REXSAN

Žalioji arbata gali atitolinti glaukomą

Žaliojoje arbatoje esantys katechinai gali padėti apsisaugoti nuo glaukomos ir kitų akių ligų, teigia mokslininkai, nustatę, kad šios aktyviosios maistinės medžiagos iš virškinimo sistemos patenka į akies audinius.
Honkongo kinų universiteto ir Honkongo akių ligų ligoninės mokslininkų tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Journal of Agricultural and Food Chemistry”. Jie daro išvadą, kad žaliosios arbatos vartojimas akims gali duoti naudos apsisaugant nuo oksidantinio streso, praneša nutraingredients.com.
Mokslininkai tyrė laboratorinių žiurkių, kurios gaudavo ištirpinto žaliosios arbatos ekstrakto, akių audinius ir nustatė, kad lęšiukas, tinklainė ir kiti audiniai sukaupė žymų kiekį žaliosios arbatos katechinų, natūralių arbatoje esančių antioksidantų.
Antioksidantų poveikis akims jau yra nemažai tirtas, tačiau autoriai teigia, kad jų darbas yra pirmasis, kuriame atskleidžiama, kaip suvartojus žaliosios arbatos ekstrakto katechinai pasiskirsto organizme ir kokį poveikį jie turi įvairioms akies dalims.
Mokslininkai teigia, kad oksidantinis stresas sukelia įvairius biologinius sutrikimus, tokius kaip DNR sužalojimas arba proteolitinių enzimų suaktyvinimas, ir tai gali lemti audinių ląstelių sužalojimą ir jų veiklos sutrikimą, o galiausiai – iššaukti tokias akių ligas kaip katarakta ir pirminė glaukoma.
Honkongo mokslininkai tyrimui naudojo žaliosios arbatos ekstrakto tabletes, ištirpdytas vandenyje.
Žiurkių akių audinių tyrimas parodė, kad įvairūs audiniai sukaupė ženklius katechinų kiekius (daugiausiai – tinklainė), kurių didžiausia koncentracija išlikdavo nuo pusės valandos iki 12 valandų.
Kitais tyrimai yra nustatyta, kad žalioji arbata gali padėti sumažinti tikimybę susirgti Alzheimerio liga, diabetu bei tam tikros formos vėžiu, pagerina širdies ir kraujagyslių bei burnos ertmės sveikatą, padeda reguliuoti svorį.


Savigydos pramonės asociacija

TAIP PAT SKAITYKITE