Gudručio vaistinė

Sėkmingi tarpusavio santykiai – tik įveikus praeities košmarus

Tai vis kartojasi ir kartojasi – įsimylite, rodos, tinkamą žmogų ir manote, kad šįkart viskas bus kitaip. Ne taip, kaip praeityje – dabar nekeisite savo esybės vien tam, kad įtiktumėte, pamalonintumėte, neliktumėte palikti.

Bet kuomet iškyla tos pačios senos problemos, kurios grasina sugriauti naujuosius santykius, staiga suprantate – vėl kartojasi praeities klaidos. Ir tai nesibaigs, kol neperžvelgsite buvusių santykių patirties, perspėja knygos „Geresnė meilė kitąkart” autorius J. M. Kearns.

„Nuolatos ieškosite naujos meilės vien tam, kad pamirštumėte senąją, o suradę, vis vien tik lyginsite su tuo, kas buvo. Jei neišsiaiškinsite, kodėl sugriuvo praeities santykiai, įstrigsite tų pačių klaidų kartojimo rate”, –  teigia autorius.

Santykius ėda praeities vaiduokliai

„Tas, kuris neprisimena savo praeities, pasmerktas ją vėl išgyventi”, – 1905-aisiais metais rašė filosofas Džordžas Santajana . Anot J. M. Kearns, netgi pagaliau išlipus iš lovos, atsigavus po sunkaus išsiskyrimo ar įsimylėjus iš naujo, kamuos tos pačios bėdos ir reakcijos į jas, kol objektyviai neišanalizuosite savo praeities santykių.

„Taip yra dėl to, kad nelaiminga meilė mus ne vien įskaudina, bet ir sužaloja. Tai susilpnina mūsų galimybes mylėti ir gyventi. Liekame palikti apdužusiame vidiniame pasaulyje, kur net pačių ryškiausių šviesų nebesimato – tampame užprogramuoti nesėkmei”, – teigia autorius

Kaip rašoma portale canada.com, toks elgesys būdingas dvejais kritiniais atvejais – kuomet pasąmoningai gadinami geri santykiai arba kuriami nauji su netinkamais žmonėmis.

Kodėl suklystame?

Pasak J. M. Kearns, dažnai suklystame rinkdamiesi partnerius tuomet, kai save nuvertiname. Pavyzdžiui, jei buvęs partneris jus išdavė, tuomet ieškote tokio, kuris prižadės ištikimybę, net jeigu jo praeitis nieko gero nežada.

Buvimas su netinkamu žmogumi sužaloja širdį – sumenkina savivertę, išugdo nepasitikėjimą savimi. Nuolatinė kito žmogaus kritika gali įteigti jums, kad esate netikę, nors iš tiesų taip nėra. „Geriausia būti su tuo, kas tavimi žavisi ir džiaugiasi”, – įsitikinęs J. M. Kearns.

Anot J. M. Kearns, yra keletas aspektų, į kuriuos verta atsižvelgti norint įsitikinti, kad naujieji santykiai jums tinkami:

1. Draugystė. Paklauskite savęs, ar būtumėte su šiuo žmogumi, jeigu jūsų nesietų seksualiniai santykiai? „Kažkas yra pasakęs, kad jei nuo sekso priklauso 50 procentų suderinamumo, tai nuo draugystės – likę 90 procentų”, – teigia autorius.

2. Asmenybė. Tarkime, jums patinka aštrios diskusijos, o jūsų partneriui – sutarimas. Jeigu esate vienas kitam netinkami, tuomet jūs galite įsivaizduoti, kad esate per daug įžūlus ar akiplėša, kad būtumėte vertas meilės.

3.  Intelektas. Esminiais aspektais šiuo atžvilgiu turite sutapti. Nuo jūsų priklauso, kokie tai apsektai. „Reikia ne vien gero, bet ir nuostabaus bendravimo”, – įsitikinęs J. M. Kearns.

4. Neleistinas elgesys. Jei nemėgstate tam tikrų partnerio savybių ir to neslepiate – elgiatės netinkamai.  Turėtumėte mylėti partnerį tokį, koks jis yra.

5. Siekiai. Turėtumėte būti su tokiu žmogumi, kuris palaikys jus siekiant savo tikslų.

6. Vertybės. Partneris turi būti sąjungininkas. Turite sutarti dėl kertinių vertybių.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE