Birželio 28d. Antradienis

Planuojate laiką? Valdote padėtį!

Peržiūrų skaičius: 19776
Planuojate laiką? Valdote padėtį!

EIZENHAUERIO METODAS

UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius pataria vadovautis Eizenhauerio metodu – suskirstyti darbus pagal svarbumą ir skubumą. Padėtų tokia lentelė:

Skubu

Neskubu

Svarbu

I

II

Nesvarbu

III

IV

"Dauguma žmonių dirba pagal I kvadratą – skubu ir svarbu, t. y. dega, tad reikia gesinti gaisrus, nes darbą atlikti būtina (svarbu) ir padaryti reikia dabar (skubu). Dėl to nuolat bėgama ir stresuojama – tai tikrai ne daug pasiekiančių žmonių bruožai. Laimingi žmonės gyvena pagal II kvadratą – svarbu, bet neskubu. Tai galimybių išnaudojimas ir įgyvendinimas, tobulėjimas ir kūrimas, plėtra. Tai nėra problemų sprendimas ir šiandienės situacijos gerinimas, tai – perspektyvos užtikrinimas", – paaiškina verslo konsultantas Vytautas Gaidamavičius.

REIKIA NUMATYTI TIKSLUS

Dar vienas būdas (juos, žinoma, galima savaip keisti ir derinti) – numatyti tikslus mėnesiui, pusmečiui, netgi metams į priekį. Žinodamas, ko nori, apie ką svajoji, aiškiau suvoki, kaip tai pasiekti ir kryptingai keliauji tikslo link. "Turiu tikslų keliasdešimčiai metų į priekį, – sako V. Gaidamavičius. – Tiesiog svajoju apie kol kas nerealius dalykus, kurie mane džiugintų, ką norėčiau daryti, pasiekti, kuo būti. O tada tai svajonei paskiriu terminą. Pagal tai apsvarstau, ką turėčiau padaryti per trumpesnį laikotarpį, pavyzdžiui, ką pasiekti, sukurti ir kuo tapti per artimiausius penkerius metus, kad priartėčiau prie savo svajonių. O tada žvelgiu, ką turiu padaryti čia ir dabar – šiais metais, šį mėnesį, šią savaitę, kad svajonė taptų realybe daug greičiau nei numačiau. Ir tai darau – kiekvieną rytą skiriu kelias minutes dienai peržiūrėti, t. y. numatau kelias pagrindines gaires, kas per tą dieną turi įvykti, ką turiu nuveikti, sukurti. Aš gyvenu savo svajonių gyvenimą – pasirenku, ką darysiu, kad tai mane džiugintų dabar ir kad priartintų prie vienos ar kitos svajonės..."

DARBŲ KALENDORIUS

Planuoti tai, ką gali padaryti čia ir dabar, geriausia kryptingai, tvarkingai ir būtinai raštu. Puiku, jei kompiuterio monitorius beveik visas apklijuotas lipniais popierėliais su reikiamais padaryti darbais – tai jau žingsnis į šiokį tokį planavimą (beje, tai nėra taip lengva: mokėti planuoti, kaip ir bet ką kitą organizuoti, reikia turėti įgūdžių!), tačiau laiko sutaupyti pavyks daugiau, jei darbai bus rašomi specialiame darbo kalendoriuje. Puiku, jei jame būtų ir svarbūs telefonų numeriai ir adresai – staiga prireikus nereikėtų karštligiškai raustis stalčiuose ar sklaidyti šūsnis popierėlių. Be to, jei darbai bus suplanuoti kelioms dienoms į priekį, bus aiškiai matyti, ką dar ir kur galima įterpti.

TVARKA

Tvarkinga darbo vieta padeda sutaupyti krūvas laiko. Kuo ji tvarkingesnė, tuo daugiau laiko sutaupote... Yra žmonių, kurie, vos tik pasibaigus darbo laikui, iškart meta tušinuką, kyla nuo stalo ir bėga pro duris. Atėję ryte į darbą puola tvarkyti savo darbo vietos, dėlioti dokumentų. Dar blogiau, jei valytoja juos sudėlioja savaip... Kaip žinoma, rytas – dažniausiai produktyviausias darbo metas, tad reikėtų sėsti ne dokumentų dėlioti, o nuveikti kai ką naudingiau. Beje, labai svarbu, kad kiekvienas daiktas, netgi sąvaržėlės ir trintukai, turėtų savo vietą!

REIKIA ATSIŽVELGTI Į ORGANIZMO POREIKIUS

Pabandykit "pelėdai" pasakyti, kad šeštą valandą ryto užbaigtų rengti ataskaitą, – kaipmat atsidursite nemėgstamiausių asmenų sąraše... Nors darbingiausias metas – 8–10 val. ir 14–16 val., tačiau reikėtų atsižvelgti ir į individualius poreikius.

"Man asmeniškai idealiausia būtų gyventi Ispanijoje, – juokiasi UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius V. Gaidamavičius. – Pradėčiau anksti dirbti (pradedu dirbti 7 val. ryto), per pietus nusnausčiau siestos miego, o vakare griebčiau naujų jėgų antplūdį..."

DIENOS IŠKLOTINĖ

"Tai puikus metodas įvertinti, kaip panaudoji savo laiką, – sako verslo konsultantas V. Gaidamavičius. – Tokią išklotinę patartina pasidaryti po 3–5 dienas kas keli mėnesiai: reikėtų žymėti absoliučiai visus veiksmus kas penkiolika minučių (netgi kavos pertraukėles ar pokalbius su kolegomis), o dienai baigiantis įvertinti, kurie veiksmai buvo rezultatyvūs, o kurie tik "suvalgė" laiką. Atsižvelgdami į tai, lengviau nuspręsite, kaip elgsitės kitą dieną, ką darysite kitaip."

REIKIA IŠSKIRTI SVARBIAUSIUS DARBUS

Vertėtų prisiminti vieną auksinę taisyklę – neįmanoma visko padaryti tobulai, taip pat reikalauti iš savęs daugiau nei galite padaryti. Jei vienam darbui skyrėte daugiau laiko ir jį atlikote nepriekaištingai, kito greičiausiai jau taip gerai nepadarysite. Bet ar to reikia? Ar norime tapti idealūs, visiškai be priekaištų? Taip, greičiausiai norime. Tačiau turėtume nusileisti ant žemės ir suprasti, kad tai tiesiog neįmanoma. Taigi, kad netektų nusivilti ir graužtis, jog vėl kažkam neužteko laiko, patartina suskirstyti darbus į labai svarbius, svarbius ir ne tokius svarbius. Pirmiausia reikėtų imtis labai svarbių darbų, nes jei juos atidėsime, gali tiesiog neužtekti ne tik laiko, bet ir jėgų. Tada, galima sakyti, diena praėjo beveik veltui... Dažniausiai tie keli ne tokie svarbūs darbai nesuteikia nė pusės naudos, kiek galėtų suteikti vienas svarbus. Beje, čia ne pro šalį prisiminti ir italų ekonomisto V. Pareto dėsnį – 20 proc. atlikto darbo suteikia 80 proc. rezultatų. Kitaip tariant, 80 proc. laimėjimų pasiekiame atlikę 20 proc. darbų! Peršasi išvada, kad požiūris "kuo daugiau dirbsiu, tuo daugiau pasieksiu" nėra visiškai teisingas! Geriau atlikti mažiau, bet efektyviau ir tai, kas būtina. Tad atsakykite sau, ar būtina padaryti absoliučiai viską?! O ar nepagalvojote, kodėl tiek daug žmonių darbus atlieka paskutinėmis termino dienomis? Todėl, kad čia puikiai tinka V. Pareto dėsnis – nebūtina maksimaliai išnaudoti visą laiką, kad pasiektum rezultatą. Be to, prisiminkime ir tai, kaip jaučiamės, kai nespėjame įgyvendinti viso savo plano – pykstame, nervinamės, nuliūstame ir galiausiai prarandame motyvaciją... Tai nereiškia, kad į planą reikia numoti ranka, tai reiškia, kad pirmiausia reikėtų ugdyti sveiką požiūrį į laiką ir planavimą.

REIKIA PALIKTI LAIKO NENUMATYTIEMS DARBAMS

Įsivaizduokite, kad važiuodami iš susitikimo įstrigote spūstyje ar sugedo jūsų automobilis... Galų gale vadovas pavedė atlikti neplanuotą užduotį. Ką darote? Nervinatės, negalite susikaupti, nes žinote, kad pagal planą tuoj pat turite atlikti kitą darbą. Nespėsite padaryti, ir grandinė sugrius... Kaltinate save, kad nesugebate laikytis dienotvarkės, pykstate, kad taip nesiseka... Kad viso to išvengtumėte, palikite savo dienotvarkėje kažkiek laiko nenumatytiems darbams. Kiek – priklauso nuo daugelio dalykų: jeigu darbe tenka gana dažnai atlikti nenumatytus darbus, vadinasi, palikti reikės daugiau; jei visas darbo valandas galite koreguoti savo nuožiūra – palikite mažiau.

REIKIA PLANUOTI LAISVALAIKĮ

Kad ir kaip keistai skambėtų, planuoti būtina ne tik darbus, bet ir laisvalaikį!

"Svajones reikia įgyvendinti ne tik profesinėje srityje, bet ir apskritai gyvenime – kaip išmokti ispanų kalbą, kaip paskraidyti su jėgos aitvaru ar iššokti su parašiutu, kaip aplankyti geriausius spektaklius, jei to neplanuosime? Jei neplanuosime laisvalaikio, tai jį praleisime drybsodami prieš televizorių ir nei pailsėsime, nei patobulėsime, nei ką nors pradžiuginsime. Net neatsiminsime, kaip praėjo savaitgalis", – įsitikinęs V. Gaidamavičius.

Pasak verslo konsultanto, laiko turime visi vienodai – 24 valandas per parą, ir dažniausiai nuo mūsų pačių priklauso, kaip jį išnaudosime. "Jei žmogus brangina savo laiką – ir darbo, ir asmeninį, dažniausiai kelios valandos jų laisvalaikio būna kur kas įdomesnės ir turiningesnės nei turinčių marias laiko ir jo nevertinančių. Pastarieji laisvalaikį iššvaisto taip pat kaip ir darbo laiką – gal žiūri televizorių ar pan., o tie, kurie laisvo laiko turi mažiau, spėja ir pasportuoti, ir su mielais žmonėmis susitikti, ir knygą paskaityti ar į teatrą nueiti. Jie neturi daugiau laisvo laiko, tačiau jis malonesnis…"

O jeigu nuolat skundžiatės, kad laisvalaikio apskritai neturite, nes tam nėra laiko, paklauskite savęs, ką darytumėte sužinoję, kad jums liko gyventi, tarkim, porą mėnesių. Turbūt nebesėdėtumėte viršvalandžių darbe? Susitiktumėte su brangiais žmonėmis, skaitytumėte knygą, kuri jau nuo senų senovės dulka lentynoje, aplankytumėte nežinia kada matytą draugą... Atsirastų laiko? Žinoma! Tai kodėl jo nėra dabar?

 

Skaistė MAŽUOLYTĖ

Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje,...


Reguliariai valykite dantis. Ilgiau gyvensite

Reguliariai valykite dantis. Ilgiau gyvensite

Reguliariai valykite dantis, tuomet ne tik rečiau lankysitės pas stomatologą, bet ir ilgiau gyvensite. Mokslininkai jau seniai įtarė, kad prasta burnos higiena ir dantenų uždegimas gali sukelti širdies ligas, tačiau tik dabar pavyko įrodyti, jog...


Mažiau baimės kėdėje – geresni tyrimai

Mažiau baimės kėdėje – geresni tyrimai

"Kraujo paėmimo procesą patobulinome atsižvelgdami į didelį pacientų srautą. Kai žmogus prieš procedūrą nusiramina, išvengiame streso įtakos tyrimų rezultatams. Tokia pertvarka vyks ir kituose mūsų padaliniuose. Tai tolesnis žingsnis siekiant...


Propolis nuo ligų saugo ir bites, ir žmones

Propolis nuo ligų saugo ir bites, ir žmones

Stebėdami ir tyrinėdami bites, mokslininkai paskelbė išvadą, kad nuo infekcijos avilio gyventojas saugo būtent bičių pikis. Pastebėjus šias propolio savybes, jas imta taikyti ir medicininių preparatų gamyboje. Ilgą laiką propoliu ir jo preparatais...


Anestetikai ir skausmas

Anestetikai ir skausmas

Ope­ra­ci­jos me­tu nau­do­ja­ma ben­dro­ji anes­te­zi­ja ga­li pa­blo­gin­ti pa­cien­to būklę po­ope­ra­ci­niu pe­ri­odu. Džordžtau­no...


Raukšlėms šalinti JAV bus naudojami... nervų nuodai

Raukšlėms šalinti JAV bus naudojami... nervų nuodai

Išdavikiškas raukšleles apie akis ir lupų kampučiuose dabar JAV bus galima visiškai oficialiai šalinti... atskiestais nervų nuodais. Kompetentinga Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienio vakarą leido komerciškai naudoti botulino toksiną....


Bedarbiui ir jo šeimos nariams - psichologų patarimai

Bedarbiui ir jo šeimos nariams - psichologų patarimai

Prognozuojama, kad dar šiais metais nedarbas mūsų šalyje pasieks 10 procentų. Vadinasi, darbo gali netekti kas antras penkių asmenų šeimos maitintojas. Šią baimę grindžia masiniai žmonių atleidimai iš darbo, įmonių bankrotai. Darbas yra vienas iš...


Vitaminas D leidžia lengviau ištverti skausmą

Vitaminas D leidžia lengviau ištverti skausmą

JAV atliktas tyrimas atskleidė, jog vitaminas D palengvina lėtinio skausmo slegiamų žmonių kančias. Nustatyta, kad ligoniams, kurių organizme vitamino D kiekis buvo nepakankamas, reikėjo beveik dukart daugiau skausmą malšinančių medikamentų nei...


Mankšta padeda atgauti jėgas

Mankšta padeda atgauti jėgas

Tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, kad sergantiems vėžiu kai kurie fiziniai pratimai palengvina simptomus, sustiprina organizmą ir teigiamai veikia vidinį pasaulį. Tyrimuose dalyvavusios moterys, po krūties vėžio gydymo, atliko judėjimo -...


Mažiausiai streso patiria Švedijos verslininkai

Mažiausiai streso patiria Švedijos verslininkai

Verslu Švedijoje užsiimti ramiausia: šios šalies verslininkai - priešingai nei kinai ar meksikiečiai - įtampos darbe beveik nejaučia. Taip skelbia Švedijos naujienų portalas thelocal.se, kuris remiasi JAV konsultacijų firmos "Grant...


Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Prancūzijos mokslininkai nustatė, kad plastikinių maisto pakuočių sudėtyje esantis polimeras bisfenolis A neigiamai veikia žarnyno veiklą. Tulūzos (Prancūzija) Nacionalinis agronominių tyrimų institutas pranešė, kad jo mokslininkams pirmą kartą...


"Tylusis žudikas" ieško aukų

"Tylusis žudikas" ieško aukų

Spalio 1-oji yra skiriama atkreipti dėmesį į vieną pagrindinių kepenų virusinių susirgimų - hepatitą. Jis dar vadinamas "tyliuoju žudiku", nes žmonių, nešiojančių hepatitą B ir C daugėja. Bet jie patys apie tai nežino. Žmogus gali būti...


Seksas iš tikrųjų gali nužudyti

Seksas iš tikrųjų gali nužudyti

Staigus intensyvus fizinis krūvis, toks kaip bėgiojimas arba mylėjimasis, smarkiai padidina širdies smūgio riziką, ypač žmonėms, kurie nesimankština reguliariai, antradienį paskelbė JAV tyrėjai. Gydytojai jau seniai žinojo, kad fizinis aktyvumas...


Vanduo– geriausias gėrimas!

Vanduo– geriausias gėrimas!

Vaikų mitybos specialistai laikosi vieningos nuomonės – sveikiausias gėrimas vaikams yra vanduo.


Gudobelė naudinga vyresnio amžiaus žmonėms

Gudobelė naudinga vyresnio amžiaus žmonėms

Šis augalas labai sustiprina lytinę galią. Liaudies medicinos žinovai pataria gerti gudobelės antpilą, vasarą valgyti šviežias uogas, o rudens bei žiemos laikotarpiu - uogienę. Be to, gudobelė normalizuoja širdies ir nervų sistemos veiklą. Vienas...


Bunda erkės

Bunda erkės

Bundant gamtai visuomenės sveikatos centro specialistai rekomenduoja gyventojams būti ypač budriems einant į mišką, parką ar net darbuojantis sode. Tai gana rimtas įspėjimas, nes, kaip sako specialistai šiais metais kaip niekada anksčiau labai...


Kaip padėti skęstančiajam?

Kaip padėti skęstančiajam?

Pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos duomenis nuo birželio 1 d. iki liepos 10 d. ugniagesiai ištraukė 42 skenduolius, kai pernai per tą patį laikotarpį nuskendo 26 žmonės. Sveikatos mokymo ir prevencijos centro specialistai sako,...


Ar esate priklausomas nuo sekso?

Ar esate priklausomas nuo sekso?

Įžymybės, tokios kaip golfo žaidėjas Tigeris Woodsas, po neištikimybės skandalų dažnai eina gydytis sekso priklausomybės. Didžiosios Britanijos laikraštis "The Guardian" pabandė išsiaiškinti, ar tai iš tikrųjų yra liga, ar tiesiog...


Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Stresas nepakenks, jei išmoksime jį valdyti

Gyvenime netrūksta nemalonių situacijų. Ir jų metams bėgant nemažėja, nes greitėjant gyvenimo tempui vis sunkiau darosi išvengti streso. Kad nebūtume sužlugdyti dvasiškai, tenka jį įveikti. Turbūt pats paprasčiausias ir kasdieniškiausias streso...


Šiais metais didesnis maliarijos pavojus

Šiais metais didesnis maliarijos pavojus

Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, jog klimato reiškinys La Ninja (ispanų k. La Nina) nulėmė neįprastai drėgnas regiono sąlygas, dėl kurių gali padaugėti infekcijų ligų. Ji įspėjo šio regiono šalis atidžiau žvelgti į padidėjusį pavojų ir...


"Artrito kamuojama" 60-metė tris kartus per savaitę vaikščiojo į sporto klubą

"Artrito kamuojama" 60-metė tris kartus per savaitę vaikščiojo į sporto klubą

60-metė Merė Elizabeta Greis (Mary Elizabeth Grace) pajėgia ilgai bėgti bėgtakiu, kilnoti svarmenis ir plaukioti. Jos sportiškumo galėtų pavydėti perpus jaunesnės moterys. Ir niekas tikrai nebūtų pasakęs, kad ši moteris yra neįgali. Tačiau pati...


Joga padeda retinti pulsą

Joga padeda retinti pulsą

Retesnis pulsas lemia ilgesnį žmogaus gyvenimą. Tačiau ši tiesa dar jaudina ne visus. Kraujospūdį sekti įpratę žmonės į pulso tankį dėmėsį kreipia retai. Klaipėdiečiai iš visų šalies gyventojų mažiausiai rūpinasi savo kraujospūdžiu ir pulsu...


Parduotuvės dešrelių negalima kepti ant laužo

Parduotuvės dešrelių negalima kepti ant laužo

Maisto kokybę kontroliuojantys specialistai sako, kad parduotuvėse parduodamos rūkytos dešrelės netinkamos kepti ant laužo. Mat šiuose gaminiuose esantys konservantai kepant virsta žmogaus sveikatai pavojinga medžiaga. Tačiau gamintojai neprivalo...


Gydytojai dalins kultūrinius receptus

Gydytojai dalins kultūrinius receptus

Kitąmet kartu su Talinu Europos kultūros sostinės vardu dalysis ir Suomijos miestas Turku. Suomiai kultūriniais receptais pasiryžę pagerinti žmogaus gerovę. "Saugokis kultūros", "Tvarkykis su kultūra", "Prilipk prie...


Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Nevaisingumo priežastys gali būti neaiškios

Kada metas belstis į specialisto kabineto duris? Ar nevaisingumas gali būti paveldimas? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja akušerė – ginekologė Odeta Gabrėnaitė-Kazlauskienė. – Nevaisingumas – liga, kai pora, reguliariai...


Nevenkime endoskopijų

Nevenkime endoskopijų

Endoskopija - tyrimo metodas, įgalinantis gydytoją apžiūrėti tuščiavidurį organą iš vidaus, įvertinti pakitimus, paimti audinių gabalėlį histologiniam ištyrimui ir, esant reikalui, atlikti kai kurias gydomąsias procedūras. Tai - patikimas metodas...


Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas gali būti žalingas sveikatai

Antibakteriniuose muiluose naudojamas triklozanas gali būti žalingas sveikatai

JAV maisto ir vaistinių produktų administracijos FDA teigimu, naujausi tyrimai leidžia kelti "teisėtą" susirūpinimą dėl muiluose, indų plovikliuose, skutimosi geliuose ir netgi kojinių, sportinių drabužių ir žaislų audiniuose naudojamą...


Nutukimas – pirmaujantis širdies ligų kaltininkas

Nutukimas – pirmaujantis širdies ligų kaltininkas

"Širdies ligos neprasideda greitai, sveikata blogėja bėgant metams. Širdies ligų profilaktika reikia rūpintis dar būnant sveikam. Tinkamai pasirinkta mityba, gyvensena ir sveiki įpročiai padeda išvengti ligų", – tikina Palangos...


Sezoninio gripo aktyvumas – mažas

Sezoninio gripo aktyvumas – mažas

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 45-ąją metų savaitę (lapkričio 5–11 d.) Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis,...


Vis daugiau traumų sukelia kompiuteris

Vis daugiau traumų sukelia kompiuteris

Blogas regėjimas ir riešo skausmas - dažniausiai su kompiuteriais siejami sveikatos sutrikimai, bet vis daugiau žmonių susižeidžia ant galvos nukritus vaizduokliams. Tyrėjai nustatė, jog 2006 metais, lyginant su 1994-aisiais, su kompiuteriais...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9