Vasario 25d. Ketvirtadienis

NUROFEN (ibuprofen), forte 400 mg tab. n12, Reckitt Benckiser Healthcare

Veiklioji medžiaga ibuprofen
Dozuotė forte 400 mg tab. n12
Gamintojas Reckitt Benckiser Healthcare
Nurofen Forte 400 mg dengtos tabletės

Ibuprofenas

Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno. -Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. - Pagalbinės medžiagos yra: kukurūzų krakmolas, sausas kukurūzų krakmolas, stearino rūgštis, gelifikuotas kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Apvalkalas: Opaglos Regular (sudėtyje yra šelako), gumiarabikas, kalcio sulfato dihidratas, karmeliozės natrio druska, sacharozė, Opalux White (sudėtyje yra titano dioksido), karnaubos vaškas, Opacode Brown (sudėtyje yra raudonojo geležies oksido).

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:

Boots Healthcare International 1 Thane Road West NG2 3AA Nottingham Jungtinė Karalystė

KAS YRA NUROFEN FORTE 400 mg DENGTOS TABLETĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

Nurofen Forte 400 mg dengtos tabletės vartojamos peršalimo ir gripo simptomams, skausmui (reumatiniam, raumenų, nugaros, galvos, dantų, migreniniam, menstruaciniam ir neuralginiam) malšinti bei karščiavimui mažinti.

Nurofen Forte 400 mg dengtos tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje plokštelėje yra 12 tablečių.

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NUROFEN FORTE 400 mg DENGTŲ TABLEČIŲ

Nurofen Forte 400 mg dengtų tablečių vartoti draudžiama, jei: -  padidėjęs jautrumas ibuprofenui ar bet kuriai nors pagalbinei medžiagai, aspirinui arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo; -  sergama skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; -  pasireiškia alergija acetilsalicilo rūgščiai arba  kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo: atsiranda sloga, dilgėlinė arba bronchų astma.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Atsargiai preparato turi vartoti pacientai, sergantys inkstų, širdies ar kepenų funkcijos sutrikimu. Pacientai, kurių inkstų funkcija nepakankama, turi būti reguliariai sekami, kadangi, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, inkstų funkcija gali blogėti. Pacientams, kurie seniau sirgo ar dabar serga bronchų astma ar alergine liga, gali prasidėti bronchų spazmas. Preparato vartoti negalima, jeigu kada nors sirgote skrandžio opa, esate alergiškas ibuprofenui (ar kuriai nors vaisto pagalbinei medžiagai) ar aspirinui. Jeigu jūs esate alergiškas arba vartojate kitus vaistus nuo skausmo, esate nėščia ar sergate astma, prieš vartodami Nurofen Forte 400 mg dengtų tablečių informuokite gydytoją. Negalima viršyti nustatytų dozių. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

Vaikai Šios tabletės vaikams netinka, nes jose yra per didelė ibuprofeno dozė. Vaikams reikėtų gerti tik tokias preparato formas, kurios jiems yra tinkamos.

Senyvi žmonės Senyviems žmonėms šalutinio poveikio pavojus yra didesnis. Nepageidaujamas poveikis mažėja kiek galima trumpiau vartojant mažiausią efektyvią dozę.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Ar preparatas sukelia teratogeninį poveikį, nežinoma, nes tyrimų neatlikta, todėl nėščioms moterims vartoti Nurofen Forte 400 mg dengtų tablečių draudžiama, nes gimdymas gali prasidėti vėliau ir jo laikas pailgėti.

Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Negausiais tyrimais nustatyta, kad ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, todėl vaistas kūdikiui neturėtų pakenkti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

Kitų vaistų vartojimas Ibuprofeno, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, negalima vartoti kartu su: - aspirinu arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, kadangi gali padidėti nepageidaujamo poveikio pavojus, - vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio ar diuretikais, kadangi silpnėja kraujospūdį mažinantis ir diurezę skatinantis poveikis, - antikoguliantais, kadangi jis stiprina geriamųjų antikoguliantų poveikį, - ličio preparatais ir metotreksatais, kadangi dėl padidėjusio šių preparatų   koncentracijos kraujyje, stiprėja jų šalutinis poveikis.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

KAIP VARTOTI NUROFEN FORTE 400 mg DENGTŲ TABLEČIŲ

Nurofen Forte 400 mg dengtų tablečių visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams iš pradžių gerti vieną tabletę užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po vieną tabletę kas 4 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams medikamento vartoti negalima. Senyviems žmonėms: specialus dozavimas nereikalingas.

Pavartojus per daug Nurofen Forte 400 mg dengtų tablečių Preparato perdozavus, atsiranda pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir retkarčiais sąmonės netekimas. Perdozavimas dažniausiai yra gerai toleruojamas tuo atveju, jeigu kartu su preparatu nebuvo vartojama kitų vaistų. Netinka vartoti specifinių antidotų, ligonis gydomas palaikomosiomis priemonėmis: plaunamas skrandis, jeigu būtina, ligoniui koreguojamas elektrolitų kiekis serume.

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Nurofen Forte 400 mg dengtos tabletės, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kuris išvardytas toliau. Virškinimo trakto sutrikimai Pilvo skausmas, pykinimas, dispepsija. Retais atvejais gali atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, kraujavimas iš virškinimo trakto.

Odos sutrikimai Niežėjimas, dilgėlinė. Retais atvejais  buvo pastebėtas eksfoliacinis dermatitas ir epidermio nekrolizė.

Inkstų sutrikimai Inkstų spenelių nekrozė, kuri gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.

Kiti sutrikimai Kepenų funkcijos sutrikimas, galvos skausmas, svaigimas, sutrikusi klausa. Retai pasireiškia trombocitopenija.

Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

NUROFEN FORTE 400 mg DENGTŲ TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, medikamento vartoti negalima.

KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB "Miečys" Masiuliškių g. 15, Sutkūnai, Šiaulių raj., Lietuva Nemokama telefono linija 8-800-12345


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9