REXSAN

Prisilietimai, išvalantys pasąmonės šulinį

„Masažas man niekada nebuvo tiesiog paprasta procedūra fiziniam žmogaus kūnui. Prieš atlikdamas masažą, stengiuosi įsigilinti ne tik į fizinius, bet ir į pačius subtiliausius žmogaus pojūčius, jausmus”, – sako masažo meistras ir sveiko gyvenimo būdo žinovas Gediminas Jonaitis.

Pasirinkote medicininės slaugos mokslus Medicinos kolegijoje. Tikriausiai kurse buvote vienintelis „broliukas” tarp „sesučių”?

Tarp 30 merginų buvom du „broliukai”. Mane nuo pat mažens traukė medicina. Tiesa, labiau netradicinė. Mano mylimas senelis buvo žolininkas: rinko žoles, gydė kaimo žmones. Tačiau kai stojau, apie jokias netradicinės medicinos studijas nė girdėti nebuvo. Pasirinkau slaugą. Net neįsivaizdavau, ką veiksiu pabaigęs.

Kokią profesiją įgijote?

„Pagerintos sesutės”, – šypsosi. – Įprastai sesutės mokosi tik dvejus metus. Mūsų kursas buvo pirmasis toks, mokęsis 4 metus. Studijuojantys turėjo galimybę papildomai rinktis dar ir specializaciją. Tačiau įgytas diplomas man nepadeda. Įstatymo pataisose įrašyta, jog slaugytojams daryti masažą draudžiama. Privačiai – galima, tačiau medicinos įstaigose: reabilitacijos centruose, poliklinikose – ne. Kvaila ir apmaudu. Kodėl aš, studijavęs mediciną, anatomiją, procedūras daryti galiu, o masažo – ne?

Mano pašaukimas – rūpintis žmogaus psichine ir fizine sveikata, kad žmogus kaip įmanoma ilgiau nesirgtų. Investavau į save. Mokiausi įvairių masažo technikų, perskaičiau nemažai filosofinių, religinių, psichologinių knygų.

Dauguma jūsų klienčių – moterys…

Moterys jautresnės nei vyrai, natūralesnės, dvasingesnės. O dauguma vyrų – paviršutiniški, šiurkštūs, domisi tik išoriniais dalykais. Tikriausiai moterys su tokiais vyrais nesijaučia laimingos, nes dažnai tenka jas išklausyti, paguosti. Kitos nesijaučia saugios, ir dėl to kalti vyrai.

Be kitų masažo būdų, jūs atliekate ir vieną naujausių – psichoterapinį masažą. Kuo jis ypatingas?

Dauguma masažų turi raminamąjį poveikį, tačiau psichoterapinis masažas unikalus tuo, jog tam tikrus technikos elementus esu sujungęs į harmoningą derinį. Šios procedūros metu paskatinu žmogų giliau pažvelgti į savo vidų, užsiimti autogenine treniruote. Kai kurios žmonių psichologinės problemos yra vaikystėje patirtų nuoskaudų, traumų pasekmės. Pavyzdžiui, vaikystėje ledinuku paspringęs berniukas gali to įvykio net neprisiminti, tačiau užaugęs jis gali jausti baimę paspringti. O psichoterapinio masažo metu žmogus yra švelniai įvedamas į tokią būseną, kai prasiveria pasąmonė. Prasivėrus jai, neigiamus išgyvenimus ir prisiminimus dažniausiai pavyksta „išprašyti”. Tokiu būdu padedama žmogui išvalyti iš pasąmonės šulinio teršalus.

Profilaktiškai tokia procedūra ramina, sumažina raumenų įtampą, pagerina miegą, kraujo cirkuliaciją, sumažina streso sukeltą įtampą, kai kada išsprendžia negilias psichologines problemas.

Lietimo menas turi neįtikimą gydomąjį poveikį. Masažo metu išsiskiria natūralūs skausmo malšintojai endorfinai. Juk dėl patiriamų baimių, įtampų įsitempia raumenys ir sveikata sušlubuoja.

Kokių sveikos gyvensenos principų laikotės?

Saikingai valgau. Nevalgau saulei nusileidus. Nemaišau produktų. Šie valgymo ypatumai tinka visiems, kurie nori numesti svorio ar tiesiog gerai jaustis. Beje, daug vaikštau. Jei žmonės vaikščiotų tiek, kiek aš, būtų liekni.

Jūsų svajonė – sveikatos sodyba atokiau miesto. Kam ji tarnautų?

Į šią sodybą galėtų atvažiuoti sergantieji: žmonės po traumų ar ligų kamuojami. Galėčiau juos išmokyti įvairių mankštų. Tėvai galėtų į sodybą keletui dienų atvežti savo neįgalius ar tiesiog nusilpusius vaikus. Aš juos kartu su žmona prižiūrėčiau, maitinčiau, masažuočiau, o tėvai galėtų tas kelias dienas išvykti, pavyzdžiui, į kelionę. Pabūti gamtoje čia atvyktų ir sveiki žmonės. Pasidarytų masažą, išsimaudytų pirtelėje, pernakvotų. Tokiu būdu įprasminčiau savo gyvenimą. Pinigai mane domina tik tiek, kad būčiau pavalgęs, atrodyčiau padoriai ir galėčiau dirbti tai, ką noriu.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE