Sausio 26d. Antradienis

EFFERALGAN C (acetaminophen), šnypš.tab. 330mg+200mg n10, Bristol-Myers Squibb/UPSA

Veiklioji medžiaga acetaminophen
Dozuotė šnypš.tab. 330mg+200mg n10
Gamintojas Bristol-Myers Squibb/UPSA
  EFFERALGAN su vitaminu C
Putojančios tabletės
 
SUDĖTIS
 
330 mg paracetamolio, 200 mg askorbino rgšties, pagalbinės medžiagos.
 
INDIKACIJOS
Karščiavimas ir nestiprus skausmas
 
 
KONTRAINDIKACIJOS
Padidėjęs organizmo jautrumas paracetamoliui ir kepenų ligos. Inkstų akmenligė, jei vitamino C paros dozė viršija 1 g (daugiau kaip 5 tabletes per parą).
 
 
Įspėjimas
Sergantiems sunkiomis inkstų ligomis šį vaistą vartoti galima tik pagal gydytojo nurodymą. Vienoje putojančioje tabletėje yra 330 mg (14,3 mmol) natrio, ir tai reikia įvertinti skaičiuojant suvartotos per parą druskos kiekį, jeigu js laikotės bedruskės dietos ar ribojate druskos kiekį maiste. Jeigu ligos požymiai nesilpnėja arba atsiranda nepageidaujamas poveikis, btina kreiptis į gydytoją.
 
 
Nėštumas ir maitinimas krūtimi
Nėštumo metu ir maitinant krūtimi paracetamolį galima vartoti įprastinėmis nurodytomis dozėmis. Vis dėlto, prieš pradedant vartoti vaistus reikia pasitarti su gydytoju.
 
 
NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS
Galimi odos išbėrimai ir alergija. Retais atvejais buvo pastebėtas trombocitų skaičiaus sumažėjimas (galintis sukelti kraujavimą).
Pasireiškus šiems ar kitiems, čia neišvardintiems pašaliniams poveikiams, vaistų vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir btinai pasitarti su gydytoju.
 
 
Sąveikos
Norint išvengti perdozavimo, Efferalgan su vitaminu C negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio ar askorbino rūgšties. Visada informuokite savo gydytoją apie tai, kokius vaistus dar vartojate, tame tarpe ir tuos, kuriuos pradėjote vartoti savo nuožiūra ne pagal gydytojo paskyrimą.
 
 
Vartojimo būdas
Putojančią tabletę ištirpinkite pilnoje stiklinėje vandens.
 
 
DOZAVIMAS
Suaugusiems ir paaugliams, sveriantiems daugiau kaip 50 kg (vyresniems negu 15 metų paaugliams): po 1 - 2 putojančias tabletes per dieną. Jei btina, vaistus galima gerti kas 4 valandas, bet negalima išgerti daugiau
kaip 9 tabletes (3 g paracetamolio) per parą.
Dozė vaikams priklauso nuo jų kūno svorio. Rekomenduojama maksimali dozė yra 60 mg/kg kno svorio per parą, paros dozę išgeriant per 4 kartus (po 15 mg/kg 4 kartus per parą). Intervalas tarp vienkartinių dozių turi bti
ne mažesnis kaip 6 valandos.
Vaikams, sveriantiems 25 - 30 kg (maždaug 8 - 10 metų amžiaus): po 1 putojančią tabletę. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 5 putojančias tabletes per parą.
Vaikams, sveriantiems 30 - 35 kg (maždaug 10 - 12 metų amžiaus): po 1 - 2 putojančias tabletes. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 6 putojančias tabletes per parą.
Paaugliams, sveriantiems 35 - 50 kg (maždaug 12 - 15 metų amžiaus): po 1 - 2 putojančias tabletes. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 7 putojančias tabletes per parą.
Sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu šio vaisto galima vartoti ne dažniau kaip kas 8 valandas.
Aukščiau nurodytas amžiaus ir svorio atitikimas ne visada tikslus, todėl dozę reikia nustatyti pagal tikrąjį vaiko kūno svorį.
 
 
Perdozavimas
Apsinuodijimo pavojus didesnis vaikams. Vaistų perdozavimas ir atsitiktinis apsinuodijimas gali sukelti sunkų ir negrįžtamą kepenų pažeidimą. Apsinuodijimo simptomai: pykinimas, vėmimas, apetito netekimas, odos išblyškimas, pilvo skausmai, paprastai pasireiškia per pirmąsias 24 valandas po perdozavimo. Gydant perdozavimą vaistas iš organizmo skubiai pašalinamas išplaunant skrandį ir skiriant antidoto. Įtariant vaisto perdozavimą, reikia kreiptis į gydytoją (greitąją pagalbą).
 
 
Įpakavimas
Dėžutėje yra 10 putojančių tablečių.
 
 
Saugojimas
Laikyti vėsioje vietoje. Vaistų negalima vartoti pasibaigus ant įpakavimo pažymėtam galiojimo terminui. Vaistus saugoti nuo vaikų.
 
Jeigu jums reikalinga papildoma informacija, kreipkitės į gydytoją.
 
 
Gamintojas
UPSA Laboratoires, rue Dantos 128, Rue-Malmaison 92500, Prancūzija.
 


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9