Gruodžio 9d. Pirmadienis

Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Peržiūrų skaičius: 22296
Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Kauniečių šeima patyrė šoką, kai sunkios ligos kamuojamai Ievai Kričenaitei staiga buvo liepta dingti iš garsios sanatorijos.

Esą jos gydymas per brangiai kainuoja.

"Mes - ne labdaros organizacija", - nukirto Druskininkų "Draugystės" sanatorijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Jankauskienė ir išjungė telefoną.

40 kilogramų tesveriančios 20-metės ligonės motina Dalia Kričenienė veltui aiškino, kad sanatorijai tereikia raštu kreiptis į ligonių kasas ir už brangius vaistus būtų sumokėta papildomai.

Pokalbis su viena "Draugystės" vadovių buvo baigtas.

Medikė netgi nepasivargino paskambinti D. Kričenienei sanatorijos telefonu - ji sutiko kalbėtis tik ligonės mobiliuoju telefonu, kai toji sunkiai tramdydama ašaras surinko motinos numerį.

"Žmonės kačiuko neišmeta, o čia išmetė tokį ligonį. Metė kaip musę iš barščių: eik į gatvę ir dėkis kur nori", - medikų žiaurumu stebėjosi Kaune pardavėja dirbanti D. Kričenienė.

Serganti Ieva neturi jėgų nešti daiktų. Ji nesiorientuoja svetimame mieste.

Nebūtų savarankiškai radusi net autobusų stoties, o ir pinigų bilietui iki Kauno nebūtų užtekę. Merginai nustatytas 25 proc. darbingumas.

Sunkią ligonę žaibiškai išrašiusi sanatorija nebepasiūlė netgi pietų.

Buvo susitarta iš anksto

D. Kričenienė prieš tai bent tris kartus skambino į "Draugystę" ir teiravosi, ar cistine fibroze serganti duktė galėtų ten apsistoti, pasibaigus gydymui Kauno klinikinėje ligoninėje.

Visus tris kartus moteris išgirdo teigiamą atsakymą.

Nekilo problemų ir tada, kai praėjusį antradienį tėvai nuvežė dukterį į sanatoriją.

Budinti gydytoja susitiko su Ieva jų akivaizdoje.

Dar trečiadienį ligonei buvo atliekamos paskirtos procedūros, bet ketvirtadienį iš pat ryto atėjusi direktoriaus pavaduotoja jai liepė kuo greičiau išvykti.

Veltui Ievos tėvai aiškino negalintys taip staigiai mesti savo darbų ir susitarti dėl automobilio.

Galų gale pavakare pavyko rasti giminaitę, kuri sutiko vykti į Druskininkus.

Nevalgiusi Ieva tris valandas jos laukė koridoriuje.

Nenorėjo rizikuoti

"Visada turi būti Jeanne d'Arc, kurią sudegina ant laužo, - "Lietuvos rytui" užuolankomis apie savo poelgį kalbėjo "Draugystės" direktoriaus pavaduotoja medicinos reikalams D. Jankauskienė. - Manote, lengva žmogų išmesti be niekur nieko? Visada galvoji, svarstai, ką daryti."

Medikė tikisi, kad gal bent po šios istorijos bus sutvarkyta sistema, kaip kompensuoti vaistus sunkiems ligoniams. I. Kričenaitei buvo skirta vaistų, kurių vertė - 3 tūkstančiai litų, o jos kelialapio kaina - 2,5 tūkstančio litų.

"O kur dar maitinimas, slauga? Sanatorija būtų patyrusi nuostolių", - aiškino viena "Draugystės" vadovių.

Pasak D. Jankauskienės, sanatorijos registratorė, kuri bendravo su Kričenų šeima, buvo nekompetentinga nuspręsti, ar priimti tokią ligonę. Tuo metu buvo ne darbo dienos, ir ji neturėjusi su kuo pasitarti.

Sanatorija prieš pusę mėnesio jau sumokėjo 1,5 tūkst. litų už sunkaus ligonio vaistus ir antrą kartą rizikuoti nenorėjo.

D. Jankauskienė tikino "Lietuvos rytą", jog neoficialiai paskambinusi pažįstamai į ligonių kasas ji išgirdo, kad sunkių ligonių vaistų fondo nėra ir nežinia, kas turės jų gydymui būtinus vaistus kompensuoti.

"Buvau patekusi į nepavydėtiną padėtį: direktorės nėra, nėra kam spręsti", - guodėsi medikė.

Klastojo dokumentus?

Bet iš pradžių D. Jankauskienė apskritai neigė, kad I. Kričenaitė buvo jų sanatorijoje užregistruota, ir tvirtino, kad jai buvo leista tik nemokamai pernakvoti.

Įrašai apie ligonės atvykimą antradienį, nakvynę ir visą trečiadienį atliekamas procedūras kažkur dingo.

I. Kričenaitė pasakojo, kad jai grąžintas ligonių kasų kelialapis buvo išplėštas iš ligonio istorijos, jame tušinuku buvo užbrauktas jos ligos istorijos numeris.

Šį dokumentą buvo užpildžiusi budinti gydytoja prieš dvi dienas.

Be to, gydytoja pareikalavo grąžinti procedūrų kortelę, įrodančią, kad ligonė tikrai buvo gydoma jų sanatorijoje.

Vėliau registratorė dar keliskart skambino ir reikalavo kortelės.

I. Kričenaitė pasakojo, kad vos jai grąžinus kortelę ir grįžus į kambarį iš karto pasirodė medicinos sesuo ir liepė kuo skubiau susirinkti daiktus ir išeiti.

"Nedarykite klounados", - nukirto D. Jankauskienė, kai "Lietuvos rytas" pasiteiravo, kodėl šioje sanatorijoje nakvoja ir vaikšto į procedūras neregistruoti asmenys.

Nuostoliai bus dengiami

"Kaip galima žmogų, sergantį tokia liga, varinėti? Reikia džiaugtis, kad ji iš viso dar gyvena", - kalbėjo Druskininkų sanatorijos "Eglė" medicinos direktorius Arvydas Balčius.

Iš "Draugystės" išvarytą Ievą sutiko priimti "Eglė", kai mergina buvo atvežta į šią sanatoriją.

A. Balčius pasakojo, kad jau kitą dieną susėdę medikai tarėsi tol, kol rado sprendimą, kaip I. Kričenaitę gydyti patiriant kuo mažiau nuostolių.

Buvo nutarta savo sąskaita apnakvindinti, maitinti ir pervesti į ambulatorinį gydymą, kad ligonių kasos galėtų mokėti už jos vaistus.

Patirtus nuostolius sanatorija dengs iš pelno, gauto už komercinių ligonių gydymą.

Teisinosi interneto klaida

Rasa Biekšienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento vyriausioji specialistė:

"Draugystės" sanatorija neturėjo teisės atsisakyti gydyti I. Kričenaitę dėl to, kad jos gydymas toks brangus.

Sanatorijos administracija privalėjo susisiekti su Ligonių kasa, nes brangūs vaistai perkami centralizuotai ir druskininkiečiai jų tiesiog negalėjo turėti.

Tačiau man buvo paaiškinta, kad internete įsibrovė klaida ir, nors buvo nurodyta, kad "Draugystėje" yra laisvų vietų, jų iš tikrųjų nebuvo. Todėl atvykusiai I. Kričenaitei teko ieškotis kitos sanatorijos."

Ministro įsakymas jau pasirašytas

Lijana Kazlauskienė, Lietuvos cistinės fibrozės asociacijos pirmininkė:

"Istorija tikrai kraupi. Ligonis - ne koks benamis šuo, kurį galima išmesti. Be to, dėl I. Kričenaitės atvykimo buvo susitarta iš anksto.

D. Jankauskienė turėjo pati oficialiai kreiptis į ligonių kasas ir prašyti kompensuoti vaistus, nes cistinė fibrozė įrašyta į retų ligų sąrašą.

Ministro įsakymas, apibrėžiantis visus cistinės fibrozės gydymo vaistais niuansus, jau pasirašytas, šiomis dienomis turi pasirodyti "Valstybės žiniose" ir įsigalioti.

Tačiau kai apie tai pranešiau D. Jankauskienei, ji atsakė verčiau palauksianti to "Valstybės žinių" numerio."

Ligoniai gyvena labai trumpai

Lietuvoje sergantys cistine fibroze gydomi tik iki 18 metų, o sulaukę pilnametystės jie nebegauna kompensuojamųjų vaistų ir po kelerių metų miršta.

Be vaistų plaučiai supūliuoja ir žmogus uždūsta. Šia liga sergantis žmogus Lietuvoje gyvena vidutiniškai 21 metus. Europos Sąjungos šalių vidurkis - 30-35 metai.

Lietuvoje cistine fibroze serga apie 90 žmonių.

Vienas sergančio cistine fibroze ligonio lovadienis kainuoja tiek, kiek, pavyzdžiui, aštuoniolikos, sergančių astma.

Gėdinimas mesti rūkyti nepadeda

Gėdinimas mesti rūkyti nepadeda

Mokslininkai išsiaiškino, kad asmenys, gėdinantys žalingo įpročio atsisakyti bandančius rūkalius, šį procesą dar labiau apsunkina. Kaip praneša Kanados dienraštis "National Post", Kalifornijos (JAV) universiteto tyrėjų grupė rekomenduoja...


Greita kova su įtampa ir bloga nuotaika

Greita kova su įtampa ir bloga nuotaika

Įveikti įtampą ir blogą nuotaiką galima net ir per penkias minutes. Tiesiog reikia žinoti, ką per jas daryti. Išlįsk iš šešėlio. Saulės šviesoje organizmas suaktyvina laimės hormono serotonino veiklą. Užteks tik pastatyti automobilį toliau nuo...


Gaivieji gėrimai didina kasos vėžio pavojų, atskleidė tyrimas

Gaivieji gėrimai didina kasos vėžio pavojų, atskleidė tyrimas

Du ar daugiau gaiviųjų gėrimų butelių per savaitę gali dvigubai padidinti susirgimo kasos vėžiu riziką, atskleidė JAV mokslininkų tyrimas. Jo rezultatai patvirtino saldintų gaiviųjų gėrimų vartojimo ir susirgimų kasos vėžiu koreliaciją, skelbia...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Ne paslaptis, kad prieš svarbiausią gyvenimo įvykį – vestuves, abu jaunavedžiai numeta nemažai svorio. Kas didesnę įtaką daro: stresas ir jaudulys ar begalinis noras atrodyti nepriekaištingai, spėlioti neverta. Tačiau faktas –...


"Antibakteriniai" gaminiai gali būti pavojingi

"Antibakteriniai" gaminiai gali būti pavojingi

Kosmetikos rinka – didžiulė ir labai konkurencinga. Gamintojai ir pardavėjai visomis išgalėmis stengiasi pritraukti klientą, tačiau ne visada jų priemonės teisėtos. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) specialistai...


Ilgaamžiškumo paslaptis – gyventi be pykčio

Ilgaamžiškumo paslaptis – gyventi be pykčio

90 metų sulaukusi netoli Kauno gyvenanti Kazė Stankevičienė neslepia ilgaamžiškumo recepto. ,,Reikia gyventi be pykčio. Pyksi ar nepyksi, kitaip nebus", - sako jubiliatė. Tiesa, tai galioja žmonėms. , "Užrikdavau ant vištelių,...


Vėžį sukelia gyvenimo būdas

Vėžį sukelia gyvenimo būdas

Padidėjusios vėžio rizikos zonoje esančiai Lietuvai reikėtų plėtoti ekologiškas agrokultūras, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, vengti žalingų įpročių ir pradėti į gyvenimą žiūrėti pozityviau, Eltai sakė gydytojas, neuromokslininkas, Pitsburgo...


Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad marihuanos rūkymas jauniems žmonėms yra kur kas pavojingesnis, nei buvo manoma iki šiol. Švedijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (Statens folkhälsoinstitut) daktaras Nilsas...


Specialistai pataria saugotis po žiemos pabudusių erkių

Specialistai pataria saugotis po žiemos pabudusių erkių

Užkrečiamųjų ligų specialistai pataria saugotis po žiemos pabudusių ir suaktyvėjusių erkių, platinančių erkinį encefalitą, Laimo ligą ir kitus susirgimus. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, erkių aktyvusis periodas Lietuvoje trunka nuo...


Šarminio vandens nauda žmogaus organizmui ir pasirinkimo galimybės

Šarminio vandens nauda žmogaus organizmui ir pasirinkimo galimybės

Džiugu, kad vis dažniau Lietuvos gyventojai pradeda domėtis sveika gyvensena. Dažnas iš mūsų stengiasi subalansuoti darbo ir poilsio režimą, mitybos įpročius ir išvengti veiksnių, kurie neigiamai veikia mūsų organizmą. Manoma, jog gyventojų...


Raumenų mėšlungis

Raumenų mėšlungis

Man 80 metų. Jau dveji metai mėšlungis labai traukia kojas, nors geriu daug kalio, kalcio, magnio. Įdomu, tai būna tik naktimis. Gydytojai nieko nenustato, sako, gal kokia patologija. Kas man galėtų padėti? Mėšlungis dažniausiai yra skausmingi...


Katės platina blusas, o jos – ligas

Katės platina blusas, o jos – ligas

Daugiau nei 30 proc. blusų nešėjų yra benamės katės. Ant jų kailių įsitaisiusios ir kraują siurbiančios blusos dalį jo suvirškina savo žarnyne, dalį išskiria iš organizmo. Nesuvirškintu krauju maitinasi blusų lervos. Blusos gali plisti labai...


Vėjaraupiais geriau sirgti vaikystėje

Vėjaraupiais geriau sirgti vaikystėje

Šį mėnesį į uostamiesčio ikimokyklines įstaigas kartu su įvairiausiomis infekcijomis įsisuko ir vėjaraupiai. Kai kuriuose darželiuose ir mokyklose paskelbtas karantinas iki vasario pabaigos. Apie šio viruso gydymą informacijos yra daug....


Pabėgti nuo varikozės

Pabėgti nuo varikozės

"Pastebėjau, kad ant mano kojų kraujagyslės vietomis atrodo lyg žvaigždutės. Įtariu, kad tai venos išsiplėtusios. Man dar tik 38-eri. Ar tokių metų jau reikia rimto gydymo ar dar galima kaip nors kitaip padėti mano kojoms?" Liūdna, bet...


Penktadalis Lietuvos moterų sako esančios blogos sveikatos

Penktadalis Lietuvos moterų sako esančios blogos sveikatos

Penktadalis (20,3 proc.) Lietuvos moterų sako esančios blogos arba labai blogos sveikatos, rodo Eurostato apklausa. Tyrimo duomenimis, tai vienas iš didžiausių rodiklių Europos Sąjungoje (ES). Jis nedaug atsilieka nuo Portugalijos, kurios moterys...


Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Nuo alergijos ir pagirių gydys ir skambučių tonai

Japonijos kompanija "Japan Ringing Tone Laboratory" sukūrė mobiliųjų telefonų skambučių tonus, turinčius gydomųjų savybių. Pavyzdžiui, naujovė padeda atsikratyti alergijos, praneša BBC. Pasak kompanijos vadovo Matsumio Suzukio, jo...


"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

"Eglės+" tikslas - gydymą paversti malonumu

Panašu, jog gilus žiemos miegas, sunkmečiu apėmęs daugelį verslo sričių, Druskininkų "Eglės" sanatorijai negresia. Duris lankytojams atvėrė naujas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras "Eglė+". Ir iki šiol džiuginusi plačiu...


Šiluma nuo peršalimo ligų neapsaugo

Šiluma nuo peršalimo ligų neapsaugo

Už lango – beveik vasariški orai, o kūną krečia drebulys ir vargina užgulusi nosis. Tokia būsena šiomis dienomis kankina ne vieną klaipėdietį, bet gydytojų tokie skundai nestebina. Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyresnioji šeimos ir...


Antsvoris: kaltinkite savo gyvenimo būdą, bet tik ne genus

Antsvoris: kaltinkite savo gyvenimo būdą, bet tik ne genus

Antsvorio turintys žmonės neretai kaltę dėl papildomų kilogramų suverčia genetikai. Tačiau genai neturi įtakos nutukimui.Kaip praneša telegraph.co.uk, mokslininkai nustatė, kad žmonės maždaug 40 procentų savo svorio numestų, jeigu jie reguliariai...


Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki žmonės neturėtų aspirino vartoti širdies smūgio ir insulto profilaktikai, teigia britų mokslininkai ir paneigia oficialias rekomendacijas. Išanalizavę daugiau kaip 100 tūkst. klinikiniuose tyrimuose dalyvavusių asmenų duomenis, mokslininkai...


Neišsimiegantys labiau linkę persivalgyti

Neišsimiegantys labiau linkę persivalgyti

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami ir tai tikrai ne laiko švaistymas. Kokybiškas miegas yra būtinas gerai savijautai. Miegant pailsi ne tik mūsų kūnas, bet ir smegenys. Suaugusio žmogaus organizmas privalo kasnakt ilsėtis ne...


Viduržemio regiono dieta siejama su mažesne krūties vėžio tikimybe

Viduržemio regiono dieta siejama su mažesne krūties vėžio tikimybe

Viduržemio jūros regiono dietos besilaikančioms ir menopauzę išgyvenančioms moterims tikimybė susirgti krūties vėžiu yra mažesnė, nei moterims su kitokiais mitybos įpročiais. Mokslininkai vidutiniškai dešimtmetį stebėjo 14800 graikių, per tą...


Paulius Garbaravičius. Naujųjų laikų staigmena – E621

Paulius Garbaravičius. Naujųjų laikų staigmena – E621

Ar bandėte kada nors skaičiuoti ant maisto produktų etiketės surašytus priedus žymimus raide E ir keletu skaičių? Kartais tai tampa tikra atrakcija - kuris gi suvalgė daugiausia E. Po tokio užsiėmimo kartais kyla noras pasidomėti, ką tie E...


Negerkite valgydami

Negerkite valgydami

Tai taisyklė, kurios būtina laikytis. Vanduo iš skrandžio pasišalina per 10 min. po suvartojimo, kartu pasiimdamas praskiestas skrandžio sultis. Tai rimta, kadangi lėtina virškinimą. Dažnai sakoma, kad valgant išgertas vanduo skatina skrandžio...


Kaip taisyklingai kvėpuoti?

Kaip taisyklingai kvėpuoti?

Tinkamai kvėpuojant galima pakeisti kūno ir proto atsaką į stresą. Numalšinti jaudulį pakaks mažiau nei dešimt minučių. Norint atsipalaiduoti ir taisyklingai atlikti kvėpavimo pratimus pirmiausia reikia rasti ramią ir atokią vietą, kurioje...


Kiek vandens išgerti?

Kiek vandens išgerti?

Vanduo būtinas elementas žmogaus organizmui išlikti sveikam. Karštą dieną vanduo geriausias gėrimas. Jį reikėtų gerti po truputį pastoviai kas dvi valandas nelaukiant troškulio. Gerti reikėtų vėsų, bet nešaltą vandenį. Karštą dieną venkite gėrimų,...


Vaistas nuo kvaišalų – užtrenktos durys

Vaistas nuo kvaišalų – užtrenktos durys

Tėvai važiuoja į "tašką" nupirkti narkotikų sūnui. Taip jie ne tik vaiką, bet ir save dar labiau gramzdina į kvaišalų liūną. Specialistai negailestingi – jei kitos ligos iš šalia esančiųjų reikalauja užuojautos ir supratimo, tai...


Nemigos priežastis – mankšta

Nemigos priežastis – mankšta

Nemigos kankinamiems žmonėms medikai ilgą laiką primygtinai rekomendavo rytais ar vakarais daryti mankštą. Esą miego kokybė tada bus geresnė. Tačiau JAV mokslininkų tyrimai rodo ką kitą. Mokslininkai 23 dienas stebėjo keturiolikos savanorių...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush