Gudručio vaistinė

Šienligės atsikratyti padės masažas

Nors šios rūšies masažas – pakankamai efektyvus, jis negali pakeisti gydytojo paskirtų vaistų, procedūrų ir kitų priemonių.

Taškinis masažas, taikomas su kitais gydymo būdais, gali pastebimai sutrumpinti ligos eigą, greičiau numalšinti nemalonius simptomus. Beje, kai dėl kokių nors priežasčių ligonis negali patekti pas gydytoją ar vartoti paskirtų vaistų, taškinis masažas tampa nebe pagalbine, o pagrindine gydymo ir profilaktikos priemone.

Bioaktyvieji taškai

Ausies kriauklės paviršiuje yra per šimtą bioaktyvių taškų. Sergant šienlige, masažuojami tik 7 taškai (žr. pieš.). Ar sunku juos rasti? Sveiko žmogaus bioaktyvūs taškai (t. y. 1-2 mm skersmens nervų galūnėlių rezginiai) išoriškai niekuo nepasižymi, tačiau, susirgus ūmia liga, juos paspaudus skauda. Sergant chroniškomis ligomis, minimi taškai (atitinkamose vietose) gali pleiskanoti, parausti, sukietėti, iškilti ar pasireikšti kitaip. Taškiniu masažu ar kitomis priemonėmis įveikus ligą, minėti požymiai išnyksta.

Taškus dirginant mechaniškai, termiškai, elektros srove ir kt. būdais, siunčiami signalai į vidaus organus ir smegenis. Tai sukelia vadinamas atsakomąsias reakcijas, kurios turi gydomąjį poveikį (t.y. paleidžiamas organizmo savigydos mechanizmas).

Pastaba. Nereikia baimintis, kad, masažuojant reikalingą tašką, bus paliesti šalia esantys (piešinyje jie nepažymėti) tuo momentu nereikalingi taškai. Žinotina, kad, vienu metu dirginant reikalingus ir nereikalingus taškus, reaguos tik tie taškai, kuri „atstovauja” nesveikiems organams ar sistemoms.

Pasiruošimas masažui

Nevertėtų užsiimti masažu pavalgius (nebent skubiu atveju), taip pat labai pavargus. Pageidautina procedūras atlikti šiltame, išvėdintame kambaryje, esant ramiai aplinkai ir atsipalaidavus. Masažuojama švariomis sušildytomis rankomis (pamerkiamos į šiltą vandenį, patrinamos viena į kitą ir pan.); nagai – ne itin ilgi, antraip taškų spaudinėjimai bus skausmingi ir gali atsirasti įdrėskimų (pastarieji gali paskatinti apgamų ar kt. odos darinių atsiradimą ir tolesnį augimą).

Masažo metodika

Pageidautina masažuoti (tai gali atlikti pats ligonis ar kitas asmuo) abiejų ausų reikiamus taškus vienu metu. Jei to padaryti nepavyksta, galima ausis masažuoti paeiliui. Daroma šitaip: suradus reikiamą tašką, ausies kriauklė suspaudžiama nykščiu (pageidautina, kad nykštys būtų nugarinėje kriauklės pusėje) ir smiliumi. Jeigu spaudžiamoje vietoje atsiranda bioaktyviems taškams būdingas tirpimas, nedidelis skausmas (kieno ypač jautrūs pirštų galai, šioje zonoje jaučiamas silpnas pulsavimas),- taškas surastas tiksliai. Tada taškas 15-30 kartų paspaudžiamas. Ši tvarka taikoma kiekvienam taškui.

Per dieną gali būti 3-6 taškinio masažo seansai (jų skaičius priklauso nuo ligos sunkumo). Pirmąsias 2 dienas apsiribojama dviem masažo seansais per dieną. Masažuojami ne visi, o tik 3 taškai (atitinkamai 3, 1 ir 2). Trečią dieną prie pastarosios trijulės pridedamas 7-asis taškas, ketvirtą dieną ir toliau masažuojami visi 7 taškai (pastarųjų taškų masažo eilės tvarka šitokia: 6, 7, 4, 3, 1, 2, 5). Gydymo kursas – 12-15 dienų. Esant reikalui, po 5-7 d. pertraukos gydymo kursas gali būti pakartotas.

Ši metodika netaikoma, kai:

• bioaktyvių taškų vietose yra apgamų, spuogų, egzemų, o audiniuose ir sąnariuose – pūlių,

• esant apendicitui, širdies ydai, širdies infarktui,

• piktybiniams ar gerybiniams augliams,

• mėnesinėms, nėštumui,

• tuberkuliozei,

• girtumui,

• karščiavimui,

• pasunkėjusioms psichikos ligoms,

• toli pažengusiai galvos smegenų kraujagyslių sklerozei,

• hipertoninei ligai (II ir III stadijos),

• sunkioms inkstų ligoms,

• kraujavimui,

• venų ligoms,

• apskritai sunkiai ligonio būsenai.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE