Gudručio vaistinė

Kaip nėštumo metu tapti „lengvesne“ arba ortopediniai gaminiai prieš ir po gimdymo

Kaip nėštumo metu tapti „lengvesne“ arba ortopediniai gaminiai prieš ir po gimdymo

Nėštumas – įvairių emocijų ir potyrių metas. Didėjant pilvukui ir augant svoriui, organizmas turi prisitaikyti prie staigių pokyčių. Būsimoji mamytė priauga nuo 10 iki 20 papildomų kilogramų. Šis svoris – didžiulis krūvis nugarai ir juosmeniui. Nėštumas ir gimdymas, neskiriant savo kūnui atitinkamo dėmesio, palieka moters kūne nemalonius pėdsakus. Po gimdymo persitempę odos audiniai negrįžta į pirminę padėtį, dingsta moters talijos formų grakštumas, eisena lieka sunki ir nerangi. Gimdos raumenys turi galimybę išsitempti iki 40 kartų, tačiau to negalima pasakyti apie pilvo srities raumenis, poodinę ląstelieną ir odą. Todėl dažnai po gimdymo likęs antsvoris ir odos perteklius pilvo srityje gražios moters figūrą paverčia „bobutės“ figūra.

Kaip gi visų šių nemalonumų išvengti? Jau senovėje nėščiosios kaip įmanydamos stengdavosi kaip nors prilaikyti augantį pilvuką, pvz., pasirišdavo pilvus plačiomis skaromis. O ką jau bekalbėti apie šiuolaikines moteris, kurių noras atrodyti gražiai bet kokiu gyvenimo tarpsniu yra visiškai suprantamas.

Maždaug nuo nėštumo vidurio rekomenduojama dėvėti specialų elastinį diržą arba kelnaites su diržu, kurios švelniai prilaikys didėjantį pilvuką, sumažins spaudimą į šlapimo pūslę, padės tolygiai paskirstyti svorį išilgai nugaros ir tokiu būdu apsaugos nuo juosmens skausmų, raumenų pertempimo bei strijų atsiradimo.

Svarbios taisyklės:

– Užsijuosti diržą ar užsimauti kelnaites reikėtų gulint ant nugaros, tada pasiekiamas didžiausias šių gaminių funkcionalumas.

– Nei vienas iš minėtų gaminių neturi spausti ar veržti, jo funkcija – prilaikyti pilvuką ir suteikti patogumo jausmą būsimai mamytei.

Besilaukdamos kūdikio moterys dažnai jaučia sunkumą kojose, jos tinsta ir tirpsta, ypač karštuoju metų laiku. Sutrikus kojų kraujotakai, dažnai išryškėja kapiliarinis kraujagyslių tinklas, kitaip tariant, išsiplečia venos, vystosi venų varikozė. Siekiant to išvengti, dėvimos profilaktinės kompresinės pėdkelnės su reguliuojamo dydžio liemens dalimi. Taisyklingai apspausdamos kojas (spaudimas didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėja, kylant į viršų), jos skatina kraujo apytaką, saugo nuo venų išsiplėtimo, mažina kojų nuovargį ir tinimą. Aišku, vien tik kojinių nepakaks. Nutaikę progą, vis pamasažuokite blauzdas kontrastinio dušo srove, sėdėdamos aukščiau pakelkite kojas, palepinkite pėdas įvairiais pratimais.

Nėštumo pabaigoje reikėtų pasirūpinti specialia liemenėle, kurią dėvėsite žindydamos kūdikį. Savaime suprantama, ji turi būti iš kvėpuojančių medžiagų, elastingais kaušeliais, didėjančiais kartu su pilnėjančiomis krūtimis, platesnėmis petnešėlėmis. Tokia specialios konstrukcijos liemenėlė ne tik prilaiko pasunkėjusias krūtis, bet ir sumažina nugarai ir pečiams tenkantį krūvį. Be to, ji patogi tuo, kad jos prieš maitinimą nereikia nusiimti, o pakanka prasegti reikiamą kaušelį (galima pasirinkti ir užsegimą užtrauktuku). Labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio liemenėlę, kad ji būtų ne per ankšta ir ne per laisva.

Jeigu nėščiosios krūtys didėja labai intensyviai, jai prireiks ir liemenėlės ar maikutės  miegui. Toks trikotažas dažniausiai būna elastingas – prisitaiko prie apimčių pokyčių naktį – ir besiūlis, kad nei užsegimai, ne siūlės nespaustų ir netrukdytų poilsio.

Kelnaitės po gimdymo padės greičiau susigrąžinti pilvo ir liemens formas bei odos stangrumą.  Jas dėvėti galima pradėti jau kitą dieną po gimdymo ir rekomenduojama nešioti apie 1-3 mėn. Tuomet audiniai į pirminę padėtį grįžta 2-3 kartus greičiau, nei jų nedėvint.

Mielos būsimos mamytės, jauskitės patogiai ir atrodykite gražiai!

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE