Mollers

Kodėl būtina drėkinti kūdikio odą

Kūdikio oda yra maždaug du kartus plonesnė nei suaugusio žmogaus. Be to, iki trečios gyvenimo savaitės ant naujagimio odelės dar nesusidaro vadinamoji rūgščioji plėvelė (t.y. odos pH yra neutralus), kuri padeda apsisaugoti nuo virusų ir bakterijų atakų. Ant odos susidarantis plonas riebalų sluoksnis lengvai nuplaunamas, todėl odos drėgmė lengvai ir greitai išgarinama. Kūdikis neprakaituoja, nes dar pilnai nefunkcionuoja jo prakaito liaukos.

Būtent dėl šių priežasčių kūdikio odelę, net jeigu ir nėra akimi pastebimų odos išsausėjimo požymių, rekomenduojama nuolat drėkinti ir minkštinti.

Sveikai odai labiausiai tinka drėkinantis pienelis ar losjonas (iš esmės, pienelis ir losjonas – vienas ir tas pats.  Tiesiog vieni gamintojai šias odos priežiūros priemones vadina „pieneliu”, kiti – „losjonu”. Ant kosmetikos pakuotės galima rasti ir užrašą „Drėkinantis pienelis-losjonas”).

Pieneliai ir losjonai yra skystos konsistencijos, lengvai pasiskirsto ant viso kūno, tuo tarpu drėkinamieji kremai yra tirštesni, jie labiau tinka atskiroms kūnelio vietoms (rankytėms, veidukui) tepti.

Kai kurios mamos kūdikio odelės drėkinimui naudoja vaikišką aliejų. Tačiau jį reikia gerai įmasažuoti. Priešingu atveju aliejus neįsigeria, o tik trumpam padengia odą apsauginiu riebaliniu sluoksniu.

Drėkinantieji pieneliai ar losjonai efektyviausi iš karto po maudynių, kai oda dar šiek tiek drėgna. Tada jie lengviau pasiskirsto ant kūnelio ir geriau įsigeria. Prieš tepant, losjoną pašildykite delnuose. Sveikai kūdikio odai pakaks ir to, jog ji bus tepama tik po maudynių.

Jeigu yra atsiradę odos išsausėjimo požymių, losjonu ar pieneliu kūnelį galima tepti ir penkis kartus per dieną, kol bus atstatytas odos vientisumas. Tačiau savarankiškai galima rinktis tik sveikai odelei prižiūrėti skirtas priemones. Jeigu mažylį kamuoja odos ligos – būtina pasitarti su gydytoju ir laikytis jo rekomendacijų.

Diena.lt

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE