Birželio 2d. Antradienis

Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

2013 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 29116
Protingų vyrų patirtis - knygoje berniukams "Būk vyras"

Tvirtą gyvenimo pagrindą sau po kojomis pasikloję penki vyriškiai pristato naują knygą. Ji skirta į paauglystę žengiantiems berniukams ir jų sudėtingu pasauliu besidomintiems tėvams. Knygoje "Būk vyras" – gyvenimiška augalotų, protingų vyrų patirtis.

Moko ir pataria

Neseniai knygynų lentynas pasiekęs leidinys pristatytas kaip atsakas mergaičių knygai "Nuo ančiuko iki gulbės". Vyrišką kompaniją rašyti privertusi ir kūrinį išleidusi leidykla "Tyto alba" teigia, kad ji naudinga kiekvienam stipriosios lyties atstovui. Juk autoriai kalba apie didžiulį lyg parašiutu šuolį į paauglystę – jau viską savo kailiu patyrę instruktoriai moko, kaip sudėtingą gyvenimo etapą įveikti saugiai ir be nemalonių potyrių.

Penktadalyje knygos psichiatras Linas Slušnys moko, kaip geriau pažinti save ir suprasti draugą. Specialistas atskleidžia bendravimo su bendraamžiais, tėvais bei mergaitėmis subtilybes, negaili patarimų, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi, įveikti laikinus stresus ir tapti stipria asmenybe.

Gydytojas neurologas Jonas Girskis berniukams atskleidžia intymias paslaptis: pasakoja apie kūno pokyčius, seksualumą, stiprybę, grožį ir sveikatą. Gydytojas padeda įvertinti fizinę būklę ir siūlo puikią savijautą garantuojančius naudingus pratimus.

Dar vienas iš penkių rašytojų komandos – žurnalistas Paulius Jurkevičius. Plunksnos meistras šmaikščiai aiškina, kodėl būtina valyti ne tik dantis, bet ir batus, moko užsirišti kaklaraištį ir ragina neišsigąsti šalia lėkštės pamačius kelias šakutes. PJurkevičius kalba ir apie bendravimo meną su dailiąja lytimi, vyresniaisiais, moko kultūros internetinėje erdvėje.

Į paauglystę žengiantiems berniukams patarimų nepagailėjo ir nepriklausomas finansų ekspertas Algimantas Variakojis. Jo dėka jaunieji skaitytojai gali išmokti protingo elgesio su pinigais. Finansų specialistas pataria tapti tokiu žmogumi, kuris galvoja apie savo tikslus ir finansiškai stabilią ateitį. Esą būtent tokie svajotojai ateityje ir gyvena pasiturimai. Iš naudingų patarimų A.Variakojo sudarytas savarankiškumo pradžiamokslis baigiasi pačios geriausios investicijos gyvenime pasiūlymu.

Pakviestas sutriko

Spalvingą ir įdomią knygą berniukams Panevėžyje, Bendruomenių rūmų mažojoje salėje, pristatė du jos autoriai: psichiatras L.Slušnys ir veikiausiai didžiausią autoritetą iš viso autorių penketo tarp berniukų  turintis hiphopo grupės "G&G Sindikatas" lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Reperis knygoje "Būk vyras" pasakoja apie kone svarbiausią ir maloniausią visų gyvenimo dalį – laisvalaikį. Hiphopo grupės vokalistas tikina, kad berniukų laisvalaikis – ne tik televizorius, kompiuteris ar žaidimai, bet ir kiemo draugai, riedlentės, motociklai. Svaras vaikinus supažindina su populiariausiomis jaunimo subkultūromis – hipiais, pankais, gotais, skustagalviais ar reperiais. Vyriškis moko jų tiesiog nebijoti ir pažinti: "Pati subkultūra nėra blogai. Netinkamą jos įvaizdį gali suformuoti tik koks užklydėlis pašlemėkas, per kurį visiems tam tikras vardas užtraukiamas."

Per susitikimą su jaunaisiais skaitytojais L.Slušnys patikino: knygą "Būk vyras" iš tiesų buvo sunku rašyti. Psichiatrą nugąsdino rimtų kolegų kompanija, ypač – plunksną įvaldžiusio žurnalisto,  nes jam buvo pirmas bandymas rašyti.

"Kai leidykla mane pakvietė prie komandos prisijungti – sutrikau. Pamaniau: knygos tikrai nerašysiu, nes to niekada nebuvau daręs. Tačiau vėliau apsisprendžiau – jeigu yra mergaičių knyga, turi būti ir berniukų. Įdomiausia tai, kad mergaičių knygos autorės tarpusavy diskutavo, tarėsi vos ne dėl kiekvienos frazės. O mes, rašydami "Būk vyras", net nebuvome susitikę. Nors aš pats knygoje įrodinėju, kad komunikacija gyvenime yra svarbiausia, nė su vienu kolega rašytoju iki knygos pristatymo praktiškai net nebendravau. Todėl mūsų tekstai yra tarsi visiškai atskiros knygos dalys", – pasakojo L.Slušnys.

Praverstų ir mergaitėms

Psichiatro teigimu, užsiėmimas rašyti berniukų knygą virto įdomiu hobiu. Tiesiog reikėjo surasti ir į penktadalį knygos sudėti viską, kas gali būti svarbu mažiesiems vyrukams.

"Pradėjęs rašyti knygą supratau, kad man toks užsiėmimas yra iššūkis. Iš tiesų knygą mergaitėms būtų lengviau parašyti nei berniukams. Ir ne tik dėl to, kad pas psichiatrą mergaitės dažniau ateina. Tiesiog nežinojau, kaip viską knygoje pateikti, kad vaikinams būtų įdomu skaityti. Norėjau, kad knyga nebūtų banali, bet ir ne per daug rimta. Tiesa, kai kurie patarimai tikrai būtų naudingi ir suaugusiesiems. Ir net dailiajai lyčiai. Tikrai nieko neatsitiktų, jei knygą perskaitytų ir mergaitės – joms netgi praverstų, tarkim, išsiaiškinti apie berniukų intymų pasaulį. Gal tik ne itin nenaudinga dalis, kurioje kalbama apie etiketą vyrams", – sakė L.Slušnys.

Gydytojas informavo, kad jo parašytoje dalyje akcentuojami tokie svarbūs gyvenime dalykai kaip pagarba vienas kitam, tarpusavio santykiai, tikslo turėjimas ir siekimas. Psichiatras pabrėžė: paaugliai turi suprasti, kad panašios problemos bei nesėkmės užklumpa ir suaugusiuosius, ne tik vaikus.

"Knygoje kalbu apie pagarbą vienas kitam, bendravimą be išankstinių nusistatymų ir etikečių klijavimo. Juk užtenka vieną kartą draugą išvadinti kvailiu, kad jo savivertė imtų mažėti. O kuo ji mažesnė, tuo sunkiau žmogui pritapti prie kitų. Kiekvienam atmetimas iš tam tikros grupės yra baisiausias dalykas, koks tik gali nutikti. Niekada negalvokite, kad esate nevykėliai. Tiesiog turėkite tikslą ir jo siekite. Nepavyko, suklydote, suklupote – rankų nenuleiskite: kelkitės ir eikite toliau. Juk absoliučiai visiems taip būna", – berniukus mokė L.Slušnys.

Subkultūros apsuptyje

Apie spalvingą savo gyvenimą susitikime su panevėžiečiais pasakojęs G.Liaudanskas kolegai pritarė. Svaras patikino, kad nuo 16 metų vadovaujasi vieno meditacijos mokytojaus dėka atrastu posakiu, kuris turi lydėti bet kurį tikslo siekiantį berniuką: "Kai man nesisekė medituoti, mokytojas pasakė: jei ko nors tavo gyvenime nėra, tik todėl, kad nenori. Norėsi –  galėsi viską. Tuo metu man taip neatrodė. O dabar suprantu, kad tai – teisingi žodžiai."

"G&G Sindikatas" lyderis patikino savo gyvenimo istorijos knygoje neatpasakojęs. Reperis berniukams aprašė tai, kas jam visą gyvenimą buvo itin svarbu ir lydėjo kiekviename žingsnyje – papasakojo apie subkultūras.

"Knyga "Būk vyras" buvo mano pirmas toks didžiulis rašinys. Nors mokykloje visuomet mėgau rašyti laisva tema, o ne aprašinėti perskaitytas knygas. Beje, dėl to neretai gaudavau dvejetus. Tačiau mano rašinėliai buvo savotiškas susirašinėjimas su mokytoja – tiesiog "atidariau" tokį socialinį tinklalapį. Vėliau tekstai virto repu – hiphopo muzika, kai žodžiai turi didesnę vertę nei melodija. Visą gyvenimą sportavau, kultivavau įvairius kovos menus ir gyvenau su muzika. Todėl buvau nuolat supamas tam tikrai subkultūrai priklausančio jaunimo ir jį visuomet stebėjau", – per susitikimą su vaikais pasakojo Svaras.

Hiphopo grupės narys atskleidė, kad jam teko prisišlieti ne prie vienos subkultūros – net ir tokios, kuri visuomenėje yra menkai pažįstama ir dėl to neretai sėja baimę.

"Dabartiniam jaunimui noriu pasakyti, kad, be namų ir kompiuterio, yra kitas pasaulis, pilnas subkultūrų. Tai ypač svarbu žinoti tiems, kurie gyvena atokiau nuo kultūrinių centrų. Juk informacijos stoka, nežinojimas ir nepažinimas yra mūsų nesusikalbėjimų priežastis. Tai, ko nepažįstame, gimdo baimę", – kalbėjo G.Liaudanskas.

Svarbiausia – pakantumas

Svaras patikino savo vaikystę praleidęs kaime – ten, kur gandas apie atvykstančius pankus priversdavo kiemo berniukus burtis ir planuoti didžiausias muštynes. Paradoksalu, tačiau vėliau "G&G Sindikato" lyderiui teko pačiam prisijungti prie pankų.

"Būdamas paauglys supratau, kad pankai nuo mūsų nesiskiria, gal tik šokiruojamai pasakoja apie vidines vertybes. Pats turėjau audringą vaikystę, protestavau prieš visą pasaulį. Todėl nuo 13 metų panku tapau, o sulaukęs 18-os ėmiau groti pankroko grupėje. Tiesiog pamačiau, kad tokiame pilkame visuomenės paveiksle yra ryški raudona dėmė – pankai su savo sveiku maištu. Jie buvo prieš visuomenės modelį "vergai ir vergvaldžiai" – ir aš kartu. Vėliau grojau metalo grupėje. Tik neilgai išsilaikiau – repeticijos metu po dviejų dainų užkimdavau. Paskui tapau baikeriu. 

Dar vėliau įkūrėme "G&G Sindikatą". Dabar noriu pasakyti, kad visi esame tam tikros subkultūros dalis. Ir tai nėra blogai. Nesame dėl to vienas už kitą blogesni, kad skiriamės išvaizda, rengiamės ir klausomės skirtingos muzikos. Nesame nenormalūs, jei nepriklausome bendrai masei. Juk gyvename ne sovietmečiu, kai vien dėl raudonos skiauterės be jokių procedūrų būdavo diagnozuojama psichinė liga. Jau nebeturėtume vien tik iš išvaizdos susidaryti nuomonę apie žmogų ir jam priklijuoti tam tikrą etiketę. Turiu daugybę draugų, kurie priklauso skirtingoms subkultūroms, ir su visais puikiai bendrauju", – tikino G.Liaudanskas.

Svaras patikino, kad suaugusieji taip pat turėtų suprasti, jog vaikų susidomėjimas tam tikra muzika ir veikla nėra blogai: "Vaikui vienodai svarbu ir jo bendraamžių, ir tėvų pakantumas bei supratimas. Negalima reitinguoti gerų darbų – negalima išskirti, kas vaikui svarbiau. O suaugusiųjų pakantumo tikrai trūksta. Beje, tėvai iš vaikų prastai reikalauja to, ko patys neturi."

Autorių citatos iš berniukų knygos "Būk vyras"

Psichiatras L.Slušnys: "Žinai, kas geriausiai skaito mūsų emocijas iš veido? Mamos ir merginos. Mūsų nelaimei, jos geriausiai jaučia, kai mes meluojame. Kaip jos tai sugeba nuspėti, nesuprantu, bet taip jau yra."

Neurologas J.Girskis: "Graži laikysena – ne tik fizinės sveikatos, geros savijautos, bet ir psichinės, emocinės būsenos veidrodis. Dvasiškai palūžęs, bėdų alinamas žmogus visada nerangus, susikūprinęs, raumenys įsitempę, nes kenčiantis protas verčia kentėti ir kūną."

Žurnalistas P.Jurkevičius: "Aš visiškai nepritariu tiems, kurie sako, kad pakanka švariai ir tvarkingai vilkėti, o visą likusį laiką reikia tobulinti vidinį pasaulį. Be abejo, vidinį pasaulį lavinti reikia. Bet nereikia apleisti ir išorės. Nes apsileidimas – tai irgi įvaizdis. Bloga žinia pasauliui apie save."

Finansų ekspertas A.Variakojis: "Žodis "kada nors" leidžia atsipalaiduoti, nieko neveikti, kol... Ateina senatvė ir stebuklingasis "kada nors", guodęs visą gyvenimą, virsta "niekada". Pažvelgi į niūrią kasdienybę ir supranti – nieko įdomaus gyvenime nenuveikei, nieko neturi. Tik sąskaitos ir skolos. Vadovauti savo gyvenimo laivui reikia pradėti čia ir dabar, ne po penkerių ar dešimties metų."

"G&G Sindikato" lyderis Svaras: "Yra viena maža paslaptis. Gyvenime svarbu ne pergalės ar medaliai, o artimi žmonės, kurie tave supa, ir draugai. Juos reikia saugoti, jų laikytis. Vienas būsi niekas. O kai mūsų daug – bet ką galime pasiekti. Jei šiandien padėsi draugui, rytoj jis padės tau. Viskas grįžta – patikrintas faktas."

Kai pakyla kūno temperatūra

Kai pakyla kūno temperatūra

Pakilus kūno temperatūrai dažnai puolame ją mažinti vaistais. Tačiau ne visada jų reikia griebtis. Svarbu atminti, kad karščiavimas - tai organizmo apsaugos priemonė nuo infekcijos. Taigi temperatūrą mažinantys vaistai slopina organizmo apsaugą...


Folio rūgštis gali sumažint kraujospūdį

Folio rūgštis gali sumažint kraujospūdį

Penkiolika menopauzę išgyvenančių moterų tris savaites kasdien suvartodavo po 15 miligramų folio rūgšties (folato arba vitamino M), ir vidutiniškai jų sistolinis ("viršutinis") kraujospūdis sumažėjo 4,5 mm Hg, o diastolinis...


Kodėl sportuoti geriausia gamtoje?

Kodėl sportuoti geriausia gamtoje?

Klestint sporto klubų industrijai, dažnas pamiršta sportavimo gamtoje svarbą. Mokslininkai neseniai atliktame tyrime tuo tarpu išsiaiškino, kad vos penkios minutės fizinio aktyvumo "žalioje erdvėje" gali akivaizdžiai pagerinti psichinę...


Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Prieš keletą metų Lietuvoje suaktyvėjusi tendencija iš didžiųjų miestų keltis į priemiesčius pirmiausiai susijusi noru gyventi ekologiškesnėmis sąlygomis bei kvėpuoti švaresniu oru. Tačiau ar priemiesčiai, kurie kuo toliau, tuo labiau darosi...


Žuvies nauda širdžiai priklauso nuo to, kaip ji paruošiama

Žuvies nauda širdžiai priklauso nuo to, kaip ji paruošiama

Žuvies teikiamą naudą padidina mažai druskos turintis sojos padažas ir sojos pupelių sūris arba varškė tofu, teigia mokslininkai. Havajų Manoa universiteto mokslininkai pažymi, kad žuvies nauda širdžiai gali būti nevienoda dėl žmonių lyties,...


Cindy Crawford tobulos rankos: pratimai, kuriuos turite išbandyti

Cindy Crawford tobulos rankos: pratimai, kuriuos turite išbandyti

45-erių metų modelis Cindy Crawford stebina įspūdingomis rankomis. Dviejų vaikų motina tikina nesilaikanti dietų, nors nevalgo makaronų ir duonos, bet atliekanti specialius pratimus. Beje, ji stengiasi sveikai maitintis. Kaip praneša...


Mokslininkai: tolygus įdegis - neįmanomas

Mokslininkai: tolygus įdegis - neįmanomas

Didžiosios Britanijos mokslininkai įrodė, kad tolygus įdegis fiziškai yra neįmanomas, praneša BBC naujienų tarnyba. Edinburgo universiteto mokslininkų atlikto tyrimo išvados skelbiamos žurnale "Experimental Dermatology". Iš tiesų...


Apie "blogųjų" ir "gerųjų" riebalų poveikį žmogaus organizmui

Apie "blogųjų" ir "gerųjų" riebalų poveikį žmogaus organizmui

Daugelis suaugusio žmogaus audinių ir organų, didėjant kūno svoriui, kaupia riebalus. Jei tai daro riebalinis audinys ir gausėja bei storėja riebalinių klosčių ant pilvo, nugaros, nusileidžia pažandė, tai suprantama, nes tokia riebalinio audinio...


Depresija susieta su greito maisto racionu

Depresija susieta su greito maisto racionu

Jei asmens racionas gausus perdirbto, nenatūralaus maisto, didėja rizika, kad jis susirgs depresija, teigiama atlikto tyrimo išvadose. Žmonės, kurie valgo daug daržovių, vaisių ir žuvies susiduria su mažesne depresijos tikimybe, paskelbė britų...


Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Nauja pirties kultūra Lietuvoje – laisva, be apatinio trikotažo ir alkoholio

Sovietmetis paliko gilų įspaudą mūsų pirčių kultūroje. Pasak pirtininkų, tos kultūros nebuvo, nes ją iškreipė suvokimas, jog pirtis yra susijusi su alkoholiu ir linksmybėmis, o ne sveikata. „Vakaruose pirtis jau seniai yra kaip...


Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Tarpusavio santykių ir darbo problemos pamažu atlieka savo juodą darbą – daugelis trisdešimtmečių jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės. Anksčiau buvo teigiama, kad vidurio amžiaus krizė atsėlina tuomet, kai žmogui sukanka 45 – 50...


Muzika išlaisvina ligonių išgyvenimus

Muzika išlaisvina ligonių išgyvenimus

Muzikos ir žodžių sinteze gydomi Klaipėdos jūrininkų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus ligoniai, sveikstantys po širdies kraujagyslių ligų, galvos traumų, insultų, galūnių amputacijų. Pasisiūlęs vesti šiuos užsiėmimus muzikos...


Česnakas padeda mažinti kraujospūdį

Česnakas padeda mažinti kraujospūdį

Kartu su vaistais vartojamas česnakas gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį, rodo Australijoje atliktas tyrimas. Adelaidės universiteto mokslininkai tyrė 50 ligonių, kurių kraujospūdis buvo aukštas net ir vartojant vaistus. Tiriamiesiems buvo...


Sulieknėti? Pirmiausia reikia įvesti tvarką galvoje!

Sulieknėti? Pirmiausia reikia įvesti tvarką galvoje!

Kiekvienas iš mūsų įvairiausių minčių pagalba motyvuoja save veikti... Sąmoningai ar ne, tačiau visi mes esame „pasijungę“ į savęs programavimo procesą, deja, ne visada pozityvų. Galvoje prisikaupia daug „šiukšlių“:...


Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Nors dabartiniai cigarečių filtrai yra gaminami iš celiuliozės acetato, kuris neblogai sugeria nikotiną, dervas bei policiklinius aromatinius angliavandenilius, Kinijos tyrėjai atrado, jog nanomedžiagos, pagamintos iš titano dioksido, gali būti...


Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Dvikalbystė padeda nutolinti senatvinę silpnaprotystę

Kanados mokslininkai nustatė, kad dvikalbiai žmonės, kurie kasdien vartoja dvi kalbas, gali maždaug keturiems metams nutolinti senatvinės silpnaprotystės (demencijos) pradžią. Tyrėjai teigia, kad papildomos pastangos, kurias įdedame kasdien...


10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

10 geriausių kovos su "kito ryto sindromu" būdų

Kova su pagiriomis - ši tema po audringų Naujųjų metų sutiktuvių aktuali daugeliui. Amerikos dienraščiai šiomis dienomis taip pat duoda nemažai patarimų, kaip geriausiai įveikti "kito ryto sindromą". Anot JAV elektroninės žiniasklaidos,...


Kodėl ausyje susidaro sieros kamštis

Kodėl ausyje susidaro sieros kamštis

Klausimo neišgirdusiam žmogui neretai mestelime fraze: "Išsiplauk ausis". Jeigu staiga suprastėjo klausa, gali būti, jog ausyje susiformavo sieros kamštis. Tačiau su higiena jis nieko bendra neturi. Daliai žmonių tokių problemų, kaip...


Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Genovaitė Petronienė. Geriau už kalnus gali būti tik kalnai

Kelionės į kalnus dažnai romantizuojamos, kalnais "susergama". Tai rodo, kad jos labai veikia žmogaus psichiką. Kokio poveikio galima tikėtis kopiant į kalnus? Galbūt toks žygis gali iš esmės pakeisti asmenybę? Praėjusią vasarą didelis...


Britanijoje vėl populiarėja avižinė košė

Britanijoje vėl populiarėja avižinė košė

Didžiojoje Britanijoje užsitęsus šaltai žiemai vėl tapo populiarus beveik jau pamirštas nacionalinis patiekalas - avižinė košė. Apie tai šeštadienį rašo šalies dienraštis "The Daily Express". Įmonės, gaminančios avižinę košę, pereina...


Prezervatyvai – ne panacėja nuo AIDS ir nėštumo

Prezervatyvai – ne panacėja nuo AIDS ir nėštumo

Nuo nepageidaujamo nėštumo saugančios kontracepcijos sąrašas šiais laikais labai išsiplėtė, tačiau apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų įmanoma vis dar tuo pačiu, dar prieš gerus du šimtmečius prekyboje atsiradusiu prezervatyvu. Šis...


Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Vandens laše glūdi didelė stiprybė

Net ir skaidriame vandenyje gali būti žalingų medžiagų, todėl jį reikia rinktis labai atsargiai. Seniai žinoma tiesa, kad grožį, puikią savijautą, gerą nuotaiką ir sveikatą gali užtikrinti kasdien vartojamas kokybiškas geriamasis vanduo....


Nugaros skausmas - "didžiausias kariuomenės priešas"

Nugaros skausmas - "didžiausias kariuomenės priešas"

JAV kariai, tarnaujantys Irake ir Afganistane, iš misijų dažniau gali būti atšaukiami dėl nugaros ar sąnarių skausmų nei karinės operacijos metu patirtų sužeidimų, rodo studija. Didžiosios Britanijos medicininiame žurnale pasirodę JAV karių, nuo...


Ruduo atneša liūdesio ligą

Ruduo atneša liūdesio ligą

Tačiau prieš pasinerdami į rudens melancholiją, susimąstykite – gal tas ruduo ne toks jau baisus? Gal jokios bėdos nėra, tik dangus griūva, kaip tam kiškiui ant uodegos? Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė sako,...


Širdies kraujagyslės tiriamos ir ultragarsu

Širdies kraujagyslės tiriamos ir ultragarsu

Nuo šiol Jūrininkų ligoninėje paciento, sergančio koronarine širdies liga, širdies kraujagyslės pradėtos tirti ir pažangiausiu metodu - intrakraujagysliniu ultragarsu. Vakarų Lietuvoje šios diagnostinės procedūros iki šiol nebuvo atliekamos, nors...


Vyrų menopauzė – kas tai?

Vyrų menopauzė – kas tai?

Moterys ne vienintelės kenčia nuo hormonų kaitos. Gydytojų teigimu, vyrai taip pat patiria kai kuriuos moterų išgyvenamus menopauzės simptomus. Kaip rašo men.webmd.com, medikų bendruomenė dar diskutuoja, ar tikrai vyrams irgi būdingas toks...


Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Su maistu vartojant sveikus linų sėmenis, o ne sėmenų aliejų, gali sumažėti cholesterolio kiekis kraujyje, teigia mokslininkai, išnagrinėję daugelio tyrimų duomenis. Sėmenys laikomi širdžiai naudingu maistu, kadangi jame yra daug omega-3...


Paprasti triukai, kaip numesti svorio

Paprasti triukai, kaip numesti svorio

Metiniame JAV psichologų draugijos suvažiavime Brianas Wansinkas iš Kornelio universiteto paskelbė naujausio tyrimo išvadas – triukus, kurie padėtų kiekvienam, metančiam svorį. Iš matomiausių vietų namuose pašalinti skanėstus, alkoholinius...


Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Prasidedant paplūdimių sezonui, nemažai žmonių skuba dailinti savo kūną. Dažniausiai to siekiama liejant prakaitą treniruoklių salėse ir radikaliai griežtinant mitybos režimą. Ar toks skubėjimas nekelia pavojaus sveikatai? Kokių rezultatų galima...


Kad balsas būtų gražus

Kad balsas būtų gražus (1)

Balsas - vienas svarbiausių bendravimo instrumentų, kuriuo naudojamės kiekvieną dieną. Balso nepasirinksi, tačiau yra būdų, galinčių padaryti jį gražesnį. X Stenkitės vengti dulkėtų, šaltų ir prirūkytų patalpų. Kad balso stygos būtų pakankamai...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9