Birželio 27d. Pirmadienis

Tavo gyvenimas prasideda dabar

Peržiūrų skaičius: 19988
Tavo gyvenimas prasideda dabar

Pažįstu tave. Rytą stovi autobuse, metro ar miesto traukinyje, priemiestiniame traukinyje, tramvajuje. Dažniausiai supama žmonių, kurie tokie pat pavargę, nusivylę, įsibaiminę, varinėjami kaip ir tu. Džiaugiesi, kad turi darbą, bet kai artiniesi prie savo darbovietės, tau nudiegia skrandį. Gyveni kitų pasakojimais, minti iliustruotais žurnalais, o ko neišgyveni pati, trokšti atsigriebti skaitydama apie garsenybes.

Leidiesi nešama gyvenimo, leidiesi nešama tolyn su visais savo jausmais; tenai tuokiamasi, skiriamasi, vartai puslapius ir džiūgauji: ir šitie! O gal net svajoji apie tą laiką, kai tau kas nors mokės pensiją? Svajoji apie keliones į nuostabias vietoves, apie savaitgalį, kai iš tiesų pailsėsi, apie pasakų karalaitį, apie idealų darbą, pinigus, kurių užtektų, apie savarankišką verslą – trumpai drūtai: apie visus tuos šiuolaikinius mitus, kuriais tau plaunamos smegenys.

Darbe tave apspitę garbėtroškos karjeristai, dirbantys šimtus neapmokamų viršvalandžių. Apie Kalėdų premijas ir atostoginius esi girdėjusi tiktai pasakojant kitus, o tavo viršininkas, gal net jaunesnis už tave, turbūt jau leptelėjo, kad už pusę tavo algos gali pasisamdyti inžinierių iš Lenkijos ir dvi praktikantes, kurioms apskritai nieko nemokės. Apie politinę kovą už žmogaus orumo nežeminančias darbo sąlygas esi girdėjusi mokykloje, o pinigus, kuriuos turėtum sumokėti kaip profsąjungos narė, verčiau išleidi H & M parduotuvėje, nors todėl pavalgiusi per pietų pertrauką turi kištis gerklėn pirštą.

Visi žinome, kad kai kurie gyvūnai tampa plėšrūnų aukomis, taigi yra jų maistas ir privalo saugotis. Žinome, kad jų ir saugosi neprieštaraudami. Mes, deja, taip ir neišmokome suvokti, kas yra mūsų plėšrūnai ir kieno maistas esame. Todėl leidžiamės į pokalbius, užuot nusijuokusios, nusisukusios, švaisčiusios energiją būsimiems savo naikintojams ir gal kada nors nusitaikiusios ir trumpai, bet grėsmingai parodžiusios nagus.

Tikiesi, kad tave išgelbės mylimas žmogus? Tas, kurį tu be išlygų trokšti turėti sau, ne, žinoma, tą tu vadini kitaip: su kuriuo dalysiesi viskuo, kuriuo galėsi pasikliauti. Visus lūkesčius ir viltis, kurių negali išpildyti, sudedi į poną Išsvajotąjį ar ponią Išsvajotąją? Spėju, kad niekuomet negirdėjai apie estrogenų apniauktą žvilgsnį ar nuo testosterono sužiaurėjusių žmonių santykius? Ką gi, tiek to. Juk vis tiek žmonijos ateitis kuriama laboratorijose, kur genų inžinerija panaikina visas abejones.

Televizorius tau rodo visus tuos jaunus žmones, tokius lieknus, malonius, klaikiai linksmus, taigi sužinai, kad viskas labai paprasta, regis, rūpesčiai apnikę tiktai tave. Tad pirmyn į diskoteką, kur pasijunti karšinčium, nors tau tiktai dvidešimt penkeri.

Kartais net žengteli laisvės link, bet pamiršai, kas ta laisvė, nes daugybė firmų ir partijų nuvalkiojusios šį žodį. Gal jau net atsisakei svajonių. O juk iki senatvės toli šaukia. Bet kai kada pabundi rytą ir tikrai nebematai priežasties toliau gyventi. Žinoma, iki savižudybės dar nepriėjai. Kuriam galui toks dramatiškumas?

Tavo gyvenimas neteko stebuklo – niekuomet neturėjo? Jei reikėtų prisiminti laimingas vaikystės akimirkas, paprasčiausiai neprisimintumei. Kada paskutinįkart juokeisi iš širdies? Ar apskritai juokiesi? Ateina fėja ir sako: "Galiu išpildyti tris tavo norus". Puikus pokštas. Tau nieko neateina į galvą. Fėją palaikai durininke, o tavo protas sugeba išsisukti iš panašios padėties: pliurpalai. Neatitrūk nuo žemės. Sukišk savo paskutinius pinigus į akcijas. Dar blogiau: į sukčių loteriją.

Jei bankas sako: dėkojame jums už pasitikėjimą, ar tau netopteli į galvą, kad bankininkai turėtų piktai nusikikenti ir pasakyti: dėkojame jums už kvailumą ir pinigus. Jei kur nors kas nesiseka, nejauti, jog tai liečia ir tave. Skundiesi, aimanuoji, išsiplūsti. Deja, ir paskui geriau nepasidaro. O dar blogiau, jei niekur neinvestuoji, viską matai kiaurai, priklausai profsąjungai, akcijų neperki, valgai sveiką maistą ir vis tiek jauti, kad gyvenimas tik didžiulė mėšlo krūva, ir nežinai, kaip suteikti visam tam prasmę.

Arba: tavo gyvenimas prasmingas, darbas geras, tau mokamos Kalėdų premijos ir atostoginiai, puikiai dirbi, manai, jog teisingai elgiesi, o dabar toji prasmė pamažėle išgaruoja, draugės tau išaiškina, koks siaubingas pasaulis, kad tu savanaudė stuobrė, jeigu šituo nesidomi, ir tiek laiko kvaršina tau galvą siaubingomis kitų žmonių, kurių visiškai nepažįsti, gyvenimo istorijomis, kol net nebepajėgi užsikimšti ausų. Katastrofos užprogramuotos.

Katastrofų programavimas yra garantija, kad viskas daugmaž liks taip pat, kad niekas nedrįs sukilti, niekas nepasitrauks. Francas Jozefas Štrausas, buvęs Bavarijos žemės valdytojas, žinojo: žmones reikia įbauginti. Juos galima valdyti tik tada, kai jie bijo.

Įsiklausai į savo kūną, jis pavargęs, nukamuotas. Gal susirgai? Kodėl tavo gyvenimas ne toks nuostabus ir jaudinantis kaip garsiųjų moterų, kurios tariamai gauna viską, ko užsimano, nuolat yra dėmesio centre ir minta masių žavėjimusi? Ir jei viena iš tokių moterų apgaunama, pametama ar sudirbama žiniasklaidos, tu jaudiniesi, ginčijiesi, palaikai tą virtualią asmenybę lyg savo bičiulę, lyg tikrai ją pažinotum ir lyg tai iš viso tave liestų. O gal tu net piktdžiugiauji, tau lengviau, jog net už pinigus ir šlovę nenusipirksi laimės. Štai taip. Kas jau čia laimingas. Tavo gyvenimą nulemia ir įkvepia žiniasklaida. Tu visiškai nebemąstai – ji mąsto už tave.

Tavo gyvenimas – tai virtinė dienų, prasidedančių nuo motyvo: aš privalau, juk negaliu, man nieko kita nelieka, reikia prisitaikyti, kitiems irgi ne lengviau, ką gi, juk turiu kaip nors užsidirbti pinigų, svarbiausia, kad paskui gaučiau pensiją, dar penkeri – dešimt – penkiolika – dvidešimt – keturiasdešimt metų, tuoj atostogos, po dviejų, trijų, keturių ar penkių dienų savaitgalis ir t. t. Turi ištverti?

Ką reiškia tas turbokapitalistinis savaitgalio mitas? Žinoma, jo negana tikram poilsiui, tinginiavimui, atsipalaidavimui. Ištisą amžinybę kalbi apie tai, kaip išvažiuotum į kalnus, prie jūros, į kaimą... O ką darai? Kam tas vargas? Galų gale savaitgalis lieka tik tai, ką skelbia seifų sienos po Stoties gatve Ciuriche: neribotos darbo jėgos atkūrimas, kad būtų gautas kuo didesnis pelnas, žinoma, ne tavo. Iš tavęs laukiama, kad tai, ką uždirbi, vėl išleistum savo darbingumui.

Per praėjusį dešimtmetį labai įdomiai pasikeitė vertybės, nusakomos vien darbu ir nedarbu. Jei kas nors drybso, spokso į dangų ir neturi darbo, tai vadinama nesveika bedarbyste ir bet kuriuo atveju yra baisu. O jei kas nors su keletu/daugeliu kitų žmonių grumdosi belangėje patalpoje, triūsdamas su prietaisais ar mašinomis, tai laikoma darbu ir sveikintina, nesvarbu kokio baisumo jo padėtis.

Jau patys mažiausi vaikai įspraudžiami į 8–5 valandų rėmus, o vėliau mokyklose verčiami valandų valandas spoksoti į pultą, nuo kurio perduodamos (neefektyviai) žinios ir kur dauguma mokinių iš tikrųjų išmoksta tik vieną pamoką: priešintis beprasmiška. Kada nors ši sistema pakriks, nes nieko nėra pavojingiau, kaip pakeisti įprastinę būseną, net jei tos permainos ir pagerina padėtį.

Kai pažvelgi atgal į savo gyvenimą – kaip greit prabėgo laikas! Ar tu tikrai nori likusią gyvenimo dalį praleisti paisydama nuomonės kitų, kurių vertybės nėra tavo, kurie apskritai nieko bendro su tavimi neturi? Ir gal tu tik nuspėji jų nuomonę, tariamus jų lūkesčius pildai savo nuolankumu užbėgdama už akių. Ar tu esi savo gyvenimo valdovė? Tada gal pradėtumei tikrinti tuos tariamus paliepimus, svetimą įtaigą?

Kaip? Taip mes atsidūrėme prie gyvenimo apskritai esmės: klausimai gali būti svarbesni už atsakymus. Neklausi, nesužinosi.

Pradėsime išmintingu posakiu, kuris padės tau ekologiškai, taigi taupant energiją, eikvoti jėgas:

KAD IR KĄ DARYTUM, RINKIS KELIĄ, KUR IŠŠVAISTYTUM KUO MAŽIAU ENERGIJOS IR PASIEKTUM KUO DIDŽIAUSIO POVEIKIO.

Luisa Francia

Tavo gyvenimas prasideda dabar

Iš vokiečių k. vertė Laima Baraišienė

Alma littera, 2008 m.

Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Ar žinome, ką įkvepiame su oru?

Kalendorinis ruduo ir prasidėjęs derliaus nuėmimas turėtų žymėti ir žiedadulkių sumažėjimą ore. Tačiau stebėjimai Šiaulių universiteto žiedadulkių tyrimo stotyse rodo, kad žiedadulkių ore būna iki pat rudens vidurio. Šiauliuose, Vilniuje ir...


Viskas apie vantas

Viskas apie vantas

"Mėgstu pasiperti pirtyje. Dažniausiai tai darome beržų vantomis. Betgi jų galima susirišti ir iš kitų augalų. Kokie dar tinka vantoms, ar jie turi kokių sveikatai naudingų savybių? Kada jas geriausia rišti?" Vanta - neatsiejamas pirties...


Kaip avėti aukštakulnius, kad kuo mažiau kentėtų kojos?

Kaip avėti aukštakulnius, kad kuo mažiau kentėtų kojos?

Nemažai moterų neįsivaizduoja gyvenimo be aukštakulnių batelių. Tačiau jų mėgėjos dažnai nė nenutuokia, kokie pavojai gresia. Itin aukšti kulniukai sukelia įvairiausias kojų problemas – nuo kulkšnies patempimų iki lėtinio pėdų skausmo....


Riebalų "nusiurbimas" be operacijos - kavitacija

Riebalų "nusiurbimas" be operacijos - kavitacija

Skamba neįtikėtinai? Tačiau tai jau įmanoma gyd. G.Ramanauskienės Grožio ir sveikatos centre. Jokios narkozės, skausmo, kraujosruvų, randų- tik gana malonių procedūrų kompleksas ir svajonių figūra taps realybe. Ultragarsą visi pažįstame kaip...


Plastmasiniuose gėrimų buteliuose - vėžį sukelianti medžiaga?

Plastmasiniuose gėrimų buteliuose - vėžį sukelianti medžiaga?

Mokslininkai įspėja, kad kai kurių tipų plastikiniuose buteliuose parduodamuose gėrimuose gali būti žalingo chemikalo, susijusio su vėžiu, praneša "Daily Mail". Atlikę tyrimus, specialistai daugelyje populiarių vaisių sulčių rado didelį...


Popietės miegas gerina atmintį, bet tik tuo atveju, jei sapnuojate

Popietės miegas gerina atmintį, bet tik tuo atveju, jei sapnuojate

Seniai yra žinoma, kad miegas gerina žmogaus sugebėjimą atlikti su atmintimi susijusias užduotis. Neseniai atlikto tyrimo rezultatai byloja, kad popietės miegas gali dešimteriopai padidinti jūsų sugebėjimą apdoroti ir saugoti informaciją, bet tik...


Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo. Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui...


Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Ar verta susigyventi su sąnarių skausmu?

Dažnai manome, kad sąnarių skausmai yra neišvengiami senatvės palydovai. Galbūt tai iš dalies ir tiesa, kai kalbame apie aštuoniasdešimtmečius ar vyresnius žmones. Jų sąnarinės kremzlės daugeliu atvejų jau būna ryškiai išplonėjusios, sąnarių...


D. Mikutienė. Nutylėta tiesa apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį mūsų sveikatai

D. Mikutienė. Nutylėta tiesa apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį mūsų sveikatai

Šiandien tikriausiai nė neįsivaizduojame savo gyvenimo be mobiliojo telefono. Šią ryšio priemonę turi net 98 proc. lietuvių, tačiau daugiau nei 50 proc. gyventojų nežino, kokią grėsmę jų sveikatai kelia mobilieji telefonai ir mobiliojo ryšio...


Dirgli šlapimo  pūslė

Dirgli šlapimo pūslė

Dirglios (hiperaktyvios) šlapimo pūslės nevalingi susitraukimai sukelia šlapimo nelaikymą, atsiranda staigus, nenumaldomas noras šlapintis su faktiniu šlapimo nutekėjimu ar be jo, esant ir nedideliam šlapimo kiekiui šlapimo pūslėje. Taip pat...


Paracetamolis skatina kraujo vėžio atsiradimą

Paracetamolis skatina kraujo vėžio atsiradimą

Naujausi tyrimai parodė, kad žmonėms, dažnai vartojantiems acetaminofeną, šiek tiek padidėja rizika susirgti kraujo vėžiu, praneša "Reuters". Acetaminofenas įeina į sudėtį populiariausių vaistų nuo skausmo, Europoje žinomų kaip...


Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Šių metų pirmąjį pusmetį 309 lietuviai sirgo profesinėmis ligomis. Tai 33 proc. mažiau nei 2009 metais. Daugiausia sergama kaulų ir raumenų ligomis. "Viena iš priežasčių galėtų būti didėjantis nedarbas Lietuvoje", - kalbėjo Higienos...


Kunigai dėl gripo siūlo linkėti ramybės tik galvos palenkimu

Kunigai dėl gripo siūlo linkėti ramybės tik galvos palenkimu

Atsižvelgdami į šiuo metu Lietuvoje paskelbtą gripo epidemiją, Lietuvos vyskupai nutarė, kad šv. Mišių metu ramybės palinkėjimo apeiga būtų atliekama tik pagarbiu galvos palenkimu šalia esantiems tikintiesiems. Bendruomenėse, kuriose yra tradicija...


Stiprinant imunitetą svarbu sau nepakenkti

Stiprinant imunitetą svarbu sau nepakenkti

Lietuvoje sparčiai plintant naujojo gripo epidemijai ir gyventojams susirūpinus savo imunitetu, svarbu nepulti į kraštutinumus ir nepakenkti savo sveikatai, perspėja savigydos specialistai. "Rekomenduojamos vitaminų ir mineralų paros normos...


"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

Kaip rodo tyrimų agentūros "Data Serviss" apklausa, vykdyta kampanijos "Suvalgyk sulčių" metu, apie penktadalis Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių. Didžioji dalis (70 proc.) nepusryčiaujančiųjų yra moterys. Kaip pagrindinė...


Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Pradėjusiai jausti rankos tirpimą ir regos sutrikimus, Rosemary Alvarez buvo atliktas kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso skenavimas, tačiau tikroji situacija paaiškėjo tik operacijos metu. "Kai tik pamatėme MRI nuotrauką,...


Stresui atsparūs tie, kurie juda

Stresui atsparūs tie, kurie juda

"Kokį stresą išgyvename, priklauso nuo mūsų pačių: ar tai, kas vyksta, priimame kaip iššūkį ir renkamės aktyvią veiklą, ar suglembame, nuleidžiame rankas ir pasiduodame," - sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės Miego medicinos centro...


Ką daryti, jei ėda rėmuo

Ką daryti, jei ėda rėmuo

Jei apatinis stemplės raukas atsipalaiduoja per dažnai arba per smarkiai, rūgščių skrandžio sulčių gali patekti į stemplę. Tada deginamai graužia už krūtinkaulio ar net kaklo srityje. Kartais šį pojūtį galima supainioti su širdies skausmu. Vis...


Ką reikėtų žinoti prieš vykstant slidinėti

Ką reikėtų žinoti prieš vykstant slidinėti

Žiemos sezonas daugeliui asocijuojasi ne tik su pačiomis jaukiausiomis metų šventėmis, bet ir su atostogomis. Snieguotos viršūnės, tyras kalnų oras, slidinėjimo trasos vilioja ne tik slidinėtojus profesionalus, bet ir pradedančiuosius. Slidinėjimo...


Vėžys vengia vegetarų, atskleidė tyrimas

Vėžys vengia vegetarų, atskleidė tyrimas

Išsamiausio iki šiol atlikto tyrimo, kuriuo siekta išsiaiškinti mitybos įpročių ir onkologinių ligų ryšį, rezultatai liudija, kad vegetarai žymiai rečiau serga vėžiu. Nors jau seniai buvo kalbama apie vegetarinės mitybos privalumus, tačiau dabar...


Rudieji ryžiai apsaugo nuo širdies ligų

Rudieji ryžiai apsaugo nuo širdies ligų

Tyrimų rezultatai rodo, kad apelsinai, greipfrutai, miežiai, avižos, pupos ir kiti ankštiniai vaisiai bei daržovės, rudieji ryžiai, sumažina cholesterolio kiekį. Be to, daug skaidulų turintis maistas lėčiau virškinamas, todėl nebūna staigių...


Mėta gerina nuotaiką

Mėta gerina nuotaiką

Mėta (arba pipirmetė) žydi nuo birželio iki rugsėjo, tuomet žolelė pasipuošia smulkiai violetiniais žiedais. Laukinėmis sąlygomis mėta neauga, o darželiuose ji sutinkama dviejų rūšių: juoda, kurios stiebas ir lapai yra tamsiai raudonos ir...


Profesinės ligos kankina darbininkus

Profesinės ligos kankina darbininkus

Sergamumas profesinėmis ligomis Lietuvoje nuo 1995 iki 2006 m. padidėjo beveik 4 kartus, nuo 370 iki 1447 atvejų. Po to per dvejus metus sumažėjo iki 1030, pernai užregistruoti 846 profesinių ligų atvejai. Labiausiai sergama kaulų ir raumenų,...


Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Weso Cravenso "Košmaras guobų gatvėje" - vienas populiariausių siaubo filmų, tačiau nedaug kas žino, jog juostos kūrėją įkvėpė tikra liga. Staigios nepaaiškinamos mirties nakties metu sindromas (SUNDS) dažniausiai pasireiškia jauniems,...


Arbatos gėrimas sumažina insulto tikimybę

Arbatos gėrimas sumažina insulto tikimybę

Los Andželo Kalifornijos universiteto (UCLA) atliktas tyrimas, kurį rėmė Didžiojoje Britanijoje esantis Lipton arbatos institutas, atskleidė, jog išgeriant tris ar daugiau žalios ar juodos arbatos puodelius per dieną insulto tikimybė sumažėja...


Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Nėra nieko lengviau kaip mesti rūkyti, prieš pusšimtį metų aiškino rašytojas Markas Tvenas, ne kartą bandęs atsikratyti šio įpročio. Šią priklausomybę gydantys medikai sutinka – mesti rūkyti lengviau nei ištverti ilgiau neužsitraukus...


Plaukimas geriau už vaistus

Plaukimas geriau už vaistus

Is­pa­ni­jos ty­rimų ins­ti­tu­to ir Por­tu­ga­li­jos Eu­ro­pos uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai nu­statė, kad plau­kio­ji­mas tei­gia­mai...


Kaip pasirinkti kūno lavinimo pratimus

Kaip pasirinkti kūno lavinimo pratimus

Mankšta skatina laimės hormono endorfino išsiskyrimą, o reguliariai atliekami pratimai padeda organizmui įveikti stresą. Tačiau nepaisant šių privalumų, dažnai vengiame sportuoti, teisindamiesi darbų gausa ir nuovargiu. Jeigu neturite laiko...


Zodiako ženklai ir joga

Zodiako ženklai ir joga

Jogai daug dėmesio teikia ne tik Rytų kultūros, bet laiko randa ir vakariečiai. Jogos užsiėmimai sporto klubuose populiarėja, vis daugiau žmonių lanko jogos seminarus, kad sužinotų daugiau apie šią gyvenimo filosofiją. Joga, kaip ir astrologija,...


Kam pavasarį liejasi ašaros?

Kam pavasarį liejasi ašaros?

Be aiškios priežasties varva nosis, kamuoja kosulys, ašaroja akys ar net išberia odą? Didžiausias įtarimas – užklupo alergija, kurios kaltininką galima nustatyti ištyrus kraują. Ankstyvas pavasaris jau privertė kentėti daugybę alergiškų...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9