Vasario 26d. Trečiadienis

Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Peržiūrų skaičius: 22296
Taupymo siaubas: mirk, nes per sunkiai sergi

Kauniečių šeima patyrė šoką, kai sunkios ligos kamuojamai Ievai Kričenaitei staiga buvo liepta dingti iš garsios sanatorijos.

Esą jos gydymas per brangiai kainuoja.

"Mes - ne labdaros organizacija", - nukirto Druskininkų "Draugystės" sanatorijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Jankauskienė ir išjungė telefoną.

40 kilogramų tesveriančios 20-metės ligonės motina Dalia Kričenienė veltui aiškino, kad sanatorijai tereikia raštu kreiptis į ligonių kasas ir už brangius vaistus būtų sumokėta papildomai.

Pokalbis su viena "Draugystės" vadovių buvo baigtas.

Medikė netgi nepasivargino paskambinti D. Kričenienei sanatorijos telefonu - ji sutiko kalbėtis tik ligonės mobiliuoju telefonu, kai toji sunkiai tramdydama ašaras surinko motinos numerį.

"Žmonės kačiuko neišmeta, o čia išmetė tokį ligonį. Metė kaip musę iš barščių: eik į gatvę ir dėkis kur nori", - medikų žiaurumu stebėjosi Kaune pardavėja dirbanti D. Kričenienė.

Serganti Ieva neturi jėgų nešti daiktų. Ji nesiorientuoja svetimame mieste.

Nebūtų savarankiškai radusi net autobusų stoties, o ir pinigų bilietui iki Kauno nebūtų užtekę. Merginai nustatytas 25 proc. darbingumas.

Sunkią ligonę žaibiškai išrašiusi sanatorija nebepasiūlė netgi pietų.

Buvo susitarta iš anksto

D. Kričenienė prieš tai bent tris kartus skambino į "Draugystę" ir teiravosi, ar cistine fibroze serganti duktė galėtų ten apsistoti, pasibaigus gydymui Kauno klinikinėje ligoninėje.

Visus tris kartus moteris išgirdo teigiamą atsakymą.

Nekilo problemų ir tada, kai praėjusį antradienį tėvai nuvežė dukterį į sanatoriją.

Budinti gydytoja susitiko su Ieva jų akivaizdoje.

Dar trečiadienį ligonei buvo atliekamos paskirtos procedūros, bet ketvirtadienį iš pat ryto atėjusi direktoriaus pavaduotoja jai liepė kuo greičiau išvykti.

Veltui Ievos tėvai aiškino negalintys taip staigiai mesti savo darbų ir susitarti dėl automobilio.

Galų gale pavakare pavyko rasti giminaitę, kuri sutiko vykti į Druskininkus.

Nevalgiusi Ieva tris valandas jos laukė koridoriuje.

Nenorėjo rizikuoti

"Visada turi būti Jeanne d'Arc, kurią sudegina ant laužo, - "Lietuvos rytui" užuolankomis apie savo poelgį kalbėjo "Draugystės" direktoriaus pavaduotoja medicinos reikalams D. Jankauskienė. - Manote, lengva žmogų išmesti be niekur nieko? Visada galvoji, svarstai, ką daryti."

Medikė tikisi, kad gal bent po šios istorijos bus sutvarkyta sistema, kaip kompensuoti vaistus sunkiems ligoniams. I. Kričenaitei buvo skirta vaistų, kurių vertė - 3 tūkstančiai litų, o jos kelialapio kaina - 2,5 tūkstančio litų.

"O kur dar maitinimas, slauga? Sanatorija būtų patyrusi nuostolių", - aiškino viena "Draugystės" vadovių.

Pasak D. Jankauskienės, sanatorijos registratorė, kuri bendravo su Kričenų šeima, buvo nekompetentinga nuspręsti, ar priimti tokią ligonę. Tuo metu buvo ne darbo dienos, ir ji neturėjusi su kuo pasitarti.

Sanatorija prieš pusę mėnesio jau sumokėjo 1,5 tūkst. litų už sunkaus ligonio vaistus ir antrą kartą rizikuoti nenorėjo.

D. Jankauskienė tikino "Lietuvos rytą", jog neoficialiai paskambinusi pažįstamai į ligonių kasas ji išgirdo, kad sunkių ligonių vaistų fondo nėra ir nežinia, kas turės jų gydymui būtinus vaistus kompensuoti.

"Buvau patekusi į nepavydėtiną padėtį: direktorės nėra, nėra kam spręsti", - guodėsi medikė.

Klastojo dokumentus?

Bet iš pradžių D. Jankauskienė apskritai neigė, kad I. Kričenaitė buvo jų sanatorijoje užregistruota, ir tvirtino, kad jai buvo leista tik nemokamai pernakvoti.

Įrašai apie ligonės atvykimą antradienį, nakvynę ir visą trečiadienį atliekamas procedūras kažkur dingo.

I. Kričenaitė pasakojo, kad jai grąžintas ligonių kasų kelialapis buvo išplėštas iš ligonio istorijos, jame tušinuku buvo užbrauktas jos ligos istorijos numeris.

Šį dokumentą buvo užpildžiusi budinti gydytoja prieš dvi dienas.

Be to, gydytoja pareikalavo grąžinti procedūrų kortelę, įrodančią, kad ligonė tikrai buvo gydoma jų sanatorijoje.

Vėliau registratorė dar keliskart skambino ir reikalavo kortelės.

I. Kričenaitė pasakojo, kad vos jai grąžinus kortelę ir grįžus į kambarį iš karto pasirodė medicinos sesuo ir liepė kuo skubiau susirinkti daiktus ir išeiti.

"Nedarykite klounados", - nukirto D. Jankauskienė, kai "Lietuvos rytas" pasiteiravo, kodėl šioje sanatorijoje nakvoja ir vaikšto į procedūras neregistruoti asmenys.

Nuostoliai bus dengiami

"Kaip galima žmogų, sergantį tokia liga, varinėti? Reikia džiaugtis, kad ji iš viso dar gyvena", - kalbėjo Druskininkų sanatorijos "Eglė" medicinos direktorius Arvydas Balčius.

Iš "Draugystės" išvarytą Ievą sutiko priimti "Eglė", kai mergina buvo atvežta į šią sanatoriją.

A. Balčius pasakojo, kad jau kitą dieną susėdę medikai tarėsi tol, kol rado sprendimą, kaip I. Kričenaitę gydyti patiriant kuo mažiau nuostolių.

Buvo nutarta savo sąskaita apnakvindinti, maitinti ir pervesti į ambulatorinį gydymą, kad ligonių kasos galėtų mokėti už jos vaistus.

Patirtus nuostolius sanatorija dengs iš pelno, gauto už komercinių ligonių gydymą.

Teisinosi interneto klaida

Rasa Biekšienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento vyriausioji specialistė:

"Draugystės" sanatorija neturėjo teisės atsisakyti gydyti I. Kričenaitę dėl to, kad jos gydymas toks brangus.

Sanatorijos administracija privalėjo susisiekti su Ligonių kasa, nes brangūs vaistai perkami centralizuotai ir druskininkiečiai jų tiesiog negalėjo turėti.

Tačiau man buvo paaiškinta, kad internete įsibrovė klaida ir, nors buvo nurodyta, kad "Draugystėje" yra laisvų vietų, jų iš tikrųjų nebuvo. Todėl atvykusiai I. Kričenaitei teko ieškotis kitos sanatorijos."

Ministro įsakymas jau pasirašytas

Lijana Kazlauskienė, Lietuvos cistinės fibrozės asociacijos pirmininkė:

"Istorija tikrai kraupi. Ligonis - ne koks benamis šuo, kurį galima išmesti. Be to, dėl I. Kričenaitės atvykimo buvo susitarta iš anksto.

D. Jankauskienė turėjo pati oficialiai kreiptis į ligonių kasas ir prašyti kompensuoti vaistus, nes cistinė fibrozė įrašyta į retų ligų sąrašą.

Ministro įsakymas, apibrėžiantis visus cistinės fibrozės gydymo vaistais niuansus, jau pasirašytas, šiomis dienomis turi pasirodyti "Valstybės žiniose" ir įsigalioti.

Tačiau kai apie tai pranešiau D. Jankauskienei, ji atsakė verčiau palauksianti to "Valstybės žinių" numerio."

Ligoniai gyvena labai trumpai

Lietuvoje sergantys cistine fibroze gydomi tik iki 18 metų, o sulaukę pilnametystės jie nebegauna kompensuojamųjų vaistų ir po kelerių metų miršta.

Be vaistų plaučiai supūliuoja ir žmogus uždūsta. Šia liga sergantis žmogus Lietuvoje gyvena vidutiniškai 21 metus. Europos Sąjungos šalių vidurkis - 30-35 metai.

Lietuvoje cistine fibroze serga apie 90 žmonių.

Vienas sergančio cistine fibroze ligonio lovadienis kainuoja tiek, kiek, pavyzdžiui, aštuoniolikos, sergančių astma.

D.Britanijoje daugėja valgymo sutrikimų turinčių vyrų

D.Britanijoje daugėja valgymo sutrikimų turinčių vyrų

Didžiojoje Britanijoje didėja valgymo sutrikimų turinčių vyrų skaičius, skelbia Karališkoji bendrosios praktikos gydytų kolegija, kuria remiasi BBC naujienų tarnyba. Ekspertų teigimu, gydytojai turi daugiau žinoti apie šią problemą, nes iki šiol...


Nuo celiulito vieno vaisto nėra

Nuo celiulito vieno vaisto nėra

Celiulitas - moterų rykštė. Jį gali turėti bet kokios sudėjimo ir amžiaus merginos bei moterys. Manoma, kad su šia problema susiduria net 80 proc. dailiosios lyties atstovių. Celiulitas atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos sistemos ir hormonų...


Kava ir arbata padeda sumažinti diabeto riziką

Kava ir arbata padeda sumažinti diabeto riziką

Kavos ir arbatos mėgėjai mažiau rizikuoja susirgti antrojo tipo diabetu, rodo tyrimų duomenys. Be to, mokslininkai mano, kad šis apsauginis efektas nepriklauso nuo kofeino, kadangi geriausias efektas buvo pasiektas vartojant kavą, kurioje mažai...


Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Gyvenime netrūksta nemalonių situacijų. Ir jų metams bėgant nemažėja, nes greitėjant gyvenimo tempui vis sunkiau darosi išvengti streso. Kad nebūtume sužlugdyti dvasiškai, tenka jį įveikti. Turbūt pats paprasčiausias ir kasdieniškiausias streso...


Antioksidantai siejami su mažesne pirmalaikio gimdymo rizika

Antioksidantai siejami su mažesne pirmalaikio gimdymo rizika

Daug raudonų ir oranžinių vaisių bei daržovių vartojančios nėščiosios turi daugiau galimybių, kad negimdys pirma laiko, rodo Kanadoje atliktas tyrimas. Mokslininkai ištyrė daugiau kaip 5300 gimdyvių ir nustatė, kad kraujyje daugiau karotenoidų...


Sergant radikulitu sveika gerti

Sergant radikulitu sveika gerti

Morkų sultis, kurios palankiai veikia visą organizmą, malšina uždegiminius procesus, pagerina audinių mitybą, suteikia energijos, padidina atsparumą ligoms, valo kepenis. Galima išgerti iki 3 l per dieną. Vartojant morkų sultis, negalima rūkyti,...


Saulė ir maistas – vitamino D šaltinis

Saulė ir maistas – vitamino D šaltinis

Vitaminas D žmogaus organizmui reikalingas kone labiau nei visi kiti, tačiau vis daugėja žmonių, kuriems jo trūksta. Kai taip atsitinka vaikams, deformuojasi kaukolė ir stuburas, žandikauliai, sutrinka dantų augimas, atsiranda dėmių dantų emalyje....


Organizmo valymui - trijų dienų dieta

Organizmo valymui - trijų dienų dieta

Kaip greičiausiai pagelbėti organizmui po šventinių dienų? Kokios iškrovos dietos laikytis? Dietologai pasakytų, kad geriausia dieta - nepersivalgyti. Bet jei jau neatsilaikėte prieš pilnas lėkštes skanėstų, po švenčių pabandykite laikytis trijų...


Linų sėmenys gali apsaugoti nuo radiacijos keliamų susirgimų

Linų sėmenys gali apsaugoti nuo radiacijos keliamų susirgimų

Tyrimai su pelėmis atskleidė, kad linų sėmenys gali apsaugoti organizmą nuo radiacijos keliamos žalos. Pelės, kurios ėdė linų sėmenis prieš jas apšvitinant radiacija arba 6 savaites po radiacijos gavimo, patyrė mažiau plaučių susirgimų nei tie...


Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, suprantančių neigiamą antibiotikų poveikį. Vis dėlto tokių pacientų dar mažuma. Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos pirmininko doc. Vaidoto Urbono duomenimis, šiuo...


Infarkto ištikti britai bus šaldomi

Infarkto ištikti britai bus šaldomi

Didžiosios Britanijos medikams rekomenduojama infarkto ištiktus pacientus šaldyti šaltomis antklodėmis arba jiems uždėti specialias kepuraites, rašo britų dienraštis "The Daily Telegraph". Tokių rekomendacijų pagrindu tapo atlikto tyrimo...


Prisilietimai, išvalantys pasąmonės šulinį

Prisilietimai, išvalantys pasąmonės šulinį

"Masažas man niekada nebuvo tiesiog paprasta procedūra fiziniam žmogaus kūnui. Prieš atlikdamas masažą, stengiuosi įsigilinti ne tik į fizinius, bet ir į pačius subtiliausius žmogaus pojūčius, jausmus", - sako masažo meistras ir sveiko...


Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad kintantis klimatas vis labiau veikia mūsų kasdieninį gyvenimą ir sveikatą. Dėl sausrų sukelto maisto trūkumo, potvynių nulemtų infekcinių ligų protrūkių, dėl šiltėjančio atmosferos oro...


Ar teisingai geriate vaistus?

Ar teisingai geriate vaistus?

Net jei informaciniame vaistų vartojimo lapelyje nurodoma tabletes nuryti užgeriant vandeniu, dauguma žmonių tai tiesiog užmiršta. Tačiau nurodymai nerašomi be priežasties. Jei ir atrodo, kad pavyko vaistus nuryti, jie gali kuriam laikui užstrigti...


Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu. Prie tokios išvados priėjo britų mokslininkai iš Voriko universiteto (Vorikšyro grafystė), atlikę 6 metų tyrimą. Jo rezultatus antradienį skelbia medicinos periodinis leidinys "Epidemiologijos...


Ruduo – skrandžio ligų metas

Ruduo – skrandžio ligų metas

Dažnas galvoja, kad to priežastis - gausus obuolių, kriaušių, pupelių bei kitų rudens gėrybių vartojimas, ir gydytis bando naudodami įvairius virškinimo fermentus, o deginimą galugerklyje gesina gerdami sodą. Toks gydymas daugeliu atveju duoda tik...


Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Pradėjusiai jausti rankos tirpimą ir regos sutrikimus, Rosemary Alvarez buvo atliktas kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso skenavimas, tačiau tikroji situacija paaiškėjo tik operacijos metu. "Kai tik pamatėme MRI nuotrauką,...


Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Omega-3 sudėtyje esančios polinesočiosios riebiosios rūgštys gali padėti apsisaugoti nuo mikrobų sukeliamos lėtinės dantų ligos periodontito, teigia JAV mokslininkai. Paprastai periodontito gydymas susitelkia ties bakterijų sukelta infekcija,...


Holger Lahayne. Dirbtinis apvaisinimas ir teologų požiūris

Holger Lahayne. Dirbtinis apvaisinimas ir teologų požiūris

Industrinėse Vakarų šalyse kas penkta sutuoktinių pora ne savo noru lieka bevaikė. Viena iš galimybių tokiai porai susilaukti palikuonių yra dirbtinis apvaisinimas. Esama tokių metodų: Intrauterinė inseminacija (IUI). Sperma patalpinama gimdos...


Žuvies taukai mažina psichikos susirgimų tikimybę

Žuvies taukai mažina psichikos susirgimų tikimybę

Tiriamiesiems tris mėnesius vartojant žuvų taukus, pasirodė, kad šis maisto papildas toks pat veiksmingas kaip ir vaistai, susirgimų šizofrenija sumažinęs ketvirtadaliu, praneša BBC. Mokslininkai mano, kad tokį poveikį turėjo žuvų taukuose...


URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

Druskininkų poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Grand SPA Lietuva“ parengė kompleksinę šešių dienų programą urologiniams sutrikimams gydyti. URO – tai įvairių gydymo procedūrų derinys, mažinantis varginamus skausmus, gerinantis...


Energinių centrų (čakrų) būklės analizė

Energinių centrų (čakrų) būklės analizė

Rytų šalių filosofinių idėjų studijavimas ir dvasinių praktikų praktikavimas tampa neatsiejama vakarietiško gyvenimo dalimi. Tokia sąvoka kaip „čakra“ jau nieko nebestebina ir dažnai naudojama pačių įvairiausių judėjimų ir krypčių...


Penktadalis Lietuvos moterų sako esančios blogos sveikatos

Penktadalis Lietuvos moterų sako esančios blogos sveikatos

Penktadalis (20,3 proc.) Lietuvos moterų sako esančios blogos arba labai blogos sveikatos, rodo Eurostato apklausa. Tyrimo duomenimis, tai vienas iš didžiausių rodiklių Europos Sąjungoje (ES). Jis nedaug atsilieka nuo Portugalijos, kurios moterys...


Raumenų mėšlungis

Raumenų mėšlungis

Man 80 metų. Jau dveji metai mėšlungis labai traukia kojas, nors geriu daug kalio, kalcio, magnio. Įdomu, tai būna tik naktimis. Gydytojai nieko nenustato, sako, gal kokia patologija. Kas man galėtų padėti? Mėšlungis dažniausiai yra skausmingi...


Nuo širdies ligų miršta daugiau moterų nei vyrų

Nuo širdies ligų miršta daugiau moterų nei vyrų

"Širdis – pagrindinė sudėtingos širdies ir kraujagyslių sistemos dalis. Tai vienas stipriausių žmogaus raumenų, nenuilstamai pumpuojantis kraują ir visą organizmą nuolat aprūpinantis gyvybiškai svarbiu deguonimi bei maisto...


Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Brokoliai gali sumažinti diabeto žalą širdžiai

Valgant brokolius galima sumažinti žalą, kurią diabetas padaro širdies kraujagyslėms, teigia britų mokslininkai. Varviko universiteto mokslininkai mano, kad taip yra dėl šioje daržovėje randamos medžiagos sulforafano. Ji skatina gamintis...


Kaip sumažinti vėžio riziką?

Kaip sumažinti vėžio riziką?

Vėžys - viena grėsmingiausių pastarojo meto ligų, kelianti sudėtingus klausimus medikams ir baimę žmonėms. Ši baimė - ne mažiau pavojinga už pačią ligą: dėl jos dažnas nesiima jokių veiksmų - tik nuolat nerimauja arba vėžio grėsmę tiesiog neigia....


Treniruotis kartu lengviau

Treniruotis kartu lengviau

Atletai, kurie treniruojasi kartu, gali iškęsti dvigubai daugiau skausmo nei treniruodamiesi atskirai, tikina Oksfordo universiteto mokslininkai. Pasak universiteto ekspertų, kartu treniruodamiesi paspartiname endorfinų - chemikalų, sukeliančių...


Anestetikai ir skausmas

Anestetikai ir skausmas

Ope­ra­ci­jos me­tu nau­do­ja­ma ben­dro­ji anes­te­zi­ja ga­li pa­blo­gin­ti pa­cien­to būklę po­ope­ra­ci­niu pe­ri­odu. Džordžtau­no...


Hibridinių embrionų kūrėjams - užuominos apie mirtiną virusą

Hibridinių embrionų kūrėjams - užuominos apie mirtiną virusą

Mėnesio pradžioje publikavome naujieną apie tai, jog D.Britanijoje nerimsta aistro dėl leidimų išvadimo hibridinių embrionų kūrėjams, pasirengusiems apjungti žmogaus ir gyvūnų ląsteles. Paaiškėjo, jog nesiliaujant visuomenės ir gydytojų spaudimui,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9