Spalio 21d. Trečiadienis

SANORIN (naphazolini nitras), nosies purškalas, tirpalas 10ml, IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Veiklioji medžiaga naphazolini nitras
Dozuotė nosies purškalas, tirpalas 10ml
Gamintojas IVAX Pharmaceuticals s.r.o.

Sanorin 0,1 proc. tirpalas, purškalas į nosį

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Sanorin® 0,1 proc. 10 ml tirpalo yra 0,01 g nafazolino nitrato (atitinka 0,0076 g nafazolino) Pagalbinių medžiagų sąrašas. Boro rūgštis, edaminas, metilparabenas, sterilus vanduo.

Vaisto forma ir vaisto kiekis

Tirpalas. Lašai į nosį. Rudo stiklo 10 ml tirpalo buteliukas su lašintuvu.

Vaisto farmakoterapinė grupė

Dekongestantai vietiniam vartojimui ir kiti vaistai slogos gydymui. Simpatomimetikai

Gamintojo pavadinimas ir adresas

IVAX - CR a.s., Opava - Komarov, Čekijos Respublika

Vaisto vartojimo indikacijos

Sanorin vartojamas stipriai slogai gydyti, prienosinių ančių, gerklų, akies junginės uždegimui gydyti, taip pat akių sudirginimui, sukeltam dulkių, vėjo, dūmų arba mechaninio poveikio, mažinti. Jis tinka ir gleivinės paburkimui po diagnostinių ir gydomųjų procedūrų mažinti. Sanorin 0,05 proc. tirpalą gali vartoti vyresni negu dvejų metų vaikai, paaugliai ir suaugę žmonės. Sanorin 0,1 proc. tirpalas skirtinas tik vyresniems negu 15 metų asmenims ir suaugusiems žmonėms. Informacija, kuria būtina žinoti prieš vartojimą Reikėtų vengti tiesioginio vaisto kontakto su kontaktiniais lęšiais, kadangi juos dėvint lęšiai gali tapti matiniais. Prieš lašinant vaistą, reikia išsiimti kontaktinius lęšius, o įsidėti galima tik praėjus 15 minučių po vaisto sulašinimo. Vaikams lašinant vaisto į nosį ilgiau nei 3 dienas ir daugiau nei 5 dienas suaugusiems žmonėms, iš karto po vaisto sulašinimo gali atsirasti gleivinės paburkimas ir nosies užgulimas. Jeigu, lašinant vaistą 3 dienas, ligos simptomai nepalengvėja arba netgi pasunkėja, ar pasireiškia nepageidaujamų poveikių arba kitokių neįprastų poveikių, dėl tolesnio vaisto vartojimo reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu lašinant vaisto į akis, ligos simptomai palengvėja ir nepasireiškia nepageidaujamų poveikių, arba vaistas vartojamas profilaktikai, po to Sanorin® vartojimas vietiškai, o vartojimo trukmė neapribojama. Lašinant vaisto į akis, retkarčiais išsiplečia vyzdžiai, todėl gali pablogėti regėjimas. Tokiu atveju vaistas nepalankiai veikia veiklą, reikalaujančią sutelkto dėmesio (motorinių transporto priemonių vairavimas, mechanizmų valdymas arba darbas, atliekamas aukštai). Tuomet darbus, reikalaujančius sutelkto dėmesio, galima dirbti tik gydytojui leidus.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Jei gydytojas nenurodė vaistą vartoti kitaip, rekomenduojamas toks dozavimas: Nosies lašai Suaugusiems žmonėms: Sanorin 0,1 proc. tirpalo skiriama lašinti po 1 - 3 lašus keletą kartų (pakanka 3 kartų) per parą (daugiausia 9 lašus per parą). 2 - 6 metų vaikams Sanorin 0,05 proc. tirpalo lašinama po 1-2 lašus ir 6-15 metų vaikams po 2 lašus keletą kartų (pakanka 3 kartų) per parą (daugiausia 6 lašus per parą). Jei kraujuoja iš nosies, galima vartoti vaistu sudrėkintą vatos tamponą. Akių lašai Lašinti į akis tinka Sanorin® 0,05 proc. tirpalas. Vaikams ir suaugusiems lašinti vaisto po 1 - 3 kartus per parą į kiekvieną nesveiką akį. Vaikams vartotinas tik Sanorin 0,05 proc. tirpalas, jį dar galima atskiesti distiliuotu vandeniu. Vartojimo būdas. Sanorin lašinama į nosį, kiek atlošus galvą atgal. Lašinant vaisto į kairiąją landą, patartina palenkti galvą į kairę, o lašinant vaisto į dešiniąją landą - į dešinę pusę. Sanorin® lašinama į vidinį akies kampą, atlošus galvą arba gulint. Vartojimo dažnis. Nosies lašai Vaisto lašinama į nosies landą keletą kartų (pakanka 3 kartų) per parą. Pertraukos tarp lašinimų turėtų būti ne trumpesnės kaip 4 valandos. Gydymo trukmė. Nosies lašai Sanorin® vartotinas trumpai: suaugusiems ne ilgiau kaip 5 dienas, vaikams – ne ilgiau kaip 3 dienas. Jei kvėpavimas palengvėja, gydymą galima baigti ir anksčiau. Pakartotinai vartoti Sanorin® galima tik po kelių dienų. Perdozavimas. Ilgai ir dažnai lašinant į nosį Sanorin®, tuoj po sulašinimo nosies gleivinė gali labai paburkti, dėl to pasidaro sunku kvėpuoti per nosį. Pavojinga Sanorin® perdozuoti mažiems vaikams – tuomet sumažėja jų kūno temperatūra, retėja širdies ritmas, jie labiau prakaituoja, sutrinka kvėpavimas, juos apima mieguistumas, mažėja arba vėliau didėja kraujospūdis, kol vaikas netenka sąmonės. Jei Sanorin atsitiktinai pavartojo vaikas (daugiau nei 2 lašus) ar suaugęs žmogus, reikia pasitarti su gydytoju.

Šalutinis poveikis

Tinkamai dozuojamą Sanorin® ligoniai toleruoja gerai. Retai sudirginama lašinimo vieta ar dėl poveikio simpatinei nervų sistemai paveikiamas visas organizmas, pvz., skauda galvą, silpna, krečia drebulys, jaučiamas padažnėjęs širdies plakimas, padidėja kraujospūdis. Retkarčiais, įlašinus vaisto į akį, gali išsiplėsti vyzdžiai. Ilgai ir dažnai lašinamas į nosį Sanorin® gali sukelti lėtinį nosies užgulimą ir gleivinės džiūvimą. Pasireiškus nepageidaujamam poveikiui ar kitokiai neįprastai reakcijai, dėl vaisto Sanorin® vartojimo (skyrimo vaikams) pasitarkite su gydytoju.

Informacija apie vaisto laikymą Laikyti 15- 25o C temperatūroje. Saugoti nuo šalčio ir tiesioginio saulės poveikio. Vaistą laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Tinkamumo laikas. Nevartokite vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas. Atidarius buteliuką, vaistą reikia suvartoti per 4 savaites.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9