Gudručio vaistinė

Septyni mitai apie medžiagų apykaitą

Lengva dėl per didelio svorio kaltinti savo kūną, tačiau dažniausiai tai tebūna didelis melas, rašo dailymail.co.uk.

Žmonės, kurie stengiasi numesti svorio dažnai kaltina medžiagų apykaitą. Tačiau ar iš tiesų lėta medžiagų apykaita automatiškai reiškia viršsvorį? Pateikiame septynis mitus apie medžiagų apykaitą, kurie padės atsakyti į šį klausimą.

1 Mitas: kai kurie žmonės valgo itin daug, tačiau nestorėja

Tai labai plačiai paplitęs mitas, kuris iš tiesų neturi nieko bendra su tiesa. Taip, jei jūsų lėta medžiagų apykaita, gali būti, kad jums reiktų suvartoti mažiau kalorijų, tačiau mes kalbame apie tokį kalorijų kiekį, kokį gautumėt iš nedidelio latte kavos puodelio ar sausainio, todėl greita medžiagų apykaita nėra atsakymas, kodėl tavo draugė gali valgyti bulvių traškučius ir išlaikyti nepriekaištingą figūrą, o tu ne. Tikroji priežastis, kodėl tavo draugė yra liekna, tai todėl, kad ji traškučius valgo vietoje kito maisto ir sunaudoja tą kiekį kalorijų, kurį sunaudotų valgydama bet ką kitą. Mokslininkai atliko tyrimus su ypatingai lieknais žmonėmis. Jie buvo paprašyti padidinti suvartojamų kalorijų kiekį ir visi jie be išimties priaugo svorio. Išvada galėtų būti ta, kad kai kuries žmonės turi stipresnį pojūtį, kiek kalorijų jiems reikia suvartoti per dieną.

2 Mitas: mankšta padeda pagreitinti medžiagų apykaitą

Tai nėra visiška tiesa. Tiesa, kad jėgos pratimai, tokie kaip sunkumų kilnojimas ar treniruokliai sustiprina raumenis, tačiau jų įtaka medžiagų apykaitai yra tokia nedidelė, kad, palyginimui, prisiauginusi vieną kilogramą (o tai yra tikrai daug) sportuodama padidinsi medžiagų apykaitą lygų maždaug vienam arbatiniam šaukšteliui cukraus.

3 Mitas: dėl menopauzės sulėtėja medžiagų apykaita

Mes beveik 20 metų galvojome, kad tai yra tikra tiesa, tačiau mokslininkas, kuris padarė ir paskelbė šią išvadą atsidūrė kalėjime, nes jis šią teoriją paprasčiausiai išgalvojo.

Ką mes tikrai žinoma, kad jaunoms merginoms per paskutinę menstruacijų fazę pagreitėja medžiagų apykaita maždaug penkiais procentais, todėl jos pradeda jausti didelį alkį.

Taigi, hormonų pokyčiai pagreitina medžiagų apykaitą, tačiau skaičiuojant kalorijomis tai būtų tik nedidelis sausainis.

4 Mitas: vyrų medžiagų apykaita greitesnė

Tai tiesa, kad vyrų medžiagų apykaita yra greitesnė ir tai lygu maždaug 300 kalorijų per dieną. Tačiau kita vertus vyrai turi daug didesni polinkį priaugti svorio bėgant metams, todėl greitesnė medžiagų apykaita jų automatiškai neapsaugo nuo viršsvorio.

5 Mitas: Laikantis dietos medžiagų apykaita sulėtėja ir pasiekia tokią ribą, kai daugiau numesti svorio tampa nebeįmanoma

Šiame mite yra lašelis tiesos, tačiau tik lašelis. Kai stipriai sumažinate įprastą organizmo gaunamų kalorijų kiekį jis persijungia į konservavimo režimą ir ima saugoti kalorijas vietoje to, kad jas naudotų.

Tačiau tai sudaro tik 30 procentų kalorijų. Pavyzdžiui, jei jūs suvartojate 1,000 kalorijų per dieną, vietoje įprastų 1,940, jūsų medžiagų apykaita sulėtės 330 kalorijomis, tačiau jūs vis tiek numesite svorio lygaus 670 kalorijoms ir per savaitę vietoje pusantro kilogramo prarasite vieną.

6 Mitas: dėl lėtos medžiagų apykaitos storėjama

Teorija, kad lėta medžiagų apykaita yra susijusi su antsvoriu atrodo logiška, tačiau naujausi tyrimai tam prieštarauja.

Taip, jei jūsų medžiagų apykaita lėtesnė nei kitų žmonių, iš tiesų jums patartina suvartoti mažiau kalorijų, tačiau tik nedaug mažiau. Svoris auga dėl pagrindinės priežasties – per didelio kalorijų kiekio suvartojimo. Tai reiškia, kad suvalgoma daug ir netinkamo maisto. Reikia išsirinkti tuos maisto produktus, kurie padeda numalšinti alkį, savo sudėtyje turi vitaminų ir mineralų ir atsisakyti riebaus, sunkiai virškinimo, nevertingo mūsų organizmui maisto

7 Faktas: su amžiumi medžiagų apykaita lėtėja

Deja, bet šis teiginys yra faktas.Vidutinio žmogaus medžiagų apykaita sulėtėja nuo 1 iki 2 procentų per dešimtmetį.



TAIP PAT SKAITYKITE