Balandžio 16d. Penktadienis

PARACETAMOL (acetaminophen), sopharma tab. 500 mg n10, Sopharma LTD

Veiklioji medžiaga acetaminophen
Dozuotė sopharma tab. 500 mg n10
Gamintojas Sopharma LTD
Paracetamol Sopharma 500 mg tabletės
10 tablečių


SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 0,5 g paracetamolio.
Terapinės indikacijos
Nestipriam arba vidutinio stiprumo skausmui malšinti (galvos, dantų, po operacijos, po traumos), karščiavimui mažinti.
Dozavimas ir vartojimo metodas

Suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 500 mg tris keturis kartus per dieną. Vyresniems kaip 6 metų vaikams - 250-500 mg vieną tris kartus per dieną. Vaikams šio vaisto be gydytojo konsultacijos neturėtų būti skiriama ilgiau kaip tris dienas, o suaugusiems žmonėms - ilgiau kaip penkias dienas.
Suaugusiems žmonėms rekomenduojama dvi dozes gerti kas keturias valandas, o
vaikams - kas šešias.
Kontraindikacijos

Vaisto negalima vartoti, yra jei padidėjęs organizmo jautrumas paracetamoliui, taip pat sergant sunkiomis kepenų ligomis.
Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Ligoniai, kurie serga kepenų ar inkstų ligomis, paracetamolį turėtų vartoti atsargiai. Vartojant preparato, gali kisti šlapimo rūgšties ir gliukozės kraujyje laboratorinių tyrimų parodymai. Jei kreatinino klirensas mažesnis negu 10 ml per minutę, kita vaisto dozė turėtų būti skiriama ne anksčiau  kaip po aštuonių valandų.
Norint išvengti perdozavimo, neturėtų būti skiriama kitų preparatų, kurių sudėtyje yra paracetamolio.
Jeigu vaikų, vartojusių paracetamolį tris dienas, o suaugusiųjų, vartojusių penkias dienas, būklė negerėja, gydymą reikėtų keisti.
Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Šis vaistas, vartojamas kartu su aminofenazonu, gali sustiprinti abiejų preparatų farmakologinį poveikį ir padidinti jų toksiškumą. Paracetamolis sustiprina kumarino grupės antikoaguliantų poveikį. Fenobarbitalis sukelia paracetamolio oksidacinį metabolizmą ir sustiprina jo hepatotoksiškumą.
Paracetamolis, kaip mikrosominių kepenų fermentų induktorius, gali susilpninti vaistų, intensyviai metabolizuojamų kepenyse, poveikį.
Geriamieji kontraceptikai ir rifampicinas susilpnina paracetamolio poveikį, kadangi jie skatina jo surišimą su gliukuronido ir sulfato rūgštimis.
Cimetidinas, priklausantis H2 blokatorių grupei, mažina paracetamolio toksiškumą ir sustiprina skausmą malšinantį poveikį. Paracetamolis konkuruojančiai slopina chloramfenikolio metabolizmą, todėl prailgėja laikas, per kurį chloramfenikolio koncentracija sumažėja pusiau, ir didėja jo toksinis poveikis kaulų čiulpams. Paracetamolis, vartojamas kartu su alkoholiu ir hepatotoksiniais vaistais, didina kepenų pažeidimo riziką.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nerekomenduojama preparato skirti pirmuosius tris nėštumo mėnesius, nors iki
šiol nėra jokių duomenų apie vaisto embriotoksinį ir teratogeninį poveikį.
Vėliau paracetamolį nėščioms moterims galima skirti. Žindymo krūtimi laikotarpiu šis vaistas vartojamas griežtai laikantis nustatytos dienos dozės ir gydymo trukmės.
Poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus

Neigiamo poveikio dėmesiui, motoriniam aktyvumui ir refleksams nenustatyta.
Nepageidaujamas poveikis

Vartojant šį vaistą, retai pasitaiko atvejų, kad vaistas sukeltų hipererginę reakciją, dažniausiai odos niežėjimą, įvairaus pobūdžio išbėrimą. Labai retais atvejais gali būti nežymių virškinimo trakto sutrikimų. Aprašyta trombocitopenijos, agranulocitozės ir anemijos pasireiškimo atvejų.
Paracetamolis, ilgą laiką vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti toksinį hepatitą, kurio ankstyvieji simptomai yra pykinimas, vėmimas, prakaitavimas ir bendras silpnumas.
Perdozavimas

Pirmieji vaisto perdozavimo (suaugusiems žmonėms 10 g paracetamolio, vaikams
daugiau kaip 150 mg vienam kilogramui kūno svorio) simptomai yra sunkumas ir
skausmas epigastriumo srityje, vėmimas, anoreksija. Sunkiais atvejais
atsiranda hepatocitų citolizė, kuri virsta visiška ir negrįžtama nekroze, po to seka metabolinių procesų sutrikimas, metabolinė acidozė, encefalopatija, koma ir mirtis. Nustatytas kepenų transaminazių, laktatdehidrogenazės, bilirubino koncentracijų padidėjimas, protrombino koncentracijos sumažėjimas. Tokiais atvejais nedelsiant būtina hospitalizuoti pacientą, nutraukti vaisto vartojimą, plauti skrandį, reanimuoti pacientą ir skirti simptominių vaistų. Specifinio priešnuodžio N-acetilcisteino skiriamainjekcijomis į veną arba gerti.
Tinkamumo laikas

Treji metai.

Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 laipsniai C temperatūroje.
Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
Be gydytojo recepto.
REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Sopharma SC atstovybė,
Energetikų g. 15, LT-52005 Kaunas, Lietuva


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9