Vasario 26d. Penktadienis

DALERON COLD 3 (comb. drug), plėvele dengtos tabletės n12, KRKA d.d.

Veiklioji medžiaga comb. drug
Dozuotė plėvele dengtos tabletės n12
Gamintojas KRKA d.d.
Daleron Cold 3 plėvele dengtos tab.N12

SUDĖTIS Plėvele dengtoje tabletėje yra: 325 mg paracetamolio, 30 mg pseudoefedrino  hidrochlorido ir 15 mg dekstrometorfano hidrobromido.

Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis  silicio dioksidas, gelifikuotas krakmolas, talkas, kukurūzų krakmolas,  magnio stearatas, hipromeliozė (hidroksipropilmetilceliuliozė), titano  dioksidas, chinolino dažiklis E104, indigokarminas E132, makrogolis.

Kas yra Daleron COLD3?

Daleron COLD3 plėvele dengtoje tabletėje yra paracetamolio (malšina skausmą  ir mažina karščiavimą), pseudoefedrino hidrochlorido (geriamasis vaistas,  kuris šalina gleivinės paburkimą) ir dekstrometorfano hidrobromido (slopina  kosulį). Daleron COLD3 palengvina iš karto keletą simptomų, kurių paprastai atsiranda peršalus. Paracetamolis malšina skausmą ir mažina karščiavimą. Jis slopina  prostaglandinų sintezę centrinėje nervų sistemoje. Pseudoefedrinas siaurina išsiplėtusias nosiaryklės gleivinės arterioles*,  todėl mažina kraujotaką jomis, sekreciją ir nosies paburkimą. Dekstrometorfanas veikia kosulio centrą ir didina kosulio slenkstį, todėl  slopina gerklės suerzinimo sukeliamą sausą kosulį peršalus.

Kada vartojamas Daleron COLD3?

Daleron COLD3 palengvina peršalimo ir panašių į gripą ligų simptomus: * malšina silpną ir vidutinio stiprumo skausmą (galvos, raumenų ir sąnarių,  taip pat sergant gerklės uždegimu); * mažina karščiavimą; * mažina nosies sekreciją ir palengvina kvėpavimą, kai paburkusi jos  gleivinė; * slopina sausą kosulį.

Kada negalima vartoti Daleron COLD3?

Daleron COLD3 tablečių nereikėtų vartoti, jei padidėjęs organizmo jautrumas  paracetamoliui, pseudoefedrinui, dekstrometorfanui arba kuriam nors kitam  šio vaisto komponentui. Nevartokite šio vaisto, jei sunkiai sutrikusi kepenų arba inkstų funkcija,  sergate sunkia hipertenzija arba sunkia išemine širdies liga (krūtinės  angina). Nevartokite šio vaisto, jei gydotės pagal receptą įsigyjamu  monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriumi.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį vartojant šį vaistą?

Jei inkstų arba kepenų funkcija lengvai arba vidutiniškai sutrikusi, šį  vaistą galima vartoti tik gydytojui prižiūrint. Šis vaistas netinka pacientams, sergantiems širdies ligomis, hipertenzija,  skydliaukės ligomis arba cukriniu diabetu, taip pat jei dėl prostatos  hiperplazijos (padidėjimo) sutrikęs šlapinimasis, išskyrus atvejus, kai  nurodo gydytojas.
Šis vaistas netinka jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Daleron COLD3 tablečių nereikėtų vartoti kartu su kitais vaistais, kurių  sudėtyje yra paracetamolio. Reikėtų neviršyti rekomenduojamų dozių. Vartojant Daleron COLD3 tabletes, negalima gerti alkoholinių gėrimų. Nepasitarę su gydytoju, nevartokite šio vaisto ilgiau kaip 5 dienas. Jei  savijauta nepagerėja arba pablogėja, pasikonsultuokite su gydytoju. Nusilpę pacientai ir alkoholikai šį vaistą turėtų vartoti atsargiai. Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiais Tiksliai nenustatyta, ar saugu vartoti šį vaistą nėštumo ir žindymo  laikotarpiais, todėl nėščiosioms ir žindyvėms jis nerekomenduojamas. Poveikis gebėjimui vairuoti ir dirbti su technika Šis vaistas gali trikdyti psichomotorines reakcijas, todėl vairuoti ar  dirbti su technika reikėtų atsargiai. Kurie kiti vaistai gali sąveikauti su Daleron COLD3?

Jei vartojate kitus vaistus, apie tai prašome pasakyti gydytojui arba  vaistininkui. Daleron COLD3 nereikėtų vartoti kartu su MAO inhibitoriais ir 2 savaites po  jų (MAO inhibitoriai - tai vaistai nuo depresijos, kai kurių kitų psichinių  ir emocinių sutrikimų bei Parkinsono ligos). Jei abejojate, ar Jūsų  vartojamų receptinių vaistų sudėtyje nėra MAO inhibitorių, paklauskite gydytojo arba vaistininko. Kartu vartojami šie vaistai gali sukelti sunkią hipertenzinę krizę, galvos skausmą, hiperpireksiją (labai didelį karščiavimą) ir pavojingų širdies aritmijų. Jei gydotės metoklopramidu, domperidonu, cholestiraminu arba varfarinu, dėl  Daleron COLD3 vartojimo pasitarkite su gydytoju. Nevartokite Daleron COLD3  tablečių kartu su barbitūratais, vaistais nuo epilepsijos, rifampicinu,  chloramfenikoliu, dihidroergotaminu, metildopa, fluoksetinu, haloperidoliu.

Kaip vartoti Daleron COLD3?

Suaugusiesiems ir paaugliams nuo 12 metų reikėtų gerti po 2 tabletes ne  daugiau kaip 4 kartus per parą. Šio vaisto nereikėtų vartoti dažniau kaip kas 4 val.

Ką daryti išgėrus didesnę Daleron COLD3 dozę negu rekomenduojama?

Išgėrę per didelę Daleron COLD3 dozę, tuoj pat kreipkitės į gydytoją, net  jeigu jaučiatės gerai. Perdozuotas paracetamolis gali sukelti pykinimą, vėmimą ir sunkų kepenų  pažeidimą, ypač jei sutrikusi inkstų arba kepenų funkcija. Perdozuotas pseudoefedrinas gali sukelti didelį psichomotorinį sujaudinimą,  kraujospūdžio padidėjimą ir širdies aritmijų. Perdozuotas dekstrometorfanas gali sukelti pykinimą, vėmimą, galvos  svaigimą, nenormalų mieguistumą, regos sutrikimų, letargiją, judesių  koordinacijos sutrikimų ir kvėpavimo pasunkėjimą.

Kokių nepageidaujamų poveikių gali pasireikšti vartojant šį vaistą?

Vartojant šį vaistą rekomenduojamomis dozėmis, šalutinių poveikių būna retai  ir lengvų. Retkarčiais gali pasireikšti pykinimas, burnos džiūvimas,  nervingumas ir psichomotorinis sujaudinimas, retai - padidėti kraujospūdis. Pastebėję šalutinį poveikį, daugiau šio vaisto nevartokite ir  pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Laikymas ir tinkamumo laikas.

Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, šio vaisto vartoti  negalima. Laikyti sausoje tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 30 laipsniai C temperatūroje. Laikyti vaikams neprieinamoje ir nepastebimoje vietoje. Įsigijimo tvarka - parduodamas be recepto. 12 plėvele dengtų tablečių.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9