Gegužės 29d. Sekmadienis

Žmogui padeda augalų jėga

Peržiūrų skaičius: 39360
Žmogui padeda augalų jėga

Vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius pasakoja apie vaistingųjų augalų gydomąsias savybes. Žolininkai įsitikinę, jog kiekvienoje žolėje slypi paslaptis, kurią įminęs žmogus gali padėti sau ir kitiems.

Pasak V. Skirkevičiaus, natūralus vaistas - toks pat svarbus, kaip ir cheminis. Pasitikėdami savo ir gyvosios gamtos vidine jėga, galime išsilaisvinti iš daugelio ligų, pykčio, pavydo ar net baimės.

Rytiečiai bando aiškinti, kodėl mūsų kraštuose žmonės dažnai būna pikti, kamuojami depresijų. Tvirtinama, jog tikrai ne dėl politinės ar ekonominės padėties, o dėl to, kad mūsų klimatas šaltas ir drėgnas, o maistas sūrus ir rūgštus. Ypač žiemą žmones kamuoja depresijos.

"Žiema toks laikas, kada reikia į save kaupti jėgas, valgyti daug ir sotaus maisto, mažiau nervintis. Rytų išminčiai sako, kad žiemą negalima skirtis su artimais žmonėmis", - sako V. Skirkevičius.

Į depresiją panirę žmonės nebegali apsieiti be raminamųjų vaistų. Bet galima nusiraminti, nemigą įveikti ir vartojant vaistažoles. Kaip pirmą natūralų vaistą nuo nemigos vaistininkas rekomenduoja vartoti paprastąjį apynį. Tik ilgiau jį vartojant sumažėja lytinis potraukis.

Viena vokiečių profesorė, pasak vaistininko, pataria depresiją gydyti ir tokiu būdu: odą ties kepenimis ištrinti levandų aliejumi, ant šios vietos užsidėti šiltą šildyklę ir eiti miegoti.

Vartojantys valerijoną žino, jog šis augalas ramina bei slopina isterijas, todėl stresą patyrusiems žmonėms rekomenduojama pirmiausia išgerti valerijono lašų. Bet ilgai vartojant šitą vaistažolę gali išsivystyti apatija, fizinis išsekimas. Specialistas perspėja, kad kiekvieną augalą reikia vartoti griežtomis dozėmis, - kitaip augalas ne gydys, o kenks.

Augalų mišiniai - vertingesni

Sumaišius derančius tarpusavyje augalus, gaunamas efektyvesnis produktas. Sumaišytos vaistažolės naikina viena kitos neigiamas savybes ir skatina gerąsias. Pavyzdžiui, preparatas iš sukatžolės, valerijono, mėtos ir apynio yra veiksmingas, nes valerijono sukeliamą apatiją užgožia mėtos savybės.

"Didžiausias vaistažolių mišinių pranašumas tas, kad organizmas taip greit nepripranta prie vaisto, kaip pripranta prie vienos vaistažolės preparato," - teigia liaudies medicinos ekspertas.

Pasak V. Skirkevičiaus, tobulėjanti diagnostika ir tyrimai paneigia ilgai gyvavusius įsitikinimus. Pavyzdžiui, suomių mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad vitaminas A, vartotas vėžio profilaktikai ir ypač rekomenduotas rūkaliams, gali didinti vėžio susirgimų riziką. Todėl dabar skatinama vartoti vitaminų bei mineralų mišinius.

Mados - pavojingos

Ne tik vasarą, bet ir žiemą merginų pamėgta nuogų bambų mada, anot liaudies medicinos eksperto, organizmui gali labai rimtai pakenkti. Plačioji juosmens dalis turi būti itin saugoma, nes kitu atveju gresia ginekologinės, virškinimo, medžiagų apykaitos ligos.

"Ypač organizmui kenkia drastiškos dietos, - teigia V. Skirkevičius. - Sugalvojo moteris pabadauti. Organizmas nebegauna įprasto maisto, pradeda kažkur kaupti atsargas, nes žino, jog gali vėl ateiti bado laikotarpis. Taip ima kauptis akmenys, cholesterolis, o po dietų svoris neretai smarkiai padidėja."

Temperatūros mažinimas vaistais taip pat nėra gerai. Vaistininkas aiškina, kai staigiai sumažinus temperatūrą neleidžiama organizmui pačiam kovoti su infekcija.

Temperatūrą jis rekomenduotų vaistais mažinti tik tais atvejais: keturių mėnesių kūdikiui - visada; vyresniam nei 60 metų, jei temperatūra siekia daugiau nei 39 laipsnius karščio; iki 60 metų, jei kūno temperatūra siekia 40 laipsnių ir daugiau; kada labai skausminga galva ir tris paras nemažėja temperatūra; rizikos grupės žmonėms, sergantiems diabetu, bronchine astma, kardiologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis.

Rytų išminčiai patardavę vaistažolių preparatus vartoti pagal tokią schemą: jei vaistai vartojami valandą prieš valgį, jie stipriau veikia organus žemiau juosmens, valgio metu - labiau veiks pilvo sritį, valandą po valgio - viską, kas yra aukščiau krūtinės.

"Tradicinė medicina pataria: jei norima stipresnio vaisto veikimo, jį reikia vartoti apie dvidešimt minučių prieš valgį, jei norima silpnesnio, bet ilgesnio veikimo, vaistą reikia išgerti apie dvidešimt minučių po valgio", - aiškina vaistininkas.

Vaistažolės prisijaukinimas

"Net nuodas gali tapti vaistu, jei žinosime, kaip jį vartoti", - sakė V. Skirkevičius.

Vaistininkas dalijasi sukauptomis žiniomis, pasakoja, jog kiaulpienė skatina medžiagų apykaitą. Žliūgė ir dilgėlė vyresniems žmonėms padeda valyti organizmą. Alijošius labiausiai tinka gydyti organus, kurie yra mažajame dubenyje. Labai efektyviai aukštą kraujo spaudimą mažina krapai, kmynai bei ypač efektyvūs - gudobelės lašai.

Tačiau reikia žinoti, kiek kokios vaistažolės vartoti. Vienas gramas ajero su medumi padeda žymiai lengviau atsigauti po narkozės, atkurti nervinius impulsus. Gudobelės lašus reikėtų vartoti aštuonias savaites, po to tris savaites daryti pertrauką, nes vaistinis augalas tiek laiko organizme veiks.

Mėtų nepatartina ilgą laiką ir dideliais kiekiais vartoti vaikams, nes šis augalas stabdo centrinės nervų sistemos vystymąsi. Jei vaikas mėtų arbatą geria kelis kartus per savaitę, šiek tiek pagerės virškinimas, vaikas bus ramesnis.

Beržo lapai valo iš organizmo druskas, bet pavartojus beržo pumpurus ar lapus didesnėmis dozėmis, efektas gali būti atvirkštinis - druskų pasišalins daugiau nei tikimasi, o tai gali pakenkti širdžiai.

"Dažnai žmonės pas gydytojus ar į vaistines ateina prisižiūrėję reklamos, manydami žiną, kaip reikia gydytis. O reikėtų įsiklausyti į savo organizmą ir į gydytojo patarimus, nes gydyti ligas dažnai galima ir be cheminių vaistų", - sako vaistininkas.

Traumų kaltininkai – spinta, kava ir dviratis

Traumų kaltininkai – spinta, kava ir dviratis

Vaikų traumatologams neretai tenka ir mokytojų vaidmuo. Tik "pamokslų" klauso ne jaunieji pacientai, o jų tėvai. Ant vaikų griūvančios spintos, sekcijos ar televizoriai, besiliejanti kava ar sriuba, dviračio rate įstrigusi koja - tokių...


Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Bio-elektroninį rankos protezą "i-LIMB Hand" su penkiais individualiai valdomais pirštais sukūrusi Škotijos kompanija "Touch Bionics" paskelbė, jog pradeda masinį šių naujųjų produktų tiekimą. Kompanija tos pačios technologijos...


Kada geriausia pradėti ruoštis šaltajam metų laikui?

Kada geriausia pradėti ruoštis šaltajam metų laikui?

Dažnai ne tik kelininkus žiema kiekvienais metais užklumpa netikėtai, tačiau ir daugelį paprastų žmonių, kurie gyvena nuosavuose namuose ir turi patys pasirūpinti šildymu, kai už lango yra vėsu.


Vitaminas D gali padėti šaltuoju metų laiku

Vitaminas D gali padėti šaltuoju metų laiku

Kai kurie anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad mažiau vitamino D organizme sukaupę žmonės linkę dažniau sirgti kvėpavimo takų susirgimais, sako naujojo tyrimo vadovas dr. Ilkka Laaksi iš Tamperės universiteto. Be to, pastaruoju metu laboratoriniai...


Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad balandžio 11 dieną pasaulyje minima tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Parkinsono liga po Alzheimerio ligos yra antra, labiausiai paplitusi lėtinė neurodegeneracinė liga,...


Omega-3 gali apsaugoti regėjimą senatvėje

Omega-3 gali apsaugoti regėjimą senatvėje

JAV mokslininkų tyrė 1837 žmones su pirminiais amžinės makulos degeneracijos (AMD) simptomais. Nustatyta, kad daugiausia omega-3 rūgščių vartojusiems asmenims rizika per 12 metų susirgti sunkia AMD forma buvo 30 procentų mažesnė nei tiems, kas šių...


Narkotikai ir alkoholis ne skatina, o kenkia kūrybai

Narkotikai ir alkoholis ne skatina, o kenkia kūrybai

Britų psichiatras ir priklausomybės ligų ekspertas Iainas Smithas prieštarauja populiariajai nuomonei, jog svaigalai skatina kūrybiškumą. Mokslininkas, skaitydamas pranešimą Karališkos psichiatrų kolegijos susitikime, savo tiesai įrodyti citavo...


KITOKS POŽIŪRIS CHOLESTEROLIO KONTROLEI

KITOKS POŽIŪRIS CHOLESTEROLIO KONTROLEI

Širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis daugumoje pasaulio šalių. Vienas pagrindinių rizikos veiksnių yra padidėjusi lipidų – cholesterolio ir trigliceridų – koncentracija kraujyje, kitaip vadinama dislipidemija.


Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminų vartotojai savo pinigus leidžia vėjais

Vitaminai yra pinigų švaistymas ir net kenksmingas sveikatai - nebent laikotės ypatingos mitybos, pranešta Britų mokslo festivalyje. Kai kas iš mūsų, rašo "The Guardian", be kruopščiai atrinktų vitaminų, mineralų ar biocheminių papildų...


Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Skelbiama, kad sveiki žmonės, vartojantys aspiriną norėdami apsisaugoti nuo širdies smūgio, kenkia savo sveikatai. Britų "The Telegraph" praneša, kad milijonai žmonių - tarp jų ir nemažas skaičius sveikų - kiekvieną dieną vartoja...


Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Net jei alkoholio kiekis kraujyje neviršija leistinos normos, vairuoti ryte, po vakarėlio, kol jaučiami pagirių simptomai, yra keturis kartus pavojingiau nei įprastomis aplinkybėmis. Tai rodo draudimo grupės RSA, kuriai priklauso "Lietuvos...


Kraujospūdis. Kodėl reikia jį matuoti?

Kraujospūdis. Kodėl reikia jį matuoti?

Infarktas, insultas, staigi koronarinė mirtis – visa tai širdies ir kraujagyslių ligos, kurios mūsų dienomis yra viena pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje. Net trečdalis visų mirčių yra sukeltos būtent šių sutrikimų. Rizika susirgti...


Jei įgėlė vabzdys

Jei įgėlė vabzdys

Kaip elgtis, jei įkando bitė ar vapsva, kad įgelta vieta nepaburktų ar neištiktų netikėta alerginė reakcija? Ar natūralių pagalbos priemonių galima rasti gamtoje? Iki šiol stiprios alerginės reakcijos įkandus vabzdžiui nepasireikšdavo. Galiu...


Migrena jau prilygsta epidemijai

Migrena jau prilygsta epidemijai

Pastaruoju metu intensyvėjant gyvenimo tempui, didėjant konkurencijai, kamuojant stresams daugėja žmonių, kuriuos vis dažniau kankina nepakeliami galvos skausmai bei migrenos priepuoliai. Nors tikslų migrena sergančiųjų skaičių nustatyti labai...


Mobilieji telefonai ardo plombas

Mobilieji telefonai ardo plombas

Mobilieji telefonai pažeidžia seilių liaukų darbą, teigia Širazo (Iranas) universiteto mokslininkai. Eksperimento metu jie stebėjo 14 studentų, aktyviai naudojusių mobiliuosius. Detalus jų sveikatos būklės tyrimas parodė, kad mobiliojo telefono...


Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Kelio kryžminių raiščių plyšimas - gana dažna aktyviai judančių jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių trauma. Jiems padeda traumatologai, pašalinantys pažeistus raiščius ir vietoj jų pritvirtinantys naujus, suformuotus iš paciento sausgyslių....


Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Mūsų oda — tikras barometras. Kol oras drėgnas, ji jaučiasi puikiai, o vos tik atšąla — parausta ir ima pleiskanoti. Dažniausiai nukenčia ne visada atviras šalčiui veidas, o saugiai "supakuotos" pėdos ir plaštakos. Žiemą joms...


Širdis primena: pasirūpink manimi

Širdis primena: pasirūpink manimi

Širdies ir kraujagyslių ligos – pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje ir pasaulyje. Ką daryti, kad užbėgtume už akių nelaimei, kol dar nepakirto infarktas? Kaip gyventi, kad jis nepasikartotų dar kartą? Šiemet sukako 40 metų, kai Lietuvoje...


Vitamino D trūkumas gali padidinti vyrų širdies priepuolio riziką

Vitamino D trūkumas gali padidinti vyrų širdies priepuolio riziką

Amerikiečių atliktas tyrimas parodė, kad vitamino D trūkumas gali vyrams padidinti riziką patirti širdies priepuolį. Mokslininkai išanalizavo 454-ių širdies priepuolį patyrusių arba nuo širdies smūgio mirusių vyrų ligos istorijas bei jų kraujo...


Į soliariumą – purvinomis kojomis

Į soliariumą – purvinomis kojomis

Soliariumų mėgėjams nuo šiol niekas negalės papriekaištauti, jei į dirbtinės saulės vonią ners pajuodusiomis nuo purvo kojomis ar prakaitu varvančiomis pažastimis. Besivaikantys įdegio taip pat nebeturės ko kaltinti, jei po saulės procedūrų...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Beveik pusė iš 500 populiariausių kremų nuo saulės gali pagreitinti odos vėžio vystymąsi, rodo pirmadienį paviešinto tyrimo rezultatai. Kaip praneša portalas aolnews.com, nuo saulės apsaugančios priemonės paskatina piktybinių ląstelių vystymąsi ir...


Plastikinės maisto pakuotės nuodija žmogaus organizmą

Plastikinės maisto pakuotės nuodija žmogaus organizmą

Susirgimų kontrolės ir profilaktikos centras JAV išplatino daugiau nei 2500 gyventojų tyrimų duomenis, kuriuose atsispindėjo cheminio junginio bisfenolio A koncentracija. Bisfenolis A yra polimeras į žmogaus organizmą patenkantis iš plastikinių...


10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

Kova su pagiriomis - ši tema po audringų Naujųjų metų sutiktuvių aktuali daugeliui. Amerikos dienraščiai šiomis dienomis taip pat duoda nemažai patarimų, kaip geriausiai įveikti "kito ryto sindromą". Anot JAV elektroninės žiniasklaidos,...


Nušalimo pasekmių išvengti galima

Nušalimo pasekmių išvengti galima

Paplites žmonių požiūris, kad nušalusias galūnes reikia šildyti, yra klaidingas ir gali sukelti sunkias komplikacijas. Ypatingai žalingas toks požiūris kai kurių medikų tarpe, ypač kai šildyti nušalusias galūnes pataria oficialios medicinos...


Užtenka kęsti nugaros skausmus

Užtenka kęsti nugaros skausmus

O tų priežasčių būna labai daug: mokyklinukams dažniausiai skauda dėl nuovargio, kaulų-raumenų sistemos vystymosi sutrikimų, įtampos ir pan., suaugusiems - dėl raumenų silpnumo, stuburo kremzlinio audinio susidėvėjimo, įvairios kilmės...


Sutrikus tuštinimuisi

Sutrikus tuštinimuisi

Senyvo amžiaus žmonės dažnai kenčia nuo šlapinimosi bei tuštinimosi sutrikimų. Tai intymūs dalykai. Turintys šias problemas senyvo amžiaus žmonės paprastai apie juos nekalba būdami tikri, kad tai - senatvės požymis, arba nesuvokdami to dėl...


Pornografija žaloja vyro seksualumą

Pornografija žaloja vyro seksualumą

Naujausi tyrimai atskleidė, jog pornografija paveikia vyro gyvenimą: stipriosios lyties atstovas praranda seksualumą bei nebesugeba susikurti intymių santykių. Tyrėjų teigimu, dažnai pornografija besimėgaujantys vyrai pradeda gyventi žiauraus...


Reabilitacija tampa miražu

Reabilitacija tampa miražu

Nors mieste ambulatorinės reabilitacijos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų daugėja, pacientams iš to menka nauda – gauti siuntimą reabilitaciniam gydymui ne taip paprasta, o jį gavus, ne visada sulaukiama kokybiškų paslaugų. Tu man ligonį,...


"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

Panašu, jog gilus žiemos miegas, sunkmečiu apėmęs daugelį verslo sričių, Druskininkų "Eglės" sanatorijai negresia. Duris lankytojams atvėrė naujas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras "Eglė+". Ir iki šiol džiuginusi plačiu...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9