REXSAN

Vaisingumo specialistai sveikina Seimą pradėjus diskusijas dėl pagalbinio apvaisinimo

Vakar LR Seime prasidėjusios diskusijos dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto teikia vilčių, kad nevaisingumas Lietuvoje pagaliau bus pripažintas liga, kurią reikia gydyti. Tuo įsitikinusi viena garsiausių šalies vaisingumo specialisčių dr. Audronė Usonienė, „Vaisingumo klinikos” gydytoja.

„Sveikintina, kad LR Seime prasidėjo diskusijos pagalbinio apvaisinimo klausimais. Tai leis šiai medicinos sričiai išeiti iš pilkosios zonos ir pradėti sėkmingai vystytis. Tikimės, kad bus priimtas toks įstatymas, kuris suteiks galimybių nevaisingumo problemų turintiems žmonėms pasinaudoti visais moderniosios medicinos pasiekimais,” – sako dr. A. Usonienė. 

Nevaisingumas yra įtrauktas į Pasaulinės sveikatos organizacijos tarptautinių ligų klasifikatorių. Vis tobulėjantys pagalbinio apvaisinimo metodai plačiai taikomi tarptautinėje medicinos praktikoje. Tuo tarpu Lietuvoje iki šiol pagalbinį vaisingumą, reglamentuoja vienintelis dokumentas – 1999 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymas.

Pasak dr. A. Usonienės, kas šeštai Lietuvos porai, norinčiai pradėti vaikelį, reikalinga medikų pagalba. Šiandien tokia pagalba prieinama tik dešimtadaliui. Gydytojos teigimu būtų gerai, jei valstybė suteiktų galimybių visiems, kenčiantiems nuo nevaisingumo, susilaukti palikuonių.

Lietuvoje apie 50 tūkstančių šeimų yra nevaisingos, tokių porų kasmet padaugėja dviem tūkstančiais. Su vaisingumo problemomis tiesiogiai susiduria apie 100 tūkstančių Lietuvos žmonių.


AINA

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE