Sausio 23d. Šeštadienis

NEOASKOFENAS, n100, Sanitas AB

Veiklioji medžiaga
Dozuotė n100
Gamintojas Sanitas AB
Neoaskofenas

Acidum acetylsalicylicum. Paracetamolum. Coffeinum

Registracijos numeris: 2000/7178/11

ATC kodas: N02BE71

Farmakoterapinė grupė: Paracetamolis, deriniai su psicholeptikais

Šis lapelis suteikia būtiniausią informaciją. Jį reikia atidžiai perskaityti. Jeigu Jūs pageidaujate daugiau sužinoti apie vaistą, klauskite gydytojo

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Acidum acetylsalicylicum, Paracetamolum, Coffeinum. Vienoje tabletėje yra: 200 mg Acidum acetylsalicylicum, 200 mg Paracetamolum, 40 mg Coffeinum. Pagalbinių medžiagų sąrašas. Vienoje tabletėje yra: 20 mg Acidum citricum, 5,5 mg Calcii stearas, 5,5 mg Talcum, 79 mg Amylum pregelificatum.

Vaisto forma ir vaisto kiekis

Tabletės. Vienoje kontūrinėje pakuotėje yra 10 tablečių. Kartono dėžutė, kurioje yra 10 kontūrinių pakuočių ir informacinis lapelis.

Gamintojo pavadinimas ir adresas

AB “Sanitas” Vytauto pr. 3, 3000 Kaunas, Lietuvos Respublika.

Vaisto vartojimo indikacijos

Galvos ir sąnarių skausmo malšinimas. Padidėjusios kūno temperatūros mažinimas.

Informacija, kurią būtina žinoti prieš vartojimą

Vaistas mažina skausmą ir kūno temperatūrą. Kontraindikacijos. Jeigu Jums yra žinoma nors viena vaisto kontraindikacijos priežastis, dėl jo vartojimo pasitarkite su gydytoju. Absoliučios Vaisto negalima vartoti, jei yra ar buvo: - angineurozinis paburkimas, anafilaksinė reakcija arba kitokia acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio ar kitų nesteroidinių preparatų nuo uždegimo sukelta alerginė reakcija; - kraujavimas iš virškinamojo trakto, plaučių ir kt.; - hemofilija arba kitos ligos dėl kraujo krešėjimo sutrikimų; Santykinės Ar galima vartoti neoaskofeno žemiau išvardytais atvejais sprendžia gydytojas, nustatęs galimą vaisto žalą ir naudą. Alkoholizmas, kepenų ligos ir kepenų funkcijos nepakankamumas, inkstų funkcijos nepakankamumas, mažakraujystė, padidėjęs jautrumas vaistui arba nors vienam jo komponentui, skrandžio opaligė arba pepsinė opa, podagra, vitamino K trūkumas, mažas protrombino kiekis, sunkios širdies ligos, bronchinė astma, alergija, nosies polipai.

Perspėjimai

Vaistas įsigyjamas be recepto. Neoaskofeno nevartoti likus mažiau kaip 5 dienoms iki operacijos. Vaistas nerekomenduojamas, jei vartojama acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio, ar diflunozolio. Vartojant neoaskofeno, draudžiama gerti alkoholio, nes galimas toksinis vaisto poveikis virškinamajam traktui ir kepenims. Neoaskofeno negalima vartoti ilgiau kaip kelias dienas kartu su kitais nesteroidiniais preparatais nuo uždegimo. Medikamento nevartoti, jei yra matomi vaisto gedimo požymiai (pakitusi spalva, tabletės trapios). Praleidus vieną dozę, nerimauti nereikėtų. Preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas. Saugoti nuo vaikų. Jei moteris nėščia - 7-9 nėštumo mėnesį nevartoti vaisto be gydytojo nurodymo; Nevartoti preparato, jei buvo padidėjęs jautrumas paracetamoliui, acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo. Jei vartojant neoaskofeno pablogėjo regėjimas, tirpsta rankos ir kojos, vairuoti transportą, prižiūrėti veikiančius mechanizmus ir dirbti aukštumoje draudžiama.

Sąveika su kitais vaistais

Neoaskofeno ir kitų medikamentų sąveika gali sąlygoti kraujo gamybos slopinimą, kraujavimo pavojų, protrombino, trombocitų sumažėjimą virškinamojo trakto išopėjimą ir t.t. Todėl prieš jį vartojant būtina informuoti gydytoją, kokių vaistų vartojate (net ir savo nuožiūra).

Ypatingi perspėjimai

Neoaskofenas yra sudėtinis vaistas, todėl jo toksinis ir nepageidaujamas poveikis priklauso nuo jį sudarančių komponentų savybių ir poveikio. Alerginė reakcija arba padidėjęs jautrumas, pasireiškiantis odos niežėjimu ir išbėrimu, gali atsirasti, jei pacientas yra jautrus paracetamoliui, acetilsalicilo rūgščiai ir kitiems salicilo rūgšties dariniams bei nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo, to dėl, jei esate alergiškas sudedamosioms preparato dalims, būtina pasitarti su gydytoju, kuris gali spręsti, ar jums galima vartoti neoaskofeno.

Senyviems pacientams Rekomenduojama preparatą vartoti ne ilgiau kaip 5 dienas, nebent gydytojas nurodytų kitaip.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėštumas Vaistas pagal saugumą nėštumo metu priklauso B kategorijai. Paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais, ypač paskutines dvi savaites, vartojant dideles preparatų, kurių sudėtyje yra acetilsalicilo rūgšties, dozes gimdymo metu motinai ir vaisiui gali atsirasti gyvybei pavojingų komplikacijų, pvz., kraujavimas.

Žindymas Poveikio žindomam kūdikiui nepastebėta. Būtina kreiptis į gydytoją, jei vartojant neoaskofeno atsirado: - virškinamojo trakto dirginimas (pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas); - anafilaksinė reakcija (odos patinimas, išbėrimas, paraudimas, rijimo sutrikimas, sunkumas krūtinėje, pasunkėjęs kvėpavimas); - be priežasties atsiradęs karščiavimas, gerklės skausmas; - pagelto oda ir gleivinė; - inkstų skausmai arba staiga sumažėja šlapimo kiekis; - polinkis į kraujavimą, mėlynių atsiradimas odoje.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Dozės suaugusiems žmonėms 1 tabletė priklausomai nuo ligos sunkumo geriama 1 - 8 kartus per dieną. Jei ligos simptomai progresuoja, po 2 tabletes geriama kas 6 valandas. Jei numatoma gydyti 10 dienų, rekomenduojama didžiausia dienos dozė - 4 g. Dozės vaikams Jaunesniems nei 9 metų vaikams neoaskofenas netinka. 9 - 12 metų vaikams per dieną, galima gerti po 1 tabletę 4 kartus, vyresniems kaip 12 metų vaikams - 1 tabletę 6 kartus. Vartojimo būdas. Neoaskofeno tabletes reikia vartoti nekramtant, užgeriant ne mažesniu kaip 250 ml sulčių, pieno ar vandens kiekiu. Vaistą vartojant valgio metu, mažiau dirginamas virškinamasis traktas. Preparato vartoti daugiau, nei nurodyta vartojimo instrukcijoje, negalima. Vaikams ir pagyvenusiems pacientams leidžiama gerti per dieną ne daugiau kaip 5 tabletes, nebent didesnę dozę skirtų gydytojas. Be jo nurodymo neoaskofeno negalima vartoti lėtinėms ir sunkioms reumatinėms ligoms gydyti. Vaisto vartoti draudžiama, jei iš burnos sklinda stiprus rūgšties (arba acetono) kvapas. Gydymo trukmė. Karščiui mažinti preparato galima vartoti 3 dienas. Jeigu reikia mažinti skausmą ir karštį, suaugusiems žmonėms jo galima gerti ne ilgiau kaip 10 dienų, vaikams - ne ilgiau kaip 5 dienas.

PASTABA: Jeigu vaisto vartojama be gydytojo nurodymo ir skausmas bei karščiavimas nepraeina per 3 dienas, gerklės skausmas - per 2 dienas, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Neoaskofeno nevartoti likus mažiau kaip 5 dienoms iki operacijos. Vaistas nerekomenduojamas, jei vartojama acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio, ar diflunozolio. Vartojant neoaskofeno, draudžiama gerti alkoholio, nes galimas toksinis vaisto poveikis virškinamajam traktui ir kepenims. Neoaskofeno negalima vartoti ilgiau kaip kelias dienas kartu su kitais nesteroidiniais preparatais nuo uždegimo. Tarp neoaskofeno ir kitų vaistų vartojimo turi būti 1-2 valandų pertrauka, o vartojant ketokonazolio arba tetraciklino, ji turi būti 3-4 valandos. Perdozavimas. Kadangi neoaskofenas yra sudėtinis vaistas, todėl perdozavimo simptomai yra susiję su jo sudedamųjų dalių perdozavimu, o ypač su paracetamolio perdozavimu ir toksiniu poveikiu. Vaisto perdozavus, klinikiniai požymiai atsiranda po 6-14 valandų ir gali trukti savaitę. Jei perdozavimas sunkus ir negydomas, gali kilti pavojus paciento gyvybei. Toliau išvardyti ankstyvieji perdozavimo požymiai būdingi: - Paracetamolio poveikiui. Blogas apetitas, pykinimas arba vėmimas, pilvo diegliai,, viduriavimas, padidėjęs prakaitavimas. - Acetilsalicilo rūgšties poveikiui. Jei perdozavimas nedidelis, atsiranda salicilizmo požymių: (nuolatinis spengimas ausyse, klausos pablogėjimas, nerimas, viduriavimas, galvos ir skrandžio skausmas, regos sutrikimas, didėjantis troškulys, kvėpavimo dažnumo ir gilumo pokyčiai, rankų judesių koordinacijos sutrikimai. PASTABA. Dažnai ankstyvieji perdozavimo požymiai būna silpni arba net nepastebimi. Todėl įtarus vaisto perdozavimą, būtina kreiptis į gydytoją.

Šalutinis poveikis

Vartojant neoaskofeno nedidelėmis dozėmis ir neilgai, nepageidaujamas poveikis nepasireiškia ir vaistas yra toleruojamas. Piktnaudžiaujant juo arba vartojant ilgai ir didelėmis dozėmis, pvz. 1,35 g per dieną arba 3 metus iš eilės suvartojant ne mažiau kaip 1 kg vaisto per metus, labai retai gali pasireikšti inkstų pažeidimas ir kraujavimas iš inkstų.

Informacija apie vaisto laikymą

Medikamentą reikia laikyti sausoje vietoje. Nevartoti, jei yra matomi vaisto gedimo požymiai (pasikeitusi spalva, sutrupėję tabletės). Tinkamumo laikas. 3 metai


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9