Liepos 9d. Ketvirtadienis

BETADINE (polyvidone-iode), tirpalas 100mg/ml 30 ml, EGIS Pharmaceuticals PLC

Veiklioji medžiaga polyvidone-iode
Dozuotė tirpalas 100mg/ml 30 ml
Gamintojas EGIS Pharmaceuticals PLC
BETADINE

tirpalas

SUDĖTIS

1 militre tirpalo yra 10 mg laisvo jodo.

Priešmikrobinio veikimo spektras Preparatas pasižymi baktericidiniu, fungicidiniu, selektyviu virusocidiniu veikimu. Taip pat veikia tuberkuliozės sukelėją ir patogeninius pirmuonis.

Toksiškumas Toksikologinė klasė: praktiškai netoksiškas.

Pavojingumo klasė: praktiškai nepavojingas.

INDIKACIJOS

Vietinei dezinfekcijai prieš injekciją, punkciją, biopsiją, kraujo perpylimą, infuziją, imant kraują tyrimams. Operaciniam laukui (odai ir gleivinėms) dezinfekuoti prieš operaciją. Aseptiniam žaizdų gydymui. Chirurgo ir kt. medicinos personalo rankoms ir visam knui dezinfekuoti prieš operaciją.

KONTRAINDIKACIJOS

Padidėjęs jautrumas jodui ir jo preparatams, hipertireozė, skydliaukės adenoma, dermatitas, inkstų funkcijos nepakankamumas, prieš pradedant gydymą radioktyviuoju jodu, taip pat skydliaukės preparatais. Neskirtinas prieš laiką gimusiems naujagimiams ir kūdikiams, nėščioms moterims (po 3 nėštumo mėnesio). taip pat krūtimi maitinančioms motinoms. Esant būtinam reikalui, preparatas gali būti skiriamas naujagimiams, kūdikiams ar nėščioms moterims tik nuolat prižiūrint gydytojui.

Vartojimo būdas

Betadino tirpalas vartojamas arba nepraskiestas, arba 10%, arba 1% tirpalo pavidalu (t.y. gali būti skiedžiamas santykiu 1:10 arba 1:100, priklausomai nuo indikacijų. Odai dezinfekuoti prieš injekciją, punkciją, biopsiją, kraujo perpylimą, infuziją, imant kraują tyrimams ar operaciją preparatas vartojamas neskiestas (ekspozicijos trukmė 1-2 min.). Gydant septines žaizdas, odos nudegimus, bakterines ir grybelines odos infekcijas, taip pat gleivinėms dezinfekuoti vartojamas 10% (t.y. praskiestas santykiu 1:10) vandeninis betadino tirpalas. Prieš operaciją rankoms ir kūnui dezinfekuoti vartojamas 1% (t.y. praskiestas santykiu 1:100) vandeninis betadino tirpalas. Ne anksčiau kaip po 2 min. tirpalo likučiai nuplaunami šiltu vandeniu. Preoaratas skiedžiamas vandeniu prieš pat vartojimą. Pagamintas tirpalas turi būti suvartojamas nedelsiant, t.y. praskiestą tirpalą laikyti nepatartina. Nuo drabučių betadino tirpalas plaunamas vandeniu, o ypač užterštus drabužius nuvalome natrio tiosulfato (vartojamo fiksavimui) tirpalu.

Pastabos ir įspėjimai

Vartojimui tinkamas betadino tirpalas yra tamsiai rudos spalvos. Netekęs spalvos tirpalas priešmikrobiškai neveikia. Preparatas suyra veikiant šviesai, taip pat aukštesnei kaip 40 laipsnių C temperatūrai. Betadino tirpalas išlaiko savo priešmikrobinį aktyvumą esant pH nuo 2 iki 7. Preparatą draudžiama vartoti su fermentų turinčiais tepalais ir dezinfekuojančiomis medžiagomis, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio. Betadino tirpale esantis jodo povidono kompleksas nesuderinamas su redukuojančiomis medžiagomis, alkaloidais, druskomis ir rūgštimis.

LAIKYMO SĄLYGOS

Tamsioje, vėsioje ir sausoje vietoje. Tinka vartoti 3 metus.

PAKUOTĖ

Žalios spalvos polietileno buteliukai po 30 ml betadino tirpalo.

Gaminamas pagal firmos MUNDIPHARMA (Bazelis, Šveicarija) licenciją.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9