Sausio 23d. Sekmadienis

Prieš ligas – vakcina ir pipirai

2014 Vasario 2d.
Peržiūrų skaičius: 35696
Prieš ligas – vakcina ir pipirai

Pipirai, homeopatiniai vaistai ar vakcina nuo gripo? Trys  pašnekovai pateikia savo argumentus, kaip gydytis peršalimo ligas ir gripą.

Vaikystė - be vaistų

Pipirai tinka ne tik maistui gardinti. Klaipėdietė Jurgita Timinskienė jais gydo savo šeimą, vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius.

Jurgitos mama - gydytoja. Tačiau jauna moteris prisimena, kad jau vaikystėje intuityviai ignoravo tradicinę mediciną - mamos nurodytus vaistus užmesdavo už radiatoriaus.

Tris savo vaikus: penkiolikmetį Deividą, šešiametį Airidą ir vos kelių savaičių dar vardo neturintį sūnų J.Timinskienė augina be vaistų.

Prieš antrojo sūnaus gimimą moteris intensyviau susidomėjo netradicine medicina. Po ajurvedos studijų Jurgita pastebėjo - šeimoje ligų sumažėjo. Ji įsitikino, kad vaikams labai svarbus dienos režimas, bendravimas šeimoje ir namuose gamintas maistas.

Peršalus sūnums ar vyrui Mindaugui, ji nepuola šeimynos girdyti vaistais. Pirmoji greita pagalba būna vanduo su druska. Stiklinėje vandens ji ištirpina arbatinį šaukštelį druskos ir tokiu tirpalu skalauja nosies ertmę.

"Procedūra nėra maloni, bet jau po poros trejetos dienų sloga dingsta. Net nesergant toks ritualas labai gerai tinka kas rytą - išsivalo visa galvos sritis, tad dienos darbus galima pradėti šviesesne galva", - išbandyti siūlė moteris.

Toks druskos tirpalas efektyvus ir suskaudus gerklei.

Gydo ir sėklomis

Vos pajutus pirmuosius persišaldymo požymius, gelbsti ir juodieji pipirai - liga pasitraukia gerokai greičiau nei gydant tradicinėmis priemonėmis.

Pipirai klijuojami ant tam tikrų taškų: prie ausies, ant nykščio, kojų.

Tačiau kūdikiui toks metodas netinka, nes gali nudeginti, įspėja Jurgita. Mažyliams geriau tinka grikių ar kita kruopa. Tiesa, uždėjus sėklytę turi skaudėti.

Susirgusius namiškius moteris taip pat girdo čiobrelių, liepžiedžių arbata su medumi. Nuo kosulio duoda tarkuoto imbiero, medaus ir citrinos košelės, kuria valgydina po šaukštelį kas porą valandų.

Tokiomis elementariomis priemonėmis Timinskų šeima išvengia rimtesnių ligos komplikacijų. Tačiau nors ir vengia tradicinių vaistų, gydytojų Jurgita neignoruoja.

"Kartais pats negali žinoti, kuo vaikas serga", - mano moteris.

Slogos negydo lašiukais

Šeimos gydytoja Ona Kazlauskienė homeopatija susidomėjo per nesibaigiančias savo vaikų ligas.

Kiekvieną rudenį pasikartojančius sinusitus, bronchitus tekdavo gydyti  ligoninėse. Tik trumpam gelbėdavo antibiotikai, šildymo procedūros. Negalėdami niekuo padėti gydytojai tik skėsčiojo rankomis.

Vargai baigėsi, kai greitosios pagalbos felčerė O.Kazlauskienei pasiūlė pabandyti kompleksiškai veikiančio homeopatinio vaisto sinapsino.

Dabar medicinos centre "Salvija" homeopate dirbanti gydytoja susidomėjimą šia sritimi vadina Dievo dovana.

O.Kazlauskienė pastebi, kad vos sunegalavęs žmogus skuba į vaistinę pirkti nosies lašų, taip sau padarydamas meškos paslaugą.

"Slogą galima stabdyti tik tada, jei neturi laiko, laukia svarbus susitikimas, reikia bendrauti su auditorija, o varvanti nosis trukdo", - aiškino homeopatė.

Nosies lašai užtraukia slogą ir sustabdo sekreciją, kuri padeda atsikratyti virusų ir mikrobų. Sloga pasitraukia gilyn, tad vėliau tenka gydyti bronchitą ar kitas peršalimo komplikacijas.

Gydytoja savo pacientams, vos pajutusiems pirmuosius peršalimo požymius, siūlo paprastesnį ir greitesnį slogos gydymo būdą - kas valandą gerti šilto vandens. Taip gydosi ne tik ji pati, bet ir namiškiai. Sloga išnyksta po pusantros paros.

Beje, varvanti nosis signalizuoja, kad organizmas yra užterštas.

Liga - organizmo signalas

O.Kazlauskienė pripažįsta, jog gydymo būdus skiria  atsižvelgdama ir į paciento požiūrį - kai kurie pageidauja greitai pasveikti. Tad prireikus skiriami homeopatiniai preparatai, o sunkesnei ligos eigai įveikti - ir antibiotikai.

"Kas yra liga? Tai organizmo reakcija į poilsio trūkumą. Stresų ir nuovargio požymis. Susirgus ir pailsėjus, liga pasitraukia. Juk būna situacijų, kai sušąlame, vaikštome šlapiomis kojomis, tačiau nesergame", - aiškino gydytoja.

O.Kazlauskienė nepeikė skiepų nuo gripo. Žmogui reikia naudotis viskuo, kad būtų sveikas. Tokiu liberaliu požiūriu ji skiriasi nuo kitų kolegų homeopatų.

"Vakcina padaryta pagal homeopatinį principą, - teigė pašnekovė. - Bet ne kiekvienas gali skiepytis. Jei žmogus alergiškas kiaušinio baltymui, tada skiepytis nereikia".

Pasak O.Kazlauskienės, vyresniame amžiuje geriausia pasiskiepyti - tai mažesnė blogybė, nei sirgti gripu.

Mitai klaidina

Pasiskiepijau ir susirgau. Dažnas taip motyvuoja savo nenorą skiepytis nuo gripo. Tačiau Kauno "A klinikos" vadovas Evaldas Atkočiūnas tikina, kad tokiais atvejais kalta būna ne gripo vakcina.

"Tai vienas iš klaidingų mitų, nes žmogus nėra pajėgus nustatyti, ar tai gripo simptomai, ar eilinis peršalimas. Sezono metu cirkuliuoja šimtai įvairiausių virusų, kurie sukelia peršalimo simptomus", - aiškino E.Atkočiūnas.

Jei pacientas karščiuoja, skundžiasi kaulų, raumenų skausmu, jam diagnozuojamas gripas, nors tokius požymius gali sukelti ir kitas virusas.

Pasak klinikos vadovo, net specialistas patvirtinti gripo diagnozę gali tik po atliktų virusologinių tyrimų. Tačiau jie gana brangūs, tad kiekvienam susirgusiajam juos skirti yra neracionalu.

Nenorą skiepytis kartais sukelia ir pasirodanti informacija apie sveikatos problemas po vakcinacijos. Gydytojas tikina, kad dažniausiai tai būna be reikalo sukeltas triukšmas, nes vėliau tokia informacija paneigiama. Pasak jo, blogiausia, ko galima tikėtis pasiskiepijus - vietinės reakcijos.

Skiepytis pigiau

"Kodėl skiepijama tik nuo gripo viruso? Jis sukelia sunkesnes komplikacijas, sunkesnę ligos eigą. Šiuo virusu užsikrečia daugiau žmonių nei kitais", - tęsė pašnekovas.

Moksliškai įrodyta, kad gripo vakcinos efektyvumas siekia iki 90 proc. Tad pasiskiepijus išlieka nedidelė tikimybė susirgti. Net jei tai nutinka, persergama lengva ligos forma.

E.Atkočiūno įsitikinimu, pasiskiepyti nuo gripo - ekonomiškai naudingiau. Net nekomplikuotu ligos atveju gydymas atsieina perpus brangiau, nei kainuoja vakcinos dozė. Šiemet jos kaina svyruoja apie 27 litus.

"Žmogus beveik savaitę iškrenta iš įprasto gyvenimo ritmo. Tai ypač svarbu dabar, kai kiekvienas saugo darbo vietą. O sergančiajam eiti į kolektyvą - negražu kolegų atžvilgiu", - argumentavo vadovas.

Pasak E.Atkočiūno, kartais gripas sukelia gana sudėtingas komplikacijas. Sergantiems lėtinėmis, kvėpavimo ligomis, vyresnio amžiaus žmonėms ši liga gali baigtis ir mirtimi. Jaunus pakerta miokarditai ir kitos virusinės komplikacijos, po kurių gali prireikti net širdies persodinimo.

Paslaptingasis letargo miegas: kodėl į jį nugrimztama?

Paslaptingasis letargo miegas: kodėl į jį nugrimztama?

Nuo neatmenamų laikų žmonės bijojo užmigti paslaptinguoju letargo miegu, kad jų nepalaidotų gyvų. Istorija byloja, kad įžymusis italų poetas F. Petrarka, gyvenęs XIV a., būdamas 40 metų sunkiai susirgo. Kartą jis neteko sąmonės, todėl jį palaikė...


Dirgli šlapimo  pūslė

Dirgli šlapimo pūslė

Dirglios (hiperaktyvios) šlapimo pūslės nevalingi susitraukimai sukelia šlapimo nelaikymą, atsiranda staigus, nenumaldomas noras šlapintis su faktiniu šlapimo nutekėjimu ar be jo, esant ir nedideliam šlapimo kiekiui šlapimo pūslėje. Taip pat...


Vartojantieji "Viagrą" rizikuoja apkursti

Vartojantieji "Viagrą" rizikuoja apkursti

Amerikos vaistų ir maisto administracija (FDA) perspėja, kad "Viagra" ir kiti impotenciją gydantys vaistai gali sukelti staigų klausos praradimą. Kol kas neaišku, ar vaistai tiesiogiai sukelia klausos praradimą, tačiau FDA nusprendė...


Informacija kenkia sveikatai, arba Kam naudojamas ledo tirpiklis

Informacija kenkia sveikatai, arba Kam naudojamas ledo tirpiklis

Kažkur žiniasklaidos sraute šmėkštelėjo žinia, kad Vilniaus medicinos ekspertai nustatė, esą apsinuodiję ledo tirpikliu mirė 27 žmonės. Priežastis - socialiai nuskriausti žmonės, priklausomi nuo svaigalų, nebeįperka alkoholio. Ko tik lietuviai...


Bulvės - ir maistas, ir vaistas

Bulvės - ir maistas, ir vaistas

Specialistų teigimu, lietuvių mėgiamos bulvės - ne tik maistas, bet ir vaistas. Bulvėse yra kalio ir magnio, kurie atpalaiduoja įtemptus raumenis ir kraujagysles, normalizuoja padidėjusį kraujospūdį. Bulvėse esančios kalio druskos skatina skysčių...


Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – jaunystei išsaugoti

Veido masažas – tai galimybė susigrąžinti ir išsaugoti odos grožį. Labai džiugu, kad vis jaunesnės merginos pradeda nuo veido masažų, o ne nuo botulino injekcijų. Šiuolaikiniame gyvenime moterų veido raumenys yra labai isitempę, ko pasekoje...


Mylintiesiems gyvenimą cukraligė netrukdo

Mylintiesiems gyvenimą cukraligė netrukdo

Didžiųjų miestų klinikų medikai cukrinį diabetą vadina gyvenimo būdu, o jų kolegos iš rajonų šia liga sergančias moteris, norinčias turėti vaikų, apšaukia beprotėmis. Kurie iš jų teisūs? Galima jaustis visiškai sveikai, ligą kontroliuojant fiziniu...


Tikrinis blizgutis (reishi grybas) – magiškasis herojus Jūsų imunitetui ir dvasinei pusiausvyrai

Tikrinis blizgutis (reishi grybas) – magiškasis herojus Jūsų imunitetui ir dvasinei pusiausvyrai

Grybai? Supergrybai? Perskaitėte teisingai. Reishi galia jau tūkstančius metų garsėja visame pasaulyje. Tačiau jeigu manote, kad šie egzotiški grybai Jus apsvaigins - toliau galite nė nebeskaityti. Reishi grybai jau šimtus metų vartojami...


Organizmo valymui - trijų dienų dieta

Organizmo valymui - trijų dienų dieta

Kaip greičiausiai pagelbėti organizmui po šventinių dienų? Kokios iškrovos dietos laikytis? Dietologai pasakytų, kad geriausia dieta - nepersivalgyti. Bet jei jau neatsilaikėte prieš pilnas lėkštes skanėstų, po švenčių pabandykite laikytis trijų...


Pirmoji pagalba ugdymo įstaigos veikloje

Pirmoji pagalba ugdymo įstaigos veikloje

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, vykdantys visuomenės sveikatos priežiūrą mokyklose, kasdien susiduria su mažesnėmis ar didesnėmis traumomis. Praskelta kakta, nubrozdintas kelias ar sumušta plaštaka – kone...


Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Dvi - imunitetui stiprinti, viena - nuo nervų. Dar dvi - plaukams, nagams ir odai pagerinti, o šita suteiks širdžiai būtinų "omegų". Ir dar: nepamiršti pasitepti jodu! Nuo radiacijos. Medicinos sistemos žinovas Arvydas Akstinavičius...


Televizorius ir lietus skatina autizmą

Televizorius ir lietus skatina autizmą

Mokslininkai priėjo išvadą, kad ilgalaikis sėdėjimas tarp keturių sienų žiūrint į televizoriaus ekraną gali paskatinti autizmą (patologinį uždarumą). Manoma, jog taip nutinka dėl vitamino D trūkumo. Žmogaus organizmą šiuo vitaminu aprūpina...


Vienatvės pavojai

Vienatvės pavojai

Tyrimai atskleidė, kad vienišų ir nuolat turinčių su kuo bendrauti žmonių sveikatos būklė akivaizdžiai skiriasi. Skirtumas beveik toks pat, kaip tarp rūkančių ir nerūkančių arba nutukusių ir lieknų žmonių. Nustatyta, kad būnant toli nuo artimųjų,...


Kramtomoji guma ir kūno svorio mažėjimas

Kramtomoji guma ir kūno svorio mažėjimas

Tokio netikėto gumos poveikio kaltininkas yra sorbitolis – plačiai vartojamas saldiklis, kurio dedama gaminant kramtomąją gumą ir saldumynus. Jis veikia kaip vidurius laisvinanti medžiaga. Britanijos medicinos žurnale publikuojamame...


Alergiškiems žmonėms – specialūs skalbiamieji milteliai

Alergiškiems žmonėms – specialūs skalbiamieji milteliai

"Neutral" produktų gamintojai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjančią alergijos problemą, rengia akciją skalbyklose, kurios metu bus galima išsiskalbti rūbus nemokamai dalinamais "Neutral" skalbiamaisiais...


Neužleiskime žarnyno ligų

Neužleiskime žarnyno ligų

Žarnyno susirgimų registras rodo, jog neabejotinai plinta įvairios žarnyno ligos: opaligė, gastritas (skrandžio uždegimas), gastroezofaginio refliukso liga, stemplės, skrandžio bei žarnyno polipozė, divertikuliozė, opiniai kolitai ir ypač -...


Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Nors visada pasižadame nepersivalgyti, pasitaiko visko. Tada kenčia skrandis, kepenys, žarnynas. Nebūtina tuojau pat pulti gerti vaistų, nes galima gelbėtis namų priemonėmis -žolelių arbatomis. Virškinimo sistemos veiklą gerina ne tik žolelės, bet...


Po maudynių Baltijos jūroje specialistai pataria nusiprausti

Po maudynių Baltijos jūroje specialistai pataria nusiprausti

Per karščius masiškai į Lietuvos pajūrį sugužėjusius poilsiautojus šiomis dienomis nuvylė dumbliais "pasipuošusi" jūra. Deja, tai neišvengiamas reiškinys - dumbliai susidaro dėl įšilusio Baltijos jūros vandens. Vieni nedrįsta bristi į...


Kada automobilio kondicionierius tampa priešu

Kada automobilio kondicionierius tampa priešu

Manoma, jog automobilio kondicionierius yra vienas pagrindinių persišaldymų šiltuoju metu kaltininkas. Bet būna kaltas ne pats kondicionierius, o neteisingas naudojimąsis juo. Nereikėtų smarkiai atšaldyti oro: optimaliausia žmogaus organizmui...


Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius, prie kurių prijungti dirbtinio kvėpavimo aparatai. Tokie ligoniai paprastai būna po avarijų, operacijų ar gyvybei pavojingų ligų. Tyrimai taip pat parodė, kad muzika pirma laiko gimusiems kūdikiams malšina...


Bėgimas gerina atmintį ir smegenų veiklą

Bėgimas gerina atmintį ir smegenų veiklą

Bėgiojimas gali ne tik pagerinti žmogaus atmintį, tačiau ir padidinti smegenų mąstymo galimybes, teigia Kembridžo universiteto mokslininkai. Didžiosios Britanijos universiteto neurologai nustatė, kad užtenka pabėgioti kelis kartus per savaitę, jog...


Prostatos vėžį diagnozuos… kirpėjai

Prostatos vėžį diagnozuos… kirpėjai

Nu­sta­ty­ta, kad JAV ne­pa­si­tu­ri­nčių juo­da­odžių ben­druo­menė daug dažniau lan­ko­si ir la­biau pa­si­ti­ki kirpėju nei gy­dy­to­ju. Tuo žada...


Lietuvos gyventojai: ilgas naudojimasis mobiliuoju telefonu gali sukelti vėžį

Lietuvos gyventojai: ilgas naudojimasis mobiliuoju telefonu gali sukelti vėžį

Lietuvos gyventojai mano, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos gali turėti neigiamą poveikį sveikatai ir net sukelti vėžį. Tai atskleidė naujausias organizacijų "Ekoinstitutas" (Lietuva) ir "Powerwatch"...


Ar užterštas šulinių vanduo, aiškinsis ne visi

Ar užterštas šulinių vanduo, aiškinsis ne visi

Nors visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos perspėja, kad naudoti neištirtą per potvynį užlietų šulinių vandenį gali būti pavojinga, įspėjimų klausyti ketina ne visi nukentėjusių rajonų gyventojai. "Tyrimas būtų pravartus, bet kiek jis...


Naminis vaistas – vartoti tik išoriškai

Naminis vaistas – vartoti tik išoriškai

Dantį suskaudus, bitininkai pakramto gryno pikio, farmacininkų vadinamo propoliu, arba ant skaudamos vietos uždeda jo spiritiniu ekstraktu suvilgytą vatos gumulėlį. Dantenas stiprina skalaudami vandeniu, įlašinę kelis šio preparato lašus. Jis...


Žmogaus smegenys sumoka už savo didelę apimtį

Žmogaus smegenys sumoka už savo didelę apimtį

Metaboliniai pokyčiai, nulėmę mūsų smegenų pažintinių gebėjimų evoliuciją, taip pat rodo, kad smegenys jau galbūt pasiekė savo funkcionalumo ribą. Žurnalo "Genome Biology" išankstiniame internetiniame numeryje spausdinamame straipsnyje...


Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Karščiai ypač pavojingi po vėsaus pavasario, kol organizmas dar neužgrūdintas. Specialistai įspėja, kad perkaisti galima ir esant neaukštai oro temperatūrai, ypač esant didelei santykinei oro drėgmei. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos...


Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Daug metų visuomenė buvo įtikinėjama, kad su viršsvoriu reikia kovoti. Tačiau naujas išsamus JAV mokslininkų tyrimas atskleidė pribloškiančius faktus - jo autoriai priėjo išvadą, kad apkūnūs žmonės gyvena ilgiau, rašo D. Britanijos dienraštis...


Kaitra labiausiai veikia senyvo amžiaus žmones ir vaikus

Kaitra labiausiai veikia senyvo amžiaus žmones ir vaikus

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties duomenimis, šeštadienis Vilniuje buvo palyginti ramus. Saulės smūgių ištiktų žmonių skambučių nesulaukta, tačiau manoma, kad sekmadienį jų bus, mat miestiečiai saulės ir vandens procedūromis mėgausis...


Galvą įskausta ir nuo šukuosenos

Galvą įskausta ir nuo šukuosenos

Puošimasis vakarėliui tikrąja to žodžio prasme taps galvos skausmu, jei pasirinksite netinkamą šukuoseną. Žmonės, kenčiantys nuo dažnų migrenos priepuolių, turi būti labai atsargūs. Nerekomenduojama plaukų stipriai surišti. "Galvos oda yra...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9