Sausio 26d. Antradienis

CITRAMONAS L, n50, Liuks, UAB

Veiklioji medžiaga
Dozuotė n50
Gamintojas Liuks, UAB
Citramonas L tabletės

Acetilsalicilo rūgštis/ Paracetamolis/ Kofeinas 50 tablečių

ATC klasifikacijos kodas N02BA Vaisto registracijos numeris: LT/1/99/0780/001

KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 240 mg acetilsalicilo rūgšties, 180 mg paracetamolio, 27,46 mg kofeino.

1.  KAS YRA CITRAMONAS L TABLETĖS IR NUO KO JŲ VARTOJAMA

Citramonas L tabletės yra rusvos su baltais ir tamsesniais intarpais, taisyklingos su nuožula apvalios formos. Citramonas L tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.

Tai sudėtinis medikamentas, kuris malšina dėl įvairių priežasčių pasireiškusį silpną ir vidutinio stiprumo galvos, dantų, raumenų, sąnarių, menstruacinį ir kt. skausmą.

2.  KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMONO L TABLEČIŲ

Citramono L tablečių vartoti draudžiama:

•  jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kuriai veikliajai arba pagalbinei preparato medžiagai ar kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo, •  jei sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; •  jeigu Jūs sergate  hemofilija (kraujo nekrešėjimo liga), hemoragine diateze, sunkiu inkstų ir (arba) kepenų funkcijos nepakankamumu, širdies funkcijos sutrikimu, sunkia hipertenzija (didelio kraujo spaudimo liga); •  jeigu vartojate antikoaguliantų (kraujo krešėjimą mažinančių vaistų); •  jei yra trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), hipoprotrombinemija (protrombino kiekio kraujyje sumažėjimas); •  jeigu sergate bronchų astma; •  jei Jūsų organizme trūksta gliukozės – 6 – fosfato dehidrogenazės; •  jei Jus kamuoja nemiga, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, baimė, sujaudinimas ir kt.; •  jeigu yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai; •  jei vaikas yra jaunesnis kaip 12 metų, kadangi gali pasireikšti Reye sindromas.

Citramonu L besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama, kadangi gali pasireikšti toksinis poveikis kepenims.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jeigu Jūs sergate anemija, tirotoksikoze, podagra, virusiniu hepatitu, organizme kaupiasi skysčių, preparato vartoti reikia atsargiai; -  prieš operaciją ar stomatologinę procedūrą Citramono L tablečių dėl galimo kraujavimo vartoti nerekomenduojama; -  jeigu padažnėja pulsas, atsiranda širdies plakimas ar galvos svaigimas, Citramono L vartojimą reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju; -  skrandžio gleivinė dirginama mažiau, jei medikamento vartojama valgio metu arba tuoj po jo ir užsigeriama didesniu skysčio kiekiu; -  prieš miegą preparato gerti nepatariama; -  vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui. Citramonas L gali daryti poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šio medikamento vartojimą, toks poveikis praeina.

Citramono L tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais

Citramono L tabletėmis besigydančiam pacientui alkoholio gerti draudžiama.

Nėštumo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sudedamosios Citramono L medžiagos lengvai prasiskverbia pro placentą. Preparatas gali pailginti gimdymą, didinti gimdyvės, vaisiaus ir naujagimio kraujavimo pavojų. Nors Citramono L sudėtyje yra palyginti nedidelis acetilsalicilo rūgšties, paracetamolio bei kofeino kiekis, nėštumo laikotarpiu, ypač paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, vaistinio preparato vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sudedamųjų Citramono L medžiagų patenka į žindyvės pieną. Nors šį medikamentą vartojančios moters pienas nepageidaujamo poveikio kūdikiui paprastai nesukelia, žindymo laikotarpiu Citramono L vartoti patariama atsargiai. Jei preparato žindyvė turi vartoti ilgesnį laiką, dėl Reye sindromo kūdikiui atsiradimo pavojaus, žindymą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Medikamento vartojant rekomenduojamomis dozėmis poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepasireiškia.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Alkoholis ir kitokie nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali stiprinti Citramono L sudėtyje esančios acetilsalicilo rūgšties nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui ir didinti kraujavimo pavojų. Citramono L sudėtyje esanti acetilsalicilo rūgštis gali stiprinti geriamųjų vaistų nuo diabeto bei insulino poveikį. Metotreksato toksinis poveikis sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su preparatais, kuriuose yra acetilsalicilo rūgšties.

Medikamento sudėtyje esančio paracetamolio toksinis poveikis inkstams sustiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su kitokiais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Alkoholis, kepenų fermentų induktoriai bei toksinį poveikį kepenims sukeliantys preparatai, pavyzdžiui, amiodaronas, karbamazepinas, anaboliniai steroidai, estrogenai, eritromicinas, aukso druskos, fenitoinas, rifampicinas, valprojinė rūgštis ir kt., stiprina toksinį paracetamolio poveikį kepenims.

Sudedamųjų Citramono L medžiagų sąveika su antikoaguliantais, tromboliziniais preparatais bei trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, sukelia stipresnį kraujo krešėjimą slopinantį poveikį, protrombino laiko pailgėjimą, didina kraujavimo pavojų. Jis didėja ir tuo atveju, jeigu Citramonas L vartojamas kartu su cefalosporinais, plikamicinu arba valprojine rūgštimi. Toksinis Citramono L poveikis stiprėja, jeigu jis vartojamas kartu su probenecidu arba sulfinpirazonu. Citramoną L vartojant kartu su toksinį poveikį klausos organui sukeliančiais vaistais, pavyzdžiui, aminoglikozidais, cisplatina, deferoksaminu, furozemidu, chinidinu, vankomicinu ir kt., galimas stiprus klausos pažeidimas. Galima ličio preparatų bei Citramono L sudėtyje esančio kofeino sąveika: didėja ličio pasišalinimas iš organizmo ir silpnėja jo poveikis.

Stiprus CNS stimuliavimas, padidėjęs nervingumas, dirglumas, nemiga, širdies ritmo sutrikimas gali pasireikšti vartojant Citramoną L kartu su CNS stimuliuojančiais medikamentais: amantadinu, amfetaminu, apetitą slopinančiais preparatais, teofilinu, kokainu, selegilinu, dronabinoliu, simpatikomimetikais. Preparatus, kurių sudėtyje yra kofeino, vartojant kartu su MAO inhibitoriais, pavyzdžiui, prokarbazinu, furazolidonu, pasireiškia stiprus simpatikomimetinis poveikis, todėl gali sutrikti širdies ritmas, padidėti kraujospūdis ir kt. Ilgalaikis fiksuoto derinio vartojimas kartu su kitais nefrotoksiškais (toksinį poveikį inkstams sukeliančiais) vaistais, esant inkstų pažeidimui arba įgimtam polinkiui padidina analgetinės nefropatijos atsiradimo pavojų.

3.  KAIP VARTOTI CITRAMONO L TABLEČIŲ

Suaugusiems žmonėms galima gerti po 1 tabletę 2 – 3 kartus per parą. Ilgiau kaip 5 paras preparato vartoti nerekomenduojama. Didžiausia paros dozė – 4 tabletės. Jaunesniems nei 12 metų vaikams preparato vartoti draudžiama.

Pavartojus per didelę Citramono L tablečių dozę Citramono L perdozavus, atsiranda jo veikliųjų medžiagų perdozavimo simptomai: gali pradėti ūžti ausyse, skaudėti ir svaigti galva, painiotis mintys, pykinti, atsirasti vėmimas, viduriavimas, stiprus pilvo bei kepenų skausmas, skrandžio spazmai, padidėti prakaitavimas. Be to, gali sutrikti rega, širdies ritmas, lietimo ir skausmo pojūtis, padažnėti šlapinimasis, atsirasti traukulių. Reikia plauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Jei manote, kad Citramono L tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4.  GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Citramono L tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažni. Atsiranda virškinimo trakto sutrikimų: pykinimas, viduriavimas, vėmimas.

Nedažni. Gali atsirasti virškinimo trakto opų, kurios tam tikrais atvejais gali kraujuoti ir prakiurti.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai

Reti. Gali prasidėti padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., dusulio priepuolis.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni. Gali atsirasti alerginė odos reakcija: išbėrimas, niežulys, dilgėlinė.

Labai reti. Gali pasireikšti sunki odos reakcija.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti. Gali pasireikšti agranulocitozė, trombocitopenija, anemija.

Nervų sistemos sutrikimai

Reti. Gali atsirasti CNS stimuliavimo simptomų: padidėjęs nervingumas, dirglumas, nerimas, miego sutrikimas, rankų drebėjimas, galvos svaigimas ir kt.

Tyrimai

Vartojant Citramoną L, gali atsirasti įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčių, todėl prieš numatomą tyrimą pacientas, vartojantis Citramoną L, turi apie tai pasakyti gydytojui.

5.  CITRAMONO L TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6.  KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojas.

UAB „Liuks farmacija“, J. Borutos g. 21, LT-46115 Kaunas, Lietuva

Registravimo liudijimo turėtojas

UAB „Liuks farmacija“ J. Borutos g. 21 LT-46115 Kaunas Lietuva

Gamintojas

UAB „Liuks farmacija“ J. Borutos g. 21 LT-46115 Kaunas Lietuva


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9