Birželio 26d. Sekmadienis

Prieš ligas – vakcina ir pipirai

2014 Vasario 2d.
Peržiūrų skaičius: 35696
Prieš ligas – vakcina ir pipirai

Pipirai, homeopatiniai vaistai ar vakcina nuo gripo? Trys  pašnekovai pateikia savo argumentus, kaip gydytis peršalimo ligas ir gripą.

Vaikystė - be vaistų

Pipirai tinka ne tik maistui gardinti. Klaipėdietė Jurgita Timinskienė jais gydo savo šeimą, vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius.

Jurgitos mama - gydytoja. Tačiau jauna moteris prisimena, kad jau vaikystėje intuityviai ignoravo tradicinę mediciną - mamos nurodytus vaistus užmesdavo už radiatoriaus.

Tris savo vaikus: penkiolikmetį Deividą, šešiametį Airidą ir vos kelių savaičių dar vardo neturintį sūnų J.Timinskienė augina be vaistų.

Prieš antrojo sūnaus gimimą moteris intensyviau susidomėjo netradicine medicina. Po ajurvedos studijų Jurgita pastebėjo - šeimoje ligų sumažėjo. Ji įsitikino, kad vaikams labai svarbus dienos režimas, bendravimas šeimoje ir namuose gamintas maistas.

Peršalus sūnums ar vyrui Mindaugui, ji nepuola šeimynos girdyti vaistais. Pirmoji greita pagalba būna vanduo su druska. Stiklinėje vandens ji ištirpina arbatinį šaukštelį druskos ir tokiu tirpalu skalauja nosies ertmę.

"Procedūra nėra maloni, bet jau po poros trejetos dienų sloga dingsta. Net nesergant toks ritualas labai gerai tinka kas rytą - išsivalo visa galvos sritis, tad dienos darbus galima pradėti šviesesne galva", - išbandyti siūlė moteris.

Toks druskos tirpalas efektyvus ir suskaudus gerklei.

Gydo ir sėklomis

Vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius, gelbsti ir juodieji pipirai - liga pasitraukia gerokai greičiau nei gydant tradicinėmis priemonėmis.

Pipirai klijuojami ant tam tikrų taškų: prie ausies, ant nykščio, kojų.

Tačiau kūdikiui toks metodas netinka, nes gali nudeginti, įspėja Jurgita. Mažyliams geriau tinka grikių ar kita kruopa. Tiesa, uždėjus sėklytę turi skaudėti.

Susirgusius namiškius moteris taip pat girdo čiobrelių, liepžiedžių arbata su medumi. Nuo kosulio duoda tarkuoto imbiero, medaus ir citrinos košelės, kuria valgydina po šaukštelį kas porą valandų.

Tokiomis elementariomis priemonėmis Timinskų šeima išvengia rimtesnių ligos komplikacijų. Tačiau nors ir vengia tradicinių vaistų, gydytojų Jurgita neignoruoja.

"Kartais pats negali žinoti, kuo vaikas serga", - mano moteris.

Slogos negydo lašiukais

Šeimos gydytoja Ona Kazlauskienė homeopatija susidomėjo per nesibaigiančias savo vaikų ligas.

Kiekvieną rudenį pasikartojančius sinusitus, bronchitus tekdavo gydyti  ligoninėse. Tik trumpam gelbėdavo antibiotikai, šildymo procedūros. Negalėdami niekuo padėti gydytojai tik skėsčiojo rankomis.

Vargai baigėsi, kai greitosios pagalbos felčerė O.Kazlauskienei pasiūlė pabandyti kompleksiškai veikiančio homeopatinio vaisto sinapsino.

Dabar medicinos centre "Salvija" homeopate dirbanti gydytoja susidomėjimą šia sritimi vadina Dievo dovana.

O.Kazlauskienė pastebi, kad vos sunegalavęs žmogus skuba į vaistinę pirkti nosies lašų, taip sau padarydamas meškos paslaugą.

"Slogą galima stabdyti tik tada, jei neturi laiko, laukia svarbus susitikimas, reikia bendrauti su auditorija, o varvanti nosis trukdo", - aiškino homeopatė.

Nosies lašai užtraukia slogą ir sustabdo sekreciją, kuri padeda atsikratyti virusų ir mikrobų. Sloga pasitraukia gilyn, tad vėliau tenka gydyti bronchitą ar kitas peršalimo komplikacijas.

Gydytoja savo pacientams, vos pajutusiems pirmuosius peršalimo požymius, siūlo paprastesnį ir greitesnį slogos gydymo būdą - kas valandą gerti šilto vandens. Taip gydosi ne tik ji pati, bet ir namiškiai. Sloga išnyksta po pusantros paros.

Beje, varvanti nosis signalizuoja, kad organizmas yra užterštas.

Liga - organizmo signalas

O.Kazlauskienė pripažįsta, jog gydymo būdus skiria  atsižvelgdama ir į paciento požiūrį - kai kurie pageidauja greitai pasveikti. Tad prireikus skiriami homeopatiniai preparatai, o sunkesnei ligos eigai įveikti - ir antibiotikai.

"Kas yra liga? Tai organizmo reakcija į poilsio trūkumą. Stresų ir nuovargio požymis. Susirgus ir pailsėjus, liga pasitraukia. Juk būna situacijų, kai sušąlame, vaikštome šlapiomis kojomis, tačiau nesergame", - aiškino gydytoja.

O.Kazlauskienė nepeikė skiepų nuo gripo. Žmogui reikia naudotis viskuo, kad būtų sveikas. Tokiu liberaliu požiūriu ji skiriasi nuo kitų kolegų homeopatų.

"Vakcina padaryta pagal homeopatinį principą, - teigė pašnekovė. - Bet ne kiekvienas gali skiepytis. Jei žmogus alergiškas kiaušinio baltymui, tada skiepytis nereikia".

Pasak O.Kazlauskienės, vyresniame amžiuje geriausia pasiskiepyti - tai mažesnė blogybė, nei sirgti gripu.

Mitai klaidina

Pasiskiepijau ir susirgau. Dažnas taip motyvuoja savo nenorą skiepytis nuo gripo. Tačiau Kauno "A klinikos" vadovas Evaldas Atkočiūnas tikina, kad tokiais atvejais kalta būna ne gripo vakcina.

"Tai vienas iš klaidingų mitų, nes žmogus nėra pajėgus nustatyti, ar tai gripo simptomai, ar eilinis peršalimas. Sezono metu cirkuliuoja šimtai įvairiausių virusų, kurie sukelia peršalimo simptomus", - aiškino E.Atkočiūnas.

Jei pacientas karščiuoja, skundžiasi kaulų, raumenų skausmu, jam diagnozuojamas gripas, nors tokius požymius gali sukelti ir kitas virusas.

Pasak klinikos vadovo, net specialistas patvirtinti gripo diagnozę gali tik po atliktų virusologinių tyrimų. Tačiau jie gana brangūs, tad kiekvienam susirgusiajam juos skirti yra neracionalu.

Nenorą skiepytis kartais sukelia ir pasirodanti informacija apie sveikatos problemas po vakcinacijos. Gydytojas tikina, kad dažniausiai tai būna be reikalo sukeltas triukšmas, nes vėliau tokia informacija paneigiama. Pasak jo, blogiausia, ko galima tikėtis pasiskiepijus - vietinės reakcijos.

Skiepytis pigiau

"Kodėl skiepijama tik nuo gripo viruso? Jis sukelia sunkesnes komplikacijas, sunkesnę ligos eigą. Šiuo virusu užsikrečia daugiau žmonių nei kitais", - tęsė pašnekovas.

Moksliškai įrodyta, kad gripo vakcinos efektyvumas siekia iki 90 proc. Tad pasiskiepijus išlieka nedidelė tikimybė susirgti. Net jei tai nutinka, persergama lengva ligos forma.

E.Atkočiūno įsitikinimu, pasiskiepyti nuo gripo - ekonomiškai naudingiau. Net nekomplikuotu ligos atveju gydymas atsieina perpus brangiau, nei kainuoja vakcinos dozė. Šiemet jos kaina svyruoja apie 27 litus.

"Žmogus beveik savaitę iškrenta iš įprasto gyvenimo ritmo. Tai ypač svarbu dabar, kai kiekvienas saugo darbo vietą. O sergančiajam eiti į kolektyvą - negražu kolegų atžvilgiu", - argumentavo vadovas.

Pasak E.Atkočiūno, kartais gripas sukelia gana sudėtingas komplikacijas. Sergantiems lėtinėmis, kvėpavimo ligomis, vyresnio amžiaus žmonėms ši liga gali baigtis ir mirtimi. Jaunus pakerta miokarditai ir kitos virusinės komplikacijos, po kurių gali prireikti net širdies persodinimo.

Tirpsta rankos

Tirpsta rankos

Vakarais ir naktimis pradėjo tirpti rankos. Būna, atsibundu naktį ir jų nebejaučiu. Man - 77 metai. Dėl ko taip atsitinka? Rankų tirpimas vakarais, o ypač naktimis, jaunesniems dažniausiai pasitaiko dėl patologinio kaklo pakrypimo į vieną pusę,...


Jei įgėlė vabzdys

Jei įgėlė vabzdys

Kaip elgtis, jei įkando bitė ar vapsva, kad įgelta vieta nepaburktų ar neištiktų netikėta alerginė reakcija? Ar natūralių pagalbos priemonių galima rasti gamtoje? Iki šiol stiprios alerginės reakcijos įkandus vabzdžiui nepasireikšdavo. Galiu...


Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Žolininkė Danutė Kunčienė sako, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. "Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia...


Kad sergantiems išsėtine skleroze būtų lengviau gyventi

Kad sergantiems išsėtine skleroze būtų lengviau gyventi

Sergančiųjų išsėtine skleroze likimo našta bus lengvesnė, jie bus mokomi gyventi su šia liga ir kiek įmanoma ilgiau išlikti visaverčiais visuomenės nariais. Šiuos tikslus padės įgyvendinti neseniai susikūrusi Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga...


Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Gimdos miomos išsivysto lytinio gyvenimo vengiančioms moterims

Kas trečiai 35 metų sulaukusiai moteriai diagnozuojamų gimdos miomų dažnai neišduoda jokie požymiai. Geriausia šios ligos profilaktika – reguliariai tikrintis sveikatą. Pageidautina – pas tą patį ginekologą. Pasak Klaipėdos...


Badaujantis jogas pribloškė mokslininkus

Badaujantis jogas pribloškė mokslininkus

83-metis indas, tvirtinantis jau septynis dešimtmečius gyvenantis be vandens ir maisto, nustebino jį dvi savaites tyrusius Indijos kariuomenės medikus. Prahladas Janis dvi savaites praleido Gujarato valstijos ligoninėje, kur jį nuolat stebėjo 30...


Sausas kosulys trukdo gyventi

Sausas kosulys trukdo gyventi

Prisiminkime paprastus metodus, padedančius įveikti peršalimo sukeltą kosulį be vaistų. 1. Delnų masažas. Galima naudotis plastmasiniu masažuokliu, trinti rankomis, tarp delnų ridenti rutuliuką. Plaučių zona yra delno vidurys, nykščio pagalvėlė ir...


Netekus vilties pasveikti -- pas žolininkę

Netekus vilties pasveikti -- pas žolininkę

Pelkinė, kurpelė, raudoklė, nortera, krištolas, kregždūnė, svilarožė, geltonžiedis barkūnas... Skaitau palubėje sukabintų vaistažolių pavadinimus, kol pasirodys ekologinio žolelių ūkio šeimininkė Jadvyga Balvočiūtė. Vėliau garsi...


Išmetamosios dujos didina agresiją

Išmetamosios dujos didina agresiją

Kairo universiteto, Egiptas, mokslininko Amal Kinawy nuomone, automobilių išmetamosios dujos pažeidžia galvos smegenis, o tai sukelia agresiją. Tyrimo, kuris buvo išspaudintas žurnale "BMC Physiology", autorius savo eksperimentus vykdė...


Apšvietimo įtaka miego kokybei

Apšvietimo įtaka miego kokybei

Miegas yra neatsiejama kokybiško poilsio dalis, kad jaustumėmės žvalūs, energingi ir kupini jėgų. Tačiau tam, kad gerai išsimiegotume svarbu ne tik patogi lova ir tinkamai parinkta pagalvė, režimas ar fizinis nuovargis, bet ir apšvietimas....


Vasara: neskriauskime savo odos

Vasara: neskriauskime savo odos

Vasarą mūsų odai reikia dėmesio ir pagalbos, palepinkime ją. Saulės spinduliai mūsų organizmui yra gyvybiškai būtini, nes padeda gaminti vitaminą D, aktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką, tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės...


A. Čekuolis. Švarios nosys prieš didelius pinigus

A. Čekuolis. Švarios nosys prieš didelius pinigus

Rimtiems žmonėms, net rūkantiems - labai juos gerbiu, pats priklausau prie buvusiųjų - nereikia aiškinti apie tabako žalą. Pernai pasaulyje nikotinas užmušė šešis milijonus, šiemet daugiau. Keturios Lietuvos. Senatorius Johnas McCainas, buvęs...


Indų peniai per maži standartiniams prezervatyvams

Indų peniai per maži standartiniams prezervatyvams

Tyrimas atskleidė, kad pagal tarptautinius standartus pagaminti prezervatyvai yra per dideli Indijos vyrams. Kaip praneša BBC, specialų tyrimą užsakė Indijos medicininių tyrimų taryba. Apklausus dagiau kaip tūkstantį indų, paaiškėjo, kad daugumos...


VYRŲ  - libido,  erotinės fantazijos, autoerotizmas

VYRŲ - libido, erotinės fantazijos, autoerotizmas

Seksualumas yra asmeniškas ir intymus, galimi įvairūs variantai. Svarbiausia tai išgyventi laisvai, be tabu ir pakankamai rimtai. Seksualumas yra neišsemiamas ir neišnyksta, jis tęsiasi per visą vyrišką gyvenimą. Vienas iš prigimtinių žmogaus...


Harvardo mokslininkų tyrimai parodė, kodėl šviesa gali sustiprinti migreną

Harvardo mokslininkų tyrimai parodė, kodėl šviesa gali sustiprinti migreną

Harvardo universiteto mokslininkai atskleidė, kodėl migrena sergantys žmonės yra jautrūs šviesai, praneša BBC. Mokslininkai tyrė dvi grupes aklų žmonių, kuriuos kankina migrenos galvos skausmai. Jie atrado, kad šviesa priverčia reaguoti smegenų...


Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, registruojamas didėjantis sergančiųjų gripu ir užkrečiamosiomis ūmių viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKTI) infekcijų sukeltomis ligomis skaičius. Tačiau besikreipiančių į medikus pacientų mažėja, teigia...


Bilietas į laisvę – joga

Bilietas į laisvę – joga

Joga gali sustiprinti raumenis, padėti lengviau susikaupti, pagerinti dvasinę savijauta. Dabar ji gali padėti ir ištrūkti iš kalėjimo. Centrinės Indijos Madja Pradešo valstijos kalėjimo pareigūnai pradėjo įgyvendinti naują programą, numatančią,...


Raminamieji lėtina atsigavimą po traumų

Raminamieji lėtina atsigavimą po traumų

Yra įprasta duoti migdomųjų vaistų sužeistams kariams ar žemės drebėjimų aukoms. Pripažinta, kad tai gali kenkti sveikatai. Mokslininkai stebėjo, kaip po traumų atsigauna pelės. Jie teigia, kad raminamieji vaistai lėtina natūralius atstigavimo...


Žaliosios lapinės daržovės gali sumažinti diabeto tikimybę

Žaliosios lapinės daržovės gali sumažinti diabeto tikimybę

Vartojant daug žaliųjų lapinių daržovių, gali sumažėti rizika susirgti diabetu, teigia Jungtinės Karalystės mokslininkai. Jie išnagrinėjo anksčiau atliktų šešių tyrimų apie vaisių ir daržovių vartojimą duomenis ir nustatė, kad tik špinatai ir...


Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Visi norime jaustis sveiki, žvalūs ir gyvybingi, nesvarbu, kiek mums bebūtų metų. Mūsų sveikata didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių – kaip mes gyvename ir ką valgome. Visgi yra vitaminų, kurių nėra paprasta gauti su maistu net esant...


Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą sirgo devyni iš dešimties šalies gyventojų nuo 30 iki 74 metų. Dažniausiai Lietuvos žmonės skundžiasi peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis, taip pat galvos, raumenų skausmais bei kraujospūdžio sutrikimais. Kas...


Kaip išvengti apsinuodijimo smalkėmis?

Kaip išvengti apsinuodijimo smalkėmis?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro duomenimis, jau šiais metais trys mažamečiai vaikai apsinuodijo smalkėmis. Ir nors šie skaičiai palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu yra žymiai mažesni, Sveikatos mokymo ir ligų...


Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad kintantis klimatas vis labiau veikia mūsų kasdieninį gyvenimą ir sveikatą. Dėl sausrų sukelto maisto trūkumo, potvynių nulemtų infekcinių ligų protrūkių, dėl šiltėjančio atmosferos oro...


Ar reikalingi mums riebalai?

Ar reikalingi mums riebalai?

Bendras kcal. skaičius turėtų neviršyti 2000 kcal. Jei vartojamas rafinuotas cukrus, tai didesnė jo dalis virsta riebalais. Iš viso riebalų atsisakyti nepatartina. Esant reikalui, galima reguliuoti kiekį ir riebalų rūšį, bet pasitarus su mitybos...


Šienligės atsikratyti padės masažas

Šienligės atsikratyti padės masažas

Nors šios rūšies masažas - pakankamai efektyvus, jis negali pakeisti gydytojo paskirtų vaistų, procedūrų ir kitų priemonių. Taškinis masažas, taikomas su kitais gydymo būdais, gali pastebimai sutrumpinti ligos eigą, greičiau numalšinti nemalonius...


Reabilitacija tampa miražu

Reabilitacija tampa miražu

Nors mieste ambulatorinės reabilitacijos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų daugėja, pacientams iš to menka nauda – gauti siuntimą reabilitaciniam gydymui ne taip paprasta, o jį gavus, ne visada sulaukiama kokybiškų paslaugų. Tu man ligonį,...


Piemonės nuo sodo kenkėjų sukelia leukemiją

Piemonės nuo sodo kenkėjų sukelia leukemiją

Viena iš vaikų leukemijos priežasčių gali būti ta, kad jų tėvai reguliariai naudoja insekticidus bei antigrybelines priemones namuose ir sode. Prie tokių išvadų priėjo prancūzų mokslininkai, apklausę tėvus 568 vaikų, kurių pusė sirgo leukemija....


Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Su išsėtine skleroze susidūrę žmonės žino – ligos pasekmės žiaurios ir nepagydomos. Tam būtų galima užkirsti kelią, jei ligoniai būtų gydomi moderniais vaistais, tačiau Lietuvoje tam neatsiranda lėšų. Praeitą savaitę visas pasaulis minėjo...


Žalioji arbata gali atitolinti glaukomą

Žalioji arbata gali atitolinti glaukomą

Žaliojoje arbatoje esantys katechinai gali padėti apsisaugoti nuo glaukomos ir kitų akių ligų, teigia mokslininkai, nustatę, kad šios aktyviosios maistinės medžiagos iš virškinimo sistemos patenka į akies audinius. Honkongo kinų universiteto ir...


Ar kavinėje galiu užsikrėsti salmonelioze?

Ar kavinėje galiu užsikrėsti salmonelioze?

Skaičiau, kad šiltuoju sezonu ypač dažnai užsikrečiama salmonelioze, tai ką dabar daryti – į kavines ar kitas viešojo maitinimo įstaigas neiti, kad neduok Dieve nesuvalgytum kokiais parazitais užkrėsto kepsnio ar salotų? O jeigu eičiau ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9