Kovo 4d. Ketvirtadienis

Planuojate laiką? Valdote padėtį!

Peržiūrų skaičius: 19776
Planuojate laiką? Valdote padėtį!

EIZENHAUERIO METODAS

UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius pataria vadovautis Eizenhauerio metodu – suskirstyti darbus pagal svarbumą ir skubumą. Padėtų tokia lentelė:

Skubu

Neskubu

Svarbu

I

II

Nesvarbu

III

IV

"Dauguma žmonių dirba pagal I kvadratą – skubu ir svarbu, t. y. dega, tad reikia gesinti gaisrus, nes darbą atlikti būtina (svarbu) ir padaryti reikia dabar (skubu). Dėl to nuolat bėgama ir stresuojama – tai tikrai ne daug pasiekiančių žmonių bruožai. Laimingi žmonės gyvena pagal II kvadratą – svarbu, bet neskubu. Tai galimybių išnaudojimas ir įgyvendinimas, tobulėjimas ir kūrimas, plėtra. Tai nėra problemų sprendimas ir šiandienės situacijos gerinimas, tai – perspektyvos užtikrinimas", – paaiškina verslo konsultantas Vytautas Gaidamavičius.

REIKIA NUMATYTI TIKSLUS

Dar vienas būdas (juos, žinoma, galima savaip keisti ir derinti) – numatyti tikslus mėnesiui, pusmečiui, netgi metams į priekį. Žinodamas, ko nori, apie ką svajoji, aiškiau suvoki, kaip tai pasiekti ir kryptingai keliauji tikslo link. "Turiu tikslų keliasdešimčiai metų į priekį, – sako V. Gaidamavičius. – Tiesiog svajoju apie kol kas nerealius dalykus, kurie mane džiugintų, ką norėčiau daryti, pasiekti, kuo būti. O tada tai svajonei paskiriu terminą. Pagal tai apsvarstau, ką turėčiau padaryti per trumpesnį laikotarpį, pavyzdžiui, ką pasiekti, sukurti ir kuo tapti per artimiausius penkerius metus, kad priartėčiau prie savo svajonių. O tada žvelgiu, ką turiu padaryti čia ir dabar – šiais metais, šį mėnesį, šią savaitę, kad svajonė taptų realybe daug greičiau nei numačiau. Ir tai darau – kiekvieną rytą skiriu kelias minutes dienai peržiūrėti, t. y. numatau kelias pagrindines gaires, kas per tą dieną turi įvykti, ką turiu nuveikti, sukurti. Aš gyvenu savo svajonių gyvenimą – pasirenku, ką darysiu, kad tai mane džiugintų dabar ir kad priartintų prie vienos ar kitos svajonės..."

DARBŲ KALENDORIUS

Planuoti tai, ką gali padaryti čia ir dabar, geriausia kryptingai, tvarkingai ir būtinai raštu. Puiku, jei kompiuterio monitorius beveik visas apklijuotas lipniais popierėliais su reikiamais padaryti darbais – tai jau žingsnis į šiokį tokį planavimą (beje, tai nėra taip lengva: mokėti planuoti, kaip ir bet ką kitą organizuoti, reikia turėti įgūdžių!), tačiau laiko sutaupyti pavyks daugiau, jei darbai bus rašomi specialiame darbo kalendoriuje. Puiku, jei jame būtų ir svarbūs telefonų numeriai ir adresai – staiga prireikus nereikėtų karštligiškai raustis stalčiuose ar sklaidyti šūsnis popierėlių. Be to, jei darbai bus suplanuoti kelioms dienoms į priekį, bus aiškiai matyti, ką dar ir kur galima įterpti.

TVARKA

Tvarkinga darbo vieta padeda sutaupyti krūvas laiko. Kuo ji tvarkingesnė, tuo daugiau laiko sutaupote... Yra žmonių, kurie, vos tik pasibaigus darbo laikui, iškart meta tušinuką, kyla nuo stalo ir bėga pro duris. Atėję ryte į darbą puola tvarkyti savo darbo vietos, dėlioti dokumentų. Dar blogiau, jei valytoja juos sudėlioja savaip... Kaip žinoma, rytas – dažniausiai produktyviausias darbo metas, tad reikėtų sėsti ne dokumentų dėlioti, o nuveikti kai ką naudingiau. Beje, labai svarbu, kad kiekvienas daiktas, netgi sąvaržėlės ir trintukai, turėtų savo vietą!

REIKIA ATSIŽVELGTI Į ORGANIZMO POREIKIUS

Pabandykit "pelėdai" pasakyti, kad šeštą valandą ryto užbaigtų rengti ataskaitą, – kaipmat atsidursite nemėgstamiausių asmenų sąraše... Nors darbingiausias metas – 8–10 val. ir 14–16 val., tačiau reikėtų atsižvelgti ir į individualius poreikius.

"Man asmeniškai idealiausia būtų gyventi Ispanijoje, – juokiasi UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius V. Gaidamavičius. – Pradėčiau anksti dirbti (pradedu dirbti 7 val. ryto), per pietus nusnausčiau siestos miego, o vakare griebčiau naujų jėgų antplūdį..."

DIENOS IŠKLOTINĖ

"Tai puikus metodas įvertinti, kaip panaudoji savo laiką, – sako verslo konsultantas V. Gaidamavičius. – Tokią išklotinę patartina pasidaryti po 3–5 dienas kas keli mėnesiai: reikėtų žymėti absoliučiai visus veiksmus kas penkiolika minučių (netgi kavos pertraukėles ar pokalbius su kolegomis), o dienai baigiantis įvertinti, kurie veiksmai buvo rezultatyvūs, o kurie tik "suvalgė" laiką. Atsižvelgdami į tai, lengviau nuspręsite, kaip elgsitės kitą dieną, ką darysite kitaip."

REIKIA IŠSKIRTI SVARBIAUSIUS DARBUS

Vertėtų prisiminti vieną auksinę taisyklę – neįmanoma visko padaryti tobulai, taip pat reikalauti iš savęs daugiau nei galite padaryti. Jei vienam darbui skyrėte daugiau laiko ir jį atlikote nepriekaištingai, kito greičiausiai jau taip gerai nepadarysite. Bet ar to reikia? Ar norime tapti idealūs, visiškai be priekaištų? Taip, greičiausiai norime. Tačiau turėtume nusileisti ant žemės ir suprasti, kad tai tiesiog neįmanoma. Taigi, kad netektų nusivilti ir graužtis, jog vėl kažkam neužteko laiko, patartina suskirstyti darbus į labai svarbius, svarbius ir ne tokius svarbius. Pirmiausia reikėtų imtis labai svarbių darbų, nes jei juos atidėsime, gali tiesiog neužtekti ne tik laiko, bet ir jėgų. Tada, galima sakyti, diena praėjo beveik veltui... Dažniausiai tie keli ne tokie svarbūs darbai nesuteikia nė pusės naudos, kiek galėtų suteikti vienas svarbus. Beje, čia ne pro šalį prisiminti ir italų ekonomisto V. Pareto dėsnį – 20 proc. atlikto darbo suteikia 80 proc. rezultatų. Kitaip tariant, 80 proc. laimėjimų pasiekiame atlikę 20 proc. darbų! Peršasi išvada, kad požiūris "kuo daugiau dirbsiu, tuo daugiau pasieksiu" nėra visiškai teisingas! Geriau atlikti mažiau, bet efektyviau ir tai, kas būtina. Tad atsakykite sau, ar būtina padaryti absoliučiai viską?! O ar nepagalvojote, kodėl tiek daug žmonių darbus atlieka paskutinėmis termino dienomis? Todėl, kad čia puikiai tinka V. Pareto dėsnis – nebūtina maksimaliai išnaudoti visą laiką, kad pasiektum rezultatą. Be to, prisiminkime ir tai, kaip jaučiamės, kai nespėjame įgyvendinti viso savo plano – pykstame, nervinamės, nuliūstame ir galiausiai prarandame motyvaciją... Tai nereiškia, kad į planą reikia numoti ranka, tai reiškia, kad pirmiausia reikėtų ugdyti sveiką požiūrį į laiką ir planavimą.

REIKIA PALIKTI LAIKO NENUMATYTIEMS DARBAMS

Įsivaizduokite, kad važiuodami iš susitikimo įstrigote spūstyje ar sugedo jūsų automobilis... Galų gale vadovas pavedė atlikti neplanuotą užduotį. Ką darote? Nervinatės, negalite susikaupti, nes žinote, kad pagal planą tuoj pat turite atlikti kitą darbą. Nespėsite padaryti, ir grandinė sugrius... Kaltinate save, kad nesugebate laikytis dienotvarkės, pykstate, kad taip nesiseka... Kad viso to išvengtumėte, palikite savo dienotvarkėje kažkiek laiko nenumatytiems darbams. Kiek – priklauso nuo daugelio dalykų: jeigu darbe tenka gana dažnai atlikti nenumatytus darbus, vadinasi, palikti reikės daugiau; jei visas darbo valandas galite koreguoti savo nuožiūra – palikite mažiau.

REIKIA PLANUOTI LAISVALAIKĮ

Kad ir kaip keistai skambėtų, planuoti būtina ne tik darbus, bet ir laisvalaikį!

"Svajones reikia įgyvendinti ne tik profesinėje srityje, bet ir apskritai gyvenime – kaip išmokti ispanų kalbą, kaip paskraidyti su jėgos aitvaru ar iššokti su parašiutu, kaip aplankyti geriausius spektaklius, jei to neplanuosime? Jei neplanuosime laisvalaikio, tai jį praleisime drybsodami prieš televizorių ir nei pailsėsime, nei patobulėsime, nei ką nors pradžiuginsime. Net neatsiminsime, kaip praėjo savaitgalis", – įsitikinęs V. Gaidamavičius.

Pasak verslo konsultanto, laiko turime visi vienodai – 24 valandas per parą, ir dažniausiai nuo mūsų pačių priklauso, kaip jį išnaudosime. "Jei žmogus brangina savo laiką – ir darbo, ir asmeninį, dažniausiai kelios valandos jų laisvalaikio būna kur kas įdomesnės ir turiningesnės nei turinčių marias laiko ir jo nevertinančių. Pastarieji laisvalaikį iššvaisto taip pat kaip ir darbo laiką – gal žiūri televizorių ar pan., o tie, kurie laisvo laiko turi mažiau, spėja ir pasportuoti, ir su mielais žmonėmis susitikti, ir knygą paskaityti ar į teatrą nueiti. Jie neturi daugiau laisvo laiko, tačiau jis malonesnis…"

O jeigu nuolat skundžiatės, kad laisvalaikio apskritai neturite, nes tam nėra laiko, paklauskite savęs, ką darytumėte sužinoję, kad jums liko gyventi, tarkim, porą mėnesių. Turbūt nebesėdėtumėte viršvalandžių darbe? Susitiktumėte su brangiais žmonėmis, skaitytumėte knygą, kuri jau nuo senų senovės dulka lentynoje, aplankytumėte nežinia kada matytą draugą... Atsirastų laiko? Žinoma! Tai kodėl jo nėra dabar?

 

Skaistė MAŽUOLYTĖ


Plaukimas geriau už vaistus

Plaukimas geriau už vaistus

Is­pa­ni­jos ty­rimų ins­ti­tu­to ir Por­tu­ga­li­jos Eu­ro­pos uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai nu­statė, kad plau­kio­ji­mas tei­gia­mai...


Ekspertai: nauja epidemija prasidės nuo gyvulių

Ekspertai: nauja epidemija prasidės nuo gyvulių

Iš besivystančių šalių Vakarus gali pasiekti dar nematytos epidemijos, perspėja sveikatos apsaugos ekspertai. Kai kurie iš jų mano, kad sunkus ūminis respiracinis sindromas (angl. SARS) - tik repeticija prieš kur kas baisesnę epidemiją, rašo JAV...


Vaikščiojimas padeda smegenims išlikti jaunoms

Vaikščiojimas padeda smegenims išlikti jaunoms

Naujas JAV mokslininkų tyrimas parodė, kad ėjimas gali pagerinti ne tik senėjančio organizmo būklę, bet ir smegenų darbingumą. "Galvos smegenų (nervų tinklų) rišlumas su amžiumi mažėja", - sakė daktaras Arthuras F.Krameris, vadovaujantis...


Kaip šventinio maratono metu nepersivalgyti?

Kaip šventinio maratono metu nepersivalgyti?

Kaip nepersivalgyti per šventes, kai Kūčių vakarienei dvylika patiekalų yra privaloma ir vos ragaujant kiekvieno išeina dvylika kąsnių. O jei dar norisi pakartoti, juolab kad valgiai nekasdieniai ir pagal katalikams keliamus reikalavimus prieš...


Kaip nustoti žagsėti?

Kaip nustoti žagsėti?

Žagsi net vaisius moters įsčiose. Kodėl? Niekas nežino, tačiau nevalingai susitraukus diafragmai pasigirsta ne itin malonus garsas žagt. Nors tai natūralu, tačiau daugeliui vis tik gėda viešumoje žagsėti. Normalus žagsėjimas trunka ne ilgiau...


Kava prostatai nekenkia

Kava prostatai nekenkia

Kavą mėgstantys vyrai ją gali gurkšnoti visiškai ramia širdimi – mokslininkai teigia, kad vartojant kavą nepadidėja tikimybė susirgti prostatos vėžiu. Išnagrinėję keliolikos tyrimų duomenis apie kavos vartojimą ir prostatos vėžio riziką,...


Žalioji arbata gali sumažinti vėžio riziką

Žalioji arbata gali sumažinti vėžio riziką

Žalioji arbata gali sumažinti riziką susirgti tam tikromis kraujo vėžio formomis, tačiau tam reikia maždaug penkių puodelių per dieną, nustatė Japonijos mokslininkai. Jau anksčiau žaliosios arbatos vartojimas buvo susietas su mažesne rizika...


Bobausis gundo ir nuodija

Bobausis gundo ir nuodija

Nutirpus sniegui Lietuvos gurmanai skuba rinkti tautinių triufelių – bobausių. Nors šie grybai mūsų šalyje valgomi, specialistai įspėja būti ypač atidiems. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto ekspertai primena:...


Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Karščiai ypač pavojingi po vėsaus pavasario, kol organizmas dar neužgrūdintas. Specialistai įspėja, kad perkaisti galima ir esant neaukštai oro temperatūrai, ypač esant didelei santykinei oro drėgmei. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos...


Reumatinės ligos ir vitamino D nepakankamumas susiję

Reumatinės ligos ir vitamino D nepakankamumas susiję

Taip pat nustatyta, kad reumatu sergantiems žmonėms kasdien vartojant oficialiai rekomenduojamą vitamino D kiekį, jo koncentracija organizme dažniausiai nepasiekė reikiamo lygio. Šių tyrimų rezultatai pristatyti kasmetiniame Europos lygos prieš...


Nikotinas gali būti naudingas, pripažino mokslininkai

Nikotinas gali būti naudingas, pripažino mokslininkai

Londono Karališkojo koledžo Psichiatrijos instituto mokslininkų grupė nustatė, kad nikotinas turi potencialų teigiamą poveikį atminčiai, dėmesio sutelkimui ir mokymuisi, tačiau pripratimo prie jo pavojus yra per didelis. Šio tyrimo rezultatai buvo...


Europa – už sveiką širdį

Europa – už sveiką širdį

Septintoji Europos mokslinių tyrimų programa skyrė 14 milijonų eurų ketverius metus truksiančiam projektui "euHeart". Juo siekiama pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą. Konsorciumą sudaro 16 partnerių iš šešių...


Nevartokite vaistų. Ligas įveikite kvėpavimo treniruokliu!

Nevartokite vaistų. Ligas įveikite kvėpavimo treniruokliu!

Apsaugokite savo širdį ir kraujagysles išvengdami besaikio vaistų vartojimo! Kvėpavimo treniruoklis "Samozdrav" - patikimas būdas įveikti hipertoniją, apsauga nuo insulto, infarkto ir kitų ligų. Treniruoklis rekomenduojamas žmonėms,...


Katės platina blusas, o jos – ligas

Katės platina blusas, o jos – ligas

Daugiau nei 30 proc. blusų nešėjų yra benamės katės. Ant jų kailių įsitaisiusios ir kraują siurbiančios blusos dalį jo suvirškina savo žarnyne, dalį išskiria iš organizmo. Nesuvirškintu krauju maitinasi blusų lervos. Blusos gali plisti labai...


Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Sveikatos suteikia vidinė ramybė

Žolininkė Danutė Kunčienė sako, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. "Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia...


Storulis - potencialus ligonis

Storulis - potencialus ligonis

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nutukusių vaikų kasmet padaugėja 2 proc. Nutukimas dabar plinta 20 kartų greičiau nei prieš 40 metų. PSO prognozuoja, kad kitąmet 1 iš 10 vaikų bus nutukęs. Šiandien nutukimas - viena labiausiai...


Mieguisti žmonės linkę viskuo kaltinti kitus

Mieguisti žmonės linkę viskuo kaltinti kitus

Tyrimas rodo, kad kai žmonėms trūksta miego, jie tampa priekabesni, daugiau mąstantys apie tai, kad esama situacija galėjo būti geresnė. Jau seniai įrodyta, kad tokie bruožai kaip irzlumas, prasta nuotaika ir niurzgėjimas yra mieguistumo efektai,...


Mankšta padeda atgauti jėgas

Mankšta padeda atgauti jėgas

Tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, kad sergantiems vėžiu kai kurie fiziniai pratimai palengvina simptomus, sustiprina organizmą ir teigiamai veikia vidinį pasaulį. Tyrimuose dalyvavusios moterys, po krūties vėžio gydymo, atliko judėjimo -...


Jei šąla rankos ir pėdos

Jei šąla rankos ir pėdos

Rankos ir kojos nuolat sustingusios ir šaltos it ledas. Žiemą vasarą negalite užmigti be vilnonių puskojinių, visad miegate po storiausia antklode, galūnės ypač atvėsta naktį. Ką daryti? Galūnės gali šalti dėl sutrikusios kraujotakos, mažo...


Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

„Nusimesk anemijos kilpą!“ – į tokią mažakraujystės profilaktikos akciją pakvietė „Medicina practica“ laboratorija. Čia iki balandžio pabaigos kraujo tyrimus dėl anemijos galima atlikti pigiau.


Vyro plaučiuose išaugo žirnis

Vyro plaučiuose išaugo žirnis

75 metų amerikietis Ronas Svedenas, manęs, kad serga vėžiu, sužinojo, kad jo plautyje auga žirnis, ten jau spėjęs išleisti lapus. Masačusetse gyvenantis buvęs mokytojas jau keletą mėnesių skundėsi oro trūkumu, o gegužę jis nugabentas į ligoninę....


Riedučiai - maloni mankšta

Riedučiai - maloni mankšta

Riedučiai - šis sporto ir poilsio būdas vasarą džiugina ne vieną vaiką. Beje, dabar jis populiarėja ir tarp suaugusiųjų. Važinėjant riedučiais, treniruojama širdies kraujagyslių sistema, figūra tampa nepriekaištinga, gerėja nuotaika. Važinėjimas...


Mokslininkai: insulinas lygina randus

Mokslininkai: insulinas lygina randus

Insulino injekcijos gali padėti žmonėms, kuriems buvo atliktos chirurginės operacijos, išlyginti randus. Naujausi tyrimai parodė, kad šis hormonas, daugiausia žinomas kaip vaistas cukriniam diabetui gydyti, stabdo arba mažina randėjimą. Manoma,...


Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Beveik pusė iš 500 populiariausių kremų nuo saulės gali pagreitinti odos vėžio vystymąsi, rodo pirmadienį paviešinto tyrimo rezultatai. Kaip praneša portalas aolnews.com, nuo saulės apsaugančios priemonės paskatina piktybinių ląstelių vystymąsi ir...


Kramtomoji guma ir kūno svorio mažėjimas

Kramtomoji guma ir kūno svorio mažėjimas

Tokio netikėto gumos poveikio kaltininkas yra sorbitolis – plačiai vartojamas saldiklis, kurio dedama gaminant kramtomąją gumą ir saldumynus. Jis veikia kaip vidurius laisvinanti medžiaga. Britanijos medicinos žurnale publikuojamame...


Bėdos dėl dantukų

Bėdos dėl dantukų

Tapusi mama, esi priversta susitaikyti su tuo, kad vaikų peršalimo ligų išvengti beveik neįmanoma. Kur kas sunkiau yra susigyventi su nesveikuojančiais vaikų dantukais... Praeitą savaitę sūnus valgydamas pasiguodė, kad suskaudo dantuką. Puoliau...


Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Kas penkta ištekėjusi moteris po vestuvių priauga svorio

Ne paslaptis, kad prieš svarbiausią gyvenimo įvykį – vestuves, abu jaunavedžiai numeta nemažai svorio. Kas didesnę įtaką daro: stresas ir jaudulys ar begalinis noras atrodyti nepriekaištingai, spėlioti neverta. Tačiau faktas –...


Ką reikia žinoti apie vaistažolių vartojimą, jei rengiatės operacijai

Ką reikia žinoti apie vaistažolių vartojimą, jei rengiatės operacijai

Čikagos universiteto mokslininkai paskelbė rekomendacijas gydytojams ir pacientams apie tai, kokios vaistažolės gali būti pavojingos tiems ligoniams, kurie ruošiasi operacijai. "Ruošdami pacientą operacijai gydytojai turėtų išsiaiškinti, ar...


Koks darbas labiausiai žaloja smegenis?

Koks darbas labiausiai žaloja smegenis?

Mokslininkai ištyrė, kad darbas kontorose žaloja smegenis ir mažina darbo produktyvumą. Kaip praneša telegraph.co.uk, kontorose, kuriose vienoje patalpoje vienu metu dirba daug kolegų, darbuotojų produktyvumas gali kristi beveik perpus. Anot...


Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Prestižiniame medicinos žurnale aprašyti VU mokslininkų tyrimai

Vienas svarbiausių ir įtakingiausių pasaulio medicinos žurnalų "The Lancet" sausio pabaigoje paskelbė mokslininkų grupės, kurioje dirbo ir Vilniaus universiteto tarpfakultetinė tyrėjų grupė, vadovaujama doc. Arūno Germanavičiaus....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9