REXSAN

Kada metas lankyti kūdikį

Daugiau nei prieš penkiolika metų artimieji gimdyvei į ligoninę galėdavo perduoti tik laiškelį ir nedidelį siuntinuką, o į naujagimį pažvelgti tik pro ligoninės langą. Šiandien dažna mamytė lankytojus priima tik gimus mažyliui savo palatoje. Bet ar verta taip skubėti?

Mūsų prosenelės teigdavo, kad negalima naujagimio lankyti pirmuosius jo gyvenimo mėnesius, kad nenužiūrėtų bloga akis. Sakysite, prietaras. Bet kažin ar jis yra tik iš piršto laužtas prasimanymas.

  • Šiandien medikai taip pat rekomenduoja neskubėti lankyti naujagimio. Pirmaisiais mėnesiais mažylio imunitetas dar nėra sustiprėjęs, todėl nėra atsparus įvairioms infekcijoms. Žinoma, maitinamo mamos pienuku vaikučio imuninė sistema yra stipresnė, tačiau ir šis mažylis gali susirgti. Juo labiau kad lankytojai neretai pamiršta, jog naujagimio negalima lankyti sergant net ir mažiausia sloga. O ir sveikiems nereikėtų mažylio glamonėti ar juo labiau bučiuoti.
  • Blogiausia, kai lankytojų priguža pilna ligoninės palata. Susirenka ne tik patys artimiausi žmonės, bet ir buvę klasės ar kurso draugai. Tačiau dažniausiai palatos būna ne vienvietės, todėl nereikėtų pamiršti, kad trikdoma ir kitos mamytės bei jos vaikučio ramybė. Be to, kai kurios moterys drovisi prie pašalinių žmonių krūtimi maitinti kūdikį.
  • Po gimdymo mamos su vaikučiais į namus dažniausiai išleidžiamos praėjus 2-3 paroms, o po cezario operacijos – praėjus 5 paroms. Tačiau nereikėtų skubėti lankyti naujagimio ir namuose. Tėveliams visų pirma patiems reikia laiko apsiprasti su naujuoju šeimos nariu, jo gyvenimo ritmu. Be to, priimdama lankytojus moteris nori juos pavaišinti, tačiau dar neatsigavus po gimdymo, neretai po bemiegės nakties ir su kūdikiu ant rankų tai padaryti išties nėra lengva. Todėl siūlytume būti kantriems ir palaukti bent mėnesį. Juk dėmesį galima parodyti ir kitais būdais, pavyzdžiui, nusiunčiant paštu mažylio šeimai sveikinimo atviruką.


Veidas.lt

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE