Gruodžio 3d. Ketvirtadienis

Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

2013 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 29116
Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

Tvirtą gyvenimo pagrindą sau po kojomis pasikloję penki vyriškiai pristato naują knygą. Ji skirta į paauglystę žengiantiems berniukams ir jų sudėtingu pasauliu besidomintiems tėvams. Knygoje "Būk vyras" – gyvenimiška augalotų, protingų vyrų patirtis.

Moko ir pataria

Neseniai knygynų lentynas pasiekęs leidinys pristatytas kaip atsakas mergaičių knygai "Nuo ančiuko iki gulbės". Vyrišką kompaniją rašyti privertusi ir kūrinį išleidusi leidykla "Tyto alba" teigia, kad ji naudinga kiekvienam stipriosios lyties atstovui. Juk autoriai kalba apie didžiulį lyg parašiutu šuolį į paauglystę – jau viską savo kailiu patyrę instruktoriai moko, kaip sudėtingą gyvenimo etapą įveikti saugiai ir be nemalonių potyrių.

Penktadalyje knygos psichiatras Linas Slušnys moko, kaip geriau pažinti save ir suprasti draugą. Specialistas atskleidžia bendravimo su bendraamžiais, tėvais bei mergaitėmis subtilybes, negaili patarimų, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi, įveikti laikinus stresus ir tapti stipria asmenybe.

Gydytojas neurologas Jonas Girskis berniukams atskleidžia intymias paslaptis: pasakoja apie kūno pokyčius, seksualumą, stiprybę, grožį ir sveikatą. Gydytojas padeda įvertinti fizinę būklę ir siūlo puikią savijautą garantuojančius naudingus pratimus.

Dar vienas iš penkių rašytojų komandos – žurnalistas Paulius Jurkevičius. Plunksnos meistras šmaikščiai aiškina, kodėl būtina valyti ne tik dantis, bet ir batus, moko užsirišti kaklaraištį ir ragina neišsigąsti šalia lėkštės pamačius kelias šakutes. PJurkevičius kalba ir apie bendravimo meną su dailiąja lytimi, vyresniaisiais, moko kultūros internetinėje erdvėje.

Į paauglystę žengiantiems berniukams patarimų nepagailėjo ir nepriklausomas finansų ekspertas Algimantas Variakojis. Jo dėka jaunieji skaitytojai gali išmokti protingo elgesio su pinigais. Finansų specialistas pataria tapti tokiu žmogumi, kuris galvoja apie savo tikslus ir finansiškai stabilią ateitį. Esą būtent tokie svajotojai ateityje ir gyvena pasiturimai. Iš naudingų patarimų A.Variakojo sudarytas savarankiškumo pradžiamokslis baigiasi pačios geriausios investicijos gyvenime pasiūlymu.

Pakviestas sutriko

Spalvingą ir įdomią knygą berniukams Panevėžyje, Bendruomenių rūmų mažojoje salėje, pristatė du jos autoriai: psichiatras L.Slušnys ir veikiausiai didžiausią autoritetą iš viso autorių penketo tarp berniukų  turintis hiphopo grupės "G&G Sindikatas" lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Reperis knygoje "Būk vyras" pasakoja apie kone svarbiausią ir maloniausią visų gyvenimo dalį – laisvalaikį. Hiphopo grupės vokalistas tikina, kad berniukų laisvalaikis – ne tik televizorius, kompiuteris ar žaidimai, bet ir kiemo draugai, riedlentės, motociklai. Svaras vaikinus supažindina su populiariausiomis jaunimo subkultūromis – hipiais, pankais, gotais, skustagalviais ar reperiais. Vyriškis moko jų tiesiog nebijoti ir pažinti: "Pati subkultūra nėra blogai. Netinkamą jos įvaizdį gali suformuoti tik koks užklydėlis pašlemėkas, per kurį visiems tam tikras vardas užtraukiamas."

Per susitikimą su jaunaisiais skaitytojais L.Slušnys patikino: knygą "Būk vyras" iš tiesų buvo sunku rašyti. Psichiatrą nugąsdino rimtų kolegų kompanija, ypač – plunksną įvaldžiusio žurnalisto,  nes jam buvo pirmas bandymas rašyti.

"Kai leidykla mane pakvietė prie komandos prisijungti – sutrikau. Pamaniau: knygos tikrai nerašysiu, nes to niekada nebuvau daręs. Tačiau vėliau apsisprendžiau – jeigu yra mergaičių knyga, turi būti ir berniukų. Įdomiausia tai, kad mergaičių knygos autorės tarpusavy diskutavo, tarėsi vos ne dėl kiekvienos frazės. O mes, rašydami "Būk vyras", net nebuvome susitikę. Nors aš pats knygoje įrodinėju, kad komunikacija gyvenime yra svarbiausia, nė su vienu kolega rašytoju iki knygos pristatymo praktiškai net nebendravau. Todėl mūsų tekstai yra tarsi visiškai atskiros knygos dalys", – pasakojo L.Slušnys.

Praverstų ir mergaitėms

Psichiatro teigimu, užsiėmimas rašyti berniukų knygą virto įdomiu hobiu. Tiesiog reikėjo surasti ir į penktadalį knygos sudėti viską, kas gali būti svarbu mažiesiems vyrukams.

"Pradėjęs rašyti knygą supratau, kad man toks užsiėmimas yra iššūkis. Iš tiesų knygą mergaitėms būtų lengviau parašyti nei berniukams. Ir ne tik dėl to, kad pas psichiatrą mergaitės dažniau ateina. Tiesiog nežinojau, kaip viską knygoje pateikti, kad vaikinams būtų įdomu skaityti. Norėjau, kad knyga nebūtų banali, bet ir ne per daug rimta. Tiesa, kai kurie patarimai tikrai būtų naudingi ir suaugusiesiems. Ir net dailiajai lyčiai. Tikrai nieko neatsitiktų, jei knygą perskaitytų ir mergaitės – joms netgi praverstų, tarkim, išsiaiškinti apie berniukų intymų pasaulį. Gal tik ne itin nenaudinga dalis, kurioje kalbama apie etiketą vyrams", – sakė L.Slušnys.

Gydytojas informavo, kad jo parašytoje dalyje akcentuojami tokie svarbūs gyvenime dalykai kaip pagarba vienas kitam, tarpusavio santykiai, tikslo turėjimas ir siekimas. Psichiatras pabrėžė: paaugliai turi suprasti, kad panašios problemos bei nesėkmės užklumpa ir suaugusiuosius, ne tik vaikus.

"Knygoje kalbu apie pagarbą vienas kitam, bendravimą be išankstinių nusistatymų ir etikečių klijavimo. Juk užtenka vieną kartą draugą išvadinti kvailiu, kad jo savivertė imtų mažėti. O kuo ji mažesnė, tuo sunkiau žmogui pritapti prie kitų. Kiekvienam atmetimas iš tam tikros grupės yra baisiausias dalykas, koks tik gali nutikti. Niekada negalvokite, kad esate nevykėliai. Tiesiog turėkite tikslą ir jo siekite. Nepavyko, suklydote, suklupote – rankų nenuleiskite: kelkitės ir eikite toliau. Juk absoliučiai visiems taip būna", – berniukus mokė L.Slušnys.

Subkultūros apsuptyje

Apie spalvingą savo gyvenimą susitikime su panevėžiečiais pasakojęs G.Liaudanskas kolegai pritarė. Svaras patikino, kad nuo 16 metų vadovaujasi vieno meditacijos mokytojaus dėka atrastu posakiu, kuris turi lydėti bet kurį tikslo siekiantį berniuką: "Kai man nesisekė medituoti, mokytojas pasakė: jei ko nors tavo gyvenime nėra, tik todėl, kad nenori. Norėsi –  galėsi viską. Tuo metu man taip neatrodė. O dabar suprantu, kad tai – teisingi žodžiai."

"G&G Sindikatas" lyderis patikino savo gyvenimo istorijos knygoje neatpasakojęs. Reperis berniukams aprašė tai, kas jam visą gyvenimą buvo itin svarbu ir lydėjo kiekviename žingsnyje – papasakojo apie subkultūras.

"Knyga "Būk vyras" buvo mano pirmas toks didžiulis rašinys. Nors mokykloje visuomet mėgau rašyti laisva tema, o ne aprašinėti perskaitytas knygas. Beje, dėl to neretai gaudavau dvejetus. Tačiau mano rašinėliai buvo savotiškas susirašinėjimas su mokytoja – tiesiog "atidariau" tokį socialinį tinklalapį. Vėliau tekstai virto repu – hiphopo muzika, kai žodžiai turi didesnę vertę nei melodija. Visą gyvenimą sportavau, kultivavau įvairius kovos menus ir gyvenau su muzika. Todėl buvau nuolat supamas tam tikrai subkultūrai priklausančio jaunimo ir jį visuomet stebėjau", – per susitikimą su vaikais pasakojo Svaras.

Hiphopo grupės narys atskleidė, kad jam teko prisišlieti ne prie vienos subkultūros – net ir tokios, kuri visuomenėje yra menkai pažįstama ir dėl to neretai sėja baimę.

"Dabartiniam jaunimui noriu pasakyti, kad, be namų ir kompiuterio, yra kitas pasaulis, pilnas subkultūrų. Tai ypač svarbu žinoti tiems, kurie gyvena atokiau nuo kultūrinių centrų. Juk informacijos stoka, nežinojimas ir nepažinimas yra mūsų nesusikalbėjimų priežastis. Tai, ko nepažįstame, gimdo baimę", – kalbėjo G.Liaudanskas.

Svarbiausia – pakantumas

Svaras patikino savo vaikystę praleidęs kaime – ten, kur gandas apie atvykstančius pankus priversdavo kiemo berniukus burtis ir planuoti didžiausias muštynes. Paradoksalu, tačiau vėliau "G&G Sindikato" lyderiui teko pačiam prisijungti prie pankų.

"Būdamas paauglys supratau, kad pankai nuo mūsų nesiskiria, gal tik šokiruojamai pasakoja apie vidines vertybes. Pats turėjau audringą vaikystę, protestavau prieš visą pasaulį. Todėl nuo 13 metų panku tapau, o sulaukęs 18-os ėmiau groti pankroko grupėje. Tiesiog pamačiau, kad tokiame pilkame visuomenės paveiksle yra ryški raudona dėmė – pankai su savo sveiku maištu. Jie buvo prieš visuomenės modelį "vergai ir vergvaldžiai" – ir aš kartu. Vėliau grojau metalo grupėje. Tik neilgai išsilaikiau – repeticijos metu po dviejų dainų užkimdavau. Paskui tapau baikeriu. 

Dar vėliau įkūrėme "G&G Sindikatą". Dabar noriu pasakyti, kad visi esame tam tikros subkultūros dalis. Ir tai nėra blogai. Nesame dėl to vienas už kitą blogesni, kad skiriamės išvaizda, rengiamės ir klausomės skirtingos muzikos. Nesame nenormalūs, jei nepriklausome bendrai masei. Juk gyvename ne sovietmečiu, kai vien dėl raudonos skiauterės be jokių procedūrų būdavo diagnozuojama psichinė liga. Jau nebeturėtume vien tik iš išvaizdos susidaryti nuomonę apie žmogų ir jam priklijuoti tam tikrą etiketę. Turiu daugybę draugų, kurie priklauso skirtingoms subkultūroms, ir su visais puikiai bendrauju", – tikino G.Liaudanskas.

Svaras patikino, kad suaugusieji taip pat turėtų suprasti, jog vaikų susidomėjimas tam tikra muzika ir veikla nėra blogai: "Vaikui vienodai svarbu ir jo bendraamžių, ir tėvų pakantumas bei supratimas. Negalima reitinguoti gerų darbų – negalima išskirti, kas vaikui svarbiau. O suaugusiųjų pakantumo tikrai trūksta. Beje, tėvai iš vaikų prastai reikalauja to, ko patys neturi."

Autorių citatos iš berniukų knygos "Būk vyras"

Psichiatras L.Slušnys: "Žinai, kas geriausiai skaito mūsų emocijas iš veido? Mamos ir merginos. Mūsų nelaimei, jos geriausiai jaučia, kai mes meluojame. Kaip jos tai sugeba nuspėti, nesuprantu, bet taip jau yra."

Neurologas J.Girskis: "Graži laikysena – ne tik fizinės sveikatos, geros savijautos, bet ir psichinės, emocinės būsenos veidrodis. Dvasiškai palūžęs, bėdų alinamas žmogus visada nerangus, susikūprinęs, raumenys įsitempę, nes kenčiantis protas verčia kentėti ir kūną."

Žurnalistas P.Jurkevičius: "Aš visiškai nepritariu tiems, kurie sako, kad pakanka švariai ir tvarkingai vilkėti, o visą likusį laiką reikia tobulinti vidinį pasaulį. Be abejo, vidinį pasaulį lavinti reikia. Bet nereikia apleisti ir išorės. Nes apsileidimas – tai irgi įvaizdis. Bloga žinia pasauliui apie save."

Finansų ekspertas A.Variakojis: "Žodis "kada nors" leidžia atsipalaiduoti, nieko neveikti, kol... Ateina senatvė ir stebuklingasis "kada nors", guodęs visą gyvenimą, virsta "niekada". Pažvelgi į niūrią kasdienybę ir supranti – nieko įdomaus gyvenime nenuveikei, nieko neturi. Tik sąskaitos ir skolos. Vadovauti savo gyvenimo laivui reikia pradėti čia ir dabar, ne po penkerių ar dešimties metų."

"G&G Sindikato" lyderis Svaras: "Yra viena maža paslaptis. Gyvenime svarbu ne pergalės ar medaliai, o artimi žmonės, kurie tave supa, ir draugai. Juos reikia saugoti, jų laikytis. Vienas būsi niekas. O kai mūsų daug – bet ką galime pasiekti. Jei šiandien padėsi draugui, rytoj jis padės tau. Viskas grįžta – patikrintas faktas."


Alkoholio poveikis: psichozių ir apsinuodijimo atvejų mažėja

Alkoholio poveikis: psichozių ir apsinuodijimo atvejų mažėja

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, sumažėjo asmenų, kuriems bent kartą buvo užregistruota diagnozė, susijusi su ūminiu alkoholio poveikiu. Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos SVEIDRA duomenimis, 2009 m....


Alkoholis palengvina smegenų traumas?

Alkoholis palengvina smegenų traumas?

Žodis "viskis" yra kilęs iš senovės keltų kalbos žodžio "usquebaugh", kuris reiškia "gyvybės vanduo". Gali būti, jog šis pavadinimas įgaus ir tiesioginę prasmę - Los Andželo (JAV) Cedars-Sinai medicinos centro...


Žiovulys – ženklas, kad norite mylėtis?

Žiovulys – ženklas, kad norite mylėtis?

Mokslininkai teigia, kad žiovaujate ne tik tuomet, kai norite miego ar nuobodžiaujate, tačiau ir tada, kai norite mylėtis. Kaip rašoma portale telegraph.co.uk, žiovulys atskleidžia nemažą emocijų diapazoną: įtampą, miego trūkumą ar net norą...


Jonizuotas vanduo

Jonizuotas vanduo

Vanduo turi reikšmingą vaidmenį mūsų gyvenime. Pamokymai, kad be vandens galima išgyventi trumpiau nei be maisto skamba keistai, kadangi dauguma mūsų dažniau jaučia alkį nei troškulį. Užmirštama seniai kalta taisyklė – per dieną išgerti 1,5...


Vėžiu sergančių žmonių gydyti neleidžia pinigai

Vėžiu sergančių žmonių gydyti neleidžia pinigai

Visuotinė taupymo karštinė žudo Lietuvos gyventojus. Nemokamų atostogų vejami sostinės medikai nespėja priimti vėžiu sergančių ligonių, kuriems kiekviena diena gali būti lemiama. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas niekaip nespėja priimti...


Egocentrikas skiriasi nuo egoisto

Egocentrikas skiriasi nuo egoisto

"Egocentrizmas" skamba panašiai kaip "egoizmas", tačiau pastarasis reiškia visai ką kita. Psichologų teigimu, labai dažnai nežinantieji šių sąvokų skirtumų egoistu vadina egocentriką ir, žinoma, klysta. Pastarasis mano, kad šis...


Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Su išsėtine skleroze susidūrę žmonės žino – ligos pasekmės žiaurios ir nepagydomos. Tam būtų galima užkirsti kelią, jei ligoniai būtų gydomi moderniais vaistais, tačiau Lietuvoje tam neatsiranda lėšų. Praeitą savaitę visas pasaulis minėjo...


Kamparas – natūrali priemonė nuo peršalimo

Kamparas – natūrali priemonė nuo peršalimo

Kamparas plačiai naudojamas medicinoje kaip antiseptinė, tonizuojanti, nervų spazmus malšinanti priemonė. Iš jo aliejaus gaminami preparatai naudojami kvėpavimo takų ligoms, peršalimams gydyti, taip pat kaip skausmo malšinamoji priemonė. Kamparas...


Kasdienis palydovas stresas

Kasdienis palydovas stresas

Be streso gyventi negalima ir nereikia. Tuo įsitikinęs Kauno medicinos universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Vytautas Obelenis. Jis įtampos poveikį žmogaus organizmui analizuoja jau beveik pusę amžiaus. Septyniasdešimtmetį prieš...


Lietuviai nesiskiepija nuo erkinio encefalito, nes neįvertina jo grėsmės

Lietuviai nesiskiepija nuo erkinio encefalito, nes neįvertina jo grėsmės

Lietuvoje, lyginant su kitomis endeminėmis ES šalimis, yra labai didelė rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu. Po šios ligos visiškai pasveiksta tik trečdalis ligonių. Nepaisant to, lietuviai mažiausiai skiepijasi nuo erkinio encefalito. Kita...


Aš savimi pasitikiu

Aš savimi pasitikiu

Dar praėjusio šimtmečio pradžioje pradėję tyrinėti nepasitikėjimo savimi priežastis, mokslininkai priėjo prie išvados, jog be visų kitų priežasčių, pagrindinės šio sindromo ištakos slypi vaikystėje, o augant arba išnyksta, arba sustiprėja. Jeigu...


Mokslininkai: važiuoti kabrioletu kenkia sveikatai

Mokslininkai: važiuoti kabrioletu kenkia sveikatai

Kabrioleto vairavimas kenkia sveikatai - silpnina žmogaus klausą. Prie tokios išvados priėjo Sent Luiso medicinos universiteto mokslininkai. Jie atliko garso stiprumo automobiliuose tyrimą, praneša "The Telegraph". Eksperimento metu JAV...


Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Namų mikroklimatas turi didžiulę įtaką sveikatai. Jį lemia trys pagrindiniai veiksniai: oro temperatūra, oro drėgnumas bei oro kaita. Optimali gyvenamųjų patalpų oro temperatūra turėtų siekti 19-21 °C, o drėgnumas 40-60 proc. Ir be abejo,...


Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Vienas svarbiausių ir įtakingiausių pasaulio medicinos žurnalų "The Lancet" sausio pabaigoje paskelbė mokslininkų grupės, kurioje dirbo ir Vilniaus universiteto tarpfakultetinė tyrėjų grupė, vadovaujama doc. Arūno Germanavičiaus....


Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

Įveikti išplitusį vėžį klaipėdiečiui padėjo nauja kepenų operacija

Ketvirtos stadijos vėžį klaipėdiečiui dabar primena tik ligos istorija. Jei ne pritaikytas naujas gydymo būdas, ligonis būtų neišgyvenęs. Paklaustas apie savijautą, šypsodamasis Jonas Koveckis abiejų rankų nykščius pakelia į viršų. Nors 46 metų...


Vienatvė – labai brangus malonumas

Vienatvė – labai brangus malonumas

Mokslininkai atliko tyrimą norėdami išsiaiškinti, kokią įtaką vienatvė daro silpnosios lyties atstovėms. Paaiškėjo, kad ji ne tik kenkia moters psichikai, bet ir atneša didelių finansinių sunkumų. Mokesčių sistema palankesnė sukūrusiems šeimas....


Elektroninės akys - jau ne už kalnų?

Elektroninės akys - jau ne už kalnų?

Mikroskopinių vaizdo kamerų implantavimas tiesiai į akies obuolį ateityje gali būti vienas pagrindinių būdų regėjimui atstatyti žmonėms su pažeista regos funkcija. Tokią akių protezavimo sistemą jau užpatentavo Pietų Kalifornijos Universiteto...


Kaip išsirinkti aukštos kokybės vandenį prekybos vietose?

Kaip išsirinkti aukštos kokybės vandenį prekybos vietose?

Atėjus karštajam metų laikotarpiui dažnas džiaugiasi aukštai pakilusio termometro stulpelio padala, didesniu saulės spindulių kiekiu ar atėjusiomis atostogomis. Vasarą patys net nepastebime, kaip dažnai tampame priklausomi nuo vandens ir pakankamo...


Kada pradėjome sirgti erkiniu encefalitu?

Kada pradėjome sirgti erkiniu encefalitu?

Epidemiologams vis primenant apie pavojų užsikrėsti erkiniu encefalitu, dalis žmonių nepatikliai numoja ranka. "Juk tūkstančius metų Lietuvos žmonės vaikščiojo po miškus, krūmynus ir jokių bėdų dėl erkių neturėjo", – sako jie. Tai...


Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina kaip labai gerą arba gerą, rodo naujas tyrimas. Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kaip jie vertina savo esamą sveikatos būklę: ar jų sveikata yra labai gera, gera,...


Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Merginos maudymosi kostiumėlius paplūdimiuose nusimeta dėl įvairių priežasčių. Tačiau dermatologai sako, kad tai - žalinga. Apsinuogindamos paplūdimiuose merginos paprastai tikisi vienodai įdegti. Tačiau be apsivilimo nuo saulės itin jautriose...


Šlapimo nelaikymas: diskomforto kęsti nereikia

Šlapimo nelaikymas: diskomforto kęsti nereikia

Šia diskomfortą sukeliančia liga serga ir jaunos, ir senos. Statistika teigia, kad ji vargina kas penktą šeštą trisdešimtmetę, kas antrą penkiasdešimtmetę, apie 80 proc. aštuoniasdešimtmečių. Apie šlapimo nelaikymą ir jo gydymą kalbamės su...


Antioksidantai išsaugo arterijų sveikatą

Antioksidantai išsaugo arterijų sveikatą

Į širdies ligas linkusiems žmonėms ilgą laiką vartojant antioksidantus, tai turi teigiamo poveikio cukraus ir riebalų apykaitai, taip pat kraujospūdžiui ir arterijų sienelių elastingumui. Žurnale "Nutrition and Metabolism" paskelbtoje...


Išsėtinė sklerozė paliečia vis jaunesnius žmones

Išsėtinė sklerozė paliečia vis jaunesnius žmones

Medikai pabrėžia, jog išsėtinė sklerozė yra vienas dažniausių neurologinių susirgimų, jauniems žmonėms sukeliančių negalią pačiame darbingumo pike. Gydytojų teigimu, dažnai paralyžiumi pasibaigiančios išsėtinės sklerozės priežastys nėra tiksliai...


Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Tyrimas: omega - 3 gali atitolinti periodontitą

Omega-3 sudėtyje esančios polinesočiosios riebiosios rūgštys gali padėti apsisaugoti nuo mikrobų sukeliamos lėtinės dantų ligos periodontito, teigia JAV mokslininkai. Paprastai periodontito gydymas susitelkia ties bakterijų sukelta infekcija,...


Muzika išlaisvina ligonių išgyvenimus

Muzika išlaisvina ligonių išgyvenimus

Muzikos ir žodžių sinteze gydomi Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus ligoniai, sveikstantys po širdies kraujagyslių ligų, galvos traumų, insultų, galūnių amputacijų. Pasisiūlęs vesti šiuos užsiėmimus muzikos...


Kelią ligoms gali užkirsti žinios apie giminės sveikatos istoriją

Kelią ligoms gali užkirsti žinios apie giminės sveikatos istoriją

Amžius, lytis ir paveldimumas - tai sveikatos rizikos veiksniai, kurių žmogus negali kontroliuoti ir pakeisti. Tačiau sveikatos specialistai tvirtina, kad žinojimas apie priklausymą rizikos grupei yra "vertas aukso", nes suteikia žmogui...


Kas padeda lieknėti

Kas padeda lieknėti

Yra specialūs taškai, kuriuos dirginant mažėja apetitas, spartėja medžiagų apykaita Pasiryžus sulieknėti svarbiausia – nusiteikimas ir ryžtas. Kai jie yra, daugelį kliūčių daug lengviau įveikti. Dar reikėtų tinkamai sudaryto valgiaraščio,...


Skirtingam amžiaus periodui – skirtingi maisto papildai

Skirtingam amžiaus periodui – skirtingi maisto papildai

Kasdien žmogaus organizmas tam, kad palaikytų normalias savo funkcijas, turi gauti apie keturiasdešimt įvairių maisto medžiagų. Tačiau dėl nuolatinio skubėjimo rečiau valgome namie ruoštą maistą, kuris neabejotinai sveikesnis už pusfabrikačius,...


Nauja gydymo kryptis – mažiau antibiotikų

Nauja gydymo kryptis – mažiau antibiotikų

Nereikalingas ir per didelis antibiotikų vartojimas – lyg tiksinti bomba. Jei nebus susirūpinta šia problema, ateityje galime mirti ir nuo eilinio persišaldymo. Dėl virusų atsparumo antibiotikams ir jų keliamos grėsmės šiuolaikinės medicinos...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9