Nobel biocare

Tegul išsisklaido dūmai!

Tegul išsisklaido dūmai!

Žiebtuvėlio spragtelėjimas, ir tabako dūmų debesėlyje, rodos, išnyksta visi rūpesčiai… Argi tai ne iliuzija? Dėl rūkymo problemų atsiranda dar daugiau! Vadinasi, laikas mesti rūkyti. Ar galėjote tikėtis, kad viena kita cigaretė ankstyvoje jaunystėje ar net paauglystėje, surūkyta su draugais, taps įkyriu įpročiu? Kai pagaliau suprantate jo žalą, pamatote, kad mesti rūkyti daug sunkiau, nei įprasti. Taigi nusprendus toliau gyventi be rūkalų teks gerokai pasistengti.

Kaltinamoji – cigaretė

Apie rūkymo žalą sveikatai yra girdėję visi ir žino, kad tabakas kenkia visiems vidaus organams, dėl jo oda plonėja ir įgauna pilkšvą atspalvį, plaukai sausėja, praranda blizgesį.

Pradėjus rūkyti jaunystėje didėja rizika susirgti nosiaryklės ir plaučių onkologine liga. Šis pražūtingas įprotis skatina išeminę širdies ligą, greitina tarpslankstelinių stuburo diskų susidėvėjimą.

Kardiologai tvirtina: rūkymas – viena iš miokardo infarkto priežasčių. Rūkaliai dažnai serga lėtiniu bronchitu, be to, jų odoje daug greičiau atsiranda raukšlių.

Rūkančiojo kvapo nenuslopina net geriausi kvepalai. Nuodijasi ne tik jis pats – kenčia ir aplinkiniai, juk pasyvus rūkymas taip pat kenkia. Be to, dauguma darbdavių mieliau priima į darbą neturinčiuosius žalingų įpročių.

Deja, net ir labai panorėjus atsikratyti priklausomybės nuo cigarečių ne kiekvienam pavyksta. O kai valios pastangų nepakanka, pagalbos teks kreiptis į gydytoją, psichologą arba pasitelkti medikamentus. Yra daugiau kaip šimtas oficialiai pripažįstamų būdų mesti rūkyti.

Išsikovokime nepriklausomybę

Daugelio tabako gamintojų reklamos kampanijų taikinys – moterys. Jei pasitikite savimi ir manote, kad turite stiprią valią, galbūt žalingą įprotį nugalėsite be medikų pagalbos ir vaistinių preparatų.

Kokį būdą pasirinkti – psichoterapiją, akupunktūrą, tabletes, pleistriukus – nesvarbu. Kad tik padėtų!

Nerūkyti – tai puiku! Tai ne tik gera savijauta, balti dantys, trykštanti energija, daugybė laisvo laiko ir sutaupyti pinigai. Tai – laisvė! Nuostabu jaustis nepriklausomam nuo bjauraus ir kenksmingo įpročio, nuodijančio gyvenimą.

Ledinukas vietoj cigaretės

Daugelis ima kovoti su rūkymu savarankiškai, pasitelkę vaistinėse įsigytas priemones – nikotininius pleistrus, kramtomąją gumą, tabletes, ledinukus, purškiklius. Jų paskirtis – numalšinti nikotino badą ir mažinti potraukį užtraukti cigaretę.

Šios priemonės iš tikrųjų gali padėti, bet labiausiai – rūkantiesiems nelabai daug, t. y. tiems, kuriems svarbiausia atsikratyti įpročio laikyti ką nors rankoje. Vis dėlto svarbiausia siekiant mesti rūkyti – noras ir valia.

Akupunktūra – gana populiarus ir veiksmingas kovos su rūkymu būdas. Šis metodas pagrįstas priklausomybės nuo nikotino slopinimu veikiant aktyviuosius kūno taškus. Po „badymo adatėlėmis” kurso nikotino potraukis paprastai išnyksta, bet psichologinė priklausomybė gali išlikti.

Kad akupunktūros rezultatai būtų įtvirtinti, po gydymo adatomis kartais verta kreiptis į psichologą.

Pasąmonėje

Populiari Aleno Karo knyga „Lengvas būdas mesti rūkyti” tapo pasauliniu bestseleriu. Paprastai, kasdieniškai autorius – beje, pats buvęs baisus rūkalius – pasakoja, kaip atsikratyti gyvenimą nuodijančios priklausomybės.

A.Karo pasiūlytas būdas pagrįstas neurolingvistinio programavimo principu. Knygos teiginiai įteigia sąmonei – „programuoja”, kad galima būti nerūkančiam, bet kartu laimingam.

A.Karas žada, kad dėl žalingo įpročio atsisakymo svoris augti nepradės – o to daugelis labiausiai bijo. Tiesiog nereikia pradėti valgyti daugiau, patartina tik padidinti fizinį krūvį – daugiau vaikščioti, mankštintis.

10 patarimų rūkaliams

  1. Visus rūkymo „atributus” – pelenines, žiebtuvėlius – paslėpkite, cigaretes išmeskite.
  2. Meskite rūkyti iš karto, neapgaudinėkite savęs, kad padarysite tai pamažu.
  3. Neverta išmesti cigarečių į šiukšliadėžę kokio nors pasilinksminimo išvakarėse, kai susirinkę draugai rūkys. Reikia pasirinkti tinkamą laiką.
  4. Žalingą įprotį pakeiskite kokiu nors naudingu užsiėmimu – pertvarkykite kambario interjerą, pradėkite lankyti šokių pamokas, nusimegzkite originalų drabužį arba tiesiog daugiau energijos skirkite darbui.
  5. „Atsidėkodami” sau už kiekvieną nerūkymo savaitę pasidovanokite kokią nors mielą smulkmeną. O kai noras užtraukti cigaretę visai išnyks, leiskite sau nusipirkti ir ką nors vertingesnio – madingą drabužį arba geros kosmetikos.
  6. Užrašykite ant popieriaus lapo visus nerūkymo privalumus, tokius kaip grožis, sveikata ir pan., ir pakabinkite matomoje vietoje. Šią „reklamą” kuo dažniau skaitykite.
  7. Praneškite apie savo ketinimą mesti rūkyti artimiesiems ir pažįstamiems. Jie psichologiškai palaikys jus šioje garbingoje kovoje.
  8. Jei iki šiol nesportavote – laikas pradėti. Fiziniai pratimai padės pašalinti stresą ir atsigauti organizmui nuo nikotino žalos.
  9. Keliskart per dieną darykite kvėpavimo pratimus: lėtai įkvėpkite pro nosį, porą sekundžių sulaikykite kvėpavimą, tada iškvėpkite.
  10. Gerkite daugiau vandens. Jis padeda pasišalinti iš organizmo nikotinui.

sekunde.lt

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE