Spalio 14d. Pirmadienis

Skirtingi miestai – skirtingi tyrimų rezultatai

Peržiūrų skaičius: 42032
Skirtingi miestai – skirtingi tyrimų rezultatai

Kauno ir Vilniaus gydymo įstaigose atlikti to paties ligonio sveikatos tyrimai po pusantro mėnesio skyrėsi kaip dangus ir žemė, bet kaltų lyg ir nėra.

Kartą per metus

Klemensas Kliukinskas, kaip dera visiems, rūpinasi savo sveikata. Žinia, kad metams bėgant ji menkėja, todėl pastarąjį dešimtmetį dabar jau septyniasdešimtmetis vyras pas gydytojus apsilanko kasmet.

"Nuo 1999-ųjų buvau gydytojo urologo Kęstučio Jociaus pacientas Bendrosios medicinos praktikos klinikoje Kaune. Net ir tada, kai persikėliau gyventi į Vilnių, atvažiuodavau pas savo gydytoją, kuris žino apie mano prostatą, seka jos būklę", – atvirai pasakojo K.Kliukinskas.

Prieš trejus metus gydytojas K.Jocius savo pacientui diagnozavo prostatos adenomą. Tai prostatos – vyrų priešinės liaukos gėrybinis auglys. Vieno prostatos būklės rodiklių – specifinio prostatos antigeno koncentracija kraujyje, vadinama PSA, buvo 3,18 nanogramo mililitre. 61–70 metų vyrams PSA norma – iki 4 nanogramų mililitre.

"Indikacijų prostatos biopsijai nėra, gydyti tiktų durasteridas po 0,5 mg kasdien 6 mėnesius", – taip į paciento ligos istoriją įrašė gydytojas K.Jocius.

Sąžiningai gėrė vaistus

Po pusantrų metų gydytojas K.Kliukinskui paskyrė naujų vaistų – avodarto. Kompensuojamųjų vaistų receptą parašė maksimaliam laikui – trims mėnesiams, bet ligonis nusipirko vaistų visiems metams už visą kainą, nes turėjo išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas. Bijodamas, kad auglys nesupiktybėtų, sąžiningai visus metus vartojo vaistus.

"Vaistus gėriau, nors jų šalutinis poveikis buvo labai bjaurus: perverdavo skausmai, kas dvi valandas lakstydavau į tualetą", – grįžęs į Lietuvą guodėsi K.Kliukinskas. Jis džiaugėsi, kad nepasireiškė dar sunkesni šalutinio poveikio simptomai. Informacijoje vaisto vartotojams perspėjama, kad gali staiga prasidėti švokštimas ar spaudimas krūtinėje, akių vokų, veido, lūpų tinimas, bet kurios kūno vietos papulinis odos bėrimas ar dilgėlinė. Pajutus šiuos simptomus reikia nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Tyrimų rezultatai nudžiugino

Kai gegužės pabaigoje K.Kliukinskas grįžo į Lietuvą, iškart atskubėjo į Bendrosios medicinos praktikos kliniką. Paprašė atlikti echoskopiją, kraujo ir PSA tyrimus. Už viską sumokėjo daugiau kaip pusantro šimto litų. Ir nudžiugo, kai tyrimų rezultatai patvirtino gerą sveikatą.

"PSA – 2,68 nanogramo mililitre, tyrimus atliko medicinos biologė Irena Kupšienė." "Prostata 48 ml tūrio, homogeniška, kontūras lygus. Liekamojo šlapimo 11 ml. Išvada: padidėjusi prostata, padidėjęs liekamojo šlapimo kiekis. Gydytojas Gintaras Kuprionis."

Lapelius su tokiomis tyrimų išvadomis K.Kliukinskas parodė savo šeimos gydytojai Birutei Bivainienei, dirbančiai Vilniaus Centro poliklinikoje. Gydytoja dėl savo paciento geros sveikatos nė kiek nenudžiugo, bet nustebo.

"Negali būti tokio pagerėjimo", – gydytojos B.Bivainienės žodžius pacitavo K.Kliukinskas.

Kitų medikų nuomonė

Šeimos gydytoja pasiūlė atlikti tyrimus pakartotinai. K.Kliukinskas tą pačią dieną nuėjo į sostinės Centro poliklinikos laboratoriją, po kelių dienų – į Vilniaus universiteto onkologijos institutą. Netruko sulaukti atsakymų.

Onkologijos instituto Vėžio žymenų laboratorijos klinikos laborantės Birutės Nekrošienės atliktas tyrimas liudijo, kad PSA rodiklis – 11,74 nanogramo mililitre. Centro poliklinikos klinikinės biologės Aldonos Smilgevičienės pasirašytoje pažymoje šis rodiklis – dar didesnis, 12,6 nanogramo mililitre. Norma pagal K.Kliukinsko amžių, primename, yra 4 nanogramai.

Galbūt PSA rodikliai per pusantro mėnesio padidėjo? Kaune tyrimai buvo atlikti gegužės 27 d., Vilniuje – liepos 8 ir 13-ąją. Vilniaus medikai tvirtina, kad tokio spartaus PSA augimo nebūna. Centro poliklinikos gydytojas urologas Vytautas Keina naujam savo pacientui K.Kliukinskui pasakė: "Gydymas bus ilgas." Paskyrė naujų vaistų, kuriuos reikės gerti tris mėnesius, po to vėl ateiti pas gydytoją.

Už klaidą net neatsiprašė

K.Kliukinskas sunerimęs: jis turi grįžti į Jungtines Amerikos Valstijas slaugyti sergantį dėdę.Vienas bilietas jau prapuolė, papildomai bevaikštant pas gydytojus. Ilgiau būti Lietuvoje K.Kliukinskas negali, po trijų mėnesių grįžti konsultuotis neturi pinigų, juolab dėl tos priežasties negali gydytis Amerikoje.

Vyras piktinasi Kauno gydytojais, jį suklaidinusiais. "Manęs net neatsiprašė, nekalbant apie pinigų už neteisingus tyrimus grąžinimą. Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktoriaus pavaduotoja Aurelija Krasauskienė tepasiūlė parašyti pareiškimą. Sakė, sušauks posėdį, aptars mano atvejį ir praneš raštu. Tačiau man dabar labiau už viską rūpi mano ir mano dėdės už Atlanto sveikata", – sielojosi K.Kliukinskas.


Birutė Bivainienė, Vilniaus Centro poliklinikos šeimos gydytoja

Visi klystame, todėl ir neatitiko PSA tyrimų, atliktų Kaune ir Vilniuje, rezultatai. Kolegoms kauniečiams pritrūko mažo žmogiškojo faktoriaus – grąžinti pinigus už neteisingai atliktus tyrimus. Jų rezultatai pagerėti per tokį trumpą laiką – pusantro mėnesio, tikrai negali. Džiaugiuosi, kad Valstybiniame patologijos centre atlikus mano paciento K.Kliukinsko prostatos ląstelių biopsiją nieko blogo nerasta. Prostatos padidėjimas – natūralus dalykas vyresnio amžiaus vyrams, tik kartais bedidėdama ji sugalvoja suvėžėti. Dėl to reikia būti budriems.


Kęstutis Jocius, Bendrosios medicinos praktikos klinikos gydytojas

Pirmą kartą K.Kliukinską konsultavau 2004 m. rugsėjo 24 d. Antrą kartą šis pacientas pas mane apsilankė po dvejų metų. Paskutinį kartą K.Kliukinską konsultavau 2007 m. spalio 29 ir lapkričio 15 d. Daugiau K.Kliukinskas pas mane nesilankė, tyrimus šių metų gegužės 27 d. klinikoje atliko individualiu prašymu be mano konsultacijos. Nors K.Kliukinskas pats paviešino savo ligą ir jos eigą, mano daugiametė klinikinė patirtis neleidžia komentuoti tai, kas paaiškėjo per pokalbius su pacientu.


Vidmantas Samuitis, Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktorius, gydytojas urologas

PSA tyrimai pas mus atliekami nauju, labai dideliu tikslumu pasižyminčiu aparatu. Išsiaiškinome, kad ir tą dieną, kai buvo atlikti tyrimai pacientui K.Kliukinskui, aparatas veikė labai tiksliai. PSA tyrimus atliekame nuo Klinikos įkūrimo, jau 15 metų. Šių tyrimų rezultatams įtakos turi labai daug veiksnių. Tai vaistų vartojimas ir staigus jų nutraukimas, prostatos uždegimas, prieš tai atliktas prostatos tyrimas pirštu, staigus vėžinio proceso progresavimas ir kiti. Pacientas K.Kliukinskas konsultavosi pas Kauno ir Vilniaus gydytojus, atliko įvairius tyrimus ir gavo skirtingą jų interpretaciją bei gydymą. Mums nepateikta jokia dokumentacija, kur ir kuo buvo gydytas pastaruosius dvejus metus, kai nesilankė mūsų klinikoje, žodžiu apie tai mūsų taip pat neinformavo. Visa tai galėjo turėti įtakos PSA tyrimui. Tiek vilniečiai, tiek kauniečiai gydytojai nustatė tą pačią diagnozę. Tačiau būta daug neatitikimų. Mes suprantame paciento K.Kliukinsko situaciją ir patirtus nepatogumus. Tačiau kas dabar kaltas dėl susidariusios painiavos? Belieka tik apgailestauti. Pacientui K.Kliukinskui patarčiau gydytis viename mieste ir pas tą patį urologą, nes laukia ilgalaikė stebėsena ir gydymas.


Aurelija Krasauskienė, Bendrosios medicinos praktikos klinikos direktoriaus pavaduotoja

Žmonių santykiuose ir konfliktuose retai kada būna teisi tik viena pusė, juo labiau santykiuose su sergančiu žmogumi. Paciento K.Kliukinsko priekaištus mūsų klinikos laboratorijai pirmą kartą išklausiau liepos pabaigoje. Pacientas priekaištavo, kad PSA tyrimas pas mus atliktas neteisingai, kad, šeimos gydytojos paskatintas, tyrimą kartojo Vilniuje ir jo reikšmė buvo kita. Ji per pusantro mėnesio smarkiai pasikeitė. Tą pačią apsilankymo mūsų klinikoje dieną K.Kliukinskui PSA tyrimas buvo atliktas pakartotinai ir nemokamai. Jo reikšmė sutapo su Vilniaus tyrėjų duomenimis. Prašiau paciento papasakoti, kokius tyrimus, kokius vaistus per tą laiką vartojo, kas pasikeitė per tą laiką jo asmeniniame gyvenime. Kai ligonis nepateikė paaiškinimų, pasiūliau jam urologo konsultaciją, vadovaudamasi mano mokytojų teiginiu: prieš laboratorinius tyrimus nusiimk kepurę, bet nenulenk mąstančios galvos. Tada paaiškėjo, kad K.Kliukinskas pats savo iniciatyva atliko klinikoje prostatos tyrimą ultragarsu, kuriuo irgi nepatenkintas, nes rezultatai skyrėsi nuo vilniečių. Atsiprašiau paciento už patirtus nepatogumus, bet ne už kolegų klaidas. Norint jas rasti, reikia turėti daugiau duomenų ir informacijos tiek laboratorinės tarnybos, tiek klinicisto darbe. Kaip ir buvome susitarę, po vilniečių atliktos prostatos biopsijos ir kitų tyrimų K.Kliukinskas pas mus vėl apsilankė, pasakė, kokia jam nustatyta diagnozė. Pareiškė pretenzijų mums, kad dėl pakartotinių tyrimų prarado bilietą į Ameriką, turėjo išlaidų dėl kelionių iš Vilniaus į Kauną ir atgal, pietavimo Kaune. Kadangi K.Kliukinsko pretenzijos klinikai išaugo, o jo pasakojimas skyrėsi nuo klinikos dokumentacijoje esamų duomenų ir gydančio gydytojo docento K.Jociaus pasakojimo (pagal klinikos vidaus tvarką patikrinamos visos klinikinės ar laboratorinės neatitiktys tuoj po jų konstatavimo), paprašiau pretenzijas ir reikalavimus išdėstyti raštu, apie išvadas pažadėjau informuoti. Kaip gydytoja galiu tik apgailestauti, kad pacientas K.Kliukinskas pats ar patarėjų buvo nukreiptas neteisingu keliu, pirmiau atlikęs tyrimus, o tik paskui kreipęsis į specialistus. Beje, K.Kliukinsko atvejis – ne vienintelis. Dažnai pacientai patys sau skiria tyrimus ir klaidingai juos interpretuoja. Dar blogiau, kai net ir gydomasi, remiantis interneto ar kaimynų konsultacijomis.


Kas yra prostata

Prostata arba priešinė liauka – vyriškoji liauka, maždaug kaštono dydžio ir sverianti apie 20 gramų. Prie pat šlapimo pūslės apsupa šlapimkanalį ir suauga su jo sienele. Prostatos liaukos liaukinės pūslelės labai įvairaus dydžio ir formos. Jos išskiria prostatos sekretą, kuris yra pilkas, šarminis, specifinio kvapo skystis, turintis baltymų ir lipidų. Manoma, kad šis skystis aktyvina spermatozoidus ar padidina jų judrumą.


Patikros programa vyrams

Didėja vyrų dalyvavimas prevencinėje Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje. Per pirmąjį šių metų pusmetį pagal šią programą buvo patikrinti 74 196 vyrai (pernai tuo laikotarpiu – 67 303). Nustatyti 1098 susirgimo vėžiu atvejai, kitokia navikinė ir nenavikinė patologija – 392, gerybinė prostatos hiperplazija – 1451 vyrams. Didėjant profilaktinių tyrimų mastui kasmet vis daugiau diagnozuojama naujų vėžio atvejų. Svarbu tai, kad dažniau diagnozuojamas ankstyvasis I–II stadijų vėžys, kurį galima sėkmingai gydyti. Pagal programą tikrinami vyrai nuo 50 iki 75 metų amžiaus, o nuo 45 metų – tie vyrai, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu. Nuo šių metų liepos mėnesio pagal šią programą, rekomendavus specialistams, galima pasitikrinti ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.


Prostatos adenoma

Prostatos adenoma arba priešinės liaukos hipertrofija – tai gėrybinis navikas. Paprastai adenoma pasireiškia vyresniems nei 50 metų vyrams. Rizika susirgti šia liga didėja su bėgant metams. Gali būti, kad liga susijusi su hormoniniais pokyčiais, būdingais natūraliam senėjimo procesui.

Simptomai: sunkumai pradedant šlapintis, susilpnėjusi srovė, dažnai reikalaujanti papildomo įsitempimo, padažnėjęs šlapinimasis naktį, nevalingas šlapinimasis, atkaklus ar nesulaikomas noras šlapintis ir kraujo priemaišos šlapime. Prie bendrų simptomų priskiriami diskomforto pojūtis pilvo srityje, apetito praradimas, nuovargis.

Tradiciniai gydymo metodai: vaistai ir chirurginė operacija. Adenomą gydo ir hormonais, sukeliančiais priešinės liaukos audinių susitraukimą. Kai kuriais atvejais gydymas netaikomas, reikalinga tik dažna profilaktinė apžiūra.


Prostatos karcinoma

Sergamumas prostatos vėžiu Lietuvoje užima pirmą vietą tarp kitų organų vėžių, dėl to valstybė finansuoja prostatos patikros programą. Prostatos vėžys paprastai vystosi ilgai. Kartais pirmieji simptomai atsiranda tik po dešimties metų. Pirmosiose ligos stadijose ligoniai niekuo nesiskundžia, nors kai kuriems pasitaiko ir agresyvi, sparti ligos vystymosi forma. Kadangi navikas užspaudžia šlaplę, vargina tokie prostatos vėžio simptomai, kaip ir adenomos, kartais juosmens ar klubo skausmas, impotencija. Prostatos vėžys gali būti įtariamas pagal PSA koncentraciją kraujyje. Tačiau šis tyrimas nėra labai tikslus, nes bet kuri kita būklė, sukelianti prostatos pabrinkimą ar padidėjimą, gali sukelti ir PSA koncentracijos padidėjimą. 10 proc. vyrų, sulaukusių 50 metų, PSA koncentracija yra didesnė nei 3–4 nanogramai mililitre. Kas ketvirtas jų susirgs priešinės liaukos vėžiu. Tačiau net apie 15 proc. vyrų, kurių PSA yra normali, suserga priešinės liaukos vėžiu. Šia liga suserga 85 proc.vyrų, sulaukusių 85 metų. Vien PSA tyrimo nepakanka diagnozuojant prostatos vėžį

Kiti tyrimai: rektalinis (čiuopiant pirštu), tyrimas ultragarsu ir prostatos biopsija, kai paimtas audinio gabalėlis ištiriamas mikroskopu.

Prostatos vėžio gydymo taktika priklauso nuo paciento amžiaus, bendros sveikatos būklės, naviko stadijos, išplitimo laipsnio ir biopsijos tyrimo rezultato. Tai gali būti visiškas prostatos pašalinimas, spindulinis gydymas, brachiterapija, kai specialios radioaktyvios sėklos suleidžiamos į prostatą, arba hormonų terapija.

8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

Tiek senųjų laikų mąstytojai, tiek šių laikų patarimų knygų autoriai teigia, kad atidumas - gebėjimas jausti aplinką ir gyvenimą esamu momentu - padeda sumažinti stresą, kurio patiriame kasdien. Aštuonis paprastus patarimus, kaip sumažinti kūno ir...


Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Pagyvenusiems žmonėms su maistu suvartojant daugiau vitamino E sumažėja tikimybė susirgti demencija arba senatvine silpnaprotyste. Ištyrę maždaug 5400 olandų, kurių amžius buvo 55 metai ar daugiau, mokslininkai nustatė, kad tam trečdaliui...


Sutrikus tuštinimuisi

Sutrikus tuštinimuisi

Senyvo amžiaus žmonės dažnai kenčia nuo šlapinimosi bei tuštinimosi sutrikimų. Tai intymūs dalykai. Turintys šias problemas senyvo amžiaus žmonės paprastai apie juos nekalba būdami tikri, kad tai - senatvės požymis, arba nesuvokdami to dėl...


Sunki liga finansiškai pakirstų 9 iš 10 lietuvių

Sunki liga finansiškai pakirstų 9 iš 10 lietuvių

Daugiau nei 92 proc. Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad sunki liga ar nelaimė, jiems būtų ir stiprus finansinis smūgis, - atskleidė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos užsakymu balandį "Vilmorus" atlikta apklausa. Beveik du...


Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Nors visada pasižadame nepersivalgyti, pasitaiko visko. Tada kenčia skrandis, kepenys, žarnynas. Nebūtina tuojau pat pulti gerti vaistų, nes galima gelbėtis namų priemonėmis -žolelių arbatomis. Virškinimo sistemos veiklą gerina ne tik žolelės, bet...


Pomidorai gydo nudegusią odą

Pomidorai gydo nudegusią odą

Niukaslo ir Mančesterio Universitetų mokslininkai teigia, jog pomidorai gali padėti gydant skausmingus saulės nudegimus, o taip pat sumažinti odos senėjimą. Tyrėjai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 20 žmonių. Mančesterio mokslininkai paprašė...


Menkės kepenėlių aliejaus fenomenas

Menkės kepenėlių aliejaus fenomenas

Iki susergant plaučiu vėžiu maisto papildus vartoję žmonės gali turėti daugiau galimybių išgyventi, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Pasak tyrimo, menkės kepenėlių aliejaus maisto papildų vartojimas sietinas su beveik perpus mažesne rizika, kad...


Vatikano radijo siųstuvai sukelia vėžį

Vatikano radijo siųstuvai sukelia vėžį

Tarp radiacijos, kurią skleidžia Vatikano radijo siųstuvai, ir vėžiu sergančių vaikų yra "nuoseklus ir pastebimas" ryšis, teigia ekspertai. Italijos teismai jau dešimtmetį aiškinasi, kodėl šeimose, gyvenančiose netoli Vatikano radijo...


Kodėl naudingiau sveikatai važinėti autobusais nei automobiliais?

Kodėl naudingiau sveikatai važinėti autobusais nei automobiliais?

Britų mokslininkų grupė, kuriai vadovavo Sasekso universiteto daktaras Davidas Louisas, atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad važinėti autobusais daug naudingiau sveikatai nei nuosavais automobiliais. Daktaro Louiso, sukūrusio terminą "kelių...


Šlapimo nelaikymas: diskomforto kęsti nereikia

Šlapimo nelaikymas: diskomforto kęsti nereikia

Šia diskomfortą sukeliančia liga serga ir jaunos, ir senos. Statistika teigia, kad ji vargina kas penktą šeštą trisdešimtmetę, kas antrą penkiasdešimtmetę, apie 80 proc. aštuoniasdešimtmečių. Apie šlapimo nelaikymą ir jo gydymą kalbamės su...


Kalis gali mažinti kraujo spaudimą

Kalis gali mažinti kraujo spaudimą

Tyrimų rezultatai rodo, kad su maistu gaunant daugiau kalio gali sumažėti rizika, kad išsivystys aukštas kraujospūdis ir sumažės kraujospūdis tiems žmonėms, kuriems jau nustatyta hipertenzija. Didelis kraujospūdis Jungtinėse Amerikos Valstijose...


Vaistažoles pataria rinkti kruopščiai ir atsakingai

Vaistažoles pataria rinkti kruopščiai ir atsakingai

Žolininkai atkreipia dėmesį, kad vaistinius augalus būtina ne tik tinkamai vartoti, bet ir rinkti bei džiovinti, praneša Lietuvos radijas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės dažnai klysta maišydami vaistinius augalus. Būtina žinoti...


Vyrams irgi būna "klimaksas"

Vyrams irgi būna "klimaksas"

Statistika byloja, kad šio amžiaus pradžioje vyresnių nei 65 metų vyrų buvo 9, o vyresnių nei 85 metų - net 30 kartų daugiau nei praeito šimtmečio pradžioje. Metams bėgant, žmogaus organizme vykstantys įvairūs pokyčiai, susiję su lytinių hormonų...


Gydyklos vadovas: „Atvykstantys daro vieną klaidą“

Gydyklos vadovas: „Atvykstantys daro vieną klaidą“

„Po savaitės darbų maratono ir lėkimo, užtenka dviejų dienų intensyviai smegenų veiklai atsileisti“, – sako Kęstutis Ramanauskas, sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ gydyklos vadovas Druskininkuose. Jis džiaugiasi,...


Nuo problemų – šokio žingsniu

Nuo problemų – šokio žingsniu

Vietoj psichologo konsultacijos – šokio terapijos užsiėmimai. Tam, kad susikaupę rūpesčiai išsilietų per judesį. Tačiau klaipėdiečiai tokį problemų sprendimo būdą vertina gana atsargiai. "Kūnas kartais daug iškalbingesnis nei...


Kada automobilio kondicionierius tampa priešu

Kada automobilio kondicionierius tampa priešu

Manoma, jog automobilio kondicionierius yra vienas pagrindinių persišaldymų šiltuoju metu kaltininkas. Bet būna kaltas ne pats kondicionierius, o neteisingas naudojimąsis juo. Nereikėtų smarkiai atšaldyti oro: optimaliausia žmogaus organizmui...


Genetinė liga mergaitę paverčia monstru

Genetinė liga mergaitę paverčia monstru

Maža mergaitė, kenčianti nuo genetinio sutrikimo, keletą kartų per dieną iš mielo vaiko tampa smurtu užsiimančia teroriste. Kaip praneša dailymail.co.uk, devynmetė Grace Fishwick kelis kartus per dieną aršiai užsipuola savo šeimą ir net atakuoja...


Seksas: ką verta žinoti apie moters lytinį potraukį

Seksas: ką verta žinoti apie moters lytinį potraukį

Moters lytinis potraukis stipriai priklauso nuo jos dvasinės būsenos: jai labai svarbūs tarpusavio santykiai su vyru ir jo elgesys. Žiūrėti į nuogą nežinomo vyro kūną jai ne tik nėra malonu, bet ir gali kelti šleikštulį. Todėl fizinis suartėjimas...


Migrena jau prilygsta epidemijai

Migrena jau prilygsta epidemijai

Pastaruoju metu intensyvėjant gyvenimo tempui, didėjant konkurencijai, kamuojant stresams daugėja žmonių, kuriuos vis dažniau kankina nepakeliami galvos skausmai bei migrenos priepuoliai. Nors tikslų migrena sergančiųjų skaičių nustatyti labai...


URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

URO procedūrų kompleksas – ir vyrams, ir moterims

Druskininkų poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Grand SPA Lietuva“ parengė kompleksinę šešių dienų programą urologiniams sutrikimams gydyti. URO – tai įvairių gydymo procedūrų derinys, mažinantis varginamus skausmus, gerinantis...


Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Saulės spinduliai mūsų organizmui yra gyvybiškai būtini, nes padeda gaminti vitaminą D, aktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką. Tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės žmogui kenkia. "Karštas oras - nemenkas išbandymas odai....


Magnis gali pagerinti astmatikų plaučių darbą

Magnis gali pagerinti astmatikų plaučių darbą

Pusę metų vartojant magnio papildus, tiriamųjų plaučių tūris padidėjo maždaug 6 procentais, taip pat pastebėta, jog pagerėjo bronchų reaktyvumas metacholinui – cheminei medžiagai, kuri sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą. Tyrimo ataskaitą...


Kaip elgtis puolant bitėms, širšėms, vapsvoms ir kamanėms

Kaip elgtis puolant bitėms, širšėms, vapsvoms ir kamanėms

Įgėlimo rimtumą lemia keletas faktorių: vabzdžio rūšis, įgėlimų vieta kūne, įgėlimų skaičius bei žmogaus jautrumas. Įgėlimo išvengti ne visuomet įmanoma, bet atsargus elgesys gali padėti. Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų. Atsargiai...


Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Eiti į pirtį – sveika. Tai chrestomatinis teiginys, bet norisi, kad tai būtų pagrįsta mediciniškai. Pasirodo, mokslinių tyrimų apie lietuviškos garinukės poveikį nėra, bet juos galima skolintis iš suomių. Skaičiuojama, kad devyni iš...


Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?

Rotavirusas – vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių sunkų ūminį viduriavimą kūdikiams ir mažiems vaikams visame pasaulyje. Literatūros duomenimis, beveik visi vaikai iki penkerių metų amžiaus bent kartą yra sirgę rotavirusine infekcija....


Saugantis gripo galima išvengti

Saugantis gripo galima išvengti

Kaip ir kasmet vasarį didėja sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Tačiau paisant elementarių saugos ir higienos normų, tikimybė juo užsikrėsti sumažės. ietuvoje didžiausias sergamumas šiomis sezoninėmis ligomis...


Apendicitas – naudingų žmogaus bakterijų slėptuvė

Apendicitas – naudingų žmogaus bakterijų slėptuvė

Ilgą laiką mokslas negalėjo paaiškinti kokią funkciją žmogaus organizme gali atlikti apendicitas. Aišku, kaip ir visada, sklandė įvairios teorijos, tačiau nei viena nebuvo iki galo įrodyta. O kadangi aiškios reikalingos funkcijos apendicitas kaip...


Alergiją sukelia per didelė higiena?

Alergiją sukelia per didelė higiena?

Alergiją gali sukelti užterštas oras, apdorotas maistas, stresas ir rūkymas. Tačiau tyrėjai iš Montrealio universiteto pastebėjo, kad ir pernelyg didelė švara namuose gali sukelti šią ligą. Daktaras Guy Delespesse nerimauja dėl to, kad...


Dieta neprailgina gyvenimo senjorams

Dieta neprailgina gyvenimo senjorams

Nors viršsvoris susijęs su padidėjusia hipertenzijos, diabeto ir padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje rizika, tačiau svorio mažinimas vyresniame amžiuje neprailgina gyvenimo trukmės, rašoma internetiniame žurnale American Journal of Clinical...


Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Mokslininkai tikina, kad reguliarus apsipirkinėjimas gerina sveikatą. Dažnai apsipirkinėjantys yra fiziškai aktyvesni bei geriau bendrauja su aplinkiniais. Mėgstantys dažnai apsipirkinėti pasižymi silpnavališkumu, mat negali atsispirti įvairioms...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9