Gudručio vaistinė

Širdies kraujagyslės tiriamos ir ultragarsu

Nuo šiol Jūrininkų ligoninėje paciento, sergančio koronarine širdies liga, širdies kraujagyslės pradėtos tirti ir pažangiausiu metodu – intrakraujagysliniu ultragarsu.

Vakarų Lietuvoje šios diagnostinės procedūros iki šiol nebuvo atliekamos, nors pasaulyje tai įprastas metodas.

Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas džiaugiasi, jog naujoji aparatūra leis matyti ne tik širdies kraujagyslių „šešėlius” iš išorės, bet ir jų vidinį spindį, kraujagyslių sienelės struktūrą, įvertinti sklerotinių plokštelių storį per visą jų ilgį.

Iki šiol, tiriant širdies kraujagysles, buvo atliekama rentgenologinė koronografija. Dabar sudėtingesniems pakitimams ištirti bus panaudojamas ir šis papildomas itin dideliu tikslumu pasižymintis tyrimo metodas, leisiantis parinkti pacientui tinkamiausią gydymo būdą.

Praėjusią savaitę pradėta eksploatuoti modernioji aparatūra spėjo pateisinti medikų lūkesčius. Dviejų diagnostinių metodų skirtumas, anot jų, akivaizdus.

„Rentgeno spindulius ir ultragarsą sunku palyginti – kaip nepalyginsi skridimo lėktuvu ir plaukimo jachta”, – sakė V. Jokšas.

Naujoji širdies kraujagyslių tyrimo metodika, – prognozuoja V. Jokšas, – bus taikoma tiems pacientams, kurių būklės įprasta rentgeno koronografija neleidžia pamatyti. Tai apims 10-20 proc. visų tyrimų. Deja, tokių pacientų, besiskundžiančių sudėtingomis širdies ir kraujagyslių ligomis, daugėja.

„Daugėja infarktų, didėja mirtingumas, o tai tiesiogiai priklauso nuo investicijų į naujas technologijas, susijusias su diagnostika ir gydymu”, – mano V. Jokšas.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga informavo, jog apie 300 tūkst. litų kainavusiai aparatūrai įsigyti panaudotos ir ligoninės už mokamas paslaugas surinktos, ir valstybės investicijų lėšos.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE