Balandžio 16d. Penktadienis

EFFERALGAN (acetaminophen), 500 mg n16, Bristol-Myers Squibb/UPSA

Veiklioji medžiaga acetaminophen
Dozuotė 500 mg n16
Gamintojas Bristol-Myers Squibb/UPSA
EFFERALGAN

Putojančios tabletės

SUDĖTIS

500 mg paracetamolio, pagalbinės medžiagos.

INDIKACIJOS

Karščiavimas ir nestiprus skausmas

KONTRAINDIKACIJOS

Padidėjęs organizmo jautrumas paracetamoliui ir kepenų ligos.

Įspėjimas

Sergantiems sunkiomis inkstų ligomis šį vaistą vartoti galima tik pagal gydytojo nurodymą. Vienoje putojančioje tabletėje yra 412 mg (17,9 mmol) natrio, ir tai reikia įvertinti skaičiuojant suvartotos per parą druskos kiekį, jeigu js laikotės bedruskės dietos ar ribojate druskos kiekį maiste. Jeigu ligos požymiai nesilpnėja arba atsiranda nepageidaujamas poveikis, btina kreiptis į gydytoją.

Nėštumas ir maitinimas krūtimi

Nėštumo metu ir maitinant krūtimi paracetamolį galima vartoti įprastinėmis nurodytomis dozėmis. Vis dėlto, prieš pradedant vartoti vaistus reikia pasitarti su gydytoju.

NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Galimi odos išbėrimai ir alergija. Retais atvejais buvo pastebėtas trombocitų skaičiaus sumažėjimas (galintis sukelti kraujavimą). Pasireiškus šiems ar kitiems, čia neišvardintiems pašaliniams poveikiams, vaistų vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir būtinai pasitarti su gydytoju.

Sąveikos

Norint išvengti perdozavimo, Efferalgan negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Visada informuokite savo gydytoją apie tai, kokius vaistus dar vartojate, tame tarpe ir tuos, kuriuos pradėjote vartoti savo nuožiūra ne pagal gydytojo paskyrimą.

Vartojimo būdas

Putojančią tabletę ištirpinkite pilnoje stiklinėje vandens.

DOZAVIMAS

Suaugusiems ir paaugliams, sveriantiems daugiau kaip 50 kg (vyresniems negu 15 metų paaugliams): po 1 - 2 putojančias tabletes per dieną. Jei būtina, vaistus galima gerti kas 4 valandas, bet negalima išgerti daugiau kaip 4 tabletes (3 g paracetamolio) per parą. Dozė vaikams priklauso nuo jų kūno svorio. Rekomenduojama maksimali dozė yra 60 mg/kg kūno svorio per parą, paros dozę išgeriant per 4 kartus (po 15 mg/kg 4 kartus per parą). Intervalas tarp vienkartinių dozių turi bti ne mažesnis kaip 6 valandos. Vaikams, sveriantiems 16 - 20 kg (maždaug 4 - 6 metų amžiaus): po 1/2 tabletės. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 2 putojančias tabletes per parą. Vaikams, sveriantiems 20 - 25 kg (maždaug 6 - 8 metų amžiaus): po 1/2 tabletės. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 2 - 3 putojančias tabletes per parą. Vaikams, sveriantiems 25 - 30 kg (maždaug 8 - 10 metų amžiaus): po 1/2 tabletės. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 3 putojančias tabletes per parą. Vaikams, sveriantiems 30 - 35 kg (maždaug 10 - 12 metų amžiaus): po 1/2 - 1 tabletę. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 3 - 4 putojančias tabletes per parą. Paaugliams, sveriantiems 50 kg (maždaug 15 metų amžiaus): po 1 putojančią tabletę. Jei būtina, dozę galima pakartoti po 6 valandų, bet negalima išgerti daugiau kaip 6 putojančias tabletes per parą. Sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu šio vaisto galima vartoti ne dažniau kaip kas 8 valandas. Aukščiau nurodytas amžiaus ir svorio atitikimas ne visada tikslus, todėl dozę reikia nustatyti pagal tikrąjį vaiko kno svorį.

Perdozavimas

Apsinuodijimo pavojus didesnis vaikams. Vaistų perdozavimas ir atsitiktinis apsinuodijimas gali sukelti sunkų ir negrįžtamą kepenų pažeidimą. Apsinuodijimo simptomai: pykinimas, vėmimas, apetito netekimas, odos išblyškimas, pilvo skausmai, paprastai pasireiškia per pirmąsias 24 valandas po perdozavimo. Gydant perdozavimą vaistas iš organizmo skubiai pašalinamas išplaunant skrandį ir skiriant antidoto. Įtariant vaisto perdozavimą, reikia kreiptis į gydytoją (greitąją pagalbą).

Įpakavimas

Dėžutėje yra 16 putojančių tablečių.

Saugojimas

Laikyti vėsioje vietoje. Vaistų negalima vartoti pasibaigus ant įpakavimo pažymėtam galiojimo terminui. Vaistus saugoti nuo vaikų.

Gamintojas

UPSA Laboratoires, rue Dantos 128, Rue-Malmaison 92500, Prancūzija.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9