Biorythm

Vyrų vidutinio amžiaus krizė

Ar iš tiesų klimaksas, švelniau tariant, vidutinio amžiaus krizė kamuoja ne tik moteris, bet ir vyrus? Šis klausimas neretai kelia aštrias diskusijas. Tačiau stiprioji lytis taip pat neišvengia su amžiumi atsirandančių psichologinių ir fiziologinių problemų.

Terminas „vidutinio amžiaus krizė” pradėtas vartoti tik praėjusio amžiaus pabaigoje. Iki tol vyrai buvo tikri: priešingai nei moterims, jokios krizės jiems negresia. Tačiau medikai teigia, kad apie 40-uosius vyro gyvenimo metus ima silpti lytinė funkcija ir tai sukelia nemenkų problemų.

Žmogui senstant, mažėja lytinių hormonų kiekis. Moterims šis laikotarpis vadinamas menopauze, vyrams – andropauze. Lytinių hormonų kiekis vyrams sumažėja ne taip staigiai, kaip moterims. Nuo keturiasdešimties vyriškojo lytinio hormono testosterono kiekis kasmet sumažėja 1-2 proc., 50-70-mečiams jo tėra pusė to kiekio, kuris yra sveiko 25-rių metų jaunuolio organizme.

Kai mažėja testosterono, atsiranda tam tikri negalavimai.

Pirmiausia atsiranda lytinių organų sutrikimų, kurie pasireiškia lytinio potraukio, apvaisinimo galimybės susilpnėjimu, dažnu šlapinimusi, erekcijos sutrikimais.

Klimakteriniu periodu vyrai gali jausti karščio priepuolius, nervinio pobūdžio širdies skausmus, arterinio kraujo spaudimo svyravimus, galvos svaigimą ar oro trūkumą. Taip pat vargina padidėjęs dirglumas, greitas nuovargis, susilpnėjusi atmintis, dėmesio koncentracija, nemiga, depresinės nuotaikos. Kai klimakso simptomai yra itin stiprūs, siūloma pakeičiamoji hormonų terapija.

Kiekvienas vyras subjektyviai išgyvena fiziologinius pokyčius. Kai tie pokyčiai yra matomi – atsiranda žilų plaukų, raukšlių, potencijos silpnėjimo požymių – žmogus pradeda nerimauti. Jis ima suvokti: atėjo laikas keisti savo požiūrį į tam tikrus daiktus ir reiškinius, pakoreguoti reikalavimus. Tačiau jeigu jokių akivaizdžių permainų jis nepastebi, jokia krizė gali ir neįvykti.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE