelia smulkiųjų kraujagyslių atsipalaidavimą, didina miokardo aprūpinimą krauju (kadangi išplečia vainikines kraujagysles) ir netiesiogiai skatina miokardo veiklą. Neigiamas batmotropinis poveikis nustatytas tyrimų su izoliuotais miokardo preparatais metu. Dėl didesnio jaudrumo slenksčio pailgėja refrakterinio periodo, ypač skilvelių raumenyse, trukmė. Gudobelių veikliosios medžiagos stabilizuoja ląstelių membranas, todėl į jas patenka mažiau natrio jonų, o kalcio jonų (jie palaiko arba didina bazinį miokardo kontraktilumą) patekimas nesutrinka. Sukatžolių žolės veikliosios medžiagos, t. y. alkaloidai bei kitokie junginiai jau nuo labai seniai vartojamos širdies veiklai tonizuoti ir raminamajam poveikiui sukelti. Be to, šio augalo preparatai šiek tiek mažina kraujo spaudimą.

Farmakokinetika. Kadangi širdies lašuose yra kelios veikliosios medžiagos, šio vaisto farmakokinetikos tyrimų neatlikta. Yra tiktai gudobelės procianidų farmakokinetikos tyrimų su gyvūnais duomenys. Iš gyvūnų virškinimo trakto rezorbuojama 50 - 55% procianidų. Šių medžiagų oligomerai kaupiasi miokarde. Pradėjus gydyti, po 15 valandų miokarde buvo 10 %, po 7 dienų - 30 % išgertų oligomerų.

Ikiklinikinių vaisto saugumo tyrimų duomenys Ikiklinikinių širdies lašų saugumo tyrimų neatlikta, kadangi šis preparatas gaminamas iš gerai žinomų sudedamųjų dalių, kurių veiksmingumas ir saugumas yra patvirtintas ilgamete jų vartojimo patirtimi.

Klinikinės savybės.

Indikacijos

Pagalbinė priemonė nerimo sukeltam vegetacinių funkcijų sutrikimui, mažo laipsnio širdies raumens nepakankamumui, šalinti.

Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas bent vienai iš sudedamųjų vaisto dalių.

Nepageidaujami reiškiniai

Retai galima alerginė reakcija: odos paraudimas dilgėlinė, niežulys, išbėrimas, šioks toks raminamasis poveikis.

Ypatingi įspėjimai.

Vartojimas vaikams Ar vaikams šių širdies lašų vartoti veiksminga ir saugu, netirta, be to, vaisto sudėtyje yra etanolio, todėl preparato vaikams vartoti nerekomenduojama. Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu preparato vartoti nepatariama, kadangi jo sudėtyje yra ne mažiau kaip 61,5 % alkoholio.

Sąveika

Širdies lašai gali stiprinti kitokių vaistų, pvz., rusmenės preparatų, raminamųjų medikamentų, poveikį.

Dozavimo, vartojimo būdas

Iš pradžių, tris arba keturias dienas, reikia gerti 3 - 4 kartus per dieną po 20 - 30 lašų, vėliau dozę sumažinti (gerti 2 - 3 kartus per dieną po 15 - 20 lašų). Lašus reikia įlašinti į nedidelį kiekį, pvz., 50 ml, vandens ir po to išgerti. Perdozavimo, toksiniai reiškiniai. Per didelė dozė gali sukelti pykinimą ir galvos skausmą. Apsinuodijus reikia gerti daug skysčio, skatinti diurezę, išplauti skrandį, vartoti įprastines palaikomąsias ir simptomines priemones.

Ypatingos atsargumo priemonės

Pacientą būtina įspėti, kad atsiradus širdies išeminės ligos ar kraujotakos nepakankamumo simptomų reikia kreiptis į gydytoją. Į jį būtina kreiptis ir tokiu atveju, jei vartojant vaisto ilgiau kaip 6 savaites ligos simptomai nemažėja. Vaisto sudėtyje yra ne mažiau kaip 61,5 % etanolio, todėl ligoniai, sergantys kepenų uždegimu, epilepsija, alkoholikai, žmonės po smegenų traumos šio vaisto turi vartoti atsargiai. Poveikis sugebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus. Nors sudėtyje yra alkoholio, preparatas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

Farmacinės savybės.

Nesuderinamumas. Nepastebėtas. Tinkamumo laikas. 2 metai. Laikymo sąlygos. Lašus reikia laikyti vėsioje, tamsioje, vaikams neprieinamoje vietoje. Laikymo metu gali iškristi nuosėdų, tačiau jos preparato veiksmingumui įtakos nedaro. Preparatą prieš vartojimą reikia suplakti.

Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas)

Skaidrus, rudas, valerijonų kvapo, kartus skystis. 40 ml  tamsaus stiklo buteliukas, užkemšamas plastmasiniu kamšteliu ir užsukamas plastmasiniu dangteliu.

Gamintojas, rinkodaros teisių savininkas

Akcinė bendrovė "Bakteriniai preparatai", Taikos pr. 102, 3031 Kaunas, LIETUVA


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9