Sausio 18d. Antradienis

Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

2013 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 29116
Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

Tvirtą gyvenimo pagrindą sau po kojomis pasikloję penki vyriškiai pristato naują knygą. Ji skirta į paauglystę žengiantiems berniukams ir jų sudėtingu pasauliu besidomintiems tėvams. Knygoje "Būk vyras" – gyvenimiška augalotų, protingų vyrų patirtis.

Moko ir pataria

Neseniai knygynų lentynas pasiekęs leidinys pristatytas kaip atsakas mergaičių knygai "Nuo ančiuko iki gulbės". Vyrišką kompaniją rašyti privertusi ir kūrinį išleidusi leidykla "Tyto alba" teigia, kad ji naudinga kiekvienam stipriosios lyties atstovui. Juk autoriai kalba apie didžiulį lyg parašiutu šuolį į paauglystę – jau viską savo kailiu patyrę instruktoriai moko, kaip sudėtingą gyvenimo etapą įveikti saugiai ir be nemalonių potyrių.

Penktadalyje knygos psichiatras Linas Slušnys moko, kaip geriau pažinti save ir suprasti draugą. Specialistas atskleidžia bendravimo su bendraamžiais, tėvais bei mergaitėmis subtilybes, negaili patarimų, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi, įveikti laikinus stresus ir tapti stipria asmenybe.

Gydytojas neurologas Jonas Girskis berniukams atskleidžia intymias paslaptis: pasakoja apie kūno pokyčius, seksualumą, stiprybę, grožį ir sveikatą. Gydytojas padeda įvertinti fizinę būklę ir siūlo puikią savijautą garantuojančius naudingus pratimus.

Dar vienas iš penkių rašytojų komandos – žurnalistas Paulius Jurkevičius. Plunksnos meistras šmaikščiai aiškina, kodėl būtina valyti ne tik dantis, bet ir batus, moko užsirišti kaklaraištį ir ragina neišsigąsti šalia lėkštės pamačius kelias šakutes. PJurkevičius kalba ir apie bendravimo meną su dailiąja lytimi, vyresniaisiais, moko kultūros internetinėje erdvėje.

Į paauglystę žengiantiems berniukams patarimų nepagailėjo ir nepriklausomas finansų ekspertas Algimantas Variakojis. Jo dėka jaunieji skaitytojai gali išmokti protingo elgesio su pinigais. Finansų specialistas pataria tapti tokiu žmogumi, kuris galvoja apie savo tikslus ir finansiškai stabilią ateitį. Esą būtent tokie svajotojai ateityje ir gyvena pasiturimai. Iš naudingų patarimų A.Variakojo sudarytas savarankiškumo pradžiamokslis baigiasi pačios geriausios investicijos gyvenime pasiūlymu.

Pakviestas sutriko

Spalvingą ir įdomią knygą berniukams Panevėžyje, Bendruomenių rūmų mažojoje salėje, pristatė du jos autoriai: psichiatras L.Slušnys ir veikiausiai didžiausią autoritetą iš viso autorių penketo tarp berniukų  turintis hiphopo grupės "G&G Sindikatas" lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Reperis knygoje "Būk vyras" pasakoja apie kone svarbiausią ir maloniausią visų gyvenimo dalį – laisvalaikį. Hiphopo grupės vokalistas tikina, kad berniukų laisvalaikis – ne tik televizorius, kompiuteris ar žaidimai, bet ir kiemo draugai, riedlentės, motociklai. Svaras vaikinus supažindina su populiariausiomis jaunimo subkultūromis – hipiais, pankais, gotais, skustagalviais ar reperiais. Vyriškis moko jų tiesiog nebijoti ir pažinti: "Pati subkultūra nėra blogai. Netinkamą jos įvaizdį gali suformuoti tik koks užklydėlis pašlemėkas, per kurį visiems tam tikras vardas užtraukiamas."

Per susitikimą su jaunaisiais skaitytojais L.Slušnys patikino: knygą "Būk vyras" iš tiesų buvo sunku rašyti. Psichiatrą nugąsdino rimtų kolegų kompanija, ypač – plunksną įvaldžiusio žurnalisto,  nes jam buvo pirmas bandymas rašyti.

"Kai leidykla mane pakvietė prie komandos prisijungti – sutrikau. Pamaniau: knygos tikrai nerašysiu, nes to niekada nebuvau daręs. Tačiau vėliau apsisprendžiau – jeigu yra mergaičių knyga, turi būti ir berniukų. Įdomiausia tai, kad mergaičių knygos autorės tarpusavy diskutavo, tarėsi vos ne dėl kiekvienos frazės. O mes, rašydami "Būk vyras", net nebuvome susitikę. Nors aš pats knygoje įrodinėju, kad komunikacija gyvenime yra svarbiausia, nė su vienu kolega rašytoju iki knygos pristatymo praktiškai net nebendravau. Todėl mūsų tekstai yra tarsi visiškai atskiros knygos dalys", – pasakojo L.Slušnys.

Praverstų ir mergaitėms

Psichiatro teigimu, užsiėmimas rašyti berniukų knygą virto įdomiu hobiu. Tiesiog reikėjo surasti ir į penktadalį knygos sudėti viską, kas gali būti svarbu mažiesiems vyrukams.

"Pradėjęs rašyti knygą supratau, kad man toks užsiėmimas yra iššūkis. Iš tiesų knygą mergaitėms būtų lengviau parašyti nei berniukams. Ir ne tik dėl to, kad pas psichiatrą mergaitės dažniau ateina. Tiesiog nežinojau, kaip viską knygoje pateikti, kad vaikinams būtų įdomu skaityti. Norėjau, kad knyga nebūtų banali, bet ir ne per daug rimta. Tiesa, kai kurie patarimai tikrai būtų naudingi ir suaugusiesiems. Ir net dailiajai lyčiai. Tikrai nieko neatsitiktų, jei knygą perskaitytų ir mergaitės – joms netgi praverstų, tarkim, išsiaiškinti apie berniukų intymų pasaulį. Gal tik ne itin nenaudinga dalis, kurioje kalbama apie etiketą vyrams", – sakė L.Slušnys.

Gydytojas informavo, kad jo parašytoje dalyje akcentuojami tokie svarbūs gyvenime dalykai kaip pagarba vienas kitam, tarpusavio santykiai, tikslo turėjimas ir siekimas. Psichiatras pabrėžė: paaugliai turi suprasti, kad panašios problemos bei nesėkmės užklumpa ir suaugusiuosius, ne tik vaikus.

"Knygoje kalbu apie pagarbą vienas kitam, bendravimą be išankstinių nusistatymų ir etikečių klijavimo. Juk užtenka vieną kartą draugą išvadinti kvailiu, kad jo savivertė imtų mažėti. O kuo ji mažesnė, tuo sunkiau žmogui pritapti prie kitų. Kiekvienam atmetimas iš tam tikros grupės yra baisiausias dalykas, koks tik gali nutikti. Niekada negalvokite, kad esate nevykėliai. Tiesiog turėkite tikslą ir jo siekite. Nepavyko, suklydote, suklupote – rankų nenuleiskite: kelkitės ir eikite toliau. Juk absoliučiai visiems taip būna", – berniukus mokė L.Slušnys.

Subkultūros apsuptyje

Apie spalvingą savo gyvenimą susitikime su panevėžiečiais pasakojęs G.Liaudanskas kolegai pritarė. Svaras patikino, kad nuo 16 metų vadovaujasi vieno meditacijos mokytojaus dėka atrastu posakiu, kuris turi lydėti bet kurį tikslo siekiantį berniuką: "Kai man nesisekė medituoti, mokytojas pasakė: jei ko nors tavo gyvenime nėra, tik todėl, kad nenori. Norėsi –  galėsi viską. Tuo metu man taip neatrodė. O dabar suprantu, kad tai – teisingi žodžiai."

"G&G Sindikatas" lyderis patikino savo gyvenimo istorijos knygoje neatpasakojęs. Reperis berniukams aprašė tai, kas jam visą gyvenimą buvo itin svarbu ir lydėjo kiekviename žingsnyje – papasakojo apie subkultūras.

"Knyga "Būk vyras" buvo mano pirmas toks didžiulis rašinys. Nors mokykloje visuomet mėgau rašyti laisva tema, o ne aprašinėti perskaitytas knygas. Beje, dėl to neretai gaudavau dvejetus. Tačiau mano rašinėliai buvo savotiškas susirašinėjimas su mokytoja – tiesiog "atidariau" tokį socialinį tinklalapį. Vėliau tekstai virto repu – hiphopo muzika, kai žodžiai turi didesnę vertę nei melodija. Visą gyvenimą sportavau, kultivavau įvairius kovos menus ir gyvenau su muzika. Todėl buvau nuolat supamas tam tikrai subkultūrai priklausančio jaunimo ir jį visuomet stebėjau", – per susitikimą su vaikais pasakojo Svaras.

Hiphopo grupės narys atskleidė, kad jam teko prisišlieti ne prie vienos subkultūros – net ir tokios, kuri visuomenėje yra menkai pažįstama ir dėl to neretai sėja baimę.

"Dabartiniam jaunimui noriu pasakyti, kad, be namų ir kompiuterio, yra kitas pasaulis, pilnas subkultūrų. Tai ypač svarbu žinoti tiems, kurie gyvena atokiau nuo kultūrinių centrų. Juk informacijos stoka, nežinojimas ir nepažinimas yra mūsų nesusikalbėjimų priežastis. Tai, ko nepažįstame, gimdo baimę", – kalbėjo G.Liaudanskas.

Svarbiausia – pakantumas

Svaras patikino savo vaikystę praleidęs kaime – ten, kur gandas apie atvykstančius pankus priversdavo kiemo berniukus burtis ir planuoti didžiausias muštynes. Paradoksalu, tačiau vėliau "G&G Sindikato" lyderiui teko pačiam prisijungti prie pankų.

"Būdamas paauglys supratau, kad pankai nuo mūsų nesiskiria, gal tik šokiruojamai pasakoja apie vidines vertybes. Pats turėjau audringą vaikystę, protestavau prieš visą pasaulį. Todėl nuo 13 metų panku tapau, o sulaukęs 18-os ėmiau groti pankroko grupėje. Tiesiog pamačiau, kad tokiame pilkame visuomenės paveiksle yra ryški raudona dėmė – pankai su savo sveiku maištu. Jie buvo prieš visuomenės modelį "vergai ir vergvaldžiai" – ir aš kartu. Vėliau grojau metalo grupėje. Tik neilgai išsilaikiau – repeticijos metu po dviejų dainų užkimdavau. Paskui tapau baikeriu. 

Dar vėliau įkūrėme "G&G Sindikatą". Dabar noriu pasakyti, kad visi esame tam tikros subkultūros dalis. Ir tai nėra blogai. Nesame dėl to vienas už kitą blogesni, kad skiriamės išvaizda, rengiamės ir klausomės skirtingos muzikos. Nesame nenormalūs, jei nepriklausome bendrai masei. Juk gyvename ne sovietmečiu, kai vien dėl raudonos skiauterės be jokių procedūrų būdavo diagnozuojama psichinė liga. Jau nebeturėtume vien tik iš išvaizdos susidaryti nuomonę apie žmogų ir jam priklijuoti tam tikrą etiketę. Turiu daugybę draugų, kurie priklauso skirtingoms subkultūroms, ir su visais puikiai bendrauju", – tikino G.Liaudanskas.

Svaras patikino, kad suaugusieji taip pat turėtų suprasti, jog vaikų susidomėjimas tam tikra muzika ir veikla nėra blogai: "Vaikui vienodai svarbu ir jo bendraamžių, ir tėvų pakantumas bei supratimas. Negalima reitinguoti gerų darbų – negalima išskirti, kas vaikui svarbiau. O suaugusiųjų pakantumo tikrai trūksta. Beje, tėvai iš vaikų prastai reikalauja to, ko patys neturi."

Autorių citatos iš berniukų knygos "Būk vyras"

Psichiatras L.Slušnys: "Žinai, kas geriausiai skaito mūsų emocijas iš veido? Mamos ir merginos. Mūsų nelaimei, jos geriausiai jaučia, kai mes meluojame. Kaip jos tai sugeba nuspėti, nesuprantu, bet taip jau yra."

Neurologas J.Girskis: "Graži laikysena – ne tik fizinės sveikatos, geros savijautos, bet ir psichinės, emocinės būsenos veidrodis. Dvasiškai palūžęs, bėdų alinamas žmogus visada nerangus, susikūprinęs, raumenys įsitempę, nes kenčiantis protas verčia kentėti ir kūną."

Žurnalistas P.Jurkevičius: "Aš visiškai nepritariu tiems, kurie sako, kad pakanka švariai ir tvarkingai vilkėti, o visą likusį laiką reikia tobulinti vidinį pasaulį. Be abejo, vidinį pasaulį lavinti reikia. Bet nereikia apleisti ir išorės. Nes apsileidimas – tai irgi įvaizdis. Bloga žinia pasauliui apie save."

Finansų ekspertas A.Variakojis: "Žodis "kada nors" leidžia atsipalaiduoti, nieko neveikti, kol... Ateina senatvė ir stebuklingasis "kada nors", guodęs visą gyvenimą, virsta "niekada". Pažvelgi į niūrią kasdienybę ir supranti – nieko įdomaus gyvenime nenuveikei, nieko neturi. Tik sąskaitos ir skolos. Vadovauti savo gyvenimo laivui reikia pradėti čia ir dabar, ne po penkerių ar dešimties metų."

"G&G Sindikato" lyderis Svaras: "Yra viena maža paslaptis. Gyvenime svarbu ne pergalės ar medaliai, o artimi žmonės, kurie tave supa, ir draugai. Juos reikia saugoti, jų laikytis. Vienas būsi niekas. O kai mūsų daug – bet ką galime pasiekti. Jei šiandien padėsi draugui, rytoj jis padės tau. Viskas grįžta – patikrintas faktas."

Širdis plaka greičiau

Širdis plaka greičiau

Išgyvenus stresą ar susijaudinus širdis kurį laiką plaka itin greitai, pulsas siekia 110 kartų per minutę. Ar užtenka greitą plakimą nuraminti vaistažoliniais atpalaiduojančiais lašeliais, ar reikalingas gydymas? Ar gali turėti įtakos širdžiai...


Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, registruojamas didėjantis sergančiųjų gripu ir užkrečiamosiomis ūmių viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKTI) infekcijų sukeltomis ligomis skaičius. Tačiau besikreipiančių į medikus pacientų mažėja, teigia...


Kodėl vyrai neturėtų dirbti namų ruošos darbų?

Kodėl vyrai neturėtų dirbti namų ruošos darbų?

Nauji mokslininkų tyrimai atskleidė, kad požiūris, jog moterys turi dirbti dvejomis pamainomis – darbe ir namuose – yra klaidingas. Todėl žmonos, kurios priekaištauja savo vyrams, kad jie yra tinginiai ir nieko namuose nedirba yra...


Ginklas prieš krūties vėžį - tapyba

Ginklas prieš krūties vėžį - tapyba

Tapyba padeda atitrūkti nuo minčių ir užmiršti ligą. Tuo įsitikino bendrijos "Viktorija" moterys, sergančios krūties vėžiu ar jau laimėjusios kovą su šia liga. Moterys Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Krūties ligų chirurgijos...


Staigi mirtis dėl širdies problemų siejama su vitamino D nepakankamumu

Staigi mirtis dėl širdies problemų siejama su vitamino D nepakankamumu

Vokietijos mokslininkai vitamino D nepakankamumą sieja su širdies sutrikimais, staigia kardialine mirtimi ar mirtimi dėl širdies sutrikimų. Mokslininkų nuomone, vitamino D nepakankamumo ir širdies negalavimų ryšys yra fiziologiškai paaiškinamas,...


Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Pirmasis pasaulyje bioninis rankos protezas jau prieinamas plačiajai rinkai

Bio-elektroninį rankos protezą "i-LIMB Hand" su penkiais individualiai valdomais pirštais sukūrusi Škotijos kompanija "Touch Bionics" paskelbė, jog pradeda masinį šių naujųjų produktų tiekimą. Kompanija tos pačios technologijos...


Kaip nustoti žagsėti?

Kaip nustoti žagsėti?

Žagsi net vaisius moters įsčiose. Kodėl? Niekas nežino, tačiau nevalingai susitraukus diafragmai pasigirsta ne itin malonus garsas žagt. Nors tai natūralu, tačiau daugeliui vis tik gėda viešumoje žagsėti. Normalus žagsėjimas trunka ne ilgiau...


10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

Kova su pagiriomis - ši tema po audringų Naujųjų metų sutiktuvių aktuali daugeliui. Amerikos dienraščiai šiomis dienomis taip pat duoda nemažai patarimų, kaip geriausiai įveikti "kito ryto sindromą". Anot JAV elektroninės žiniasklaidos,...


Rūkančios moterys dažniau nei vyrai serga plaučių vėžiu

Rūkančios moterys dažniau nei vyrai serga plaučių vėžiu

Rūkančios moterys dvigubai dažniau nei vyrai rizikuoja susirgti plaučių vėžiu, praneša tyrimą atlikę amerikiečių mokslininkai. Tokios išvados buvo padarytos remiantis 12 metų Niujorko Kornelio (Cornell) universitete trukusiais 16 000 abiejų lyčių...


Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Palyginti su kitais Lietuvos miestais, pastarosiomis savaitėmis daugiausia gripu serga kauniečiai. Medikai perspėja: susirgimų skaičius tik augs. Kalniečių poliklinikos Šeimos klinikos šeimos gydytoja ir vyr. specialistė Nijolė Vitkienė...


Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Naujas tyrimas parodė, kad mėtinių cigarečių mėgėjai dažnai patiria daugiau problemų, jei nori atsikratyti šio įpročio. Kaip praneša mnn.com, cigaretes, pagardintas mėtomis, vertėtų uždrausti. Anot tyrėjų, jų atsisakyti sunkiau nei įprastų, ypač...


Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Dėl perdėto drovumo neužleiskime urologinių susirgimų

Statistika teigia, kad: - 50 proc. visų įgimtų anomalijų randama urologinėje sistemoje; - iki 30 proc. moterų turi nusiskundimų dėl šlapinimosi ar šlapimo nelaikymo; - prostatos ligos vargina 75 proc. vyresnių nei 50 metų amžiaus vyrų; vargina -...


Homeopatiniai preparatai - vaistai be šalutinio poveikio

Homeopatiniai preparatai - vaistai be šalutinio poveikio

Medus ir jo produktai, vaistažolės ir iš jų pagaminti homeopatiniai preparatai – tai peršalimo ligų profilaktikos ir net gydymo priemonės, veikiančios lėtai, bet tiksliai. Šaltuoju metų laiku būtina ilgiau miegoti, valgyti daugiau šilto, o...


Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

Visiškai nesportuoja beveik pusė lietuvių

44 proc. lietuvių teigia niekada nesimankštinantys ir nesportuojantys. Kaip pagrindinę to priežastį dauguma nurodo laiko trūkumą. Visiškai nesportuojančių Lietuvoje yra kiek daugiau nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, siekiantis 39 proc., rodo...


Tobulinamės, kad būtume pasiruošę viskam

Tobulinamės, kad būtume pasiruošę viskam

Žmogus – sudėtingas organizmas, kurio sveikata priklauso nuo daugybės faktorių ir kartais nutinka taip, kad būklė pasikeičia akimirksniu. Dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigose nuolat tenka atnaujinti žinias ir būti pasiruošusiems...


Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Vienintelė apsauga nuo erkių platinamų ligų - skiepai

Iš žiemos miego jau pabudo erkės. Daugelis jų yra pavojingos, nes platina infekcines ligas. Viena jų - erkinis encefalitas. Tai sunkus virusinis galvos arba nugaros smegenų bei dangalų uždegimas. Ši liga sunkiai gydoma, pavojinga savo...


Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją

Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją

Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko moterims žymiai rečiau ištinka pykčio priepuoliai, sumažėja priešiškumas aplinkiniams bei padeda atsikratyti slegiančios nuotaikos, teigia japonų mokslininkai. Kaip rašo žurnalas "European Journal...


Darbas naktinėje pamainoje kenkia sveikatai

Darbas naktinėje pamainoje kenkia sveikatai

Atidžiai stebėdami nuo miego sutrikimų kenčiančius žmones mokslininkai nustatė metabolinį sutrikimą, kurį sukelia darbas naktinėse pamainose. Tiriant bandyme dalyvavusius asmenis, pastebėta, kad jų metabolizmą reguliuojantys hormonai "išėjo...


Sergančiųjų osteoporoze Lietuvoje per dešimtmetį padaugėjo triskart

Sergančiųjų osteoporoze Lietuvoje per dešimtmetį padaugėjo triskart

Per paskutinius dešimt metų Lietuvoje kaulų retėjimą sukeliančia liga osteoporoze sergančių žmonių skaičius išaugo tris kartus, rodo oficiali sergamumo statistika. 2009 metais osteoporozė Lietuvoje diagnozuota daugiau nei 18 tūkst. gyventojų,...


Kad neužgestų akių šviesa

Kad neužgestų akių šviesa

Kad ir kaip to nenorime, metai bėga, kūnas pavargsta, ir akys tampa nebe tokios šviesios. Apie vyresnio amžiaus žmonėms akių šviesą atimančias ligas kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akių ligų skyriaus gydytoja...


Vartojantieji "Viagrą" rizikuoja apkursti

Vartojantieji "Viagrą" rizikuoja apkursti

Amerikos vaistų ir maisto administracija (FDA) perspėja, kad "Viagra" ir kiti impotenciją gydantys vaistai gali sukelti staigų klausos praradimą. Kol kas neaišku, ar vaistai tiesiogiai sukelia klausos praradimą, tačiau FDA nusprendė...


Vitaminas K2 gali sumažinti riziką susirgti vėžiu

Vitaminas K2 gali sumažinti riziką susirgti vėžiu

Vartodamas vitamino K2 turtingo maisto, žmogus gali sumažinti riziką susirgti vėžiu, rodo naujas tyrimas. Perspektyviniu Europos vėžio ir mitybos tyrimu (EPIC) gauti duomenys parodė, kad daugiausia vitamino K2 (tačiau ne vitamino K1)...


Širdis primena: pasirūpink manimi

Širdis primena: pasirūpink manimi

Širdies ir kraujagyslių ligos – pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje ir pasaulyje. Ką daryti, kad užbėgtume už akių nelaimei, kol dar nepakirto infarktas? Kaip gyventi, kad jis nepasikartotų dar kartą? Šiemet sukako 40 metų, kai Lietuvoje...


Vanduo sugenda vamzdžiuose

Vanduo sugenda vamzdžiuose

Senamiestyje gyvenantys klaipėdiečiai skundžiasi, kad iš čiaupo pastarosiomis savaitėmis bėga troškaus skonio vanduo. Higienistai įsitikinę, kad dėl to kalti pasenę namo vamzdžai. "Toks jausmas, lyg gertume Danės upės vandenį –...


Prieš ligas – vakcina ir pipirai

Prieš ligas – vakcina ir pipirai

Pipirai, homeopatiniai vaistai ar vakcina nuo gripo? Trys pašnekovai pateikia savo argumentus, kaip gydytis peršalimo ligas ir gripą. Pipirai tinka ne tik maistui gardinti. Klaipėdietė Jurgita Timinskienė jais gydo savo šeimą, vos pajutus...


Migrena gali prišaukti insultą

Migrena gali prišaukti insultą

Norisi nusiimti galvą ir padėti ant lentynos, nes skausmas nebepakeliamas? Šį jausmą gerai žino migrenos kamuojami žmonės, kuriems liga ne tik trikdo įprastą gyvenimo ritmą, bet gali bagtis insultu ar savižudybe. Ryšys tarp migrenos ir išeminio...


Žuvų taukai įveikia širdies ligas

Žuvų taukai įveikia širdies ligas

Didžiosios Britanijos medikai siūlo kovojant su širdies nepakankamumu vartoti žuvų taukus, rašo šalies dienraštis "The Daily Telegraph". Londono imperinio koledžo mokslininkų atlikto tyrimo ataskaita skelbiama žurnale "European...


Ką svarbu žinoti apie kokybišką miegą?

Ką svarbu žinoti apie kokybišką miegą?

Kiekvienam iš mūsų labai svarbu po darbo dienos tinkamai išsimiegoti, kad pailsėję ir energingi galėtume vėl "kibti" į darbus. Dažnai net nesusimąstome, koks miegas yra svarbus žmogaus organizmui. Net trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia...


Kas įspėja apie gresiantį pavojų?

Kas įspėja apie gresiantį pavojų?

Skausmas ir kraujo su išmatomis pasirodymas - tai pagrindiniai storosios žarnos ir išangės ligų pasireiškimo požymiai. Vienas iš simptomų ar abu kartu suteikia juos patiriančiam asmeniui didelį diskomfortą, tačiau jis neretai iš pradžių nekreipia...


Ortoreksija - "nesveika" priklausomybė nuo noro gyventi sveikai

Ortoreksija - "nesveika" priklausomybė nuo noro gyventi sveikai

Jie propaguoja sveiką gyvenimo būdą ne dėl to, kad gyventų ilgai ir laimingai, atvirkščiai - jie gyvena tam, kad galėtų laikytis dietų bei lankytis treniruoklių salėse. Netyčia prarytas konservantas, prieš naktį suvalgytas torto gabalėlis ar...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9