Gudručio vaistinė

Šarminis vanduo: kuo jis ypatingas ir kaip jis veikia

KAS? Vanduo toks įprastas visų mūsų gyvenime, kad daugelis net neįsivaizduoja, kiek skirtingų funkcijų vanduo atlieka, kad organizmas veiktų sėkmingai. Vanduo – ląstelių energijos šaltinis ir rišančioji medžiaga, vanduo išnešioja maisto medžiagas ir deguonį po organizmą, surenka ir pašalina iš organizmo toksines atliekas bei nereikalingas medžiagas. Esant vandens stygiui organizme padidėja tikimybė susirgti daugeliu sunkių ligų. Tačiau svarbu ne tik kas dieną suvartoti po 2,0 – 2,5 l vandens, bet ir tai, kokį vandenį vartojame.

Jonizuotas vanduo, dar vadinamas gyvuoju vandeniu, pasižymi silpnu neigiamu elektros krūviu ir šarmine terpe. Būtent šiomis savybėmis pasižymi ir  tokie žmogaus organizmo skysčiai kaip kraujas ar tarpląstelinis skystis. Todėl jonizuotas vanduo organizmo iš karto yra pripažistamas „saviškiu” ir tiesiogiai dalyvauja organizmo veiklos procesuose. Paprastas vandentiekio vanduo taip pat yra silpnai šarminis, tačiau neturi neigiamo elektros krūvio. Būtent tokį krūvį jam suteikia jonizatorius.

KĄ? Medicinos mokslas sako, kad ligos – tai ląstelių energetinės sistemos sutrikimai. Jonizuotas vanduo padeda atstatyti tokius sutrikimus ir tuo pačiu šalina negalavimų priežastis. Jis išjudina visą organizmą, suteikia energijos, žvalumo, skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda lengviau užgydyti įvairius įbrėžimus, žaizdas. Todėl jam ir prigijo „gyvojo vandens” pavadinimas. Vokietijos mokslininkai įrodė, kad jį kaip pagalbinę priemonę, galima naudoti gydant diabetą, kadangi jis mažina gliukozės kiekį kraujyje ir insulino poreikį.

Jonizuotas vanduo nėra vaistas nuo visų ligų. Tačiau vaistas nuo visų ligų neegzistuoja. Užtat savo organizmu besirūpinančiam žmogui jonizuotas vanduo yra puiki profilaktinė priemonė. Juk jeigu nesusirgsite, tuomet ir ligų gydytis jums nereikės. Ir tai tik vienas galimas jonizuoto vandens panaudojimo variantas  – jis gali praversti tiek gaminant maistą, tiek sportuojant, tiek kitose srityse.

KAIP? Jonizuotas vanduo gaunamas iš paprasto vandens. Jonizatoriuje vykstant elektrolizei, vanduo įgyja skirtingas savybes – šarmines ir rūgštines, kurios vienu metu gaunamos dviejose skirtingose jonizatoriaus talpose. Viena sudedamoji dalis įgyja silpną neigiamą elektros krūvį ir šarminę terpę (pH=7-12). Toks vanduo vadinamas šarminiu, arba gyvuoju. Kita sudedamoji dalis įgyja silpną teigiamą elektros krūvį ir rūgštinę terpę (pH=2-7). Tai rūgštinis, arba negyvasis vanduo. Šis vanduo turi antibakterinių savybių, todėl  gali būti naudingas sloguojant, suskaudus gerklę, puolant gripui, esant įvairiems uždegimams ir infekcijoms.Tai puiki dezinfekuojanti priemonė namų ūkyje.

KADA? Japonijos ir Rusijos mokslininkai naujas savybes, kurias vanduo įgyja per jį leidžiant elektros srovę, atrado po antrojo pasaulinio karo. 1950 m. jonizuotas vanduo imtas naudoti Japonijos ligoninėse, 1960 m. šioje šalyje atidarytas tyrimų centras, skirtas vien tik jonizuoto vandens tyrimams. Tyrimai parodė, kad jonizuotas vanduo žmogui tikrai yra naudingas, ir 1966 m. Japonijoje imti gaminti pirmieji vandens jonizatoriai, skirti paprastiems žmonėms. Jonizuotas vanduo patvirtintas kaip atskirų ligų gydimo priemonė, o jonizatorius kaip medicininis prietaisas.

Daugiau informacijos www.burbuliukas.lt arba tel. +370 610 68863.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE