Lapkričio 28d. Sekmadienis

Skirtingi miestai – skirtingi tyrimų rezultatai

Peržiūrų skaičius: 42032
Skirtingi miestai – skirtingi tyrimų rezultatai

Kauno ir Vilniaus gydymo įstaigose atlikti to paties ligonio sveikatos tyrimai po pusantro mėnesio skyrėsi kaip dangus ir žemė, bet kaltų lyg ir nėra.

Kartą per metus

Klemensas Kliukinskas, kaip dera visiems, rūpinasi savo sveikata. Žinia, kad metams bėgant ji menkėja, todėl pastarąjį dešimtmetį dabar jau septyniasdešimtmetis vyras pas gydytojus apsilanko kasmet.

"Nuo 1999-ųjų buvau gydytojo urologo Kęstučio Jociaus pacientas Bendrosios medicinos praktikos klinikoje Kaune. Net ir tada, kai persikėliau gyventi į Vilnių, atvažiuodavau pas savo gydytoją, kuris žino apie mano prostatą, seka jos būklę", – atvirai pasakojo K.Kliukinskas.

Prieš trejus metus gydytojas K.Jocius savo pacientui diagnozavo prostatos adenomą. Tai prostatos – vyrų priešinės liaukos gėrybinis auglys. Vieno prostatos būklės rodiklių – specifinio prostatos antigeno koncentracija kraujyje, vadinama PSA, buvo 3,18 nanogramo mililitre. 61–70 metų vyrams PSA norma – iki 4 nanogramų mililitre.

"Indikacijų prostatos biopsijai nėra, gydyti tiktų durasteridas po 0,5 mg kasdien 6 mėnesius", – taip į paciento ligos istoriją įrašė gydytojas K.Jocius.

Sąžiningai gėrė vaistus

Po pusantrų metų gydytojas K.Kliukinskui paskyrė naujų vaistų – avodarto. Kompensuojamųjų vaistų receptą parašė maksimaliam laikui – trims mėnesiams, bet ligonis nusipirko vaistų visiems metams už visą kainą, nes turėjo išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas. Bijodamas, kad auglys nesupiktybėtų, sąžiningai visus metus vartojo vaistus.

"Vaistus gėriau, nors jų šalutinis poveikis buvo labai bjaurus: perverdavo skausmai, kas dvi valandas lakstydavau į tualetą", – grįžęs į Lietuvą guodėsi K.Kliukinskas. Jis džiaugėsi, kad nepasireiškė dar sunkesni šalutinio poveikio simptomai. Informacijoje vaisto vartotojams perspėjama, kad gali staiga prasidėti švokštimas ar spaudimas krūtinėje, akių vokų, veido, lūpų tinimas, bet kurios kūno vietos papulinis odos bėrimas ar dilgėlinė. Pajutus šiuos simptomus reikia nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Tyrimų rezultatai nudžiugino

Kai gegužės pabaigoje K.Kliukinskas grįžo į Lietuvą, iškart atskubėjo į Bendrosios medicinos praktikos kliniką. Paprašė atlikti echoskopiją, kraujo ir PSA tyrimus. Už viską sumokėjo daugiau kaip pusantro šimto litų. Ir nudžiugo, kai tyrimų rezultatai patvirtino gerą sveikatą.

"PSA – 2,68 nanogramo mililitre, tyrimus atliko medicinos biologė Irena Kupšienė." "Prostata 48 ml tūrio, homogeniška, kontūras lygus. Liekamojo šlapimo 11 ml. Išvada: padidėjusi prostata, padidėjęs liekamojo šlapimo kiekis. Gydytojas Gintaras Kuprionis."

Lapelius su tokiomis tyrimų išvadomis K.Kliukinskas parodė savo šeimos gydytojai Birutei Bivainienei, dirbančiai Vilniaus Centro poliklinikoje. Gydytoja dėl savo paciento geros sveikatos nė kiek nenudžiugo, bet nustebo.

"Negali būti tokio pagerėjimo", – gydytojos B.Bivainienės žodžius pacitavo K.Kliukinskas.

Kitų medikų nuomonė

Šeimos gydytoja pasiūlė atlikti tyrimus pakartotinai. K.Kliukinskas tą pačią dieną nuėjo į sostinės Centro poliklinikos laboratoriją, po kelių dienų – į Vilniaus universiteto onkologijos institutą. Netruko sulaukti atsakymų.

Onkologijos instituto Vėžio žymenų laboratorijos klinikos laborantės Birutės Nekrošienės atliktas tyrimas liudijo, kad PSA rodiklis – 11,74 nanogramo mililitre. Centro poliklinikos klinikinės biologės Aldonos Smilgevičienės pasirašytoje pažymoje šis rodiklis – dar didesnis, 12,6 nanogramo mililitre. Norma pagal K.Kliukinsko amžių, primename, yra 4 nanogramai.

Galbūt PSA rodikliai per pusantro mėnesio padidėjo? Kaune tyrimai buvo atlikti gegužės 27 d., Vilniuje – liepos 8 ir 13-ąją. Vilniaus medikai tvirtina, kad tokio spartaus PSA augimo nebūna. Centro poliklinikos gydytojas urologas Vytautas Keina naujam savo pacientui K.Kliukinskui pasakė: "Gydymas bus ilgas." Paskyrė naujų vaistų, kuriuos reikės gerti tris mėnesius, po to vėl ateiti pas gydytoją.

Už klaidą net neatsiprašė

K.Kliukinskas sunerimęs: jis turi grįžti į Jungtines Amerikos Valstijas slaugyti sergantį dėdę.Vienas bilietas jau prapuolė, papildomai bevaikštant pas gydytojus. Ilgiau būti Lietuvoje K.Kliukinskas negali, po trijų mėnesių grįžti konsultuotis neturi pinigų, juolab dėl tos priežasties negali gydytis Amerikoje.

Vyras piktinasi Kauno gydytojais, jį suklaidinusiais. "Manęs net neatsiprašė, nekalbant apie pinigų už neteisingus tyrimus grąžinimą. Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktoriaus pavaduotoja Aurelija Krasauskienė tepasiūlė parašyti pareiškimą. Sakė, sušauks posėdį, aptars mano atvejį ir praneš raštu. Tačiau man dabar labiau už viską rūpi mano ir mano dėdės už Atlanto sveikata", – sielojosi K.Kliukinskas.


Birutė Bivainienė, Vilniaus Centro poliklinikos šeimos gydytoja

Visi klystame, todėl ir neatitiko PSA tyrimų, atliktų Kaune ir Vilniuje, rezultatai. Kolegoms kauniečiams pritrūko mažo žmogiškojo faktoriaus – grąžinti pinigus už neteisingai atliktus tyrimus. Jų rezultatai pagerėti per tokį trumpą laiką – pusantro mėnesio, tikrai negali. Džiaugiuosi, kad Valstybiniame patologijos centre atlikus mano paciento K.Kliukinsko prostatos ląstelių biopsiją nieko blogo nerasta. Prostatos padidėjimas – natūralus dalykas vyresnio amžiaus vyrams, tik kartais bedidėdama ji sugalvoja suvėžėti. Dėl to reikia būti budriems.


Kęstutis Jocius, Bendrosios medicinos praktikos klinikos gydytojas

Pirmą kartą K.Kliukinską konsultavau 2004 m. rugsėjo 24 d. Antrą kartą šis pacientas pas mane apsilankė po dvejų metų. Paskutinį kartą K.Kliukinską konsultavau 2007 m. spalio 29 ir lapkričio 15 d. Daugiau K.Kliukinskas pas mane nesilankė, tyrimus šių metų gegužės 27 d. klinikoje atliko individualiu prašymu be mano konsultacijos. Nors K.Kliukinskas pats paviešino savo ligą ir jos eigą, mano daugiametė klinikinė patirtis neleidžia komentuoti tai, kas paaiškėjo per pokalbius su pacientu.


Vidmantas Samuitis, Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktorius, gydytojas urologas

PSA tyrimai pas mus atliekami nauju, labai dideliu tikslumu pasižyminčiu aparatu. Išsiaiškinome, kad ir tą dieną, kai buvo atlikti tyrimai pacientui K.Kliukinskui, aparatas veikė labai tiksliai. PSA tyrimus atliekame nuo Klinikos įkūrimo, jau 15 metų. Šių tyrimų rezultatams įtakos turi labai daug veiksnių. Tai vaistų vartojimas ir staigus jų nutraukimas, prostatos uždegimas, prieš tai atliktas prostatos tyrimas pirštu, staigus vėžinio proceso progresavimas ir kiti. Pacientas K.Kliukinskas konsultavosi pas Kauno ir Vilniaus gydytojus, atliko įvairius tyrimus ir gavo skirtingą jų interpretaciją bei gydymą. Mums nepateikta jokia dokumentacija, kur ir kuo buvo gydytas pastaruosius dvejus metus, kai nesilankė mūsų klinikoje, žodžiu apie tai mūsų taip pat neinformavo. Visa tai galėjo turėti įtakos PSA tyrimui. Tiek vilniečiai, tiek kauniečiai gydytojai nustatė tą pačią diagnozę. Tačiau būta daug neatitikimų. Mes suprantame paciento K.Kliukinsko situaciją ir patirtus nepatogumus. Tačiau kas dabar kaltas dėl susidariusios painiavos? Belieka tik apgailestauti. Pacientui K.Kliukinskui patarčiau gydytis viename mieste ir pas tą patį urologą, nes laukia ilgalaikė stebėsena ir gydymas.


Aurelija Krasauskienė, Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktoriaus pavaduotoja

Žmonių santykiuose ir konfliktuose retai kada būna teisi tik viena pusė, juo labiau santykiuose su sergančiu žmogumi. Paciento K.Kliukinsko priekaištus mūsų klinikos laboratorijai pirmą kartą išklausiau liepos pabaigoje. Pacientas priekaištavo, kad PSA tyrimas pas mus atliktas neteisingai, kad, šeimos gydytojos paskatintas, tyrimą kartojo Vilniuje ir jo reikšmė buvo kita. Ji per pusantro mėnesio smarkiai pasikeitė. Tą pačią apsilankymo mūsų klinikoje dieną K.Kliukinskui PSA tyrimas buvo atliktas pakartotinai ir nemokamai. Jo reikšmė sutapo su Vilniaus tyrėjų duomenimis. Prašiau paciento papasakoti, kokius tyrimus, kokius vaistus per tą laiką vartojo, kas pasikeitė per tą laiką jo asmeniniame gyvenime. Kai ligonis nepateikė paaiškinimų, pasiūliau jam urologo konsultaciją, vadovaudamasi mano mokytojų teiginiu: prieš laboratorinius tyrimus nusiimk kepurę, bet nenulenk mąstančios galvos. Tada paaiškėjo, kad K.Kliukinskas pats savo iniciatyva atliko klinikoje prostatos tyrimą ultragarsu, kuriuo irgi nepatenkintas, nes rezultatai skyrėsi nuo vilniečių. Atsiprašiau paciento už patirtus nepatogumus, bet ne už kolegų klaidas. Norint jas rasti, reikia turėti daugiau duomenų ir informacijos tiek laboratorinės tarnybos, tiek klinicisto darbe. Kaip ir buvome susitarę, po vilniečių atliktos prostatos biopsijos ir kitų tyrimų K.Kliukinskas pas mus vėl apsilankė, pasakė, kokia jam nustatyta diagnozė. Pareiškė pretenzijų mums, kad dėl pakartotinių tyrimų prarado bilietą į Ameriką, turėjo išlaidų dėl kelionių iš Vilniaus į Kauną ir atgal, pietavimo Kaune. Kadangi K.Kliukinsko pretenzijos klinikai išaugo, o jo pasakojimas skyrėsi nuo klinikos dokumentacijoje esamų duomenų ir gydančio gydytojo docento K.Jociaus pasakojimo (pagal klinikos vidaus tvarką patikrinamos visos klinikinės ar laboratorinės neatitiktys tuoj po jų konstatavimo), paprašiau pretenzijas ir reikalavimus išdėstyti raštu, apie išvadas pažadėjau informuoti. Kaip gydytoja galiu tik apgailestauti, kad pacientas K.Kliukinskas pats ar patarėjų buvo nukreiptas neteisingu keliu, pirmiau atlikęs tyrimus, o tik paskui kreipęsis į specialistus. Beje, K.Kliukinsko atvejis – ne vienintelis. Dažnai pacientai patys sau skiria tyrimus ir klaidingai juos interpretuoja. Dar blogiau, kai net ir gydomasi, remiantis interneto ar kaimynų konsultacijomis.


Kas yra prostata

Prostata arba priešinė liauka – vyriškoji liauka, maždaug kaštono dydžio ir sverianti apie 20 gramų. Prie pat šlapimo pūslės apsupa šlapimkanalį ir suauga su jo sienele. Prostatos liaukos liaukinės pūslelės labai įvairaus dydžio ir formos. Jos išskiria prostatos sekretą, kuris yra pilkas, šarminis, specifinio kvapo skystis, turintis baltymų ir lipidų. Manoma, kad šis skystis aktyvina spermatozoidus ar padidina jų judrumą.


Patikros programa vyrams

Didėja vyrų dalyvavimas prevencinėje Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje. Per pirmąjį šių metų pusmetį pagal šią programą buvo patikrinti 74 196 vyrai (pernai tuo laikotarpiu – 67 303). Nustatyti 1098 susirgimo vėžiu atvejai, kitokia navikinė ir nenavikinė patologija – 392, gerybinė prostatos hiperplazija – 1451 vyrams. Didėjant profilaktinių tyrimų mastui kasmet vis daugiau diagnozuojama naujų vėžio atvejų. Svarbu tai, kad dažniau diagnozuojamas ankstyvasis I–II stadijų vėžys, kurį galima sėkmingai gydyti. Pagal programą tikrinami vyrai nuo 50 iki 75 metų amžiaus, o nuo 45 metų – tie vyrai, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu. Nuo šių metų liepos mėnesio pagal šią programą, rekomendavus specialistams, galima pasitikrinti ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.


Prostatos adenoma

Prostatos adenoma arba priešinės liaukos hipertrofija – tai gėrybinis navikas. Paprastai adenoma pasireiškia vyresniems nei 50 metų vyrams. Rizika susirgti šia liga didėja su bėgant metams. Gali būti, kad liga susijusi su hormoniniais pokyčiais, būdingais natūraliam senėjimo procesui.

Simptomai: sunkumai pradedant šlapintis, susilpnėjusi srovė, dažnai reikalaujanti papildomo įsitempimo, padažnėjęs šlapinimasis naktį, nevalingas šlapinimasis, atkaklus ar nesulaikomas noras šlapintis ir kraujo priemaišos šlapime. Prie bendrų simptomų priskiriami diskomforto pojūtis pilvo srityje, apetito praradimas, nuovargis.

Tradiciniai gydymo metodai: vaistai ir chirurginė operacija. Adenomą gydo ir hormonais, sukeliančiais priešinės liaukos audinių susitraukimą. Kai kuriais atvejais gydymas netaikomas, reikalinga tik dažna profilaktinė apžiūra.


Prostatos karcinoma

Sergamumas prostatos vėžiu Lietuvoje užima pirmą vietą tarp kitų organų vėžių, dėl to valstybė finansuoja prostatos patikros programą. Prostatos vėžys paprastai vystosi ilgai. Kartais pirmieji simptomai atsiranda tik po dešimties metų. Pirmosiose ligos stadijose ligoniai niekuo nesiskundžia, nors kai kuriems pasitaiko ir agresyvi, sparti ligos vystymosi forma. Kadangi navikas užspaudžia šlaplę, vargina tokie prostatos vėžio simptomai, kaip ir adenomos, kartais juosmens ar klubo skausmas, impotencija. Prostatos vėžys gali būti įtariamas pagal PSA koncentraciją kraujyje. Tačiau šis tyrimas nėra labai tikslus, nes bet kuri kita būklė, sukelianti prostatos pabrinkimą ar padidėjimą, gali sukelti ir PSA koncentracijos padidėjimą. 10 proc. vyrų, sulaukusių 50 metų, PSA koncentracija yra didesnė nei 3–4 nanogramai mililitre. Kas ketvirtas jų susirgs priešinės liaukos vėžiu. Tačiau net apie 15 proc. vyrų, kurių PSA yra normali, suserga priešinės liaukos vėžiu. Šia liga suserga 85 proc.vyrų, sulaukusių 85 metų. Vien PSA tyrimo nepakanka diagnozuojant prostatos vėžį

Kiti tyrimai: rektalinis (čiuopiant pirštu), tyrimas ultragarsu ir prostatos biopsija, kai paimtas audinio gabalėlis ištiriamas mikroskopu.

Prostatos vėžio gydymo taktika priklauso nuo paciento amžiaus, bendros sveikatos būklės, naviko stadijos, išplitimo laipsnio ir biopsijos tyrimo rezultato. Tai gali būti visiškas prostatos pašalinimas, spindulinis gydymas, brachiterapija, kai specialios radioaktyvios sėklos suleidžiamos į prostatą, arba hormonų terapija.

Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Kodėl gydytojas prašo parodyti liežuvį?

Tikriausiai jau ne kartą esi buvęs pas gydytoją ir kiekvieną kartą gydytojas tavęs prašė iškišti liežuvį. Tai visiškai rimtas prašymas. Gydytojui parodyti liežuvį (ne galiuką, o visą iki pat jo šaknies) reikia todėl, kad liežuvis atskleidžia labai...


Ką reikėtų žinoti prieš einant į grožio saloną?

Ką reikėtų žinoti prieš einant į grožio saloną?

Grožio paslaugų teikėjams mažinama administracinė našta. Nuo šių metų balandžio 25 dienos įsigaliojo Lietuvos higienos normos „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimų“ pakeitimai. Keletas aktualiausių pakeitimų: Plaukų priežiūros...


Sukurtas intelektą ir atmintį atstatantis šalmas

Sukurtas intelektą ir atmintį atstatantis šalmas

Pavadinimas nors ir teisingas, bet jo suprasti pažodžiui nereiktų. Nors toks šalmas tikrai yra, bet jo tikrosios galimybės vis dar tiriamos, o ir jo veikimo principas ne toks "drastiškai novatoriškas", jog sugebėtų bet ką paversti...


Valgykit ledų – tai labai gardu…

Valgykit ledų – tai labai gardu…

Karštą vasaros dieną jie gaivina, lepina ir… sotina. Gera jais mėgautis tiesiog einant gatve ar važiuojant automobiliu. O pridėjus šviežių uogų iš jų galima padaryti neprilygstamą skanėstą! Daugelis pasaulio šalių skelbiasi esančios...


Kaip sutrumpinti savo gyvenimą?

Kaip sutrumpinti savo gyvenimą?

Rokeris Tomis Li kartą pasakė: "Mes čia esame ne tam, kad ilgai gyventume, bet tam, kad gyventume turėdami didžiausius užmojus." Dauguma iš mūsų laikosi jo patarimų, nuodydami savo kūną ir pasirinkdami pavojingą gyvenimo būdą. Gal norite...


Patalpų mikroklimatas ir sveikata

Patalpų mikroklimatas ir sveikata

Vilniaus visuomenės sveikatos centrą pastarosiomis dienomis pasiekia dažni daugiabučių namų gyventojų nusiskundimai dėl žemos patalpų temperatūros butuose, ir ne todėl, kad patalpos nepakankamai šildomos, o dėl kai kurių gyventojų noro gyventi...


Kalcio papildai kenkia širdžiai?

Kalcio papildai kenkia širdžiai?

Kalcio papildai dažniausiai skiriami moterims po menopauzės, kad neretėtų kaulai. Ankstesni tyrimai rodė, kad kalcio priedai, mažindami cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat gali apsaugoti nuo kraujagyslių ligų. Tačiau dabar Britanijos medicinos...


Vitamino D ir kalcio sąveika vaikų organizme nėra aiški

Vitamino D ir kalcio sąveika vaikų organizme nėra aiški

Didesnis vitamino D kiekis suaugusiems žmonėms padeda geriau įsisavinti kalcį, tačiau vaikų organizme šių veikliųjų medžiagų sąveika nėra tokia ryški, teigia JAV mokslininkai. Kaip žinoma, vitaminas D padeda organizmui įsisavinti kalcį, o jie...


Gripas puola alkanus ir pavargusius

Gripas puola alkanus ir pavargusius

Suvalgius skiltelę česnako imunitetas nesustiprėja. Grūdintis reikia ilgai ir įvairiais būdais, juolab kad medikai grasina dar ateisiančia antrąja pandeminio gripo banga. Maistas, judėjimas ir poilsis yra sveikatos pagrindas. Prie nuovargio, bado...


Vitamino C nauda žmogaus organizmui

Vitamino C nauda žmogaus organizmui

Jeigu Johhny Depp‘as ir Penelope Cruz atrodytų kaip tikri piratai, vargu ar „Karibų jūrų piratai“ patektų į žiūrimiausių kino filmų sąrašą. Ilgų kelionių išvarginti jūreiviai nė iš tolo neprimena tų efektingų Holivudo gražiuolių,...


Indėnų žiniuonių paslaptys

Indėnų žiniuonių paslaptys

Nors pasakojimai apie šamanų sugebėjimus daug kam ir kelia abejonių, juos ir šiandien galima sėkmingai taikyti įvairiose gyvenimo srityse, sprendžiant pačius įvairiausius uždavinius. Pakalbėkime apie įskaitas, sesijas ir visokiausias atestacijas...


Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Pagyvenusiems žmonėms su maistu suvartojant daugiau vitamino E sumažėja tikimybė susirgti demencija arba senatvine silpnaprotyste. Ištyrę maždaug 5400 olandų, kurių amžius buvo 55 metai ar daugiau, mokslininkai nustatė, kad tam trečdaliui...


Rūkymas sukelia ankstyvą menopauzę

Rūkymas sukelia ankstyvą menopauzę

Rūkančios moterys ne tik rizikuoja susirgti vėžiu, bet ir pasiankstina sau taip nelaukiamą gyvenimo periodą – menopauzę. Rūkančioms moterims menopauzė prasideda daug anksčiau nei nerūkančioms – dar nesulaukus 45-erių. Norvegų tyrėjai...


Vasariško nedarbingumo sindromas, arba kaip dirbti vasarą

Vasariško nedarbingumo sindromas, arba kaip dirbti vasarą

Biuruose jau prasidėjo ar prasidės metas, kai laukiama vasaros atostogų, kolegos kiekvieną rytą kalendoriuose užbraukia dar po vieną dieną, likusią iki jų, šurmuliuoja, dalijasi įspūdžiais, džiūgauja dėl būsimų malonumų... Turbūt kiekvienam...


Placebai padeda pasijusti geriau, net jeigu pacientai apie juos žino

Placebai padeda pasijusti geriau, net jeigu pacientai apie juos žino

Placebas gali padėti pacientams pasijusti geriau, net jeigu jie puikiai žino geriantys cukrines piliules, o ne tikrus vaistus, trečiadienį paskelbė mokslininkai, atlikę neįprastą eksperimentą. Beveik 60 proc. pacientų, kenčiančių nuo dirgliojo...


Nuskausminamieji nėštumo laikotarpiu gali lemti vaisingumo sutrikimus

Nuskausminamieji nėštumo laikotarpiu gali lemti vaisingumo sutrikimus

Nestiprių nuskausminamųjų vaistų vartojimas nėštumo laikotarpiu gali iš dalies būti priežastis, kodėl pastaraisiais dešimtmečiais smarkiai padaugėjo vyrų vaisingumo sutrikimų. Skandinavijoje atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei vieną nestiprų...


Pavojingoji anemija išryškėja pavasarį

Pavojingoji anemija išryškėja pavasarį

Nuolat patiriamas stresas sukelia anemiją, kitaip vadinamą mažakraujyste. Dažnai jaučiant nuovargį, mieguistumą, silpnumą būtina pasitikrinti kraują. Dėl anemijos pasaulyje kenčia trečdalis ar net pusė įvairaus amžiaus žmonių. Daugiausiai...


Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius, prie kurių prijungti dirbtinio kvėpavimo aparatai. Tokie ligoniai paprastai būna po avarijų, operacijų ar gyvybei pavojingų ligų. Tyrimai taip pat parodė, kad muzika pirma laiko gimusiems kūdikiams malšina...


Mobiliaisiais telefonais ir kanapėmis – prieš Alzheimerio ligą

Mobiliaisiais telefonais ir kanapėmis – prieš Alzheimerio ligą

Kol negailestingą vyresnio amžiaus žmonių žudiką – Alzheimerio ligą mėginama įveikti net kanapėmis ir mobiliaisiais telefonais, jungtinės Lietuvos mokslininkų pajėgos mėgina išsiaiškinti molekulinius šios nepagydomos ligos vystymosi...


Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Kanados žurnale "Weekly World News" pateikiamas medicininiais tyrimais pagrįstas sąrašas ligų, kurias galima gydyti cinamonu ir medumi, sustiprinančiu prieskonio veikliąsias galias. 1. Jei slenka plaukai, sumaišykite šiltą alyvuogių...


Riebalų deginimo prietaisai

Riebalų deginimo prietaisai

Kodėl riebalų deginimo prietaisai neveiksmingi?! Dažnai būna, kad žmonės skleidžia klaidingą informaciją apie svorio metimą. Aišku yra žmonių, kurie tiki šia klaidinga informacija. Tai ir yra priežastis kodėl tiesai atskleisti prireikia tiek daug...


Interneto skaičiuoklė parodys, kiek skysčių turime suvartoti per dieną

Interneto skaičiuoklė parodys, kiek skysčių turime suvartoti per dieną

Kiekvienam žmogui per dieną reikalingas geriamo vandens kiekis yra individualus. Jis priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip sveikatos būklė, gyvenimo būdas, atliekamas darbas ir gyvenamos vietos klimatas. Deja, daugybė žmonių nežino, kiek...


Nekviestas svečias – gripo virusas

Nekviestas svečias – gripo virusas

Vėl krintant spalvotiems medžių lapams, deja, ateina ir darganos. Romantiškus pasimatymus pradeda trukdyti dar vienas palydovas – gripas. Virusas, apie kurį tiek daug kalbama, panikuojama kai išgirstamos paslaptingos raidžių ir skaičių...


Ištikus infarktui du trečdaliai žmonių pagalbos kreipiasi per vėlai

Ištikus infarktui du trečdaliai žmonių pagalbos kreipiasi per vėlai

Du trečdaliai Lietuvos gyventojų, ištikus miokardo infarktui, į medikus kreipiasi pavėluotai, teigia Lietuvos širdies asociacija. Pirmadienį per spaudos konferenciją specialistai akcentavo, kad ištikus miokardo infarktui svarbi kiekviena valanda -...


Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimas "Interphone" atskleidė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas nedidino rizikos susirgti smegenų vėžiu. Tyrimą vykdė Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros...


Elektroninės akys - jau ne už kalnų?

Elektroninės akys - jau ne už kalnų?

Mikroskopinių vaizdo kamerų implantavimas tiesiai į akies obuolį ateityje gali būti vienas pagrindinių būdų regėjimui atstatyti žmonėms su pažeista regos funkcija. Tokią akių protezavimo sistemą jau užpatentavo Pietų Kalifornijos Universiteto...


Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Visi norime jaustis sveiki, žvalūs ir gyvybingi, nesvarbu, kiek mums bebūtų metų. Mūsų sveikata didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių – kaip mes gyvename ir ką valgome. Visgi yra vitaminų, kurių nėra paprasta gauti su maistu net esant...


Kaip surasti ligą pilve?

Kaip surasti ligą pilve?

Vargu ar pavyktų rasti žmogų, kuris niekada nejautė jokių negalavimų pilve. Mūsų virškinimo traktas dažniausiai "supyksta" gavęs netinkamo (pasenusio, užteršto ar labai neįprasto) maisto. Tačiau kad ir kaip stengtumėmės maitintis...


Nuo grėsmingiausios ligos vyrus išgelbės saulė

Nuo grėsmingiausios ligos vyrus išgelbės saulė

Ar žinote, kokia tema vyrams jautresnė nei aptarinėjamas jų turėtų moterų skaičius? Net ne jų pilvukas ar plikė, o pasiteiravimas apie sveikatą. Kalbėti apie ligą, o juo labiau priversti vyrą, kad nueitų pasitikrinti pas daktarus, prilygsta...


Sunkmečio ataka – cukrinis diabetas

Sunkmečio ataka – cukrinis diabetas

"Cukrinis diabetas plinta kaip epidemija" – dar pernai kartojo su tuo susiduriantys specialistai. Savo žodžių šiemet jie neišsižada, tik prideda, kad sunkmetis didina sergančiųjų gretas. Kamuoja troškulys, nuovargis ir krinta...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9