Sausio 21d. Ketvirtadienis

THERAFLU FCC (paracetamol+pseudoefedrin+dekstrometorfan+chlorfen), geriamajam tirpalui n6 (raudonas, Novartis

Veiklioji medžiaga paracetamol+pseudoefedrin+dekstrometorfan+chlorfen
Dozuotė geriamajam tirpalui n6 (raudonas
Gamintojas Novartis
TheraFlu Cold & Cough

6 maišeliai

Sudėtis, dozės

Viename maišelyje yra: paracetamolio  650 mg pseudoefedrino hidrochlorido  60 mg chlorfeniramino maleato  4 mg dekstrometorfano hidrobromido  20 mg Pagalbinės medžiagos Askorbo rūgštis, citrinų rūgštis, natūralios citrinos skonį suteikiančios medžiagos, preželatinizuotas krakmolas, silicio dioksidas, natrio citratas, sacharozė, titano dioksidas, tribazis kalcio fosfatas, chinolino geltonasis (Quinoline yellow - E104), FD & C Yellow No. 6 (E110).

Farmakologinės savybės

Veikimo mechanizmas Farmakodinamika. Paracetamolis mažina padidėjusią temperatūrą ir silpnai malšina skausmą. Jo poveikis susijęs su prostaglandinų sintezės slopinimu. Pseudoefedrino hidrochloridas yra simpatomimetinė medžiaga, pirmiausia veikianti alfa1 adrenoreceptorius. Jis sutraukia uždegimo apimtos viršutinių kvėpavimo takų gleivinės kraujagysles, mažina nosies paburkimą. Chlorfeniramino maleatas - tai antihistamininė medžiaga, veikianti H1 receptorius. Jis slopina bendruosius alerginius kvėpavimo takų pažeidimų simptomus. Dekstrometorfanas priklauso centrinio poveikio kosulį slopinančiosioms medžiagoms. Jis slopina kosulio refleksą, didindamas centrinių receptorių jautrumo slenkstį. Farmakokinetika. Paracetamolis greitai absorbuojasi iš virškinimo trakto. Išgerto vaisto didžiausia koncentracija plazmoje būna po 10-60 minučių. Jo patenka į daugelį organizmo audinių. Kai plazmoje susidaro gydomoji vaisto koncentracija, jo nedaug jungiasi su plazmos baltymais. Daugiausia paracetamolio metabolizuojama kepenyse ir išsiskiria su šlapimu. Pusinės eliminacijos periodas svyruoja nuo 1 val. iki 3 val. Vaistas visiškai išsiskiria per 24 val. Pseudoefedrino hidrochloridas greitai absorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo pusinės eliminacijos periodas yra kelios valandos, daugiausia su šlapimu išsiskiria nepakitusio vaisto ir tik nedaug jo metabolitų, susidariusių kepenyse. Chlorfeniramino maleatas iš virškinimo trakto absorbuojasi santykinai lėtai, didžiausia koncentracija plazmoje susidaro po 2,5-6 val. Apie 70% jo susijungia su plazmos baltymais. Jis plačiai pasiskirsto organizme, taip pat ir CNS. Pusinės eliminacijos periodas svyruoja nuo 2 val. iki 43 val., nors nurodoma, kad vidutinė veikimo trukmė yra 4-6 val. Didelė vaisto dalis metabolizuojama, nepakitęs vaistas ir jo metabolitai išsiskiria su šlapimu. Dekstrometorfanas gerai ir greitai absorbuojasi iš virškinimo trakto. Jis metabolizuojamas kepenyse ir išsiskiria su šlapimu nepakitusio vaisto ir jo metabolitų, kurie taip pat slopina kosulį, pavidalu.

Klinikinės savybės

Indikacijos

TheraFlu Cold & Cough laikinai nuslopina kosulį, kilusį dėl nestipraus gerklės ar bronchų dirginimo peršalus ar įkvėpus dirginamųjų medžiagų. TheraFlu® Cold & Cough laikinai palengina slogą, čiaudulį ir nosies paburkimą dėl peršalimo, šienligės ar kitokios viršutinių kvėpavimo takų alergijos. TheraFlu® Cold & Cough laikinai numalšina nestiprų skausmą, maudulį ir galvos skausmą bei mažina dėl peršalimo prasidėjusį karščiavimą.

Kontraindikacijos

Nevartoti, jei yra: padidėjęs jautrumas bet kuriam išvardytam ingredientui, širdies liga, padidėjęs kraujospūdis, skydliaukės liga, diabetas, glaukoma, sutrikęs kvėpavimas (pvz.: emfizema, lėtinis bronchitas), sutrikęs šlapinimasis dėl padidėjusios prostatos, lėtinis kosulys dėl rūkymo, astmos, emfizemos ar kosulys, susijęs su gausiu skrepliavimu. Šiais atvejais vaistų galima vartoti tik paskyrus gydytojui.

Nepageidaujami reiškiniai

TheraFlu Cold & Cough gali sukelti ryškų mieguistumą, galvos sukimąsi, nervingumą ar nemigą. Šis vaistas taip pat gali sukelti sujaudinimą, ypač vaikams.

Ypatingi įspėjimai.

Vartojimas nėštumo ir maitinimo krūtimi metu

Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš vartodama šį vaistą, kaip ir kitus vaistus, pasitarkite su gydytoju.

Sąveika

TheraFlu Cold & Cough negalima vartoti kartu su monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI) - vaistais depresijai, psichikos ar emociniams sutrikimams, Parkinsono ligai gydyti. TheraFlu Cold & Cough galima vartoti tik praėjus 2 savaitėms po gydymo  MAOI. Jei nežinote, ar Jums paskirtuose vaistuose yra MAOI, prieš pradėdami vartoti vaistą, paklauskite sveikatos priežiūros specialisto. Jei vartojate raminamuosius ar trankviliantus, nevartokite TheraFlu Cold & Cough, nepasitarę su gydytoju. Taip pat negerkite alkoholinių gėrimų.

Dozavimo, vartojimo būdas

Suaugusiesiems, 12 metų ir vyresniems jaunuoliams: po vieną maišelį kas 4-6 valandas. Nevartoti daugiau kaip 4 maišelių per parą arba vartoti taip, kaip paskyrė gydytojas. Maišelio turinį ištirpinti puodelyje karšto vandens. Po truputį išgerti karštą gėrimą. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams: pasitarti su gydytoju.

Perdozavimo, toksiniai reiškiniai. Pagalbos kreipkitės į specialistą. Ypatingos atsargumo priemonės. Pasireiškus nervingumui, galvos sukimuisi ar nemigai, vaisto nebevartoti ir kreiptis į gydytoją.

Taip pat reikia kreiptis į gydytoją, jei: - per 7 dienas simptomai nepalengvėja arba prasideda karščiavimas, - skausmas trunka 10 dienų ar sustiprėja, - karščiavimas trunka ilgiau kaip 3 dienas ar sustiprėja, - gerklės skausmas yra labai stiprus, trunka ilgiau kaip 2 dienas, prisideda karščiavimas, galvos skausmas, bėrimas, pykinimas ar vėmimas, - atsiranda naujų simptomų, - yra paraudimas ar patinimas, - kosulys trunka ilgiau kaip vieną savaitę, linkęs kartotis ar kartu yra karščiavimas, bėrimas ar pastovus galvos skausmas. Tai gali būti sunkios ligos požymiai.

Poveikis sugebėjimui vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus. TheraFlu® Cold & Cough gali sukelti ryškų mieguistumą. Todėl laikykitės atsargumo priemonių, vairuodami transporto priemones ar dirbdami su įrenginiais. Šis poveikis gali dar sustiprėti, jei vartojate raminamuosius, trankviliantus ar alkoholinius gėrimus.

Farmacinės savybės

Tinkamumo laikas. 3 metai. Laikymo sąlygos. Laikyti kambario (15-30oC) temperatūroje. Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

Pakuotė (dydis, dozuotė, tipas)

Milteliai maišeliuose. 6 folijos maišeliai.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9