Vasario 26d. Trečiadienis

CALCIGRAN SINE (calcii carbonas), 500 mg kramt. tab. n100, Nycomed Sefa AS

Veiklioji medžiaga calcii carbonas
Dozuotė 500 mg kramt. tab. n100
Gamintojas Nycomed Sefa AS
Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės

100 kramtomųjų tablečių

Sudėtis

Vienoje kramtomojoje tabletėje yra 500 mg elementinio kalcio (1250 mg kalcio karbonato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos. Sorbitolis, izomaltozė, povidonas, magnio stearatas, aspartamas, apelsinų aliejus ir riebalų rūgščių monogliceridai bei digliceridai.

Indikacijos

Calcigran Sine vartojamas kalcio kiekiui organizme papildyti tuo atveju, jeigu jo su maistu arba dėl gyvenimo būdo į organizmą patenka nepakankamai arba jeigu organizmui jo reikia daugiau.

Labai svarbu, kad pakankamas kalcio kiekis į organizmą patektų augimo, nėštumo kūdikio žindymo laikotarpiu. Kaip papildomo preparato, Calcigran Sine galima vartoti specifiniais preparatais nuo osteoporozės gydomiems ligoniams, kuriems yra kalcio stokos pasireiškimo pavojus.

Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei tablečių medžiagai, padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija), inkstų ligos, įskaitant akmenligę.

Atsargumo priemonės

Calcigran Sine tabletėse yra aspartamo, todėl jų negalima vartoti žmonėms, kuriems yra fenilketonurija. Medikamento vartojant ilgai, reikia reguliariai sekti kalcio ir fosfato kiekį kraujyje bei inkstų funkciją. Tai ypač svarbu senyviems žmonėms bei tiems pacientams, kurie vartoja širdies glikozidų (vaistų nuo širdies ligos), diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medikamentų) arba kurie labai linkę į inkstų akmenų formavimąsi. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, reikia informuoti gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Dėl galimo absorbcijos sutrikimo Calcigran Sine reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo. Išgėrus bifosfonatų arba natrio fluorido (vaistų nuo osteoporozės), Calcigran Sine galima gerti ne anksčiau kaip po 3 val., kadangi gali mažėti rezorbcija virškinimo trakte. Oksalo rūgštis (jos yra špinatuose ir rabarbaruose) bei fitorūgštis (jos yra visų rūšių grūduose) sudaro su kalcio jonais netirpius junginius, todėl gali slopinti kalcio rezorbciją. Dėl šios priežasties kalcio preparatų nerekomenduojama vartoti 2 valandas prieš valgant maistą, kuriame yra daug oksalo rūgšties ar fitorūgšties, ir tiek pat laiko jo pavalgius. 

Vartojimas:

Kalcio stokos organizme gydymas ir profilaktika: Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 tabletes per parą, vaikams - po 1 – 2 tabletes per parą.

Papildomas osteoporozės gydymas ir profilaktika : Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 tabletes per parą.

Hiperfosfatemija (per didelis fosfatų kiekis kraujyje): Įprastinė kalcio paros dozė, geriama lygiomis dalimis per 2 – 4 kartus, yra 2 – 8 g. Calcigran Sine tabletes reikia gerti valgio metu, kad surištų maiste esančius fosfatus.

Tabletes galima kramtyti arba čiulpti.

Nepageidaujamas poveikis

Dažniausiai pasireiškia hiperkalcemija ir hiperkalciurija. Retais atvejais galimas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, įskaitant vidurių užkietėjimą, pūtimą, pykinimą, pilvo skausmą bei viduriavimą. Retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija: niežulys, išbėrimas, dilgėlinė. 


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9